Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, İsveç vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İsveç Schengen bölgesine dahil olduğundan İsveç vize başvurularınız Schengen vizesi olarak verilecektir. İsveç’ya kültürel faaliyetler, organizasyonlar, spor müsabakaları ve sportif aktiviteleri, konferans, seminer gibi etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla seyahat edecek yolcular için Kültürel-sportif-konferans vizesi başlığı altında İsveç vize başvurusu yapabilir. İsveç vize başvurunuzu yaparken dikkat emeniz gereken önemli nokta, İsveç vize sürenizi iyi kullanmaktır. Birden çok ülkeye seyahat edecekseniz İsveç vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz ilk ülke İsveç olmalıdır. İsveç vizesi sahibi kişiler seyahatlerini İsveç’dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedirler.

İsveç Kültürel- Sportif- Konferans Vize Evrakları 2016

  • İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vizesi için konsolosluğun istediği ana evrakların yanında vize amacına uygun ek evraklar istenmektedir.
  • İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak iş yeri sahipleri Şirketin antetli kâğıdına İsveç resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı, imza sirküleri, resmi gazete, ticaret sicil kaydı ve vergi levhasını başvuru evraklarına eklemelidir. Şirket çalışanları ise İş yeri izin belgesi, işe giriş belgesi ve üç aylık SGK dökümünü ibraz etmelidir.
  • İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak emekliler emeklilik belgelerini ve emekli maaşlarının yattığı banka hesap bilgilerini ibraz etmelidir.
  • İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak öğrenciler öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisini, okuldan aldıkları izin belgesini ve ailelerinin seyahatlerine destek olacağına dair evraklarını başvuru dosyasına eklemeliler.
  • Reşit olmayanlar İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacakları takdirde yasal velisini gösteren belgeleri, muvafaknamelerini ibraz etmeliler.
  • İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak yabancı uyruklu vatandaşlar seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Türkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisini konsoloslukla paylaşmalıdır.

 

Yükleniyor...
Telefon