Adana

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana ofisimize hoş geldiniz. Ermenistan vize başvurularını Adana ve çevre illerinden gerçekleştirecek vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız sayfamızı okumaya devam ederek vize sürecine dair gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ermenistan vizesi, e-vize, gerekli evraklar, vize ücretleri gibi konu başlıkları altında bilmeniz gerekenleri açıklamış bulunmaktayız. Ermenistan vize başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığı ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilir ya da Vize Merkezi Adana ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Ermenistan’a Türkiye sınırları içerisinden seyahat planı olan tüm vatandaşlarımız vize sahibi olmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip herkes Vize Merkezi Adana ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvurularını kolaylıkla yapabilirler. Ermenistan vizesine dair merak ettiklerinize kurumumuz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan vizesi için hazırlamanız gereken evraklar başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Gerçekleştireceğiniz vize başvurusuna uygun gerekli evraklar listesine +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresi üzerinden Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Adana ofisimiz ile birlikte Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ermenistan vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Ermenistan E-Vize

Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden Ermenistan vize başvuru işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ülkemiz sınırlarından Ermenistan’a vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız kurumumuz ile iletişime geçerek e-vize işlemlerini başlatabilirler. Turistik, ticari ya da ziyaret amacı ile Ermenistan’a seyahat edecek vatandaşlarımız e-vize sisteminden faydalanarak başvuru işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ermenistan Konsolosluğu ülkemizden yapılan vize başvurularını e-vize resmi sitesi içerisinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden değerlendirir ve sonuçlandırır. Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığı ile Ermenistan elektronik vize başvurusunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ermenistan e-vize başvurusunu Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Ermenistan’a turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti nedenlerinden biri ile seyahat edecek vatandaşlarımız pasaportlarının 2.sayfasını ve biyometrik fotoğraflarını kurumumuza ileterek başvuru işlemlerini başlatabilirler. Vize başvurusu sırasında şahsınıza yöneltilen sorulara doğru ve tutarlı yanıtlar vermiş olmanız vize değerlendirmeniz sırasında oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Aksi halde başvurunuzun vize reddi alabileceğini ya da başvurunuzun işleme alınmayacağını bilmeniz gerekmektedir. Ermenistan e-vize başvuru işlemleriniz sonuçlandığında vize sonucu belirtmiş olduğunuz e-posta adresine kurumumuz aracılığı ile iletilmektedir.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Ermenistan Türkiye komşu ülkesi olmasına rağmen iki ülke arasında açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde faaliyet gösteren Ermenistan Büyükelçiliği ya da Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır. Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunma zorunluluğunuz olmadan Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığı ile e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvuruları ortalama 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ermenistan vize başvurunuz sırasında vize başlangıç tarihini seçebilir ve başvurunuzu 60 gün öncesinden yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Ermenistan Cumhuriyeti için belirlenmiş vize ücretleri seyahat süresine ve vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Güncel vize ücret detaylarına Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçerek ulaşmanız mümkündür. Ermenistan için gerçekleştirdiğiniz vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması halinde ödemiş olduğunuz vize ücreti iade edilmemektedir. Vize başvurusunu en doğru şekilde gerçekleştirerek sorunsuz bir şekilde süreci tamamlamanız oldukça önemlidir. Ermenistan vize ücretlerine +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresini kullanarak Vize Merkezi Adana ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için şahsen başvuru yapmanız gerekmektedir. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş ile ilgili hizmet vermemektedir.
  • Ermenistan vize başvurusunda bulunmadan önce pasaportunuzun herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önemlidir. Eski ve yıpranmış bir pasaport ile vize işlemleri ve ülke sınır kapılarında sorun yaşayabileceğinizi bilmeniz gerekmektedir.
  • Ermenistan’a oturum izni almak istemeniz halinde şahsen başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
  • Ermenistan seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun ile karşılaşmamak adına başvurunuzu en az 15 gün öncesinden yapmış olmanızı tavsiye ederiz.

Ermenistan Vize Reddi

Ermenistan sınırlarına seyahat edebilme amacı ile gerçekleştirmiş olduğunuz vize başvurusu vize reddi ile sonuçlanabilir. Başvurunuzun ret alma nedeni şahsınıza belirtildi ise bu nedeni ortadan kaldırarak Ermenistan vize başvurusunu yeniden yapabilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Vize başvurusu sırasında sizden istenen evraklar arasında eksiklik olması başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olacağından konu ile ilgili dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Ermenistan vize başvurusuna dair detaylı bilgi almak istediğiniz durumlarda +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresimizi kullanarak kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi Adana ofisimiz aracılığı ile Ermenistan vize başvurusunu şahsen bulunmanıza gerek olmadan hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyor olduğunuzu bilmenizi isteriz.

Ermenistan Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp