İsveç Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İsveç Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

İsveç Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, İsveç vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İsveç’e kısa süreli seyahatler için vize başvuruları, isveç Konsolosluğu tarafından vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul edilmektedir. İsveç vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, İsveç vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. İsveç Vize Merkezi, İsveç vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin İsveç vize işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. İsveç Konsolosluğu, İsveç vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. İsveç Konsolosluğu tarafından belirtilen vize evrak listesine ve İsveç vizesi hakkında güncel bilgilere sitemizden ulaşabilir hemen başvuru yapmak için İsveç Vize Departmanımızı arayabilirsiniz. İsveç vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Vize Merkezi İsveç vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti vermekte, başvuru işlemlerinizi kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır. İsveç Vize Merkezi ihtiyaç duyduğunuz, size en uygun kategorideki vizeyi Schengen kurallarına uygun şekilde almanıza yardımcı olur. Alanında uzman, deneyimli kadrosuyla İsveç vize başvuru dosyanızı kontrol ederek, başvuru dosyanızın ilgili yere sunulması hizmetini verir. Schengen parmak izi işleminden muaf olan başvuru sahiplerinin yetkili vize merkezinde parmak izi vermesine gerek kalmadan, Türkiye’nin neresinde olursa olun başvuru evraklarınızı ofisimize kargo/kurye aracılığıyla iletmeniz halinde kontrolünü yapıp en kısa sürede başvurunuzu gerçekleştireceğiz.  İsveç vize işlemleriniz hakkındaki tüm sorularınız için Vize Merkezi Schengen departmanımızı arayabilirsiniz.

İsveç Vizesi

İsveç Vize Başvurusu

İsveç vizesi başvurusunda İsveç’i ziyaret amacınızın net olarak belirtilmesi bekleniyor. Böylelikle vize kategorisinin doğru belirlenmiş olmasının da yolu açılıyor. Vize Merkezi’nde görevli ülke temsilcilerimiz hangi vize kategorisinde başvuru yapacağınız konusunda size destek verecekler ve söz konusu kategorinin hazırlanması gereken evraklar listesini mail aracılığıyla size ulaştıracaklardır.

İsveç Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerden biri olduğundan Schengen vizesi başvurusunda bulunulması gerekiyor. Schengen vizesine hangi ülkeden başvurulacağı da önemli olan bir konu. Seyahatiniz Schengen Bölgesi’ndeki birkaç ülkeyi kapsıyorsa hangi ülkede daha uzun kalınacaksa o ülkeden Schengen vize başvurusunu yapmak daha doğrudur.

İsveç vizesi için başvuru hazırlıklarına dahil evraklardan biri de başvuru formudur. Formun eksiksiz olarak doldurulması vize başvuru sürecinin sağlıklı yürütülmesini sağlar. Başvuru formu el yazısı ile İngilizce veya İsveç dilinde doldurulmalı. Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse formda hem anne hem de babanın imzalaması bulunmalı ve form ıslak imzalı olarak ibraz edilmeli.

İsveç vize başvurusunu Vize Merkezi’nden de yapabilirsiniz. Daha önce alınmış parmak iziniz (VIS) varsa başvuru sürecinizi posta yoluyla yönetebilirsiniz.

İsveç Vizesi için Gerekli Evraklar

1. Nüfus Kayıt Örneği. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği. Nüfus kayıt örneğinde bulunması zorunlu bilgiler, anne-baba-kardeşler, eş ve çocuk(lar) gösterir evrak. Belgenin orijinal olarak ibrazı bekleniyor.

2. Pasaport. Pasaporta bulunan kimlik sayfası ile işlenmiş sayfalarının fotokopileri başvuru dosyasına eklenecek evraklar arasında bulunuyor. Pasaportun geçerlilik süresi seyahatin bitiş tarihinden en az 3 ay daha uzun olmalı ve son on yıl içerisinde çıkartılmış olması gerekiyor. Eski pasaportunuza ait bilgiler de başvuru dosyasına eklenebiliyor.

3. Fotoğraf. 2 adet 35x45mm ebatlarında güncel, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.

4. Konaklama ve Ulaşım. Uçak rezervasyonunuzun tarihlerinin beyan edeceğinizi seyahat tarihleri ile uyumlu olması bekleniyor. Otel rezervasyonundaki tarihler ve isim de seyahat tarihleri ve başvuru sahibinin kimlik bilgileri ile uyumlu olmalı.

5. Seyahat masrafları. Seyahat süresince oluşacak masrafların nasıl karşılanacağı da belgelenmesi gereken konular içinde yer alıyor. Son üç aylık hesap hareketlerini gösterir banka hesap dökümü başvuru dosyasına eklenecek olan belgelerden bir tanesi. Bankadan imzalı ve kaşeli olarak evrakın orijinali ibraz ediliyor. Başvuru sahipleri 18 yaş üzerinde iseler kendi banka hesaplarının dökümünün dosyada yer alması gerek.

Başvuru sahibi çalışan ise: İşveren tarafından yazılmış izinli olduğunu gösterir belge. Belgede izin süresi ve seyahat bilgileri kaşeli ve imzalı olarak yer alıyor olması zorunluluğu getirilmiş.

İşe giriş bildirgesi: SGK işe giriş bildirgesi ve hizmet dökümü ile birlikte son 3 aylık maaş bordrosu.

Ticaret odası kaydı: Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası , faaliyet belgesi kopyası, vergi levhası da ibraz edilecek olan belgeler arasında yer alıyor.

Başvuru sahibi çiftçi ise; İsveç vizesi başvurusunu yapan kimse çiftçi ise bağlı bulunduğu ziraat odasından adına düzenlenmiş çiftçi belgesini başvuru dosyasına ekleyebilir.

Şirket sahibi ise; Şirketin ticaret odasındaki kaydı ve ticaret sicil gazetesinin kopyası , faaliyet belgesi kopyası, Vergi levhasını ibraz etmeli.

Emekli ise; Emekli maaşını gösterir belge (banka hesap özeti ve varsa emekli cüzdanı)

Öğrenci ise; Öğrenci belgesinin orijinali başvuru dosyasına eklenebilir.

6. Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse, tek başına seyahat ediyorsa altındaysa veya sadece bir ebeveyn ya da yasal vasi ile seyahat ediyorsa noter tasdikli muvafakatname düzenlenmesi koşulu getirilmiş. Muvafakatnamenin orijinalinin ibraz edilmesi gerekiyor.

7. Seyahat Sağlık Sigortası: 30.000 Euro teminatlı, geçerli seyahat ve sağlık sigortasının yapılması zorunluluğu var. Söz konusu sigorta Schengen Bölgesi’nde seyahat bitimine kadar geçerliliğini korumalı. Ayrıca, düzenlenecek olan sağlık sigortası acil müdahale, ambulans hizmeti ve hastanın ülkesine geri götürülmesi hizmetlerinin tamamını kapsıyor olmalı. Schengen bölgesine dahil olmayan ülke vatandaşları seyahat sağlık sigortalarını kendi ülkelerinden ya da İsveç’ten edinebilirler. Türkiye’de ikameti olmayan yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de yaptırdıkları seyahat sağlık sigortaları geçerli olmayacaktır.

Büyükelçilik/Konsolosluk yetkilileri gerekli gördüğü durumlarda ek doküman talep edebilirler. Başvurunuzu gidiş tarihinden en erken 3 ay önce yapmanızı öneriyoruz. İsveç vizesi başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Ülke temsilcileri değişen koşullar ile ilgili en güncel bilgiyi sizinle paylaşıyor olacaklar.

İsveç Vize Başvurusu Adımları

İsveç vize başvurusunu Vize Merkezi aracılığıyla yapıyorsanız takip edeceğiniz adımlar şunlar olacaktır:

1. Adım – İsveç vizesi konusunda ülke temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Vize Merkezi’nde görevli İsveç Vize Bölümü Müşteri Temsilcilerini arayarak süreci başlatabilirsiniz. Ülke temsilcilerinin sorularına verdiğiniz yanıtlara göre gerekli evrakların bilgisinin bulunduğu mailler mail adresinize gönderilecektir.

2. Adım – İsveç vizesine dair bilgi mailinde bulunan gerekli evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi’nde görevli İsveç Vize Bölümü yetkililerimizin mail adresinize gönderdiği bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

3. Adım – İsveç vizesi için hazırladığınız evraklarınızı kargo ile ya da elden Vize Merkezi temsilcilerine teslim edebilirsiniz.

İsveç Vize Bölümü tarafından durumunuza uygun olarak size yönlendirilmiş olan bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek bize ulaştırabilirsiniz. Evraklarınızı elden teslim yoluyla değil de kargo ile de gönderebilirsiniz. Bu seçeneği kullanacaksanız kargonuzun takip numarasını bir yere not etmenizi öneriyoruz.

4. Adım – Eksik evrak, İsveç vize randevusu ve süreç hakkında iletişim

İsveç Vize Bölümü, vize başvuru dosyanızı inceledikten sonra size bilgi maili gönderilecektir. Eksik veya hatalı evraklarınızın bilgisini bu mail aracılığıyla sizinle paylaşıyor olacağız. Mailde size süreç hakkında da bilgi verilecektir.

5. Adım – Biyometri bilgi beyanı

İsveç Vize Bölümü 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini, biyometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Söz konusu tarihten sonra Schengen vizesi almış olanların parmak izi bilgileri 5 yıl süreyle geçerli olacağından parmak izi için başvuru merkezine gitmeleri gerekmiyor. Vize Merkezi yetkilileri biyometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık edecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

6. Adım – Pasaport teslimi

İsveç Konsolosluğu Vize Departmanı, biyometrik bilgilerin beyan etmiş veya biyometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan başvuru sahiplerinin işlem sürecini tamamladıktan sonra 15 iş günü içinde pasaportun teslimini gerçekleştiriyor. Resmi tatil günlerinde bu süre değişebiliyor.

Pasaportların teslimatı başvuru sahiplerinin isteği üzerine kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

İsveç Vizesi

İsveç vizesi, ülkeye seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus Pasaport sahibi T.C. vatandaşları için tamamlanması mecburi bir prosedürdür. İsveç vizesi onaylanmış başvuru sahibi seyahatini İsveç’ten başlatması halinde Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olur.  T.C. Hizmet, Diplomatik, Hususi pasaport sahibi T.C. vatandaşları 180 gün içinde 90 geçmeyen seyahatlerinde İsveç vize  işlemlerinden muaftır. T.C. Bordo pasaport hamili vatandaşlar İsveç Schengen vize prosedürüne tabidir.

İsveç vize işlemlerinde kullanılacak pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun geçerliliği vizenin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay olmalıdır. 18 yaşını doldurmamış başvuru sahipleri İsveç vize başvurularını ebeveynleri veya yasal vasisi ile birlikte yapmalıdır.

İsveç Çalışma Vizesi

İsveç çalışma vizesi için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İsveç’te aktif olarak faaliyet gösteren şirket ile işin kapsamını, süresini açıkça belirtir iş sözleşmesine sahip olması gerekmektedir. İsveç çalışma izni başvuruları İsveç’ten değil, Türkiye’den yapılmaktadır. T.C. vatandaşının İsveç’e giriş yapmadan önce çalışma izin kartını çıkartmış olması şartı aranmaktadır. İsveç’teki şirkete bağlı olarak yürütülecek iş, 3 aydan az süreli (proje bazlı) ise Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için İsveç Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sahibinin iş süresi üç aydan uzun süreli ise İsveç oturum izni kartı çıkartılmalıdır. Üç aydan uzun süreli İsveç çalışma izni ve oturum izni başvuruları için biyometrik, parmak izi  verilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir. İsveç Çalışma izni başvurularının sonuçlanması ortalama olarak 45 gündür. Araştırma görevlilerinden, çilek toplayıcılarından, au pair ve sporculardan daha düşük bir İsveç çalışma vizesi harç ücreti talep edilmektedir.

İsveç'te çalışma ve oturum iznine sahip olan kişi üç ay içerisinde eşinin ve 21 yaşını aşmamış çocukları için de oturum izni başvurusunda bulunabilir. İsveç Aile Birleşimi uzun süreli vize kategorsine giren başvuru şekli için İsveç'te ikamet eden kişi İsveç Göçmen Dairesi'ne başvuruda bulunmalıdır. İsveç çalışma ve ikamet tezkeresine sahip kişi ailesini geçindirebilecek gelire sahip olduğunu da destekler maaş dökümleriyle başvuruda bulunmalıdır. Çalışma izninin süresi 6 aydan az olan yabancı vatandaşlar aile birleşimi için başvuruda bulunamazlar. İsveç çalışma izinlerinin ücreti konsolosluğun hesabına nakit olarak yatırılabilir. Hard copy belgelerle İsveç Konsolosluğuna doğrudan yapılan başvurularda ücreti başvuru sahibi görevliye nakit ve tam olarak ödemelidir. Avrupa Birliği vatandaşarı İsveç çalışma izni prosedürlerinden muaf tutulmuşlardır.

İsveç Vize Başvurusu

İsveç’e seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları kısa süreli, Schengen vize müracaatlarını İsveç Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezi aracılığıyla gerçekleştirmektedirler. Sadece turistik değil; İsveç Ticari, İsveç Aile Ziyareti ve İsveç Transit vize başvuruları da kısa süreli vize kategorisinde olduğu için vize başvuru merkezi aracığıyla gerçekleştirilmektedir. Seyahatin amacı ve süresi açık bir şekilde belirtilmeli, konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgileri başvuru dosyasına eklenmelidir.

İsveç’te 90 günden fazla konaklama gerektiren tüm durumlar için (eğitim, çalışma, evlilik yoluyla aile birleşimi vb.) T.C. vatandaşları  İsveç uzun süreli Ulusal (D) vize kategorisinden vize başvurularını direkt olarak İsveç Konsolosluğuna yapmalıdırlar. İsveç Schengen Bölgesi ülkesi olduğu için başvuru dosyasına 30.000 Euro teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası eklenmelidir.

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç vize başvuru formu gerçeği birebir yansıtan beyanlarla, eksiksiz olarak doldurulmalı ve şahsen imzalanmalıdır. İsveç vize başvuru formu yalnızca İsveççe veya İngilizce olarak doldurulabilmektedir. İsveç vize başvuru formunda girilen bilgiler, başvuru dosyasında diğer evraklarda beyan edilen bilgilerle çelişkili olmamalıdır. İsveç Konsolosluğu, çelişkili ifadeler barındıran ve gerçeği yansıtmayan ifadeler içeren başvuruları reddetmektedir.  

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vizesi ortalama olarak 5-7 çalışma günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsveç’in ve Türkiye’nin resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuruların işlem süresi yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir. 1 ay önceden vize başvurunuzu tamamlamanızı tavsiye ederiz.

İsveç Konsolosluğu

İsveç Konsolosluğu Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarının pasaport uzatma, evlilik, doğum ve pasaport ve vatandaşlıklarıyla  ilgili resmi evrak işlemlerinin yürütüldüğü, İsveç vatandaşlarının Türkiye’deki yaşam standartlarını koruyan; İsveç’e uzun ve kısa vadeli seyahat planlayan T.C. vatandaşlarının vize başvurularını karara bağlama yetkisine sahip İsveç’in Türkiye’deki tek resmi temsilciliğidir.

İsveç’in Türkiye’de faaliyet gösteren temsilcilikleri konumundaki İsveç Büyükelçiliği ve İsveç Başkonsolosluğu, İsveç’e seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ile Türkiye ikamet tezkeresine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının İsveç vizesi işlemleri yürütülmektedir.

İsveç Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarının evlilik, ölüm, kayıt, doğum, belge tasdiki prosedürlerinin yürütülmesi hususunda bilgi ve destek sağlamaktadır.

Türkiye ikamet tezkeresine sahip İsveç vatandaşlarının İsveç Konsolosluğundan vekalet düzenlemesi, nüfus işlemleri, imza-mühür tasdiki, sözleşme onayı gibi gibi işlemlerin de yürütüldüğü mecradır. İsveç vatandaşları pasaportlarıyla birlikte işlem ücretlerini yatırarak ihtiyaçları olan resmi evrakı temin  edebilirler.

İsveç Vizesi Başvurusu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İsveç vizesi nasıl alınır sorusuna dikkat

İsveç vizesi başvurusunda bilinmesi gereken en önemli detay vize başvuru dosyasının eksiksiz hazırlanmasıdır. Başvuru dosyanızda eksik evrak olduğunda vize talebiniz olumsuz sonuçlanabilir. Evrakların güncel olması ve seyahat tarihlerinizle uyumlu olarak düzenlenmiş olması dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Pasaportunuzun geçerli bir pasaport olmaması durumunda vize başvuru dosyanız eksik olarak değerlendirilecektir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin seyahat tarihinden en az 3 ay daha uzun olması gerekiyor. Pasaportun güncelliğine dair bir başka önemli husus da pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olması.

İsveç vizesi kaç günde çıkar sorusunun yanıtı

Başvuru evrakları ve güncel pasaportunuzla yapacağınız İsveç Schengen vizesi başvurusunun sonuçlanması ve pasaportunuzun iadesi 4-5 iş günü içerisinde gerçekleşiyor. Ancak bu süre özel durumlarda daha uzun olabiliyor. Bazı durumlarda konsolosluk/büyükelçilik ek evrak talebinde bulunabilip zaman zaman da mülakat için çağırabiliyor. Böylesi durumlarda süre uzatımı olabiliyor.

İsveç vize ücreti muafiyeti

İsveç vizesi başvurusunda vize ücreti ödeniyor. Bazı koşullarda başvuru sahipleri vize ücretinden muaf tutuluyor. 0-5 yaş arası çocuklar İsveç vizesi başvurusunda vize ücretinden muaf tutuluyor. AB, Norveç, İzlanda, Liechtenstein ve İsviçre aile üyeleri akrabaları ile birlikte seyahat ediyorlar veya bir noktada buluşacaklarsa vize ücreti ödemiyorlar. Buradaki istisna İsveç vatandaşlarının akrabaları bu durumda vize ücretini ödüyorlar. Eğitim amacıyla İsveç’e seyahat eden öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenleri de vize ücretinden muaf tutuluyor.

İsveç vizesi başvurusunda ibraz edilecek fotoğrafların standardı

İsveç vizesi için başvuru dosyasına eklenecek olan vesikalık biyometrik fotoğraf 6 aydan daha uzun bir süre önce çekilmemiş olmalı. Normal fotoğraf kağıdına renkli baskı yapılmış olan biyometrik fotoğrafın ölçüsü 35mm genişlik ve 45mm yüksek olarak ayarlanmalı. Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü objektife dönük olmalı ve arka fonu beyaz olarak çekilmeli. Başvuru sahibinin gözlüğü varsa camları renkli olmamalı ve camlardan yansıma olmamasına özen gösterilmeli.

 

daha fazla göster

İsveç ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
Ö. Faruk Demir 28/09/18, 01:00
Merhabalar,
İsveç için turistik öğrenci vizesi almak istiyorum. Merak ettiğim, pasaportun vize bitiminden sonraki 3 ay geçerli olması yeterli mi yoksa her ihtimale karşı 1 yıllık yapmama gerek var mı ?
Cevabı Görüntüle
T.K. 26/08/18, 02:20
Merhabalar, babam İsveç’te vatandaşlığı var Türkiye’de yaşıyorum babamın yanına temelli gitmek istiyorum ama 19 yaşındayım bu mümkün mü böyle bir hakkım var mı?
Cevabı Görüntüle
Z.A. 09/08/18, 21:18
Merhaba, ben İsveç’e için gideceğim fakat anne babamın sigortası yok o yüzden maaş belgesi gösteremeyeceğim. Erkek kardeşimin sigortasını gösterebilir miyim yani onun maaş belgesini kendime sponsor kullanabilir miyim?
Cevabı Görüntüle
N.R. 28/07/18, 08:55
Merhaba, oğlum İsveç’te 2 yıllık oturma izni var annesi olarak ben ve nişanlısı davet üzerinden İsveç’e gitmek istiyoruz ne yapmamız gerekli, bir sefer ben ve kızım gittik bize bilgi verir misiniz? Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
F.A. 23/07/18, 13:14
Merhaba, ben ve nişanlim 12 temmuz 2018 tarihinde İsveç’in Lund şehrinde evlilik işlemleri için müracaatta bulunduk. İsveç’te ailemin yanına gitmem için gerekli oturum iznin alınması maksadıyla gerekli işlemlerin tarafıma bilgi verilmesini arz ederim.
Telefon