İstanbul

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş Geldiniz.
Türkiye sınırları içerisinden Ermenistan Cumhuriyeti için vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız Vize Merkezi İstanbul ofis sayfamızı okuyarak vize sürecine dair bilgi edinebilirsiniz. Ermenistan vize başvuru işlemleri, e-vize, vize ücretleri, başvuru detayları gibi konuları sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Ermenistan vizesi için başvurularınızı Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile birlikte gerçekleştirerek prosedüre en uygun başvuruyu yapabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Ermenistan vizesine dair detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 90 numaralı telefonumuz ve [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilir ve Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan’a Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından seyahat edecek tüm vatandaşlarımız Ermenistan vizesine tabiidir. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden hangisine sahip olduğunuza bakılmaksızın Ermenistan için vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Ermenistan vize başvuru sürecini Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile kolaylıkla başlatabilir ve işlemlerinizi en kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan vize başvurusu sırasında gerekli evraklar başvurulan vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Seyahatinize uygun olan vize başvurusu için gerekli evraklar listesine +90 (212) 963 50 90 numaralı telefonumuz ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Ermenistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret ederek gerekli bilgilere ulaşabilir ya da tüm işlemlerinizi şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Ermenistan E-Vize

Vize işlemleri için Ermenistan Dışişleri Bakanlığı e-vize sistemini uygulamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Ermenistan’a seyahat planı bulunan tüm vatandaşlarımız kurumumuz ile iletişime geçerek e-vize (elektronik vize) işlemlerini kolaylıkla başlatabilirler. Ermenistan Cumhuriyetine turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile gerçekleşecek tüm seyahat planlarınız için e-vize sisteminden faydalanabilirsiniz. Ermenistan Konsolosluğu Türkiye sınırlarından yapılan vize başvurularını e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul etmektedir. Vize Merkezi İstanbul ofisimiz aracılığı ile Ermenistan vize başvuru sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan e-vize başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile Ermenistan’a vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlarımız pasaportlarının 2.sayfası ve biyometrik fotoğrafınızı kurumumuza ulaştırarak vize işlemlerini başlatabilirler. Başvurunuz sırasında yanıtlamanız gereken sorulara doğru yanıt vermeniz vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Doğru olmayan bilgiler gözlemlenmesi başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına ya da başvurunuzun işleme alınmamasına neden olabilir. E-vize başvurunuz sonuçlandığında kurumumuz sizinle iletişime geçerek vize sonucu beyan ettiğiniz e-posta adresine ulaştırmaktadır.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan komşu ülkemiz olmasına rağmen ülkeler arasında açık bir sınır kapımız bulunmamaktadır. Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren Ermenistan Büyükelçiliği ya da Fahri Konsolosluğu da yer almadığından vize işlemleri şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın yetkili kurumlar ya da e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Ermenistan e-vize başvurunuz 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunuz sırasında vize başlangıç tarihinizi seçebilir ve 60 gün öncesinden başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ermenistan için belirlenmiş vize ücretleri başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Son belirlenen vize ücretlerine Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ettiğiniz sırada kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ermenistan vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz ücret şahsınıza iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunuzu en doğru şekilde yapmanız oldukça önemlidir. Ermenistan vize başvurunuz sırasında ödemiş olduğunuz vize ücretine ait dekont diğer evraklarınız arasında yer almalıdır.
Ermenistan 2024 vize ücretlerine +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi

  • Ermenistan vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun eski ve herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize işlemleri ve Ermenistan sınırlarına giriş-çıkış anlarında sorun yaşamamanız adına oldukça önem arz etmektedir.
  • Ermenistan’a oturum izni almak için şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir.
  • Vize başvurunuzu seyahat başlama tarihine uygun olarak gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir. Ermenistan seyahat planında herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizin en az 15 gün öncesinden tamamlanmış olması gerekmektedir.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için büyükelçiliğe şahsen başvurmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan vizesi için gerçekleştirdiğiniz başvuru işlemi vize reddi ile sonuçlanabilir. Büyükelçiliklerin vize reddetme nedenlerini açıklamak gibi bir zorunlulukları bulunmamaktadır. Fakat yine de ret alma nedeninizi öğrendiyseniz bu nedeni ortadan kaldırarak başvuru işleminizi tekrarlayabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz.

Vize işlemlerinizin olumsuz bir sonuç almaması açısından başvuru işleminiz sırasında eksik evrak teslim etmemeniz oldukça önemlidir. Ermenistan vize başvurusu ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi İstanbul ofisimizi ziyaret edebilir ya da +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul ofisimiz ile gerçekleştirdiğiniz Ermenistan vize başvurunuzu prosedüre uygun olarak ve en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan vize merkezi istanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp