Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 58

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

İsveç Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Değerli ziyaretçimiz;

İsveç Vize Merkezi Ankara Şubesi sayfamıza hoş geldiniz.

Ankara ve çevre illerde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve uzun süreli ikamet izni olan yabancı uyruklu kişilerin İsveç ticari, turistik, aile/akraba ve arkadaş ziyareti vize türlerini içeren İsveç Schengen vize başvurularını Vize Merkezi Ankara şubemiz danışmanlığında yapabileceklerdir.

İsveç vizesi hakkında detaylı bilgi ve başvuru yapmak için Vize Merkezi İsveç çağrı merkezimizi arayarak veya [email protected] e-mail adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ankara, Eskişehir, Kırşehir, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Çorum, Kastamonu, Sinop, Samsun, Trabzon, Giresun, Yozgat, Tokat, Amasya, Erzurum illeri başta olmak üzere Türkiye’nin her yerinden İsveç vize başvurunuzu İsveç Ankara Vize Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

İsveç Vize Merkezi Ankara’dan İsveç Vizesi Nasıl Alınır?

İsveç vize başvurunuzu hızlı, kolay ve güvenilir şekilde yapmak için aşağıdaki adımları takip edin. Ankara İsveç Vize Merkezi başvuru sürecinde temsilcileri ve asistanları ile size destek olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki İsveç vizesi süresi ve sonucunda son ve nihai karar İsveç Büyükelçiliği'ne ve İsveç Başkonsolosluğu'na aittir.

  1. İsveç Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız ve şartlarınıza uygun İsveç vizesi evraklarının listesini e-mail ile talep ediniz.
  2. Bilgi e-mail’inde belirtilen evrakları hazırladıktan sonra şubemize şahsen gelerek veya kargo/kurye ile ulaştırınız.
  3. Temsilcilerimiz tarafından alınan randevuda biyometrik verinizi ibraz ediniz.
  4. Vize sonucu açıklandıktan sonra pasaportumuzu şubemizden şahsen alabileceğiniz gibi bize vermiş olduğunuz adrese kargo ile gönderimini talep edebilirsiniz.

Ankara İsveç Vize Başvurusu

İsveç Vize Merkezi Ankara sizin adınıza vize başvurunuzu konsolosluğun belirlediği koşullar çerçevesinde gerçekleştirebilmektedir. Ankara’dan İsveç vize başvurusu yapmak için ilk önce seyahat amacınızı (turistik, ticari, özel ziyaret) belirlemeniz ve bu amaca uygun belgeleri hazırladıktan sonra başvuru yapmanız gerekmektedir. İsveç Schengen vizesi en fazla 90 günlük verilebilir ve kısa süreli bir vize türüdür. İsveç vize evrakları seyahat amacına bağlı olarak mesleğinize veya durumunuza göre değişebilmektedir. Bundan dolayı Ankara şubemizi arayarak seyahat bilgilerinizi doğru paylaşmanız, seyahatiniz hakkında güncel ve doğru bilgiler vermeniz size daha iyi hizmet sunabilmemiz ve ihtiyacınız olan İsveç vizesini alabilmeniz açısından önemlidir.

İsveç vize işlemlerinde kullanacağınız evraklarınızın tam ve güncel olması talep edilir. Eski veya eksik evrakla yapılan başvurular ret almaktadır. Hangi evrakların orijinal hangilerinin fotokopi olarak sunulması, davetiye formatları ve onayları döneme göre değişebilmektedir. Evrak detaylarına dair güncel bilgileri İsveç Vize Merkezi şubemizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Güncel olmayan fotoğraflar, pasaportlar, firma evrakları ve banka hesap dökümleri ile yapılan başvurular vize reddine sebebiyet verebilmektedir. İsveç vizesi için gerekli evrakları vize randevu tarihiniz itibariyle güncel olması gerekmektedir. Ayrıca Schengen vize başvuru formu, dilekçeler, izin veya görev taleplerini içeren dilekçeler, otel/uçak rezervasyonları gibi tarih içeren evraklar öncelikli olmak üzere başvuru dosyasındaki tüm evrakların birbirleriyle uyumu esastır.

İsveç Vize Randevusu Ankara

Schengen vize şartları gereği başvuru sahiplerinin İsveç vize başvurularında randevu alarak biyometrik veri – parmak izi ibrazları zorunlu tutulmuştur. Son 5 yıl içinde alınmış Schengen vize başvurularında parmak izi verdiyseniz vize randevusuna gelmenize gerek kalmadan, İsveç Vize Merkezi Ankara sizin adınıza başvurunuz tamamlayacaktır. Ancak parmak izi prosedürü İsveç Büyükelçiliği ve Konsolosluğu'nun inisiyatifindedir ve gerektiği durumlarda yeniden parmak izi ibrazı için çağrılabilirsiniz. Böyle istisnai durumlarda temsilcilerimizi sizi acilen bilgilendirmektedirler. İsveç vize randevu alımı çalışma alanımız içindedir. Durumunuza/mesleğinize uygun başvuru evrakları şubemize ulaştıktan sonra vize randevunuz programınıza en uygun tarihe alınmaktadır.

İsveç Vize Ücreti Ne Kadar?

İsveç vize ücretinin ne kadar olduğu vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Schengen kısa süreli vize ücretleri ve D tipi uzun süreli vize ücretleri farklılık göstermekte olup İsveç Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir. İsveç Schengen vize ücreti konsolosluk harç masrafı ve vize merkezi işlem ücretlerini içermektedir. Çağrı merkezimizi arayarak talep ettiğiniz İsveç vizesi bilgilendirme e-mailinde vize evrak listesi ve güncel vize ücret bilgilerini bulacaksınız.

İsveç Vizesi Ne Kadar Zamanda Çıkar?

İsveç vize başvurularında konsolosluk tarafından bölge ayrımı yapılmamaktadır. Bu durumda kişiler kendilerine en yakın konsolosluğu tercih edebilmektedir. Vize Merkezi İsveç departmanı Türkiye’nin her yerinden başvuruları kabul etmektedir. İşlemlerinizi ikamet bölgenize göre yapmanız gerekmez. "İsveç vizesi ne kadar zamanda çıkar?" sorusuna vize randevu tarihinden sonra 5 ila 7 gün cevabı verilebilir ama bununla birlikte konsolosluğun ek evrak talebi olduğunda veya tatil günleri ve resmi tatilden dolayı kapalı olduğu durumlarda bu süre uzayabilmektedir.

Bu nedenle başvurunuzdan önce konsolosluğun kapalı olduğu lütfen tarihleri dikkate alınız. Ayrıca Vize Merkezi şubelerinin olmadığı illerden yapılan başvurularda evrak gönderimi açısından kargo sürelerinin de dikkate alınması gerekmektedir. Vizeniz çıktıktan sonra size kargo ile gönderilmesi 1 veya 2 iş gününü içerebilir. Vizenizin seyahat tarihinize yetişmesi için başvurunuzu seyahatinizden en fazla 3 ay en az 15 gün öncesinden yapmanızı öneririz.

İsveç Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp