İsveç Turistik Vize

İsveç Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak İsveç Turistik Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. İsveç turistik vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın. İsveç Turist vizesi için asgari evraklar aşağıdaki gibidir:

İsveç Vizesi İçin Gerekli Evraklar

1. Pasaport (son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, İsveç seyahati sornası en az 3 ay geçerli)
2. 2. adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, güncel, beyaz fon arkalı)
3. İngilizce Vize talep dilekçesi (şirketin antetli kağıdına Konsolosluğa hitaben yazılacak vize talep dilekçesi kişinin seyahat tarihlerini ve amacını belirtmeli, kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlanmalıdır)
4. Kimlik fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (güncel ve orijinal olması gereken belge kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)
5. 30.000 Euro Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası
6. İsveç vize başvuru formu

İsveç Turistik Schengen Vizesi başvuru sahibinin durumuna bağlı ek olarak hazırlanması gereken belgeler

Kişi şirket sahibi ise;
1. Güncel tarihli Şirket evrakları (Orijinal Faaliyet belgesi, Sicil gazete, Vergi levhası, İmza sirküleri fotokopileri)
2. SGK/Bağ-Kur Hizmet dökümü
3. Şirketin Banka hesap özeti (son 3 aylık banka hesap hareketiliğini içeren, en az 5000 TL bakiyesi mevcut, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 
Kişi şirket çalışanı ise;
1. Çalıştığınız şirkete ait  bilgilerin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
Şirketin Kuruluş, sermaye arttırımı, adres değişikliği oldu ise, bunlardan sonra - son hali belirtten Ticaret Sicil Gazetesi
2 .Vergi Levhası fotokopisi. Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
3.  Şirket adına  imza atma yetkisi olan kişilere ait  İmza Sirkülerinin fotokopisi.
4. SGK Hizmet Dökümü
5. Son 3 aya ait kaşeli imzalı maaş bordrosu
 
Kişi Emekli ise;
Başvuru sahibinin emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü
Son hesap hareketi 15 günden eski olmayıp, Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
 
Kişi Öğrenci ise;
1. Okuldan alınmış orjinal Öğrenci Belgesi (Öğrenci Belgesi)
2. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise, anne ve babadan son 3 ay içinde çıkarılmış noter onaylı muvafakatname aslı
Başvuru sahibi 18 yaş altında ise (reşit değil ise), başvuru formuna anne ve babanın imzası gerekli

İsveç vizesi için gereken evraklar başvuru öncesinde eksiksiz ve tam olarak hazırlanmalıdır. İsveç turistik vizesi ile İsveç’te ticari faaliyette bulunamazsınız. Konaklama yerinizi aile veya arkadaşınızın konutu olarak gösteremezsiniz. İsveç vize başvuru formunda seyahat amacınızı turistik olarak belirtmeniz gerekmektedir. Vize Merkezi İsveç departmanı vize başvuru sahiplerini seyahat amaçları doğrultusunda yönlendirir, meslek ve durumlarını dikkat alarak evrakların hazırlanmasında ve ilgili formların doldurulmasında destek olur. Temsilcilerimizi ayrıca İsveç vize başvuru dosyasını, vize başvuru sahibinin önceliklerini göz önünde bulundurularak hazırlanmasını sağlarlar. Seyahat amacına uygun şekilde hazırlanmayan başvurular vize reddiyle sonuçlanabilir. İsveç Vize Merkezi vize işlemleri sırasında karşınıza çıkabilecek problemleri giderecek donanıma ve yetkinliğe sahiptir.

İsveç vizesi fotoğraf ölçüsü

İsveç vizesi fotoğraf ölçüsü Schengen vize standartları ile belirlenmiştir. Fotoğraf 3,5x4,5 cm ebatlarında ve güncel olmalıdır. Yüzünüzün net bir şekilde göründüğü biyometrik özellikteki bu fotoğrafın fonu beyaz olması gerekmektedir. Şapka, gözlük gibi yüzün net görünmesi engelleyebilen unsurlar olmamalıdır. İsveç vize işlemlerinde kullanacağınız fotoğrafın diğer Schengen vizelerinde veya başka ülkelere ait vizelerde kullanılmamış olması gerekmektedir.

İsveç Vizesi Başvuru Formu

İsveç vizesi başvuru formu Schengen vize başvuru formu formatındadır. İsveç vize başvuru formu ile yapılan başvurularda ilk giriş yapılacak ülkenin İsveç olması gerekmektedir. Eğer İsveç’le birlikte diğer Schengen ülkelerine de seyahat edilecekse bu ülkelerin adları da yer almalıdır. (Birden fazla ülke seyahatini içeren başvurularda, gidilecek ülkelerdeki konaklama bilgilerinin, otel rezervasyonlarının vize başvuru dosyasında olması gerektiğini unutmayınız).

İsveç vize başvuru formunun dili İngilizcedir. Formun dikkatle doldurulması çok önemlidir çünkü bu form İsveç vizesi için hazırladığınız evrakları destekler niteliktedir. Seyahat tarihleri, amacı, pasaport bilgileri, konaklama bilgileri, seyahat masraflarının kim tarafından üstlenildiği gibi veriler forma işlenirken, belirttiğiniz tarihler ve evrakların içeriklerindeki tarihler benzer olmalıdır. İsveç vize merkezi, İsveç turistik Schengen vizesi işlemlerinin her aşamasını takip ettiğinden Schengen vize başvuru formlarının doldurulmasında da başvuru sahiplerine destek vermektedir.

İsveç Schengen vize başvuru formunu web sitemizdeki Form ve Dilekçeler bölümünden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

İsveç Turistik Vize Talep Dilekçesi

İsveç turistik vize talep dilekçesi İsveç Konsolosluğuna veya İsveç Büyükelçiliğine hitaben İngilizce yazılacak olup, seyahatin gidiş – dönüş tarihleri, amacı, seyahat masraflarının karşılayacak sponsorun kim olduğu bilgilerini içerir ve başvuru sahibinin imzasını taşır. Belirtilen gidiş - dönüş tarihleri uçak ve otel rezervasyonlarıyla desteklenir. Şirket izin yazıları da dilekçe formatında şirketin antetli kağıdına yazılmalı ve yetkilinin imzasını taşımalıdır. Eğer İsveç turist vize başvurunuzda kendi gelirinizi belgeleyemeyecek durumda iseniz yani çalışan değilseniz veya öğrenci veya ev hanımı durumundaysanız seyahat masraflarını üstlenecek sponsorun da bu durumu açıklayan sponsorluk yazısını dilekçe formatında kaleme alması gerekmektedir. İsveç seyahatinin masraflarını eğer vize başvuru sahibi karşılamıyorsa, birinci dereceden yakınlar yani anne-baba-eş veya kardeş sponsor olabilir. İsveç vizesi başvurularında sponsorluk konusu birçok detayı içerebilmektedir çünkü sponsorların gelir durumlarına göre (çalışan, emekli, şirket sahibi vb.) evrakları ibraz etmeleri talep edilmektedir. Sponsorlukla ilgili detaylar hakkında Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İsveç turist vizesi kaç günde çıkar?

İsveç turist vizesi, gerekli evrakların konsolosluğa eksiksiz teslim edilmesi durumunda 5 ila 7 iş günü içinde sonuçlanır. Ancak İsveç turist vizesinin kaç günde çıktığıyla ilgili kesi inisiyatif İsveç Konsolosluğuna aittir. Başvuruların yoğun olduğu dönemlerde, eksik evrak veya tamamlayıcı evrak talebi gibi özel durumlarda bu süre evrakın temin süresi, ibrazı gibi şartlardan dolayı uzayabilir.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon Et