Kayseri

Telefon

+902129635090

Ermenistan Vize Merkezi, Kayseri

Vize Merkezi Kayseri ofisimize hoş geldiniz. 
Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına giriş için vize başvurusunu Kayseri ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza uygun olarak hazırladığımız ofis sayfamızı okumaya devam ederek sürece dair bilinmesi gerekenlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ermenistan vizesi ile ilgili sürece, zamana ve işlemlere yönelik sıkça sorulan soruları ve merak edilenleri konu başlıklarına ayırarak sayfamız devamında açıklamış bulunmaktayız. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak istemeniz halinde +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Ermenistan vize başvuru sürecini Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile gerçekleştirerek belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapmış olacağınızı bilmenizi isteriz. 

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına Türkiye’den seyahat edecek vatandaşlarımız Ermenistan vizesine sahip olmak zorundadır. Ermenistan ülkesinin talip ettiği vize prosedürü ayrım yapılmaksızın tüm pasaport türleri için geçerlidir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport hamili vatandaşlarımız Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvurularını kolaylıkla tamamlayabilirler. 

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan Cumhuriyeti için istenen evraklar listesine +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkündür. Gerekli evraklar vize türüne ve seyahat süresine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ermenistan vizesi başvuru işlemleri için kurumumuzu tercih ederek belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilir ve işlemlerinizi süreç sonlanana kadar takip edebilirsiniz. 

Ermenistan E-Vize 

Ülkemiz sınırlarından yapılan vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte e-vize sistemi üzerinden Ermenistan’a ait vize başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ermenistan Konsolosluğu ülkemiz sınırları içerisinden yapılan vize başvurularını e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden değerlendirmektedir. Ermenistan’a turistik, ticari ya da ziyaret edebilme amacı ile vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile birlikte işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. 

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ermenistan vize başvuruları e-vize sisteminin geliştirilmesi ile birlikte Vize Merkezi Kayseri ofisimiz tarafından hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Kurumumuza biyometrik fotoğrafınız ve pasaportunuzun 2.sayfasını e-posta yolu ile iletmeniz halinde e-vize işlemleriniz başlatılmaktadır. Vize başvurunuzda şahsınıza yöneltilen soruları doğru ve tutarlı bilgiler kullanarak yanıtlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz işleme alınmayabilir ya da başvuru süreciniz olumsuz olarak sonuçlanabilir. Ermenistan vize başvuru süreciniz sona erdiğinde e-vize sonucunuz kurumumuz tarafından belirtmiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile Ermenistan için belirlenen vize prosedürüne en uygun başvuruyu yapabilir ve süreci kolaylıkla takip edebilirsiniz. 

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ermenistan sınırlarına seyahat edebilme amacı ile gerçekleştirdikleri vize başvuruları ortalama 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ermenistan ile Türkiye arasında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır ve ülkemiz sınırları içerisinde Ermenistan’a ait büyükelçilik ve konsolosluk yer almamaktadır. Bu nedenle bize başvuruları yetkilendirilmiş kurumlar ve e-sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan vize başvurunuzu en doğru şekilde yapabiliyor olduğunuzu bilmenizi isteriz. Başvuru işlemlerinizi 60 gün öncesinde yapabilir ve vize başlangıç tarihini belirleyebilirsiniz. 

Ermenistan Vize Ücretleri

Vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Son belirlenen ücret detaylarına ulaşmış olmanız başvuru sırasında herhangi bir sorun ile karşılaşmamanız adına oldukça önemlidir. Vize ücretleri vize türüne ve seyahat süresine göre farklılık göstermektedir. Ermenistan’a ait güncel vize ücretlerine kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması halinde ödenen vize ücretleri iade edilmemektedir. 
Ermenistan vize ücret detaylarına +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ya da [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde ulaşabilirsiniz. 

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan’a oturum izni alabilmek için şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebileceğinizi bildirmek isteriz.
  • Ermenistan için yapmış olduğunuz seyahat planına uygun olarak hareket edebilmek açısından başvuru işlemlerinizin olabildiğince erken bir tarihte tamamlamış olmanızı tavsiye ederiz. 
  • Ermenistan ülkesi için vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun temiz ve düzgün olduğuna emin olmanız gerekmektedir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleriniz sırasında ve Ermenistan’a giriş-çıkış anlarında sorun yaşayabileceğinizi bilmenizi isteriz.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için başvuru işlemlerini şahsen gerçekleştirmeniz zorunludur. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir. 

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan’a Türkiye sınırlarından turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla yapmış olduğunuz vize başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Büyükelçilerin vize reddi nedenlerini açıklama zorunlulukları bulunmamakla birlikte bu neden şahsınıza belirtildi ise bu olumsuzluğu ortadan kaldırarak tekrardan başvuru yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Başvurunuz sırasında gerekli evrakların tam ve sizden istendiği gibi olmasına özen göstermeniz vize değerlendirmeniz sırasında önemli bir rol oynamaktadır. Eksik evrak teslim etmek başvurunuz ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan Vize Merkezi Kayseri ofisimiz ile hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerini başlatmak ve detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 90 telefon numaramız ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Kayseri ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. 

Ermenistan Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp