Turistik Vize Dilekçe Örneği

Turistik Vize Dilekçe Örneği

İsveç’e turistik amaçla seyahat edecek kişilerin ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsveç turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İsveç turistik vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

 • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; turistik bir tura katılacak kişi İsveç turistik vizesi talep dilekçesinde katılacağı turdan bahsetmeli ve varsa tur ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
 • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İsveç turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İsveç turistik vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
 • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İsveç turistik vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
 • İsveç Konsolosluğu’na turistik vize başvurusunda sunulan belgeler ile İsveç turistik vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İsveç Turistik Vize Dilekçe Örneği

İki dilekçe gerektiren durumlar

 • İsveç turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İsveç turistik vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
 • İsveç turistik vizesi başvurusunda bulunacak kişi öğrenci ya da ev hanımı ise, seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyacı olacaktır. Bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İsveç Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İsveç turistik vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İsveç turistik vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

İsveç vize evrakları

İsveç ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • İsveç vizesi dilekçe
  S. V., 04 May 2020, 10:19

  Ailem ile Aralık ayında gerçekleştireceğim İsveç turistik seyahatime ilişkin yardımınıza ihtiyacım var. Ben şirket sahibiyim, eşim ev hanımı ve üniversite öğrencisi bir oğlum var. İsveç vizesi dilekçe yazımı ve diğer tüm işlemleriniz ile ilgili bilgi almam mümkün mü? İstanbul’da yaşıyoruz sizlerden randevu almalı mıyız?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

İsveç için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp