Konya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 43 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

konya@vizemerkezi.com

İsveç Vize Merkezi, Konya

Vize Merkezi Konya ofisimize hoş geldiniz,

Ziyaret ettiğiniz bu sayfa, İsveç vizesine Konya’dan başvuru gerçekleştirecek kişiler için hazırlanmıştır.

İsveç vizenizi sorunsuz, kolay ve güvenilir yoldan alabilmek için yukarıda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak Vize Merkezi Konya ofisimiz ile iletişime geçebilir, vizenizi alabilmek için gerekli koşulları temsilcilerimize danışarak öğrenebilirsiniz.

Konya, Uşak, Denizli, Muğla, Burdur, Isparta, Aksaray, Karaman, Niğde, Mersin, Nevşehir illerinde ikamet eden vatandaşlar İsveç vizesi işlemlerini Vize Merkezi Konya şubesi aracılığı ile yapabileceklerdir.  

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir ya da konya@vizemerkezi.com e-posta hesabımıza vize taleplerinizi iletebilirsiniz.

İsveç Vizesi Konya Vize Merkezi

Konya’da İsveç vizesi başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki adımları takip ederek Vize Merkezi danışmanlığında vizelerini kolayca alabileceklerdir.

  1. Adım: Vize Merkezi İsveç vizesi departmanımızı arayarak bilgi mail’imizi talep ediniz.
  2. Adım: Bilgi e-mailinde belirttiğimiz evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Hazırlamış olduğunuz İsveç vize evraklarını ofisimize kargo, kurye ile veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Onaylamış olduğunuz randevu saati ve tarihinde biyometrik verilerinizi beyan edin.
  5. Adım: Konya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenin ve pasaportunuzu teslim alın.

Konya Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Konya Vize Merkezi Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında, Cumartesi: 10.00 / 14.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ofisimizi çalışma saatlerimizi içinde randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Yeteri kadar vakti bulunmayan başvuru sahipleri ise temsilcilerimizden randevu talep ederek zaman kaybı yaşamadan temsilcilerimizle görüşme yapabileceklerdir.

Konya’dan yapılacak İsveç vize başvurularında parmak izi ibrazı için konsolosluk randevusu alınması zorunludur. Vize randevu alımı temsilcilerimizin çalışma alanı içerisindedir. Evraklarınız elimize ulaştıktan sonra sizin planınıza uygun tarih ve saate randevunuz hemen alınmaktadır.

İsveç vizesi randevu işlemleri ile zaman kaybı yaşamayın ve randevu tarihi konusunda önceliklerinizi temsilcilerimizle paylaşarak randevu prosedürlerini temsilcilerimize bırakın.

İsveç vize evrakları

Konya İsveç Schengen Vizesi için Gerekli Belgeler

İsveç vizesi Konya başvuruları sırasında meslek durumunuza ve seyahatinizin amacına uygun evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Öncelikle yapmanız gereken seyahatiniz amacınıza uygun vize türünü belirlemektir. Her vize türünün kendine özel evrak listesi vardır. İsveç’e yapılacak kısa süreli seyahatlerde turistik aile/arkadaş ziyareti veya ticari vize türlerinden birine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat amacınız tek bir vize türünü içerir örneğin aynı anda hem turistik vize hem ticari vize veya aile ziyareti vizesi başvurusu yapamazsınız. Vize başvuru formunda belirttiğiniz vize türü öncelikle dikkat alınır ve İsveç vizesi için gerekli olan evraklarınız bu bilgiye göre değerlendirilir.

Meslek durumunuza ve belirlediğinizi vize türünün içeriğine göre şekillenecek olan İsveç vizesi başvuru evraklarını öğrenebilmek için lütfen İsveç Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak güncel evrak listesini talep edin. İsveç vizesi için gereken evrak listesi mail adresinize gönderilecektir.

İsveç vizesi evrakları vize randevu tarihinize itibariyle güncel olmalıdır. Güncel olmayan belgeler eksik evrak olarak değerlendirilir ve talep edilir. Vize başvurunuzun kabul edilebilmesi için Schengen İsveç vize başvuru koşullarını tam ve eksiksiz şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Eksik evraklarınızı tamamlamaya veya tamamlayamadığınız evrakların yerine alternatif olarak hangi evrakları hazırlamanız gerektiğinin bilgisine temsilcilerimize arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca temsilcilerimiz veya konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından yeni evrak temin etmeniz talep edebilir. Başvuru sahibinden talep edilebilecek yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

İsveç Schengen vize başvurularında kullanacağınız pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış, en az 2 boş sayfası olan bir pasaport olması gerekmektedir. Seyahat sonrası en 3 ay geçerli olan pasaportunuzun kimlik bilgileri bölümü okunaklı olmalıdır. Biyometrik fotoğraflarınız daha önceden almış olduğunuz Schengen vizelerinde kullanılmamış olmalıdır. Güncel ve yüz detaylarınızın görüldüğü, fonun beyaz olduğu fotoğrafın kullanılması gerekmektedir. Banka hesap özetlerinizin son 3 aya ait aktif hesaplarınızı içermesi gerekmektedir. Pasaport, biyometrik fotoğraf ve banka hesap dökümleri dışındaki belgeler vize türüne göre şekillenmektedir.

Konya’dan İsveç vize başvuruları sırasında temsilcilerimize ileteceğiniz dilekçe, şirket izin yazısı, şirket görev yazısı, otel rezervasyonu gibi başvuru evraklarında belirtilen tarihlerin seyahat tarihlerinizle uyumlu olduğundan emin olunuz. İsveç Konsolosluğu'na hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarihler, otel ve uçak bileti rezervasyonlarınızda bulunan tarihler konsolosluk tarafından vizenizin başlatılacağı tarihler olacaktır. Vize başvurunuz seyahat edeceğiniz tarihten önce sonuçlansa dahi vizeniz dilekçenizde belirtmiş olduğunuz tarihlerde başlayacaktır. Bu sebeple vizenizin başlangıç tarihinden önce Schengen alanına giriş yapamayacaksınız.

İsveç vizesine Vize Merkezi Konya’dan yapacağınız başvurularda biyometrik verilerinizi beyan etmiş olsanız dahi biyometrik verilerinizi tekrardan beyan etmeniz talep edilebilir. Bu ve benzeri durumlarla istisnai olarak karşılaşılabilirken parmak izi beyanınız bir takım nedenlerle okunamayabilir. Biyometrik verilerinizi yeniden beyan etmeniz talep edilirse bu işlemi tamamlamanız zorunludur.

İsveç’te bulunan arkadaşınızdan ve aile bireyinizden bir davetiye yazısı gelmiş ise İsveç aile, akraba, arkadaş ziyareti vize kategorisine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

İsveç’te yaşayan bir akrabanız yoksa sadece turistik bir gezi amacıyla seyahat edecekseniz İsveç turistik vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın. İsveç’te bulunan iş ortağınızla toplantıya katılacak, fuar, şirket toplantısı veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz İsveç ticari vizesine başvuru yapın ve bu vize kategorisine uygun evrakları hazırlayın.

Davetiye gerektiren aile ziyareti veya ticari vize başvurularda davetiye İsveç’teki yetkili makamlardan onaylı olmalıdır ve davet eden kişinin kimlik ve pasaport bilgileri ile birlikte sunulması gerekmektedir.

Size daha iyi hizmet verebilmemiz açısından, temsilcilerimize vereceğiniz bilgiler çok önemlidir. Vize Merkezi Konya sizin önceliklerinize uygun vize başvurusu yapmanızı sağlamaktadır.

Konya Başvurularında İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konya’dan yapacağınız İsveç vize başvurularınız ortalama 5-7 iş günü arasında değişen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre bir kesinlik taşımamakla birlikte İsveç vizesinin kaç günde çıktığı tamamen konsolosluğun inisiyatifindedir. Temsilcilerimizin, vize başvurularınızın değerlendirme süresine müdahale etmesi söz konusu değildir. Yabancı pasaportla yapılan başvurular belirtilmekte olan bu sürelerden daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.

İsveç vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda yeteri kadar vaktinizin olup olmadığına emin olmalısınız. İsveç vizesi için Konya dışından evrak göndererek işlem yapmak isteyen yolcularımız kargo sürelerini de dikkate almalarını tavsiye ederiz. İsveç Schengen vize başvuruları için en erken başvuru yapma süresi 3 aydır. İsveç vizesine Konya’dan yapılacak başvurularda tavsiye edilen en geç süre ise 1 aydır.

Konya İsveç Vize Ücreti

İsveç vize ücreti vize türüne göre değişmektedir. Turistik, ticari ve aile ziyareti gibi kısa süreli vizeler C tipi, eğitim, oturum, çalışma izni vizeleri D tipi vize türlerdir. İsveç vize ücretinin yatırıldığına konsolosluk harç bedelini içeren dekontun başvuru evrakları arasında olması gerekir. İsveç vize ücreti harç bedeli ve vize merkezinin işlem ücretlerini içermektedir. Vize işlemlerine dair koordinasyon bedelleri vize merkezleri tarafından alınmaktadır. Randevu alınması, evrak takibi, form ve dilekçe formatları konusunda tavsiyeler, otel, hotel, uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi kalemler konusunda Vize Merkezi Konya temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. İsveç güncel vize ücretlerini öğrenmek için lütfen Vize Merkezi Konya şubemizi arayınız.

İsveç Vize Merkezi Konya

Vize Merkezi Personel

İsveç ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum İsveç vizesi Konya C. Sa. 10/06/20, 14:42
Merhabalar, Konya yaşayan ve çalışan eşime bir çiftiz. İsveç için bir seyahat planımız var. Kardeşimi ziyaret için yapacağımız başvuruda İsveç vizesi Konya olarak ilgili bir kurum var mıdır? İlk defa olacak olan müracaatımızda danışmanlığınızı talep etmekteyiz.
Cevabı Görüntüle