Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 50

İsveç Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Trabzon’da ikamet eden ve İsveç’e vize başvurusu yapmak isteyen başvuru sahibi vatandaşlara bilgi verme amacıyla hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz. İsveç Vize Merkezi Trabzon ofisini ziyaret ederek İsveç vizesinin yanı sıra tüm dünya ülkelerinin vizeleri için başvuru yapabilirsiniz. Vize Merkezi, konsolosluklara akredite olan; bireysel ve kurumsal alanda vize danışmanlık hizmeti veren uzman bir kurumdur.

Trabzon ve çevresinden İsveç’e vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, Trabzon Vize Merkezi ofisine şahsen gelerek ya da telefonla danışmanlarımızı arayarak iletişime geçebilirler. Vize Merkezi sms ve e-posta gibi hizmetlerden ücret talep etmemektedir.

Trabzon Vize Merkezi Ofisi'nden Trabzon Merkez başta olmak üzere Vakfıkebir, Şalpazarı, Sürmene, Akçaabat, Of, Dernekpazarı, Hayrat, Arsin, Maçka, Köprübaşı, Araklı, Tonya, Ortahisar, Yomra, Beşikdüzü, Düzköy, Çarşıbaşı, Çaykara ve Hayrat gibi tüm Trabzon ilçeleri için başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte Giresun, Bayburt, Erzurum ve Gümüşhane gibi yakın illerden de İsveç vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Trabzon Vize Merkezi’ni 0850 460 17 50 no’lu telefondan arayabilir ya da [email protected] e-posta adresine yazabilirsiniz. Her türlü öneri, geri bildirim ve sorunuz için [email protected] adresine de mail atabilirsiniz.

İsveç vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konularla ilgili ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi’nin internet sitesinde sizin için hazırladığımız İsveç ülke ana başlığındaki yazılara da göz atabilirsiniz.

Trabzon İsveç Vizesi Başvuru Şartları

İsveç’e 180 günlük süre içinde en fazla 90 gün konaklayacak şekilde kısa süreli seyahat etmek isteyen bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Schengen vizesine başvurmaları gerekmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip T.C. vatandaşlarının ise kısa süreli seyahatlerde Schengen vizesi almaları gerekmemektedir. Kısa süreli vize türleri seyahat amaçlarına göre farklı türlere (turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti v.b.) ayrılmaktadır.

İsveç seyahatinizde 180 günlük süre içinde ülkede 90 günden fazla kalacaksanız D tipi uzun süreli vize türlerine başvurmanız gerekmektedir. Çalışma, oturum, uzun süreli eğitim gibi durumlarda yapına bu başvurular bizzat İsveç Konsolosluğu’ndan gerçekleştirilmektedir.

Trabzon Vize Merkezi ile İsveç Vizesi Alma Adımları

Vize Merkezi Trabzon ofisinden İsveç vize başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle seyahat amacınıza, mesleki/sosyal durumunuza ve seyahatinizin süresine göre başvuracağınız İsveç vizesini belirlemek için Vize Merkezi Trabzon şubesiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Daha sonra İsveç vize uzmanımızla birlikte belirlediğiniz İsveç vize kategorisine uygun olan evrakların listesini almanız ve listedeki tüm evrakları eksiksiz ve doğru şekilde tamamlayıp bir dosyada toplamanız gerekmektedir.

Evrakları tamamladıktan sonra hazırladığınız dosyayı Trabzon Vize Merkezi’ne şahsen ya da kargo ile ulaştırmanız gerekir. Vize Merkezi İsveç vize uzmanlarımızın yapacağı kontrollerin ardından evraklarınızda herhangi bir eksik ya da hata varsa bilgilendirilecek ve yeniden temin etmeniz istenecektir. Eksik ve hatalı evraklarınızı yeniden hazırlayıp bize iletmeniz gerekmektedir.

Evraklarınızda hiçbir sorun yoksa bir uzmanımız sizin adınıza, belirlenen gün ve saatte yetkili vize başvuru merkezinden vize randevunuzu alacaktır. Daha önce parmak izinizi vermediyseniz randevu esnasında bu işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

İsveç vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuzu Vize Merkezi ofislerini ziyaret ederek ya da kargo yoluyla teslim alabilirsiniz. Vize kararları konusunda tek yetkili kurum İsveç konsolosluklarıdır ve Vize Merkezi’nin karara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Trabzon İsveç Vizesinde Hazırlanması Gereken Evraklar

İsveç vizesi alırken hazırlanması zorunlu olan evraklar başvuru sahiplerinin mesleki ve kişisel durumları ile birlikte seyahat amaçlarına ve sürelerine göre değişmektedir. Hazırlanması zorunlu olan evraklar mutlaka başvurulan vize kategorisi ile uyuşmalıdır.

İsveç’e sadece gezi amacıyla ve turistik amaçlarla seyahat edilecekse İsveç turistik vizesi; iş görüşmesi, toplantı, fuar gibi ticari amaçlarla gidilecekse İsveç ticari vizesi alınmalıdır. Buna ek olarak eğer İsveç’te yaşayan bir aile üyesi, akraba veya arkadaşlar ziyaret edilecekse İsveç aile ve arkadaş ziyareti vizesi; şoför olarak kısa süreli İsveç’te çalışılacaksa İsveç şoför vizesi gibi vize türlerinden başvuru yapılmalıdır.

Tüm evraklar güncel, tam ve doğru olmalıdır. Hatalı şekilde hazırlanan evraklar İsveç vize reddi alınmasına sebep olabilmektedir. Evraklar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız internet sitemizdeki “İsveç vize evrakları” bölümünü inceleyebilir ya da ofislerimizi arayabilirler.

Vize Merkezi Trabzon Ofisi İsveç Vize Başvurusu

İsveç vizesine Trabzon’dan başvuracak vatandaşlar, Trabzon Vize Merkezi şubesini mesai saatlerinde ziyaret edebilirler. Vakti bulunmayan başvuru sahipleriyse zamandan tasarruf etmek için danışmanlarımızı arayarak randevu isteyebilirler.

Vize Merkezi Trabzon şubesini

  • Pazartesi, Cuma: 08.30 - 18.30;
  • Cumartesi günü ise 08.30 - 18.30;

saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Trabzon İsveç Vizesi Sonuçlanma Süresi

İsveç Schengen vizesi yaklaşık 5-7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluğun yoğun günleri, resmi gün ve tatiller, ek evrak ve mülakat talepleri gibi özel durumlar bu süreyi uzatabilmektedir. İsveç vize reddi alan başvuru sahiplerinin yeniden başvuru yapma hakkı bulunmaktadır ancak ücret iadesi yapılmamaktadır.

İsveç Vize Merkezi Trabzon şubesini arayarak, sormak istediğiniz tüm konular hakkında bilgi alabilir ve İsveç vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp