Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 30

İsveç Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz,

İsveç Vize Merkezi Çorlu ofisi ve İsveç vizesi ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı sayfamıza hoş geldiniz. Bir Schengen vize türü olan İsveç vizesi almak için yerine getirilmesi gereken tüm aşamaları, İsveç Schengen vizesi evraklarını, İsveç vize türlerini ve daha birçok konuda bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Türkiye genelinde İsveç vize başvurusu yapacak olan vatandaşların başvurularını konsoloslukların yetkilendirdiği vize danışmanlık firmaları aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. Çorlu’da ya da çevresinde ikamet ediyor ve İsveç vize başvurusu yapmak istiyorsanız en yakın konumda yer alan şehirler olan Edirne ya da İstanbul Vize Merkezi şubelerinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Çorlu Vize Merkezi Edirne şubesi ile birlikte çalışmaktadır ve vize başvuru işlemlerinizde sizlere yardımcı olmaktadır. Detaylı bilgi için bizleri +90 (282) 255 50 37 numaralı telefondan arayabilir ya da [email protected] adresine yazabilirsiniz.

İsveç Vize Başvurusu Çorlu

İsveç’e turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlarla kısa süreli olarak seyahat etmek isteyen umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları Schengen vizesi almalıdır. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşların kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi almalarına gerek yoktur. Kısa süreli yani C tipi vize 6 aylık süre içinde en çok 90 gün kalmaya izin veren vize türüdür.

Eğer İsveç seyahatiniz 180 günlük süre içinde 90 gün aralıksız konaklama süresini aşacaksa uzun süreli (D tipi) vize kategorilerine başvurmanız gerekmektedir. Bu başvurular çalışma, oturum, uzun süreli eğitim, aile birleşimi gibi durumlarda yapılır ve direk olarak İsveç Konsoloslukları ve Büyükelçilikleri üzerinden gerçekleşir.

Çorlu Vize Merkezi ile İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

Vize Merkezi Çorlu şubesinden İsveç vizesine başvurmak için aşağıda yer alan adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle seyahat amacınıza, sürenize, mesleki ve kişisel durumunuza göre başvuracağınız İsveç vizesini belirlemek üzere Vize Merkezi Çorlu şubesi ile iletişime geçmeniz gerekir.

Ardından Vize Merkezi İsveç vize uzmanımızla birlikte belirlediğiniz İsveç vize kategorisine uygun evrakların listesi e-posta ve sms yoluyla tarafınıza iletilir ve bu listedeki tüm evrakları tam ve doğru şekilde hazırlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.

Evrakları talep edilen şekilde tamamlamanızın ardından hazırladığınız dosyayı Çorlu Vize Merkezi’ne şahsen gelerek ya da kargo yoluyla ulaştırmalısınız. İsveç vize bölümü uzmanlarının yapacağı kontrolün ardından evraklarınızda herhangi bir eksik varsa bilgilendirilecek ve yeniden temin etmeniz istenecektir. Eksik ve hatalı evraklarınızı tamamlayarak tarafımıza yeniden iletmeniz gerekmektedir.

Evraklarınızda bir eksik bulunmuyorsa bir yetkilimiz sizin adınıza vize başvuru merkezinden vize randevunuzu alacaktır. Randevuda daha önce vermediyseniz biyometrik verilerinizi (parmak izi) ibraz etmeniz gerekir.

İsveç vize başvurunuzun sonuçlanacağı güne kadar Vize Merkezi süreci sizinle birlikte takip etmekte ve sizinle iletişim halinde olmaktadır. Vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu ofisimize gelerek ya da kargo ile teslim alabilirsiniz. Vize Merkezi’nin vize kararları konusunda herhangi bir etkisi bulunmamaktadır; karar yetkisi tamamen konsolosluklara aittir.

Çorlu İsveç Vizesi Evrakları

İsveç vize başvurularında hazırlanacak evraklar vize işlemlerinin en önemli adımlarından birini oluşturmaktadır. Başvuracağınız vize kategorisine göre temin edilecek evraklar değişiklik gösterebilmektedir. Listedeki evrakları güncel, tutarlı, tam ve doğru olacak şekilde hazırlayıp dosya haline getirmeniz gerekmektedir.

Ortak evrakları hazırlamanın yanı sıra vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi gibi önemli belgeleri de doğru şekilde doldurmanız çok önemlidir. Vize Merkezi İsveç sayfamızda yer alan “İsveç vize evrakları” bölümünden, başvuracağınız vize türüne uygun evrakların detaylı listesini bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için ise Çorlu Vize Merkezi şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Çorlu İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç Schengen vizesi ortalama 7-15 iş gününde sonuçlanır. Konsolosluğun yoğun günleri, resmi gün ve tatiller, ek evrak talepleri gibi durumlar bu sürede gecikmelere yol açabilmektedir. İsveç vize reddi alınması durumunda kişilerin yeniden başvuru yapma hakkı vardır ancak daha önce ödenen ücretlerin iadesi yapılmamaktadır.

İsveç Vize Merkezi Çorlu şubesini arayarak, İsveç vizesiyle ilgili detaylı bilgi alabilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Çorlu

isveç vize merkezi çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp