İsveç Şoför Vizesi

Vize Merkezi, İsveç Konsolosluğu tarafından belirtilen evrakların, belirtilen kurallarla göre hazırlanması ve başvuru aşamasında kullanılması konusunda size danışmanlık ederek zaman ve para kaybetmenizi önler.

Taşıma amaçlı İsveç seyahatleriniz için gereken İsveç Şoför Schengen vizesine uygun evrakları kafanız karışmadan, hata yapmadan, zaman kaybetmeden, stres yaşamadan hazırlamanızı ve vize başvurunuzu Schengen Vize kurallarına uygun olarak sunmanız adına danışmanlık hizmeti veriyoruz. İsveç Konsolosluğu’nun uyguladığı vize mevzuatları değişse bile bu konuda en güncel bilgilere sahip olduğumuz için kötü bir sürpriz yaşamamanızı sağlıyoruz.

İsveç şoför vizesi Schengen ülkelerine çalışmaya gidecek tır şoförleri için kullanılmaktadır. İsveç şoför vizesi, İsveç’ye yük veya yolcu taşıyacak kişilerin başvuru yapması gerekli olan bir vize türüdür.

Şoför vizesi ticari amaçlarla tırla ya da özel araçla Schengen alanına girmek ya da Shengen alanından geçmek amacı ile yapılan vize başvurularını kapsamaktadır. İsveç şoför vizesi için gerekli evraklar aşağıda belirtilmektedir. Bu durumda en kısa zamanda istenen belgeleri hazırlayarak beyan edilmesi gereklidir.

İsveç şoför vizesi için hazırlanan sayfayı inceleyip vize başvuru işleminizi Vize Merkezi aracılığıyla hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerini arayarak bilgilendirme e-postası isteyebilirsiniz. Vize Merkezi iletişim adreslerini sayfada yer alan şubelerimiz bölümünden ulaşılabilir, Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişim kurabilirsiniz.

İsveç Şoför Vizesi Kaç Günde Çıkar?

İsveç Başkonsolosluğu’nun vize işlem süreci başvurunun konsolosluğa iletilmesinden sonra en fazla 15 iş günüdür. Bu nedenle vize başvurunun seyahat tarihinden en az 15 iş günü içerisinde yapılması önemlidir. Resmi tatil günleri öncesinde ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı pasaport sahiplerinin yaptığı başvurularda bu süre uzayabilmektedir. İsveç şoför vizesi başvuruları hakkında verilecek kararlar sadece İsveç Konsolosluğu’nun inisiyatifinde bulunmaktadır.

İsveç Şoför Vizesi

İsveç Şoför Vizesi için Gerekli Evraklar

Hazırlanan evrakların kurallara uygun, aslı ve güncel veya suret olup olmadığına dikkat edilmesi gereklidir. Hazırlanan evrakların vizenin onaylanması için yeterli olmadığı durumlar da bazen olabilmektedir. İsveç vize işlemleri sırasında İsveç Konsolosluğu gerekli gördüğü takdirde ek evrak isteyebilmektedir. Vize sonucu ve süresinde olduğu gibi bu konuda karar ve yetkisi yalnızca İsveç Konsolosluğu’nundur.

 1. Vize başvuru formu, İngilizce olarak doldurulmalı, imzalı ve tarih yer almalı.
 2. Türkiye’deki firmadan alınmış taşıt kayıt numarasının belirtilmiş olduğu izin yazısı.
 3. Türkiye’deki firmanın tüm şoförlerinin gösterildiği şoför listesi
 4. Fotoğraf. 2 adet 35x40 ölçülerinde, arka fonu beyaz, son 6 ay içerisinde çekilmiş olmalı.
 5. Pasaport. Yeni pasaportlar için kimlik bilgilerinin bulunduğu sayfa, resimli ilk sayfa ve son 3 yıl içinde alınmış schengen vizelerinin fotokopisi. Eski pasaportlar için ilk iki sayfa ile son sayfasının fotokopileri ve son 3 yıl içinde alınmış schengen vizelerinin fotokopisi. Pasaport vizenin sona ermesinden sonra 3 ay boyunca geçerli olmalıdır.
 6. Davetiye. Firmaya gönderilmiş imzalı davetiye ya da yazışma
 7. Başvuru sahibinin SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu SGK hizmet dökümü
 8. 28.04.1997 tarihinden önce alınmış E tipi veya 28.04.1997 yılından sonra alınan D tipi sürücü belgesi.
 9. Taşıt kayıt numarasının belirtildiği yeni nakliye için hazırlanmış CMR belgesi
 10. Eski nakliyeler için hazırlanan CMR belgesi
 11. Schengen ülkelerine giriş ve çıkışların belirtildiği ve kalış günlerinin yazılı olduğu liste
 12. Seyahat sağlık sigortası

İsveç Konsolosluğu gerekli görmesi durumunda ek evrak isteyebilmektedir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Vize başvurusu yapan kişilerin pasaportundaki bilgiler kimlik bilgileriyle uyuşmuyorsa başvuru yapılmadan önce pasaportun yenilenmesi gerekmektedir. Aksi halde başvuru işlemi alınmamaktadır.
 • 25 Eylül 2015 yılından sonra alınmış olan VIS Schengen vizesi varsa parmak izi işleminden muaf tutulabilirsiniz.

İsveç Vize Ücretleri

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Öğrenci Vizesi
Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi
Kültürel Sanat Spor Araştırma Vizesi
Şoför Vizesi
İsveç Vizesi için Gerekli Evraklar
İsveç Vizesi Ücretleri
İsveç Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Telefon
x