Gaziantep

Telefon

+902129635090

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Ermenistan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep ofisimize hoş geldiniz.
Gaziantep ve çevre illerinden Ermenistan’a seyahat planı olan ve vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımız için hazırladığımız Gaziantep ofis sayfamızın devamında sürece dair bilinmesi gerekenleri açıklamış bulunmaktayız. Ermenistan vize süreci, e-vize başvurusu, başvuru sonuçlanma süreleri gibi konulara ait bilgilere sayfamızı okumaya devam ederek ulaşabilmeniz mümkündür. Ermenistan vizesi başvuru sürecini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte yürüterek süreci olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilir ve işlemlerinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istemeniz halinde Vize Merkezi Gaziantep ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Kurumumuz ile iletişime geçmek için +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Ermenistan Vize İstiyor mu?

Turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacı ile Ermenistan’a seyahat etmeyi planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları seyahat planlarını gerçekleştirebilmek için Ermenistan vizesine sahip olmak zorundadırlar. Tüm pasaport türleri için aynı vize zorunluluğu geçerlidir. Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport türlerinden birine sahip olmanız halinde Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan vize sürecini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilir ve işlemlerinizin takibini yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ermenistan vize başvuru süresine dair gerekli evraklar listesine +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresini kullanarak Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvuruları sırasında istenen gerekli evraklar seyahat süresine ve başvurulan vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Ermenistan Cumhuriyeti için gerçekleştireceğiniz vize başvurusunda kurumumuzu tercih ederek belirlenen prosedüre en uygun başvuruyu yapabilirsiniz. Ermenistan vize başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Ermenistan E-Vize

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından yapılan vize başvuruları Ermenistan Dışişleri Bakanlığına bağlı e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte e-sistemi aracılığı ile Ermenistan vize başvurunuz hızlı ve kolay bir şekilde başlatılır ve şahsınıza sürece dair bilgi aktarımı yapılır. Ermenistan Konsolosluğu ülkemizden yapılan başvuruları e-vize resmi sitesinde bulunan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul eder ve değerlendirir. Ermenistan sınırları içerisine turistik, ticari ya da ziyaret etme amacı ile seyahat edecek vatandaşlarımız başvuru işlemlerini Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte kolaylıkla yapabilirler.

Ermenistan için E-vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

E-vize uygulaması ile birlikte Ermenistan’a yapacağınız vize başvuruları Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile birlikte kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Biyometrik fotoğrafınız ve pasaportunuzun 2.sayfasını kurumumuza e-posta aracılığı ile iletmeniz halinde e-vize işlemleriniz kolaylıkla başlatılmaktadır. Başvurunuz sırasında yöneltilen sorulara doğru olarak yanıt vermiş olmanız oldukça önemlidir.

Sizi tanımaya ve seyahat amacınızı belirlemeye yönelik sorulan sorulara eksik ya da yanlış yanıt vermeniz başvurunuzun işleme alınmamasına ya da ret ile sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru işlemleriniz sona erdiğinde e-vize başvuru sonucunuz kurumumuz aracılığı ile belirtmiş olduğunuz e-posta adresine iletilmektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile Ermenistan vize başvurusunu en doğru şekilde tamamlayabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Ermenistan E-Vize Başvurusunun Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti sınırlarından Ermenistan sınırlarına seyahat edebilme amacı ile yapılan vize başvurularının sonuçlanması süresi ortalama 2-3 iş günü olarak belirlenmiştir. Ermenistan Cumhuriyeti komşu ülkelerimizden biri olmasına rağmen aramızda açık bir sınır kapısı bulunmamaktadır ve ülkemiz sınırları içerisinde Ermenistan’a ait bir büyükelçilik ya da konsolosluk da yer almamaktadır. Bu nedenle Ermenistan için yapılan vize başvuruları yetkilendirilmiş kurumlar ve e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçerek Ermenistan için vize başvuru işlemlerini kolaylıkla başlatabilir ve süreci en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Başvuru işlemleri sırasında vize başlangıç tarihini seçebilir ve 60 öncesine kadar başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ermenistan Vize Ücretleri

Vize başvuruları sırasında ödenmesi gereken vize ücretleri seyahat süresi ve vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Ülkelere ait vize ücretleri yıl içerisinde değişikliğe uğrayabilir. Başvurunuz öncesinde son belirlenen vize ücretlerine ulaşmış olmanız oldukça önemlidir. Vize başvurularının ret ile sonuçlanması neticelenmesi halinde ödenen vize ücretleri başvuru sahiplerine iade edilmemektedir. Güncel vize ücretlerini öğrenmek ve sürece dair detaylı bilgi almak istemeniz halinde kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz. Ermenistan Cumhuriyeti için belirlenen vize ücretlerini +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresimiz üzerinden Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile iletişime geçmeniz halinde kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Ermenistan Hakkında ve Vize Sürecine Dair Ayrıca Bilinmesi Gerekenler

  • Ermenistan için yapmış olduğunuz seyahat planına uyabilmek adına başvuru işlemlerinizin seyahat başlama tarihinin en az 15 gün öncesine kadar tamamlanmış olmasını tavsiye ederiz.
  • Ermenistan oturum izni için şahsen başvuruda bulunmanız gerekir ve konu ile ilgili detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Ermenistan vatandaşlığına geçiş için başvuru işlemlerini şahsen gerçekleştirme zorunluluğunuz vardır. Kurumumuz vatandaşlığa geçiş hizmeti vermemektedir.
  • Ermenistan vize başvurunuz öncesinde pasaportunuzun olabildiğince temiz ve düzgün olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun eski ve yıpranmış gözükmesi halinde sınır kapılarında ve vize işlemleri sırasında sorun yaşayabilmeniz ihtimali bulunmaktadır.

Ermenistan Vize Reddi

Turistik, ticari ya da aile/arkadaş ziyareti amacıyla Ermenistan Cumhuriyeti sınırlarına yapmış olduğunuz vize başvurunuz vize reddi yanıtı alabilir. Ermenistan vize başvurunuz olumsuz olarak sonuçlanır ve nedeni şahsınıza belirtilir ise bu nedeni ortadan kaldırarak başvurunuzu yeniden gerçekleştirebilir ya da itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Büyükelçiliklerin vize başvurularına ait vize reddi nedenlerini açıklama zorunlulukları olmadığını bildirmek isteriz. Başvurunuzun vize reddi yanıtı almaması adına gerekli evraklarınızı sizden istendiği gibi eksiksiz teslim etmeye özen göstermeniz oldukça önemlidir.

Ermenistan vizesi başvuru sürecini şahsen bulunmanıza gerek olmaksızın Vize Merkezi Gaziantep ofisimiz ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru sürecine dair detaylı bilgi için ve vize işlemlerini başlatmak için +90 (212) 963 50 90 telefon numarası ve [email protected] e-posta adresimiz aracılığı ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ermenistan Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp