İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 58

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsveç Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz;

İsveç Vize Merkezi İzmir Şubesi sayfamıza hoşgeldiniz.

İzmir ve çevre illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve uzun süreli ikamet izni yabancı uyruklu kişilerin İsveç aile/akraba/arkadaş ziyareti, turistik ve ticari vize türlerini içeren İsveç Schengen vize başvurularını Vize Merkezi İzmir şubemiz danışmanlığında yapabileceklerdir.

İsveç vizesi hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapmak için Vize Merkezi İsveç çağrı merkezimizi arayarak veya İ[email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir, Balıkesir, Çanakkale, Uşak, Afyon, Aydın ve Manisa illeri başta olmak üzere İsveç vize başvurunuzu Türkiye’nin her yerinden İsveç İzmir Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi İzmir’den İsveç Vizesi Nasıl alınır?

İzmir İsveç vize başvurunuzu hızlı, kolay ve güvenilir şekilde yapmak için aşağıdaki adımları takip edin. İsveç Vize Merkezi başvuru sürecinde temsilcileri ve asistanları ile size destek olmaktadır. Bununla birlikte vizesinin süresi ve onayında tek yetkili kurum İsveç Konsolosluğu'dur.

  1. İsveç Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durum ve koşullarınıza uygun İsveç vizesi evraklarının listesini e-mail ile talep ediniz.
  2. İilgi e-mail’inde belirtilen evrakları hazırladıktan sonra şubemize şahsen gelerek veya kargo/kurye ile ulaştırınız.
  3. Müşteri Temsilcilerimiz tarafından alınan adınıza randevuda biyometrik verinizi ibraz ediniz.
  4. Vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportumuzu şubemizden şahsen alabileceğiniz gibi bize vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

İsveç Vizesi Nereden Alınır?

İsveç Vize Merkezi İzmir sizin adınıza vize başvurunuzu İsveç Konsolosluğu'nun belirlediği kriterler çerçevesinde yapmaktadır. Seyahat amacınızı belirleyin ve bu amaca uygun belgelerle başvuru yapın. İsveç Schengen vizesi kısa süreli bir vize türüdür; en fazla 90 güne kadar verilebilir. İsveç vizesi için gereken evraklar seyahat amacına bağlı olarak mesleğinize veya durumunuza göre değişebilmektedir. Temsilcilerimize seyahatiniz hakkında güncel ve doğru bilgiler vermeniz size daha iyi hizmet sunabilmemiz ve ihtiyacınız olan İsveç vizesini alabilmeniz açısından önemlidir.

İsveç vize işlemlerinde kullanacağınız evraklarınızın eksiksiz ve güncel olmasına dikkat ediniz. Eski veya eksik evrakla yapılan başvurular ret ile sonuçlanır. Evrak detaylarına dair güncel bilgileri İsveç Vize Merkezi İzmir şubemizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Eski vizelerde kullanılan fotoğraflar, yıpranmış pasaportlar, güncel olmayan firma evrakları ve banka hesap dökümleri ile yapılan başvurular ret almanıza neden olur. İsveç vizesi evraklarının vize randevu tarihiniz itibariyle güncel olması gerekmektedir. Ayrıca Schengen vize başvuru formu, dilekçeler, izin veya görev taleplerini içeren dilekçeler, otel/uçak rezervasyonları gibi tarih içeren evraklar öncelikli olmak üzere başvuru dosyasındaki tüm evrakların birbirleriyle uyumu esastır.

İsveç Vize Randevusu İzmir

Schengen vize şartları gereği başvuru sahiplerinin İsveç vize başvurularında randevu alarak biyometrik veri – parmak izi ibrazları zorunlu tutulmuştur. Son beş yıl içinde Schengen vize başvurularında parmak izi verdiyseniz vize randevusuna gelmenize gerek kalmaz ve İsveç Vize Merkezi İzmir sizin adınıza başvurunuz tamamlar. Parmak izi vermeniz gereken bir durum olduğunda temsilcimiz gerekli bilgilendirmeyi size yapacaktır. İsveç vize randevusu mülakat içermez ancak konsolosluk tarafından mülakata çağrılabilirsiniz. Bu gibi istisnai durumlarda bizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

İzmir İsveç Vize Ücreti Ne Kadar?

İsveç vize ücreti vize türüne, seyahat tipine ve talep edilen vize süresine göre değişiklik gösterebilmekte olup İsveç Konsolosluğu tarafından güncellenebilmektedir. İsveç Schengen vize ücreti konsolosluk harç masrafı ve vize merkezi işlem ücretlerini içermektedir. Çağrı merkezimizi arayarak talep ettiğiniz İsveç vizesi bilgilendirme e-mailinde vize evrak listesi ve güncel vize ücret bilgilerini bulacaksınız.

İsveç Vizesi İzmir’den Ne Kadar Zamanda Çıkar?

İsveç vize başvurularında Türkiye çapında bölge ayrımı yapılmamaktadır. Vize Merkezi İsveç departmanı Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir. İşlemlerinizi ikamet bölgenize göre yapmanız gerektiğine dair bir koşul yoktur. "İsveç vizesi ne kadar zamanda çıkar?" sorusuna vize randevu tarihinden sonra 5 ila 7 gün cevabı verilebilir ama bununla birlikte konsolosluğun ek evrak talebi olduğunda veya tatil günleri ve resmi tatilden dolayı kapalı olduğu durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzdan önce konsolosluğun kapalı olduğu tarihleri dikkate alınız. Ayrıca Vize Merkezi şubelerinin olmadığı illerden yapılan başvurularda evrak gönderimi açısından kargo sürelerinin de dikkate alınması gerekmektedir. Vizeniz çıktıktan sonra size kargo ile gönderilmesi 1 veya 2 iş gününü içerebilir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişmesi için başvurunuzu seyahatinizden en fazla 3 ay en az 15 gün öncesinden yapmanızı öneririz.

İsveç Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp