Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 77

İsveç Vize Merkezi, Diyarbakır

Vize Merkezi tarafından, Diyarbakır ili ve çevresinden İsveç vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımızın bilgi alması amacıyla hazırlanan sayfamıza hoş geldiniz. İsveç Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi aracılığıyla hem İsveç Schengen vizesi başvurusu hem de tüm dünya ülkelerinin vizeleri için başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize Merkezi, İsveç Konsolosluğu ve Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen tecrübeli vize danışmanlık kurumlarından biridir.

Diyarbakır ve çevresinde ikamet eden ve İsveç’e vize başvurusu yapacak olan vatandaşlarımız Diyarbakır Vize Merkezi ofislerini şahsen ziyaret edebilir ya da telefonla arayarak başvuru işlemlerini başlatabilirler. Vize Merkezi e-mail ya da kısa mesaj gibi iletişim hizmetlerinden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

İsveç vize başvurusunu Diyarbakır Merkez başta olmak üzere; Çınar, Çermik, Bağlar, Bismil, Çüngüş, Hani, Ergani, Dicle, Hazro, Kocaçınar, Kocaköy, Kulp, Kayapınar, Sur, Lice, Silvan ilçelerinden ve Batman, Şanlıurfa ve Elazığ gibi çevre illerden yapabilirsiniz.

İsveç vizesi için hazırlanan bu sayfaya ek olarak, Vize Merkezi’nin web sitesinde yer alan İsveç ana sayfasından İsveç vize işlemleri ile ilgili yazılan tüm makaleleri okuyabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır Vize Merkezi İsveç Vize Hizmetleri

İsveç vize işlemlerinizi Vize Merkezi Diyarbakır ofisimiz üzerinden yapmaya karar verdiğinizde alacağınız hizmetler aşağıdaki şekildedir:

Vize Merkezi; İsveç Schengen vizesi başvurunuz sırasında, başvurmaya karar verdiğiniz İsveç vize türüne ait en doğru evrak listesini sizinle paylaşır. İsveç vize bölümü uzmanlarımızdan da evrakların hazırlanması ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Zorunlu evrakları tam ve doğru bir şekilde tamamlayıp dosya haline getirdikten sonra Vize Merkezi ofislerini şahsen ziyaret ederek ya da kargo yoluyla ulaştırmanız gerekmektedir. Evraklar İsveç vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra herhangi bir eksiklik, hata ya da güncel olmayan evrak olması halinde tarafınıza bilgisi verilerek başvuruya en uygun hale getirilmektedir.

İsveç Schengen üye ülkeleri arasında yer alır ve Schengen vize kurallarına tabidir. Bu nedenle daha önce yetkili başvuru merkezlerine gelerek parmak izini vermemiş başvuru sahipleri bu bilgilerini vermek üzere randevu alarak bu bilgilerini ibraz etmelidir. Vize Merkezi yetkililerimiz bu randevuyu sizler adına almakta ve randevu gününde vize işlemleri sırasında sizlere eşlik etmektedir.

Vize Merkezi ile vize işlemlerinizi gerçekleştirmek aşağıda yer alan bazı durumlarda size avantaj sağlamaktadır. Bunlar:

 • İsveç vize başvuru işlemleri esnasında, başvuru sahiplerinin hazırladığı zorunlu evraklar dışındaki bütün evrakların hazırlanması.
 • İsveç vize başvurusu için evrak dosyası hazırlandıktan sonra detaylı kontrollerin gerçekleştirilmesi.
 • İsveç vize başvurusunun İsveç Konsolosluğu veya Büyükelçiliği’ne iletilmesi.
 • İsveç vize başvurusu sonuçlandığında başvuru sahibinin pasaportunun alınması ve kişiye teslim edilmesi.
 • İsveç vize başvurusunda yabancı dilde çeviri gerektiren durumların yanında pek çok farklı konuda danışmanlık verilmesi.

İsveç Vizesine Kimler Başvurabilir? - Diyarbakır

İsveç, umumi (bordo) pasaporta sahip T.C. vatandaşlarından ülkeye girişte Schengen vizesi talep etmektedir. İsveç Schengen vizesi C tipi kısa süreli bir vize türüdür ve 180 gün içinde en fazla 90 güne kadar kalmaya izin verir. Gri (hizmet), yeşil (hususi) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi vatandaşlar ise 90 günü aşmayacak İsveç seyahatlerinde vizeden muaf olmaktadır.

Diyarbakır Vize Merkezi ile İsveç Vize Başvurusu

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi’nden vize başvurusu yapacak başvuru sahiplerinin yerine getirmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

1. Adım: Vize Merkezi İsveç vize bölümündeki uzmanlarımızı arayarak, başvuru yapacağınız vize türü ve buna uygun zorunlu evrakların listesini öğrenmeniz gerekmektedir.

2. Adım: Uzmanlarımızın size ilettiği evrak listesini güncel, eksiksiz ve hatasız olarak tamamlayıp dosya haline getirmeniz gerekir.

3. Adım: Hazırladığınız İsveç vize dosyasını Vize Merkezi ofislerine şahsen gelerek ya da kargo vasıtasıyla iletmeniz gerekmektedir. Kargoyu tercih edecekseniz takip numaranızı not etmenizi öneririz.

4. Adım: Daha önce bildirmeyen başvuru sahipleri biyometrik verilerini kaydettirmek üzere Vize Merkezi’nden bir yetkilimizin eşliğinde kendileri için alınan randevu günü/saatinde parmak izlerini yetkili vize başvuru merkezlerine gelerek ibraz etmelidirler.

5. Adım: Vize işlemlerindeki tüm süreci Vize Merkezi sizinle birlikte takip etmektedir. Vize sonucunuz çıktığında pasaportunuzu Vize Merkezi Diyarbakır ofisimize şahsen gelerek alabilir ya da kargo yoluyla tarafınıza ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İsveç Vizesi için Gerekli Evraklar - Diyarbakır

İsveç Schengen vizesi için hazırlanması zorunlu olan evraklar hakkında ayrıntılı bilgi almak için öncelikle hangi vize türünden başvuru yapacağınızı netleştirmeniz gerekmektedir. Başvuracağınız İsveç vize kategorisine ve mesleki durumunuza göre hazırlayacağınız evraklar farklılık gösterecektir. İsveç vize başvurusu yapacak vatandaşların hazırlaması gereken ortak evrak listesi aşağıdaki gibidir:

 • En az 2 adet boş sayfası olan ve İsveç seyahati sonrasında en az 3 ay daha geçerli pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • Beyaz fonlu, daha önce kullanılmamış ve güncel 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • İsveç vize başvuru formu
 • İsveç vize talep dilekçesi
 • Maddi durumu gösterir belgeler
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Mesleki durumu belgeleyen evraklar
 • Seyahat planlarını açıklayan belgeler
 • İsveç vizesi seyahat sağlık sigortası

İsveç Vize Reddi ve Vize Ret İtirazı - Diyarbakır

Konsolosluk zaman zaman vatandaşların İsveç vize başvuruları hakkında ret kararı verebilmektedir. Bunun birçok nedeni olabilir. Bunlardan en önemli olanları aşağıda bulabilirsiniz:

 • İsveç vize evraklarının güncel olmaması, eksiksiz ve hatasız evraklarla başvuru yapılmaması.
 • İsveç seyahati için gerekli maddi yeterliliğin olmaması ya da yeterliliğin belgelerle kanıtlanamaması.
 • Başvurulan İsveç vize türü ile hazırlanan zorunlu evrakların birbiriyle uyuşmaması.
 • İsveç seyahati tamamlandıktan sonra Türkiye’ye geri dönüleceğine dair yeterli kanıtın ya da belgelerin olmaması.
 • İsveç vize başvurusunda yalan beyanda bulunulması.
 • İsveç vize evrakları arasında sunulan uçak ve otel rezervasyonlarının sistemde olmaması ya da bulunamaması.
 • İsveç vize ücretinin yatırılmaması.

Yukarıdaki nedenler ile birlikte başvurunuz hakkında ret kararı çıktıysa, ödenen ücretlerin iadesinin yapılmayacağını hatırlatırız. İsveç Schengen vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi Şubesi aracılığıyla yaptığınızda vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali artacaktır.

İsveç vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda, İsveç Konsolosluğu veya Büyükelçiliği tarafından bu durumun sebeplerini açıklayan bir bilgilendirme mektubu alırsınız. İsveç vizeniz hakkındaki karar olumsuz olursa, mektuptaki ret nedenlerine itiraz edebilir ve yeniden başvuru yapabilirsiniz. Alınan vize kararları hakkında tek yetkili kurum konsolosluklardır; Vize Merkezi’nin karara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

İsveç Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi Çalışma Saatleri

İsveç vize başvurusunu Diyarbakır Vize Merkezi Şubesi aracılığıyla gerçekleştirecekseniz Vize Merkezi’nin çalışma saatleri içerisinde ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Mesai saatleri içinde ziyaret için vaktiniz bulunmuyorsa size en uygun gün ve saate randevu alabilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi çalışma saatleri; Pazartesi – Cuma: 08.30 – 18.00 ve Cumartesi: 10.00 – 14.00 saatleri arasındadır. Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi’ni +90 850 460 15 77 no’lu telefondan arayabilir ve [email protected] adresine yazabilirsiniz. Tüm soru, görüş ve önerileriniz için [email protected] adresinden Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp