Ermenistan Vize İşlemleri

Ermenistan Vize İşlemleri Vize Merkezi Temsilcileri aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde gerçekleştirilir.

Ermenistan Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri İçin Ermenistan Vizesi

Ermenistan Cumhuriyeti ülkelerini seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport, Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahibi vatandaşlarımızından pasaport ayrımı yapmaksızın vize talep etmektedir. Ermenistan vize işlemleri T.C. sınırları içerisinde bir Ermenistan temsilciliği bulunmaması nedeniyle online olarak gerçekleştirilmektedir. 

Vize başvuruları Ermenistan e-vize resmi web sitesi içerisinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden yapılmaktadır. Vize başvurularının şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın yapılabilmesi nedeniyle başvuru sahiplerinin gerekli evraklarını kurumumuza iletmesi ile başvuru işlemleri en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir. Başvuru sonuçlanmaları Vize Merkezi aracılığıyla başvuru sahibine e-posta yoluyla iletilmektedir. 

Ermenistan E-Vize Başvuru İşlemleri 

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Ermenistan Büyükelçiliği veya Konsolosluğu bulunmaması nedeniyle Ermenistan Dışişleri Bakanlığı vize başvurularını e-vize sistemi üzerinden kabul etmektedir. Ermenistan online vize işlemleri başvuru sahibinin şahsen bulunması zorunluluğu olmaksızın Vize Merkezi aracılığıyla prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Ermenistan e vize başvuruları e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden yapılmaktadır.

Ermenistan online vize başvuru aşamasında talep edilen evrakların asıllarının ibraz edilmemesi nedeniyle Ermenistan vizesi pasaporta işlenmemektedir. Vize sonucu başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahibi e-posta yoluyla gönderilen vizeyi kağıt ortamına aktararak Ermenistan seyahatini gerçekleştirmektedir. 

Ermenistan Vize Başvurusu

Ermenistan seyahati gerçekleştirmeyi planlayan vatandaşlarımızın başvuru aşamasında talep edilen evrakları kurumumuza iletmesi gerekmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimiz gerekli evrakları başvuruya hazır olacak şekilde düzenledikten sonra vize başvuru işlemlerini en doğru şekilde gerçekleştirmektedir. Ermenistan vize işlemleri sırasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmaması nedeniyle gerekli evraklar kurumumuza e-posta yoluyla iletilebilmektedir. 

Ermenistan vize başvuru işlemleri sırasında kişisel ve seyahat amacına yönelik sorulara gerçeğe uygun ve eksiksiz yanıtlar verilmesi oldukça önemlidir. Başvuru değerlendirme aşamasında doğru olmayan veya tutarsız cevaplar verildiğinin gözlemlenmesini başvurunun işleme alınmamasına ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmasına neden olabilmektedir. Vize Merkezi ile Ermenistan vize başvuru işlemleri belirlenen prosedüre uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Kurumumuz aracılığıyla işlemlerin takibini kolaylıkla yapabilir ve süreci en doğru şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Ermenistan vize başvurusunun önceliklerini belirlemek ve prosedüre uygun bir başvuru gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

Ermenistan vize başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi vize değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak ile yapılan başvurular işleme alınmayabilir veya olumsuz olarak sonuçlanabilir. Başvuru işlemlerini kurumumuz aracılığıyla gerçekleştirmeniz halinde Vize Merkezi temsilcilerimiz evrakların başvuruya uygun olup olmadığını kontrol ederek herhangi bir hata ya da eksiksiz gözlemlenmesi halinde şahsınız ile iletişime geçerek başvurunun en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. 

Ermenistan Vize İşlemleri Sırasında Talep Edilen Belgeler

  • Renkli olarak taranmış ve en az 6 ay daha geçerliliği bulunan Pasaport Sureti (Kişisel bilgilerin yer aldığı bölüm),
  • Vize ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdanı Sureti,
  • Renkli olarak taranmış bir adet güncel Biyometrik Fotoğraf,
  • Renkli olarak taranmış Türkiye Cumhuriyeti Oturum İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahibi kişilerin ibraz etmesi gerekmektedir.)

Ermenistan vize başvuru aşamasında gerekli evrakları ile birlikte ikamet adresi, telefon numarası ve e-posta adresinin de ibraz edilmesi gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında oluşabilecek herhangi bir olağanüstü durumda başvuru sahibi ile iletişime geçilebilmesi oldukça önem arz etmektedir. Vize başvuru işlemlerinin online olarak tamamlanması nedeniyle başvuru aşamasında ibraz edilen e-posta adresine süreç sona erdiğinde vize sonucu gönderilmektedir. 

Ermenistan Vize Başvuru Formu 

Ermenistan vize başvuru işlemleri sırasında doldurulması zorunluluğu bulunan vize başvuru formu resmi bir formdur. Başvuru sahibini ve Ermenistan seyahat amacını öğrenme amacı ile oluşturulan formun dikkatle doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu gerçeğe uygun bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurmak oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak teslim edilmesi ve başvuru aşamasında eksik veya tutarsız bilgiler sunulması başvurunun işleme alınmasına ya da başvuru sürecinin vize reddi sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Ermenistan vize başvuru formu sitemizde yer almaktadır. Başvuru formu doldurulması aşamasında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti alınabilmektedir. Bu sayede form eksiksiz ve hatasız doldurularak ibraz edilmektedir. Başvuru formunun vize değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmesi nedeniyle dikkatle, doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulması şartı aranmaktadır. Vize Merkezi vize temsilcilerimiz ile başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayabilir, başvuru formunu en doğru şekilde doldurabilir ve vize sürecini kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. 

Ermenistan Vize İşlemleri ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan vize başvuru işlemleri ile ilgili olarak akla ilk gelenler arasında “Ermenistan vize başvuruları ne kadar sürede sonuçlanır?” sorusu yer almaktadır. Vize başvuru işlemlerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi halinde başvurular 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.
  • Ermenistan vize başvuru aşamasında fotokopisinin ibraz edileceği pasaportun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması gerekmektedir. Yırtılmış, eskimiş, yazıları silinmiş pasaport ile başvuru yapılmaması oldukça önem arz etmektedir. 
  • Ermenistan seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına başvuruların planlanan seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapılması oldukça önem arz etmektedir. 

Ermenistan Vizesi için Bizimle İletişime Geçin!

Ermenistan vize başvuru aşamasında gereken evrakların detaylı listesine ve Ermenistan vize işlemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için sitemizde yer alan “Vize Tipi” ve “Meslek” seçimini yapmanız halinde seyahat amacına uygun kategoride bulunan sayfaya ulaşabilirsiniz. 

Ermenistan vize başvuru işlemlerine dair soru ve sorunlarınızı paylaşmak için Vize Merkezi vize danışmanlarımızla telefon veya ortadogu@vizemerkezi.com adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 

72 saatte Ermenistan vizesi

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6328