Bursa

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Ermenistan Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz. Bursa ve çevre illerinden Ermenistan vizesi başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ermenistan vizesine dair merak edilenleri konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Bursa ofis sayfamız üzerinden bilgi sahibi olarak kurumumuz aracılığı ile Ermenistan vize başvuru sürecini kolaylıkla başlatabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramızı arayabilir ya da [email protected] e-posta adresimiz ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Seyahati İçin Vize Almak Gerekir mi?

Ülkemiz sınırları içerisinden Ermenistan’a seyahat etmeyi planlayan tüm vatandaşlarımız Ermenistan vizesine tabiidir. Hususi (Yeşil), Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) türlerinin tümü ayrım yapılmaksızın vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan vize başvurunuzu kolaylıkla yapabilir işlemlerinizi kolaylıkla takip ederek vize sürecine dair bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Ermenistan vizesine ait gerekli evraklara +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde ya da Bursa ofisimizi ziyaret ederek kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ülkelerin vize başvurularına dair istedikleri evraklar başvurulan vize türüne ya da ülke sınırlarında kalacakları süreye göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize başvurunuzu kurumumuz ile birlikte yürüterek şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ermenistan vize başvuru formuna sitemiz üzerinden ulaşabilir ve inceleyebilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Sistemi

Vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz aracılığı ile Ermenistan’a seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız e-vize sistemi üzerinden başvurularını kolaylıkla gerçekleştirebilirler. Ermenistan Konsolosluğu Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden yapılan vize başvurularını e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası aracılığı ile kabul etmekte ve değerlendirme yapmaktadır. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile seyahat edecek vatandaşlarımız e-vize sistemi üzerinden başvurularını kolaylıkla yapabilirler.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ermenistan için e-vize başvuruları Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile kolaylıkla yapılmaktadır. Vize işlemlerini başlatmak için pasaportunuzun 2.sayfası ve biyometrik fotoğrafınızı kurumumuza iletmeniz yeterlidir. Başvuru sırasında şahsınıza yöneltilen soruları doğru olarak yanıtlamanız gerekmektedir. Yanlış ya da eksik yanıt verildiği gözlemlenen başvurular işleme alınmayabilir ya da vize reddi ile sonuçlanabilir. Ermenistan vize başvuru süreciniz sona erdiğinden e-vize sonucu daha önceden belirtmiş olduğunuz e-posta adresine iletilmektedir. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile Ermenistan vize başvurusunu prosedüre uygun olarak en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Ermenistan’a seyahat etme amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 2-3 iş gününü kapsamaktadır. Türkiye ve Ermenistan komşu ülkeler olmasına rağmen iki ülke arasında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır. Ülkemiz sınırlarında faaliyet gösteren Ermenistan’a ait büyükelçilik ya da konsolosluk bulunmaması sebebiyle vize başvuruları e-vize sistemi ya da yetkili kurumlar aracılığı ile yapılmaktadır. Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Başvurunuz sırasında vize başlangıç tarihini seçebilmeniz ve başvurunuzu 60 günden öncesinden yapabilmeniz mümkündür.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ülkelerin belirlemiş oldukları vize ücretleri seyahat süresine ve başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize ücretleri yıl içerisinde de değişikliğe uğrayabilir. Bu nedenle size uygun ve son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının olumsuz olarak sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize başvuru ücreti şahsınıza iade edilmediğini bilmenizi isteriz. Son belirlenen vize ücretlerine ulaşmak ve prosedüre en uygun başvuruyu yapabilmek açısından kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan güncel vize ücretlerine +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçerek ya da Bursa ofisimizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan’a vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olmasına emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış pasaport ile ülke giriş-çıkış anlarında ve vize işlemlerinde sorun yaşayabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.
  • Ermenistan Cumhuriyeti içerisinde oturum izni almak için gerekli mercilere şahsen başvurmanız gerekmektedir.
  • Planladığınız Ermenistan seyahati ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuru işlemlerinizi seyahatin en az 15 gün öncesinden tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için başvurunuzu şahsen yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçmiş konusu ile ilgili hizmet vermemektedir.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlabilir. Ülkeleri vize başvurularını ret ile yanıtlama nedenlerini belirtme zorunlulukları bulunmamaktadır. Ermenistan sınırlarına seyahat etme amacı ile yapmış olduğunuz vize başvurusu olumsuz olarak sonuçlanmış ve vize reddi nedeni şahsınıza belirtilmiş ise bu nedeni ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilirsiniz. Vize reddi almanız halinde yapabileceğiniz bir diğer seçenek konu ile ilgili itiraz dilekçesi yazmak olacaktır.

En yoğun vize reddi nedenleri arasında başvuruların eksik evrak teslim edilerek yapılması yer aldığından Ermenistan vize başvurusu sırasında konu ile ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi Bursa ofisimiz ile kolaylıkla yapabilmeniz mümkündür. Detaylı bilgi almak ya da vize sürecini başlatabilmek için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp