İsveç Schengen Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İsveç Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

İsveç’a kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. İsveç vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

Vize Merkezi, İsveç vizesi işlemlerinde uzman kadrosuyla profesyonel danışmanlık hizmeti verir. İsveç Vize Merkezi, İsveç vizesi başvuru sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele alarak ihtiyacınız olan vizeyi almanızda size yardımcı olur. Vize Merkezi’nin İsveç vizesi işlemleri departmanı, deneyimli kadrosu ile vize başvuru dosyanızı sonuca odaklı şekilde hazırlamanız için size danışmanlık eder. İsveç Konsolosluğu, İsveç vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip olan tek yetkili kurumdur. İsveç Konsolosluğu tarafından belirtilen İsveç vize evrak listesine ve İsveç vizesi hakkında en güncel bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. İsveç vizesi başvurusuna dair tüm sorularınıza cevap alabileceğiniz en doğru adres, vize danışmanlığında uzman bir kadroya sahip olan Vize Merkezidir.

Deneyimli ekibiyle Vize Merkezi İsveç vize işlemleriniz için danışmanlık hizmeti vermekte, başvuru işlemlerinizi kolaylaştırmakta ve hızlandırmaktadır. İsveç Vize Merkezi ihtiyaç duyduğunuz, size en uygun kategorideki vizeyi usulüne uygun şekilde almanıza yardımcı olur. Alanında uzman deneyimli kadrosuyla İsveç vize başvuru dosyanızı kontrol ederek, başvuru dosyanızın ilgili yere sunulması hizmetini verir. Schengen parmak izi işleminden muaf olan başvuru sahiplerinin yetkili vize merkezinde parmak izi vermesine gerek yoktur. Türkiye’nin neresinde olursa olun başvuru evraklarınızı ofisimize kargo/kurye aracılığıyla iletmeniz halinde kontrolünü yapıp en kısa sürede başvurunuzu gerçekleştireceğiz.  İsveç vize işlemleriniz hakkındaki tüm sorularınız için Vize Merkezi Schengen departmanımızı arayabilirsiniz.

İsveç Vizesi

İsveç vizesi, ülkeye seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus Pasaport sahibi T.C. vatandaşları için tamamlanması mecburi bir prosedürdür. İsveç vizesi onaylanmış başvuru sahibi seyahatini İsveç’ten başlatması halinde Schengen bölgesinde serbest dolaşım hakkına sahip olur.  T.C. Hizmet, Diplomatik, Hususi pasaport sahibi T.C. vatandaşları 180 gün içinde 90 geçmeyen seyahatlerinde İsveç vize  işlemlerinden muaftır. T.C. Bordo pasaport hamili vatandaşlar İsveç Schengen vize prosedürüne tabidir.

İsveç vize işlemlerinde kullanılacak pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve vizenin işlenebilmesi için en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Pasaportun geçerliliği vizenin sonlanma tarihinden sonra en az 6 ay olmalıdır. 18 yaşını doldurmamış başvuru sahipleri İsveç vize başvurularını ebeveynleri veya yasal vasisi ile birlikte yapmalıdır.

İsveç Vize Başvurusu

İsveç’e seyahat etmeyi planlayan Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşları kısa süreli, Schengen vize müracaatlarını İsveç Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezi aracılığıyla gerçekleştirmektedirler. Sadece turistik değil; İsveç Ticari, İsveç Aile Ziyareti ve İsveç Transit vize başvuruları da kısa süreli vize kategorisinde olduğu için vize başvuru merkezi aracığıyla gerçekleştirilmektedir. Seyahatin amacı ve süresi açık bir şekilde belirtilmeli, konaklama ve ulaşım rezervasyon bilgileri başvuru dosyasına eklenmelidir.

İsveç’te 90 günden fazla konaklama gerektiren tüm durumlar için (eğitim, çalışma, evlilik yoluyla aile birleşimi vb.) T.C. vatandaşları  İsveç uzun süreli Ulusal (D) vize kategorisinden vize başvurularını direkt olarak İsveç Konsolosluğuna yapmalıdırlar. İsveç Schengen Bölgesi ülkesi olduğu için başvuru dosyasına 30.000 Euro teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası eklenmelidir.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç vizesi ortalama olarak 5-7 çalışma günü içerisinde sonuçlanmaktadır. İsveç’in ve Türkiye’nin resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvuruların işlem süresi yoğunluktan dolayı uzayabilmektedir. 1 ay önceden vize başvurunuzu tamamlamanızı tavsiye ederiz.

İsveç Konsolosluğu

İsveç Konsolosluğu Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarının pasaport uzatma, evlilik, doğum ve pasaport ve vatandaşlıklarıyla  ilgili resmi evrak işlemlerinin yürütüldüğü, İsveç vatandaşlarının Türkiye’deki yaşam standartlarını koruyan; İsveç’e uzun ve kısa vadeli seyahat planlayan T.C. vatandaşlarının vize başvurularını karara bağlama yetkisine sahip İsveç’in Türkiye’deki tek resmi temsilciliğidir.

İsveç’in Türkiye’de faaliyet gösteren temsilcilikleri konumundaki İsveç Büyükelçiliği ve İsveç Başkonsolosluğu, İsveç’e seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ile Türkiye ikamet tezkeresine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının İsveç vizesi işlemleri yürütülmektedir.

İsveç Konsolosluğu, Türkiye’de yaşayan İsveç vatandaşlarının evlilik, ölüm, kayıt, doğum, belge tasdiki prosedürlerinin yürütülmesi hususunda bilgi ve destek sağlamaktadır.

Türkiye ikamet tezkeresine sahip İsveç vatandaşlarının İsveç Konsolosluğundan vekalet düzenlemesi, nüfus işlemleri, imza-mühür tasdiki, sözleşme onayı gibi gibi işlemlerin de yürütüldüğü mecradır. İsveç vatandaşları pasaportlarıyla birlikte işlem ücretlerini yatırarak ihtiyaçları olan resmi evrakı temin  edebilirler.

İsveç Vize Başvuru Formu

İsveç vize başvuru formu gerçeği birebir yansıtan beyanlarla, eksiksiz olarak doldurulmalı ve şahsen imzalanmalıdır. İsveç vize başvuru formu yalnızca İsveççe veya İngilizce olarak doldurulabilmektedir. İsveç vize başvuru formunda girilen bilgiler, başvuru dosyasında diğer evraklarda beyan edilen bilgilerle çelişkili olmamalıdır. İsveç Konsolosluğu, çelişkili ifadeler barındıran ve gerçeği yansıtmayan ifadeler içeren başvuruları reddetmektedir.  

İsveç Turist Vizesi

İsveç Turist vizesi, İsveç’e turistik/kültürel amaçlı seyahat eden Umuma Mahsus Pasaport sahibi T.C. vatandaşları başvurması mecburi bir prosedürdür. İsveç Schengen Bölgesi üyesidir. İsveç Schengen vizenizle, serbest dolaşım anlaşması uyarınca, seyahatinizi İsveç’ten başlatmanız halinde diğer Schengen ülkelerini de vize süreniz dahilinde ziyaret edebilirsiniz.  Hususi, Diplomatik/ Hizmet Pasaporta sahip T.C. vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde İsveç turistik vize prosedüründen muaftırlar.
(*) İsveç Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu gerekli görmesi halinde ek evrak talep etme hakkına sahiptir.

(*)İsveç Büyükelçiliği/Başkonsolosluğu gerekli görmesi halinde başvuru sahibini görüşmeye çağırma hakkına sahiptir.

İsveç Çalışma Vizesi

İsveç çalışma vizesi için ilk olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının İsveç’te aktif olarak faaliyet gösteren şirket ile işin kapsamını, süresini açıkça belirtir iş sözleşmesine sahip olması gerekmektedir. İsveç çalışma izni başvuruları İsveç’ten değil, Türkiye’den yapılmaktadır. T.C. vatandaşının İsveç’e giriş yapmadan önce çalışma izin kartını çıkartmış olması şartı aranmaktadır. İsveç’teki şirkete bağlı olarak yürütülecek iş, 3 aydan az süreli (proje bazlı) ise Umuma Mahsus pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmeleri için İsveç Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Başvuru sahibinin iş süresi üç aydan uzun süreli ise İsveç oturum izni kartı çıkartılmalıdır. Üç aydan uzun süreli İsveç çalışma izni ve oturum izni başvuruları için biyometrik, parmak izi  verilerinin ibraz edilmesi gerekmektedir.  İsveç Çalışma izni başvurularının sonuçlanması ortalama olarak 45 gündür. Araştırma görevlilerinden, çilek toplayıcılarından, au pair ve sporculardan daha düşük bir İsveç çalışma vizesi harç ücreti talep edilmektedir.

İsveç'te çalışma ve oturum iznine sahip olan kişi üç ay içerisinde eşinin ve 21 yaşını aşmamış çocukları için de oturum izni başvurusunda bulunabilir. İsveç Aile Birleşimi uzun süreli vize kategorsine giren başvuru şekli için İsveç'te ikamet eden kişi İsveç Göçmen Dairesi'ne başvuruda bulunmalıdır. İsveç çalışma ve ikamet tezkeresine sahip kişi ailesini geçindirebilecek gelire sahip olduğunu da destekler maaş dökümleriyle başvuruda bulunmalıdır. Çalışma izninin süresi 6 aydan az olan yabancı vatandaşlar aile birleşimi için başvuruda bulunamazlar. İsveç çalışma izinlerinin ücreti konsolosluğun hesabına nakit olarak yatırılabilir. Hard copy belgelerle İsveç Konsolosluğuna doğrudan yapılan başvurularda ücreti başvuru sahibi görevliye nakit ve tam olarak ödemelidir. Avrupa Birliği vatandaşarı İsveç çalışma izni prosedürlerinden muaf tutulmuşlardır.

 

daha fazla göster

İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 58
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 58
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 58
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2146
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5194
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com

İsveç ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz