Ticari Vize

İsveç Schengen vizesi evrakları güncel koşullara göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak İsveç Ticari Vizesi güncel evrak listesi isteyiniz. İsveç ticari vize güncel evrak listesi e-posta adresinize gönderilecektir. Doğru evraklarla eksiksiz bir vize başvurusu yapmak için lütfen temsilcilerimizi arayın.

İsveç Ticari Vizesi İçin Vize Gerekli Evraklar

1 - Şirketin antetli kağıdına İsveç Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış İngilizce vize talep dilekçesi. 

2 - Pasaport; 10 yıldan eski olmayan ve seyahatin dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay geçerliliği olan

3 - 2 adet Biometrik fotoğraf; 35x45 mm ölçülerinde, son 3 ay içerisinde çekilmiş ve pasaportunuzda hiç kullanılmamış

4 - Ticari Davetiye (İsveç'deki firmadan gelecek olan davetiye mail yada fax olabilir, içeriğinde 3 ana madde belirtilmelidir.)
a. Davet eden firmanın antetli kağıdına yazılmalıdır. Davet edilen firmanın ünvanı, adresi, telefon numaraları, belirtilmelidir.
b. Davet edilen kişi/kişilerin pasaportundaki kişisel bilgiler, mesleki görevi, seyahatin sponsoru ve konaklama bilgileri
c. Talep edilen vizenin başlangıç-bitiş tarihleri ve birden çok seyahat olacaksa tarih aralığı belirtilmelidir - Fuar/sergi ziyareti ise giriş bileti, katılımla ilgili belgeler veya fuar standına ilişkin belge.

5 - Son üç ay içinde bağlı bulunduğunuz ilin Ticaret Odasından çalıştığınız şirket adına düzenlenmiş orijinal Faaliyet Belgesi.
Pasaportlarında daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri Faaliyet belgesinin fotokopisini kullanabilirler.

6 - Çalıştığınız şirkete ait  bilgilerin yer aldığı Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi.
Şirketin Kuruluş, sermaye arttırımı, adres değişikliği oldu ise, bunlardan sonra - son hali belirtten Ticaret Sicil Gazetesi.

7 - Vergi Levhası fotokopisi. Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.

8-  Şirket adına  imza atma yetkisi olan kişilere ait  İmza Sirkülerinin fotokopisi.

9 - SGK/BAĞ-KUR Hizmet Dökümü

10 - Şirketinizin son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü
a. Dilekçenizde masrafları üstlenen kişi veya kurum kim ise banka hesabı ona ait olup içeriisinde en az 4000 tl bakiye bulunmalıdır
b. Hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli, ıslak imzalı ve banka memurunun imza sirküleri de eklenmelidir.

11- Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi

12 - Kimlik fotokopisi

13 - Seyahat Sağlık Sigortası; 30 bin Euro teminatlı ve orjinal poliçe

14 - İsveç'te gitmek istediğiniz şehrin adına (ve ya bu şehre en yakın havalimanına)  düzenlenmiş uçak biletleriniz. Bu şehirde (gidecekseniz diğer şehirler için) konaklayacağınız hotellere ait rezervasyonlarınız.
 
İsveç Ticari vize başvuru sahibi şirket çalışanı ise yukarıdaki listeye ek olarak hazırlaması gereken Belgeler;
 
1- İsveç seyahatine gidecek kişinin  SGK İşe Giriş Bildirgesi.

2- İsveç seyahatine gidecek kişinin son 3 aylık Maaş Bordorolarının orjinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).

İsveç Ticari Vize ve İsveç Vize Davetiyesi

İsveç’e iş amaçlı seyahat edecek şirket çalışanları ve şirket sahipleri İsveç ticari vize başvurusu yapmalıdırlar. İş ziyareti, konferans katılımı, fuar katılımı, etkinlik katılımı, iş görüşmesi, firma ziyareti gibi amaçlarla gerçekleştirilecek İsveç seyahatleri İsveç ticari vize talebinin kapsamında değerlendirilir.

İsveç ticari vize başvurularında İsveç’teki ilgili firmadan gelecek davetiye önemli rol oynar. İsveç Konsolosluğuna hitaben hazırlanacak davetiye seyahat tarihlerini ticari ziyaretin kapsamını içermek durumundadır. Eğer seyahatin masrafları İsveç’teki firma tarafından karşılanıyorsa konaklama bilgileriyle birlikte seyahat masraflarının karşılandığı da belirtilmelidir. İçeriği oldukça geniş olmakla birlikte bu konu vize başvuru sahibine özel unsurlar içerdiği için İsveç ticari vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin İsveç Vize Merkezini arayarak ticari seyahat detaylarını temsilcilerimizle paylaşarak önceliklerine uygun bilgilendirme almalarını tavsiye ederiz.

İsveç ticari vize davetiyesi standart formatında İsveç'teki şirketin antetli kağıdına yazılmalı, firma kaşesi, yetkili imzası imzalı ve davetiye gönderen kişinin İsveç kimliği ve pasaport fotokopisiyle birlikte İsveç ticari vize başvuru dosyasına eklenmelidir. Vize talep edilen kişilerin isimleri ve şirkette çalıştıkları pozisyon davetiyede mutlaka yer almalıdır. Eğer fuar katılımı gibi etkinliklere gidiliyorsa fuar yetkililerinden davetiye ve fuara kabul belgesi gibi belgeler talep edilebilmektedir.

 

İsveç Ticari Vize Talep Dilekçeleri

İsveç ticari vize talep dilekçesi vize talebinde bulunan şirket sahibi veya çalışanları tarafından yazılabildiği gibi aynı zamanda şirket yetkililerinin de görev yazısı şeklinde dilekçe yazmaları gerekir. Her iki durumda da İsveç ticari vize talep dilekçesi şirketin antetli kağıdına İngilizce olarak yazılır ve şirketin kaşesi ve yetkilinin imzasıyla birlikte şirketin imza sirküleri ile birlikte ibraz edilir. Dilekçeler üzerinde yer alan tarihlerin davetiyede belirtilen tarihlerle çelişkili olmaması ve yapılmış uçak ve otel rezervasyonları ile uyumlu olması talep edilir. Seyahatin amacı (ticari), seyahat tarihleri, etkinliğin tarihleri gibi bilgilerin hem şirket yazılarında hem de şahsi dilekçelerde yer alması gerekir. İsveç ticari vize başvurusunda evrakların hazırlığında şirketlerden alınıp ibraz edilecek belgelerin mahiyeti önemlidir. Bu anlamda evraklar güncel tarihli olmalıdır. Seyahat masraflarının kim tarafından karşılandığı kesinlikle belirtilmelidir. 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...