Ticari Vize Dilekçe Örneği

İsveç’e ticari amaçla seyahat edecek kişiler ülkeye yapacakları seyahate ilişkin İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na hitaben İsveç ticari vizesi talep dilekçesi yazmalıdır. İsveç ticari vizesi talep dilekçesi yazılırken dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıdaki gibidir.

  • Ülkeye yapılacak seyahatin amacı net olarak ifade edilmelidir. Örneğin; ticari bir seyahate katılacak kişi İsveç ticari vizesi talep dilekçesinde katılacağı seyahatten bahsetmeli ve varsa seyahat ile ilgili belgelerini dosyasına eklemelidir.
  • Seyahat tarihleri açıkça yazılmalıdır. İsveç ticari vizesi başvurusunda bulunacak kişileri İsveç ticari vizesi talep dilekçelerinde ülkeye giriş yapacakları tarihi, ülkeden ayrılacakları tarihi ve aynı süreç içerisinde başka bir ülkeye geçiş yapacakları bir seyahat var ise bu seyahatin tarihlerini açıkça yazmalıdır.
  • Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı açıkça ifade edilmelidir. İsveç ticari vize talep dilekçesi yazılırken kişinin seyahati süresince oluşacak (konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) masraflarının nasıl karşılanacağı net olarak ifade edilmelidir.
  • İsveç Konsolosluğu’na ticari vize başvurusunda sunulan belgeler ile İsveç ticari vize talep dilekçesinde yer verilen ifadelerin birbirini destekleyici olmasına dikkat edilmelidir.

İki dilekçe gerektiren durumlar

  • İsveç ticari vizesi başvurusunda bulunacak kişi SGK’lı çalışan ise, kişinin çalıştığı firmanın yetkilisi tarafından, şirketin antetli kağıdına kişinin seyahat tarihlerinde izinli olduğunun beyan edildiği İsveç ticari vizesi talep dilekçesi yazılmalıdır. Dilekçede şirket yetkilisinin kaşe ve imzası bulunmalıdır.
  • İsveç ticari vizesi başvurusunda bulunacak kişi seyahat masraflarının karşılanması için sponsora ihtiyaç duyuyor ise bu kişilerin birinci derece yakınları (anne-baba, eş, çocuk) İsveç Konsolosluğu tarafından sponsor olarak kabul edilmektedir. Sponsor olacak kişi İsveç ticari vizesi talep eden kişinin seyahat masraflarının kendisi tarafından karşılanacağını taahhüt eden İsveç ticari vizesi talep dilekçesi yazmalıdır.

Aşağıda yer alan dilekçeler örnek amaçlıdır. Dilekçeniz sizin yapacağınız vize başvurunuza göre özel ve İngilizce olarak yazılmalıdır. Dilekçenizin yazımı konusunda Vize Merkezi uzmanlarından danışmanlık alabilirsiniz.

İsveç Ticari Vize Dilekçe Örneğiİsveç Ticari Vize Dilekçe Örneği

İsveç vizesi kaç günde çıkar?

Yükleniyor...