İsveç Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Vize Merkezi, İsveç Konsolosluğu tarafından belirtilen evrakların, belirtilen kurallarla göre hazırlanması ve başvuru aşamasında kullanılması konusunda size danışmanlık ederek zaman ve para kaybetmenizi önler.

Aile ve Arkadaşlarınızı Ziyaret İsveç seyahatleriniz için gereken İsveç Aile-Arkadaş Ziyareti Schengen vizesine uygun evrakları kafanız karışmadan, hata yapmadan, zaman kaybetmeden, stres yaşamadan hazırlamanızı ve vize başvurunuzu Schengen Vize kurallarına uygun olarak sunmanız adına danışmanlık hizmeti veriyoruz. İsveç Konsolosluğu’nun uyguladığı vize mevzuatları değişse bile bu konuda en güncel bilgilere sahip olduğumuz için kötü bir sürpriz yaşamamanızı sağlıyoruz.

İsveç Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak İsveç Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. İsveç vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi için başvuru sahibine İsveç’ten gönderilen davetiye, davet eden kişinin iletişim bilgileri, davet ettiği kişi ile yakınlık durumu, davet edilen kişi hakkında bilgi, ziyaretin nedeni, talep edilen vizenin süresi, ikamet edilecek evin adresi, seyahat ve konaklama harcamalarının karşılanacağına kanıtlayan ayrıntıların belirtilmesi gereklidir.

İsveç aile ve arkadaş ziyaretinde bulunacak kişinin İsveç Konsolosluğu’na hitaben vize isteğini belirten dilekçe yazması gerekmektedir. İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi İsveç’te yaşayan aile ferdi, akraba ve arkadaş yanında ikamet etme hakkı tanıyan bir vizedir. İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi kısa dönem vize kategorisidir.

İsveç Schengen bölgesine üye bir ülke olduğu için İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi Schengen başvurusu yapılarak alınabilmektedir. İsveç vizesi alınırken biometri ve VIS işlemlerinin doğru olmasına, seyahat amacına uygun vize türü ile başvuru yapılmasına dikkat edilmesi gereklidir.

İsveç aile ve arkadaş vizesi alınırken en önemli husus davetiyedir. Aile ve arkada ziyareti için davet mektubunda ikamet edilecek adres açıkça belirtilmelidir. İsveç aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusunda pasaportun geçerlilik süresi seyahat sonrası için en az 3 ay olması gereklidir ve vizenin basılabilmesi için en az 2 boş sayfasının  bulunması gereklidir.

İsveç Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi için yazılması gereken davetiye sponsorun kendi cümleleriyle yazılmalıdır. Davet mektubunda davet edilen kişiye hitaben yazılması, gidiş nedeni, ne kadar süre ikamet edileceği ve mektubu imzalayan kişi ve başvuru sahibini davet eden kişi ile başvuru sahibi arasındaki yakınlık durumunun belirtilmesi gereklidir. Bu davet mektubunun noter tasdikli olması zorunlu değildir. Davet mektubunda kişinin ne sebeple davet edildiği, kim tarafından davet edildiği, nerede ve ne kadar kalacağının tam ve net  olarak belirtilmesi gereklidir.

İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda her aile bireyi için ayrı vize başvurusu yapılması gereklidir. Bir işyerinde SGK’lı olarak çalışmayan ve belirli düzenli maddi geliri olmayan kişiler seyahat masraflarını karşılayacak 1.derecedeb yakınlarının gelir durumu ile ilgili evrak listesindeki evrakları hazırlaması gereklidir.

İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak isteyen öğrenci ve ev hanımı gibi kendi geçimini sağlayamayacak kişilerin seyahat masraf ve giderlerini karşılayacak olanlar bir sponsorluk yazısıyla durumu bir dilekçe ile yazarak imzalamalıdır. Sponsor olan kişinin aynı zamanda maddi, finansal ve mesleki evrakları da sponsorluk dilekçesi ile birlikte başvuru dosyasında yer alması gereklidir.

İsveç Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi için Gerekli Evraklar

1. İngilizce Vize Talep Dilekçesi (şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)
2. Pasaport (seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)
3. 2 Adet Biometrik Fotoğraf (güncel, 35 x 45mm, beyaz fon arkalı)
4. Davetiye (Davetiye gönderen kişinin pasaport ve kimlik kartı fotokopileri ile)
5. Gelir Belgeleri (kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri)
6. Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (aile ve adres bilgileri içeren)
7. Kimlik Fotokopisi

Kişinin bulunduğu duruma göre ek olarak hazırlanması gereken belgeler;

Kişi şirket sahibi ise;
Güncel Şirket Evrakları (orijinal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri)
SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
Banka Hesap Dökümü (şirketin hesabına ait, son 3 aylık, en az 2500 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)
 
Kişi Şirket Çalışanı ise;
Güncel Şirket Evrakları (orijinal Faaliyet Belgesi,Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri fotokopileri)
SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü
Maaş Bordrosu (orijinal, son 3 aylık, imza ve kaşeli)
Banka Hesap Dökümü (güncel, şahsi hesabınıza ait, son 3 aylık, en az 2500 TL bakiyeli, kaşe, imza ve imza sirküleri ile)
 
Kişi Devlet Dairesi Çalışanı ise;

Çalışma Belgesi (Bağlı bulunduğunuz kurumdan alınan yazı)
Görev Kimlik Kartı (önlü - arkalı fotokopisi)
Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)
Banka Hesap Dökümü (şahsi hesabınıza ait, son 3 aylık, kaşe, imzalı ve imza sirküleri ile)
 
Kişi Emekli ise;
Emeklilik Kartı fotokopisi
Emekli maaşa ait Banka Hesap Dökümü (son 3 aylık, kaşe ve imzalı)
Banka Hesap Dökümü (güncel, son 3 aylık, kaşe, imzalı ve imza sirküleri ile)
Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olmalıdır.
 
Kişi Öğrenci ise;
Öğrenci Belgesi (Orijinal, güncel)
Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçükse anne baba onaylı, orjinal belge)

 

İsveç Vize Ücretleri

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Öğrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi
Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi
Şoför Vizesi
İsveç Vizesi için Gerekli Evraklar
İsveç Vizesi Ücretleri
İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Telefon
x