İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 (212) 970 05 58

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

avrupa@vizemerkezi.com

İsveç Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

İsveç Vize Merkezi İstanbul Şubesi sayfamıza hoşgeldiniz.

İstanbul ve çevre illerde ikamet eden T.C. vatandaşları ve uzun süreli oturum izni sahibi yabancı uyruklu kişiler İsveç turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti vize türlerini içeren İsveç Schengen vizesi işlemlerini Vize Merkezi İstanbul şubemiz aracılığı ile gerçekleştirebileceklerdir.

İsveç vizesi hakkında bütün sorularınız ve başvuru yapmak için istanbul@vizemerkezi.com üzerinden ve Vize Merkezi İsveç çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul, Yalova, Tekirdağ, Kırklareli, İzmit, Balıkesir, Adapazarı illeri başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden İsveç vize başvurunuzu İsveç Vize Merkezi İstanbul aracılığı ile yapabilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi İstanbul Aracılığı ile İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Aşağıdaki adımları takip ederek İsveç vize başvurunuzu hızlı, kolay ve güvenilir şekilde yapabilirsiniz. İstanbul İsveç Vize Merkezi başvuru sürecinde temsilcileri ve asistanları ile size destek olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki İsveç vizesi sonucu ve süresi konusunda nihai karar İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği'ne aittir.

  1. İsveç Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız ve şartlarınıza uygun İsveç vizesi evraklarının listesini e-mail ile talep ediniz.
  2. Bilgi e-mail’inde belirtilen evrakları hazırladıktan sonra şubemize şahsen gelerek veya kargo/kurye ile ulaştırınız.
  3. Temsilcilerimiz tarafından alınan randevuda biyometrik verinizi ibraz ediniz.
  4. Vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportumuzu şubemizden şahsen alabileceğiniz gibi bize vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu

İsveç vize başvurusu yapmak için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve bu seyahat amacına uygun evrakları hazırladıktan sonra başvuru yapmanız gerekmektedir. İsveç Schengen vizesi en fazla 90 güne kadar verilen kısa süreli bir vizedir. Bu bağlamda seyahat amacınız turistik, aile ve arkadaş ziyareti veya ticari olabilir. Vize evrak listeleri seyahat amacıyla doğru orantılı olarak mesleğe göre değişebilmektedir. Bu nedenle İsveç Vize Merkezi İstanbul şubemizi arayarak seyahat detaylarını doğru paylaşmanız, seyahatiniz hakkında nitelikli bilgiler vermeniz size daha iyi hizmet verebilmemiz ve sizin de ihtiyacınız olan vizeyi alabilmeniz açısından önemlidir.

İsveç vize başvurularında evraklarınız güncel olmalıdır. Güncel olmayan pasaport, fotoğraf, şirket evrakları ve banka dökümleri ile yapılan başvurular vize reddine sebebiyet verebilmektedir. Evrakların vize randevu tarihi itibariyle güncel olması gerekmektedir. Buna ek olarak İsveç vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, firma izin veya görev yazıları, otel ve uçak rezervasyonları gibi tarih içeren belgeler öncelikli olmak üzere bütün evrakların birbirleriyle tutarlı olması gerekmektedir.

İsveç Vize Randevusu İstanbul

İsveç vize işlemlerinde Schengen vize şartları gereği başvuru sahiplerinin vize randevusunda biyometrik veri – parmak izi ibrazı zorunludur. Son 5 yıl içinde alınmış Schengen vizelerinde parmak izi tanınan yolcuların İsveç vize randevusuna gelmeden işlem yapabilmeleri mümkündür. İsveç Schengen vize randevu alımı çalışma sahamız içindedir. Durumunuza uygun başvuru evrakları tarafımıza ulaştıktan sonra vize randevunuz konsolosluğun öngördüğü en uygun zamana alınmaktadır.

İsveç Vize Ücreti

İsveç vize ücreti vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Schengen vize ücretleri ve uzun süreli D tip vize ücretleri farklılık göstermekte olup döneme bağlı olarak İsveç Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir. İsveç Schengen vize ücreti konsolosluk harç bedelleri ve vize merkezi işlem ücretlerinin kombinasyonunu içermektedir. Çağrı merkezimizi arayarak talep ettiğiniz İsveç vizesi bilgilendirme e-mailinde vize evrak listesi ve güncel vize ücret bilgilerini bulacaksınız.

İsveç Vizesi Kaç Günde Alınır?

İsveç vizesinin çıkış süresi vize randevu tarihinden sonra 5 ila 7 gün arasındadır. Eksiksiz evraklarla yapılan başvurular bu sürede sonuçlanırken, Konsolosluğun ek evrak talebi olduğunda veya tatil günleri ve resmi tatilden dolayı kapalı olduğu durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle başvurunuzdan önce konsolosluğun kapalı olduğu lütfen tarihleri dikkate alınız.

İsveç Vize Merkezi İstanbul

Vize Merkezi Personel

İsveç ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsveç vize İstanbul S. A. 04/05/20, 12:29
Tekirdağ’da ikamet ediyorum ve Üniversite öğrencisi olarak ailem ile birlikte yaşamaktayım. 1 ay sonra arkadaşımla beraber Stockholm’e İsveç’e turistik bir seyahatimiz olacak. İsveç vize İstanbul ilinden mi alınacak yoksa Ankara’ya mı gitmeliyiz? Başvuru formu ve vize başvuru dosyamla ilgili sizlerden hangi konularda destek alabilirim?
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 5910