Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 65

İsveç Vize Merkezi, Kayseri

İsveç Vize Merkezi Kayseri şubesi hakkında bilgi vereceğimiz ve İsveç Schengen vizesi alma konusundaki detayları bulabileceğiniz yazımıza hoş geldiniz.

Kayseri Vize Merkezi, İsveç vizesine Kayseri ili ve çevresinden başvurmak isteyen vatandaşlarımıza baştan sona danışmanlık hizmeti vermektedir. Kayseri Vize Merkezi şubesine; Kayseri Merkez başta olmak üzere; Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, Hacılar, Melikgazi, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Talas, Tarız, Tomarza, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinden İsveç vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Yozgat, Nevşehir ve Sivas gibi çevre illerden de başvurularınızı yapabilirsiniz.

Kayseri Vize Merkezi ile İsveç Vizesi Başvuru Aşamaları

Vize Merkezi Kayseri şubesi, Kayseri ve çevresinde yaşayan ve İsveç’e seyahat etmek üzere vize almak isteyen tüm vatandaşlara titizlikle hizmet sunmakta ve yardımcı olmaktadır. Kayseri Vize Merkezi ile İsveç’e vize başvurusu yaparken izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmaktadır.

Başvurulacak olan İsveç vize türü Vize Merkezi’ndeki uzman temsilcilerimizle görüşülerek kararlaştırılır ve belirlenen vize türüne uygun evrakların hazırlanması istenir.

Vize türünüze uygun İsveç vize evraklarını eksiksiz, doğru ve hatasız olacak şekilde dosya haline getirip Vize Merkezi Kayseri şubesine şahsen ya da kargo yoluyla iletmeniz gerekmektedir. Uzmanlarımıza ulaşan dosyanız incelendikten sonra eksik ya da hatalı evrak varsa bilgilendirilirsiniz.

Eksik/hatalı evraklar mevcutsa yeniden temin edip tarafımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Tüm belgeler tam ve doğruysa uzmanımız tarafından vize randevunuz alınmak üzere onayınız istenir.

Daha önce yetkili vize başvuru merkezlerine giderek parmak izi beyanında bulunmayan başvuru sahipleri belirlenen randevu gün ve saatinde parmak izi vermek için hazır bulunmalıdır. Bu esnada Vize Merkezi’nden bir yetkilimiz başvuru sahibine eşlik edecektir.

Biyometrik beyan da yapıldıktan sonra Vize Merkezi yetkilileriyle iletişimde kalınarak vize sonucu beklenir. İsveç vizesinin ortalama sonuçlanma süresi 5-7 iş günü aralığındadır. Verilen vize kararlarında tek yetkili İsveç Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’dir. Vize sonuçlanma süresi yoğun dönemler, resmi tatil günleri, ek evrak talebi gibi bazı özel durumlara göre uzayabilmektedir.

İsveç vizeniz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi Kayseri ofisimize şahsen gelerek teslim alabilir ya da tarafınıza kargo yoluyla ulaştırılmasını talep edebilirsiniz.

İsveç Vizesi için Gerekli Evraklar

İsveç vizesi için hazırlanması zorunlu olan bazı evraklar bulunmaktadır. Evraklar başvuru sahiplerinin kişisel/mesleki durumlarına, seyahatlerinin amacına ve süresine göre değişebilmektedir. İsveç’e 6 aylık süre içinde en fazla 90 gün konaklayacak şekilde kısa süreli seyahat edecek vatandaşlar C tipi kısa süreli Schengen vizesine başvurmalıdır.

İsveç’e sadece gezi ve turistik amaçlarla seyahat edilmek isteniyorsa İsveç turistik vizesi; toplantı, fuar, iş görüşmesi gibi ticari amaçlarla seyahat edilecekse İsveç ticari vizesi alınmalıdır. İsveç’te yaşayan ya da İsveç vatandaşı olan aile üyesi, akraba, arkadaşlar ziyaret edilmek üzere seyahat edilecekse İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi türlerine başvurulmalı ve buna uygun evraklar hazırlanmalıdır.

Hazırlanacak tüm evraklar tam, doğru, hatasız ve birbiriyle tutarlı bilgiler içeren evraklar olmalıdır. Eksik, hatalı ya da tutarsız bilgilerle hazırlanacak evraklar İsveç vize reddi alınması riskine yol açabilmektedir. Vize Merkezi evrak hazırlama sürecinde de sizlerin yanında olmakta ve sormak istediğiniz tüm konularda destek sağlamaktadır. Evraklar hakkında daha detaylı bilgi için sitemizdeki “İsveç vize evrakları” kısmını inceleyebilir; ofislerimizi arayabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri Ofisi İsveç Vize Başvuruları Hakkında

İsveç vizesine Kayseri ve çevresinden başvuracak kişiler, Vize Merkezi Kayseri ofisini mesai saatleri içinde ziyaret ederek bilgi alabilirler. Eğer ofislerimizi ziyaret edecek vaktiniz bulunmuyorsa temsilcilerimizi arayıp randevu isteğinde bulunarak zaman kaybı yaşamadan görüşme sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Kayseri ofisimizi;

Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30 saatleri arasında,

Cumartesi günü 08.30 - 18.30 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Her türlü soru, görüş ve geri bildirimleriniz için İsveç Vize Merkezi Kayseri ofisimizi 0850 460 15 65 no’lu telefondan arayabilir ya da [email protected] mail adresine yazarak iletişime geçebilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp