İsveç Vizesi Ücretleri

İsveç Vize Ücretleri

İsveç vizesi için başvuru yapan Türk Vatandaşlarının İsveç Konsolosluğu vize bölümü tarafından belirlenen vize harcını ödemesi zorunludur. Vize başvurusu için yatırılan bu harç bedeli vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda başvuru sahibine geri ödenmez. İsveç Vize başvurusu esnasında 0-5 yaş arası çocuklar vize harç ücreti ödememektedir. Aynı zamanda 6-12 yaş arası çocuklar için vize harç ücretleri indirimlidir.
 
İsveç vizesi başvurusunda bulunmak ve İsveç vize ücretinizi ödemek istiyorsanız mutlaka sizin için doğru olan vize kategorisine başvuru yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Size uygun olmayan vize kategorisinde başvuruda bulunmanız ve ücreti yatırmanız durumunda hem vize başvurunuz olumsuz sonuçlanacak hem de vize başvuru ücretiniz yanacaktır. Bu sebeple vize başvuru işlemlerinizde Vize Merkezi'nde görevli Vize Uzmanlarımızdan yardım almanızı önermekteyiz. Vize Merkezi telefonla ya da e-mail ile yapılan bilgilendirmeler için herhangi bir ücret talep etmemektedir. 
 
İsveç vizesi ücreti Konsoloslukların belirlediği şekildedir ve durumunuzla ilgili olarak değişkenlik gösterebilmektedir. İsveç vize ücretleriyle ilgili olarak Vize Merkezi İsveç temsilcimizle (0212) 970 05 58 numaralı telefondan iletişime geçerek güncel ücretleri öğrenebilirsiniz. Aracı kurum hizmet bedelleri ve kargo ücreti gibi masraflar vize harcına ek olarak talep edilebilmektedir. Vize ücretinin yatırıldığını gösteren dekontun başvuru belgeleri arasında bulunması zorunludur. Dekontun orijinalinin vize başvuru dosyasında bulunması gerekmektedir. 
 

İsveç Schengen Vize Ücretleri

 
Vize Türü Vize Harç Bedeli Başvuru Hizmeti Ücreti Danışmanlık Hizmeti TOPLAM

Turistik Vize

65 €

25 €

30 €

120 €

Ticari Vize

65 €

25 €

30 €

120 €

Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

65 €

25 €

30 €

120 €

Kültür, Sanat, Spor Vizesi

65 €

25 €

30 €

120 €

Öğrenci Vizesi

65 €

25 €

30 €

120 €

Şoför Vizesi

65 €

25 €

30 €

120 €

      

 

 

Önemli Not:

 
   *Erasmus vizesi ücretleri duruma göre değişiklik göstermektedir, detaylı bilgi için vize uzmanlarımızla iletişime geçiniz.
 
** Seyahat Sağlık Sigortası gerekli ücret karşılığında Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır. Seyahat Sağlık Sigortası ücreti sigorta süresine göre değişiklik göstermektedir.
 

İsveç Vize Evrakları

İsveç Vize Ücreti (İsveç Schengen) Hakkında Bilgiler

  • İsveç vize ücreti iade edilmez
  • İsveç vize ücreti devredilmez ve başka şahıslara satılamaz
  • İsveç schengen vize ücreti tek başvuru için ödenmektedir. Ret cevabı almanız durumunda yeni başvuru için yeniden ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • İsveç Schengen vize ücretini sadece İsveç Schengen vizesi için kullanabilirsiniz. 

İsveç Vize İletişim

Yükleniyor...
Telefon