Çanakkale

Telefon

+90 (850) 241 14 91

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsveç Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

İsveç'e gerçekleştirecek olduğunuz seyahatiniz öncesinde almak zorunda olduğunuz İsveç Schengen vizesi ile alakalı olarak hazırlamış olduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfanın devamında İsveç Schengen vizesi için gerekli olan evrakların güncel listelerine, başvuru süreçlerine, vize türlerine ve ücretlendirmelerine dair birçok bilgiye kolaylıkla erişebileceksiniz.

Çanakkale Merkez başta olmak üzere Ayvacık, Eceabat, Lapseki, Biga, Yenice, Bayramiç, Çan, Bozcaada, Gelibolu, Ezine, Gökçeada ilçelerimiz ve çevre iller olan Bursa, Balıkesir, Edirne, İzmir, Tekirdağ ve tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz İsveç vizebaşvurularınız için vize hizmeti sunmaktayız.

İsveç vize0 başvurularınız için sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmetimizden faydalanabilmek adına ve başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için Çanakkale şubemizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilirsiniz ya da [email protected] mail adresine gönderecek olduğunuz e-posta ile bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

İsveç Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çanakkale

Schengen Anlaşması ilk olarak 5 Avrupa ülkesi arasında 14 Haziran 1985 yılında imzalanmıştır. Daha sonrasında seneler içerisinde anlaşmaya taraf ülkelerin sayısı 26'ya yükselmiştir. İsveç 19 Aralık 1996 yılında anlaşma dahilinde olmuştur. Schengen anlaşması gereği taraf olmuş ülkeler arasındaki iç sınır kontrolleri kaldırılmıştır. Herhangi bir Schengen Vizesi ile anlaşmaya taraf olmuş olan ülkeler içerisinde kolaylıkla seyahat edilebilmektedir.

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız eğer daha öncesinde herhangi bir Schengen vizesi almış ve sahip oldukları vizelerinin süresi hala devam ediyorsa seyahatlerini bu vize ile gerçekleştirebilmektedirler. Ancak herhangi bir vize sahibi olmayan bordo pasaport sahibi vatandaşlarımız seyahatleri öncesinde İsveç Schengen vizesi almak zorundadırlar.

Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ya da Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 180 günlük süre zarfında 90 gün konaklamayı aşmayacak olan İsveç ziyaretlerini vize almalarına gerek olmadan gerçekleştirebilirler.

İsveç Vize Başvuru süreçlerinde değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca İsveç dış temsilciliklerine aittir. Ülkemiz sınırları içerisinde İsveç Ankara Büyükelçiliği ve İsveç İstanbul Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Ayrıca Antalya, Alanya İzmir, Mersin ve Kulu'da İsveç Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Fahri konsoloslukların vize başvuru süreçlerinde hiçbir diplomatik yetkileri mevcut değildir.

Konsoloslukların resmi tatil günleri, çalışma saatleri, adres bilgileri ve irtibat adreslerine ulaşmak için Konsolosluk sayfamızı inceleyebilirsiniz.

İsveç Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çanakkale

İsveç seyahatinizin gerekçesi başvuru yapılacak olan vizenin türünü belirlemektedir. Vize başvuruları için gereken evraklar vize türlerine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle vize başvurularınızı gerçekleştirirken hangi türe göre evrak toplayacağınızı doğru belirlemeniz gerekmektedir.

İsveç Vize türleri aşağıda listeler halinde belirtilmiştir;

  • İsveç Turistik Vize
  • İsveç Ticari Vize
  • İsveç Aile/Arkadaş ziyareti vizesi

Listelenmiş vize sayfaları içerisinde gerekli evrak listeleri, bu evrakların nereden temin edileceği ve vize türleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Seçenekler arasında seyahatinize uygun olan başlığın mevcut olmadığını düşünüyorsanız eğer dilerseniz konsolosluk sayfamızı buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Vize türleri içerisinden hangisinin seyahatinize uygun olduğu konusunda fikir sahibi olamıyorsanız eğer Çanakkale şubemizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İsveç Vizesi Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Vize Merkezi Çanakkale şubesi olarak İsveç vize başvurularınız için sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetimiz sayesinde sonuç odaklı bir çalışma yürütmüş olacaksınız. Başvuru sürecinizin her aşamasında sizlere rehberlik edecek tecrübeli vize uzmanlarımız sayesinde İsveç Schengen vize başvurularınız 4 temel adımda sonuçbulmaktadır.

1. Adım: İsveç Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evrakların Hazırlanması

Seyahatinizin gerekçesine göre özel olarak hazırlanmış olan evrak listeleri uzmanlarımız tarafından sizlerle paylaşılacaktır. Belirtilen evrakları tamamlamanız ve ofisimize ulaştırmanız gerekmektedir. Tamamladığınız evrakları Çanakkale ofisimize kargo yolu ile ulaştırabilir ya da ofisimizi ziyaret ederek bizzat teslim edebilirsiniz. Teslim etmiş olduğunuz evraklar uzmanlarımız tarafından gerekli kontrollerden geçer. Eksik ya da hatalı bir evrak olması halinde sizlerle iletişime geçilerek gerekli düzenlemeler yapılır.

2. Adım: İsveç Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi

İsveç Schengen vize başvurunuzun gerçekleşebilmesi için vize başvuru ücretini ödemeniz gerekmektedir. Talep edilen başvuru ücreti içerisinde; tüm harç bedelleri, işlem ücretleri, danışmanlık hizmet bedeli ve diğer giderler yer almaktadır.2024 yılı güncel vize başvuru ücretleri hakkında bilgilendirme alabilmek için Çanakkale ofisimizi +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek bilgilendirme maili talebinde bulunabilirsiniz.

3. Adım: Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması

Vize uzmanlarımız konsolosluk uygunluk durumuna göre en erken tarih için sizler adına randevunuzu alacaktır. Belirlenen tarih ve saatte biyometrik verilerinizin verilmesi için konsoloslukta bulunmanız gerekmektedir. Bu süreçte bir danışmanımız sizlere eşlik edecek ve dosyalarınızın gerekli yerlere ulaştırılmasını sağlayacaklardır.

4. Adım: Pasaportunuzun Tarafınıza Teslim Edilmesi

Konsolosluk tarafından değerlendirilen ve sonuçlandırılan İsveç Schengen vizenizin takibi uzmanlarımız tarafından yapılacak ve pasaportunuz konsolosluktan teslim alınacaktır. Teslim almış olduğumuz pasaportunuzu ofisimize gelerek bizlerden teslim alabileceğiniz gibi istediğiniz adrese ulaşması için kargoya verilmesini de talep edebilirsiniz.

İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çanakkale

İsveç Schengen vizesi, ihtiyaç duyulan evrakların eksiksiz bir şekilde tamamlanması ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi durumunda ortalama olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, konsolosluğun ek evrak talebinde bulunması ya da İsveç resmi tatil günleri bu sonuçlanma süresini etkileyebilecek olan etkenler arasında yer almaktadır. Bu durumları göz önünde bulundurarak seyahat planlamanız ve vize başvuru işlemleriniz ile alakalı olarak görüşmek için uzmanlarımız en az 1 ay öncesinde başvuru işlemlerine başlamanızı tavsiye etmektedir.

Vize Merkezi Çanakkale şubemizde hizmet vermekte olan uzmanlarımızı +90 850 241 14 91 tel numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] mail adresine e-posta göndererek sizlerle iletişime geçmemiz için bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Vize başvurularınızda bizleri tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür eder ve İsveç ziyaretinizde Vize Merkezi Çanakkale Şubesi olarak iyi yolculuklar dileriz.

İsveç Vize Merkezi Çanakkale

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp