İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi

Vize Merkezi, İsveç Konsolosluğu tarafından belirtilen evrakların, belirtilen kurallarla göre hazırlanması ve başvuru aşamasında kullanılması konusunda size danışmanlık ederek zaman ve para kaybetmenizi önler.

Kültürel, Sanat veya Sportif amaçlı İsveç seyahatleriniz için gereken İsveç Kültür, Sanat, Spor, Araştırma Schengen vizesine uygun evrakları kafanız karışmadan, hata yapmadan, zaman kaybetmeden, stres yaşamadan hazırlamanızı ve vize başvurunuzu Schengen Vize kurallarına uygun olarak sunmanız adına danışmanlık hizmeti veriyoruz. İsveç Konsolosluğu’nun uyguladığı vize mevzuatları değişse bile bu konuda en güncel bilgilere sahip olduğumuz için kötü bir sürpriz yaşamamanızı sağlıyoruz.

İsveç Schengen bölgesine dahil olduğundan İsveç vize başvurularınız Schengen vizesi olarak verilecektir. İsveç’ya kültürel faaliyetler, organizasyonlar, spor müsabakaları ve sportif aktiviteleri, konferans, seminer gibi etkinlikleri gerçekleştirmek amacıyla seyahat edecek yolcular için Kültürel-sportif-konferans vizesi başlığı altında İsveç vize başvurusu yapabilir. İsveç vize başvurunuzu yaparken dikkat emeniz gereken önemli nokta, İsveç vize sürenizi iyi kullanmaktır. Birden çok ülkeye seyahat edecekseniz İsveç vizenizi aldıktan sonra gideceğiniz ilk ülke İsveç olmalıdır. İsveç vizesi sahibi kişiler seyahatlerini İsveç’dan başlatmak koşuluyla diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebilmektedirler.

İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi için umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almaları gereklidir. Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi başvuru işlemleri için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak gerekli evrak listesini e-posta aracılığıyla gönderilmesini talep edebilirsiniz. İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi başvuru işlemleri İsveç Konsolosluğu’na, konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezleri veya seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi için şahsen başvuru yapma zorunluluğu yoktur.

İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesinin onaylanması için İsveç Konsolosluğu’nun vize prosedürlerini doğru, tam ve eksiksiz bir şekilde yerine getirmesi gereklidir. Vizenin değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi İsveç Konsolosluğu’nun inisiyatifinde bulunmaktadır. İsveç Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda başvuru sahibini görüşmeye çağırabilmektedir.

İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi

İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi başvurularının sonuçlanma süresi ortalama 5-7 iş günüdür. İsveç Konsolosluğu’nun belirtmiş olduğu sürede vizenin sonuçlanabilmesi için başvuru işleminin vize prosedürlerine uygun olarak yapılması gerekmektedir.

İsveç Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi ücreti belirli zamanlarda değişiklik gösterebilmektedir. İsveç vize ücreti vize merkezi koordinasyon ücreti, konsolosluk harç giderlerini kapsamakta olup harç bedelinin ödendiğine istinaden dekontun başvuru evrakları arasında olması gereklidir.

İsveç Kültürel Sportif Konferans Vizesi için Gerekli Evraklar

1. İsveç Kültürel Sportif  Konferans vizesi için konsolosluğun istediği ana evrakların yanında vize amacına uygun ek evraklar istenmektedir.
2. İsveç Kültürel Sportif Konferans vize başvurusunda bulunacak iş yeri sahipleri Şirketin antetli kâğıdına İsveç resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısı, imza sirküleri, resmi gazete, ticaret sicil kaydı ve vergi levhasını başvuru evraklarına eklemelidir. Şirket çalışanları ise İş yeri izin belgesi, işe giriş belgesi ve üç aylık SGK dökümünü ibraz etmelidir.
3. İsveç Kültürel Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacak emekliler emeklilik belgelerini ve emekli maaşlarının yattığı banka hesap bilgilerini ibraz etmelidir.
4. İsveç Kültürel Sportif Konferans vize başvurusunda bulunacak öğrenciler öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisini, okuldan aldıkları izin belgesini ve ailelerinin seyahatlerine destek olacağına dair evraklarını başvuru dosyasına eklemeliler.
5. Reşit olmayanlar İsveç Kültürel- Sportif- Konferans vize başvurusunda bulunacakları takdirde yasal velisini gösteren belgeleri, muvafaknamelerini ibraz etmeliler.
6. İsveç Kültürel Sportif Konferans vize başvurusunda bulunacak yabancı uyruklu vatandaşlar seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Türkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisini konsoloslukla paylaşmalıdır.

İsveç Vize Ücretleri

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Öğrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi
Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi
Şoför Vizesi
İsveç Vizesi için Gerekli Evraklar
İsveç Vizesi Ücretleri
İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Telefon
x