Bursa

Adres

Demirsubaşı Mahallesi, Ahmet Dural Meydanı No:4 Gemlik/BURSA

Telefon/Faks

+90 (224) 322 21 46

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Eposta

bursa@vizemerkezi.com

İsveç Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa ofisimize hoş geldiniz.

Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfa, İsveç vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır. İsveç vizenizi kolay bir şekilde Bursa’dan alabilmek için aşağıda belirtilen bilgileri dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Bursa ofisimiz ile iletişime geçebilir vizenizi Bursa’dan alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgiler için lütfen çağrı merkezimizi arayın veya bursa@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza yazınız. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com a yazarak görüşlerinizi yetkililerimizle paylaşabilirsiniz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyoruz.

İsveç Vizenizi Bursa’dan Alabilmek için Takip Etmeniz Gereken 5 Adım

  1. Adım: Çağrı merkezimizi arayın.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz evrakları ofisimize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde Biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

İsveç Vizesi Bursa Başvuruları için Hazırlanması Gereken Evraklar

İsveç vizesi Bursa başvuruları sırasında meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Meslek durumunuza göre şekillenecek İsveç Schengen vizesi için istenen belgeleri sitemizin vize işlemleri başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. İsveç Bursa vize başvuru formunu yazdırabilir ve Bursa İsveç vize işlem takip formu ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Lütfen dikkat! İsveç vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Schengen vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu sebeple eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimizi arayarak sahip olabilirsiniz.

Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur. Her iki koşulda da belirtilen evrakların tamamlayamamış kişilerden İsveç Konsolosluğu'na hitaben durumu anlatır bir mektup yazması talep edilebilir.

İsveç Vize Başvurularınız için Ofisimize Yapılacak Ziyaretler Hakkında

İsveç vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler, ofisimizi mesai saatleri içerisinde kendilerine uygun olan zamanda ziyaret edebileceklerdir. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Vize Merkezi – Bursa ofisimizi;

  • Pazartesi, Cuma: 09.00 / 19.00 saatleri arasında,
  • Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

İsveç vizesi başvurularınız için ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu almanız zorunlu değildir.

İsveç Vizesi Bursa Başvuruları için Alınacak Randevular Hakkında

Bursa’dan yapılacak İsveç vize başvuruları için randevu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. İsveç vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

İsveç Vizesine Bursa’dan Yapılacak Başvurularda Nelere Dikkat Edilmeli?

Başvuru için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin.

İsveç vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. İsveç vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurular için İstanbul ve Ankara’dan yapılacak başvurulara oranla daha uzun bir süreye ihtiyacınız olabilir. İsveç Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. İsveç vizesine Bursa’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Dikkat! Konsolosluk tatil günleri ve randevularda yaşanacak yoğunluk yukarıda belirtilen sürelere dâhil değildir.

Seyahat amacınıza uygun vize kategorisine başvuru yapın.

İsveç vizesine başvuru yapmadan önce seyahat amacınızı net olarak belirleyin. İsveç'te bulunan aile, akraba veya arkadaşınızdan bir istek yani davet yazısı gelmiş ise İsveç aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

İsveç'te bulunan herhangi bir tanıdığınız yok ve bu ülkeye sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz İsveç turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. İsveç'te bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İsveç ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Başvuru evraklarınızı eksiksiz, tam olacak şekilde hazırlayın.

İsveç vizenizi sorunsuz bir şekilde Bursa’dan alabilmek için vize başvuru belgelerinizi mailde belirttiğimiz üzere açıklamalarını göz önünde bulundurarak hazırlayın. Eksik veya hatalı evraklarla yapacağınız vize başvurularınız kabul edilmezken, bu yüzden başvurularınızın sonuçlanma süresi gecikebilir veya başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Seyahat tarihlerinizden emin olun.

İsveç vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz başvuru evraklarınızda belirtilen seyahat tarihlerinizden emin olunuz. İsveç Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

Otel ve uçak bileti rezervasyonları ile vize başvurunuzu gerçekleştirin.

İsveç vizesine satın alınmış otel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmayınız. Vize başvurularınız için adınızın ve soyadınızın bulunduğu ön rezervasyon dokümanlarını kullanınız. Ofisimiz, satın alınmış otel ve uçak bileti ile yapılacak vize başvurularında sorumluluk kabul etmemektedir.

Dikkat! İstisnai olarak konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından gidiş ve dönüş uçak biletini satın almanız talep edilebilir. Bu durum sadece konsolosluk tarafından belirlenen başvuru sahiplerini ilgilendirmektedir.

İşleminiz devam ederken konsolosluk tarafından aranabilirsiniz.

İsveç vizesine Bursa’dan başvuru gerçekleştirmiş ve işleminiz devam ederken konsolosluk görevlileri tarafından telefon veya mail yoluyla bilgilendirilmişseniz lütfen bu durumu temsilcilerimizle paylaşmayı unutmayınız. Konsolosluk görevlileri başvuru sahiplerinin beyan ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişir ve konsolosluk görevlilerinin inisiyatifinde bulunur.

Mülakata çağrılabilirsiniz.

İsveç vize başvurularında mülakat uygulaması yoktur. Bursa’dan İsveç vizesine başvuru gerçekleştirecek kişiler bir mülakat uygulamasına tabi değildir. Sadece vize başvuruları sırasında biyometrik verilerini beyan etmeleri gerekirken ancak konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu ve benzeri durumlar başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak istisnai olarak gerçekleşir.

Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz gerekebilir.

İsveç vizesine Bursa’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

Vize Başvurunuz Kaç Günde Sonuçlanır?

Bursa’dan yapacağınız İsveç vize başvurularınız 5 ila 7 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre öngörülen bir süredir ve bir kesinlik taşımamaktadır. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir.

Vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

İsveç vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. İsveç vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması halinde tarafınıza konsolosluk tarafından ne sebeple ret aldığınızı belirten bir mektup verilecektir. Bu mektup üzerinde bulunan ve konsolosluk tarafından işaretlenmiş ret sebeplerini okuyarak ne gerekçe ile vize başvurunuzun reddedildiğini öğrenebilirsiniz. İsveç vize başvurunuzun olumsuz (ret) sonuçlanması halinde herhangi bir başvuru işlem ücreti iadesi yapılmaz.

Temsilcilerimizin vize başvurularınız hakkında verilecek kararlara, vize başvurularınızın sonuçlanma süresine müdahale etme yetkisi yoktur.

Vize Merkezi Bursa ofisimiz, İsveç vize başvuruları konusunda sadece başvurularınızı gerçekleştirme, randevu onayınızı alma, eksik evraklarınızı tamamlama ve sonuçlanmış olan pasaportunuzu teslim alma konusunda yetkilidir.

İsviçre Vize Merkezi Bursa

Vize Merkezi Personel

İsveç ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsveç Vizesi Bursa S. Ke. 10/06/20, 11:05
Sayın yetkili, İsveç vizesi Bursa ilinde yaşayanlar için kültürel vize başvuruları nasıl oluyor. Freelance homeofffice mimarım herhangi bir kuruma bağlı çalışmıyorum. Başvuru süreci ile ilgili sormak istediğim şu nereye nasıl ve hangi koşullarla vize talebimi yapmam gerekiyor. Durumuma ilişkin hazırlık için yardımlarınızı talep ediyorum. Teşekkür ederiz.
Cevabı Görüntüle