İsveç Vizesi

İsveç Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

 

İsveç’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.

İsveç vizesi için gerekli olan evraklar koşullara göre değişebilmektedir. İsveç vizesi için gereken evrakların en güncel halini görmek, hızlı ve kolay şekilde vize başvurusu yapmak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizle iletişime geçin.

İsveç’e kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir. İsveç vize işlemlerinizi hızlı ve kolay şekilde gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimize şubelerimizden veya online olarak hızla ulaşabilirsiniz.

İsveç Vizesi


Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri İsveç Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
İsveç Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İsveç’e seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İsveç Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 90 güne kadar İsveç Schengen vizesinden muaftır. Bordo pasaport sahipleri İsveç vize başvurularında 10 yıldan eski olmayan pasaportlarını kullanmalıdırlar. Ayrıca eğer varsa eski vizelerin bulunduğu pasaportlarda Danirmarka vize başvurusunda kullanılabilmektedir.
 
İsveç Turistik Vize, İsveç Ticari Vize, İsveç Aile Ziyareti Vizesi, İsveç Eğitim-Staj-Araştırma Vizesi, İsveç Kültürel-Spor-Konferans Vizesi, İsveç Transit Vize, İsveç Şoför Vizesi dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirilir.
 
İsveç vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

İsveç vizesi için gerekli evraklar

İsveç Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacını, seyahat masraflarını destekleyen maddi kaynağın biçimini ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır.

İsveç Vize Merkezi sayfamızda seyahat amacınıza uygun kısa süreli Schengen vizesi için gerekli evrak listesini görebilirsiniz. Ancak İsveç vizesi için gereken evraklar seyahat amacına olduğu kadar vize başvuru sahibinin durumuna, mesleğine, statüsüne göre de değişiklik arzedebilir. Bu nedenle durumunuza uygun en evrak listesini talep etmek ve güncel başvuru koşulları hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için lütfen Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Size hizmet vermekten mutluluk duyacağız.

İsveç Schengen vizesi başvurularında her başvurunun öncelikleri söz konusudur. Sorunsuz bir başvuru yapmak ve vize başvurunuzdaki öncelikleri ve hassas noktaları tespit etmek için Vize Merkezi danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Vize Merkezi temsilcilerimiz İsveç vizesi için gerekli evrak listesini e-posta adresinize göndereceklerdir. Evrakları hazırlayıp bize gönderdikten sonra İsveç vize randevusunu almak Vize Merkezinin çalışma sahası içindedir. Asistanlarımızı vize randevunuzda size eşlik edeceklerdir.

İsveç vizesi evrakları durumunuza ve mesleğinize göre değişmekle birlikte seyahat amacına göre de değişmektedir. İsveç’e seyahat amacınız turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti şeklinde olabilir ve her seyahat amacının içerdiği kendine özel evraklar vardır. Seyahat amacınızı doğru belirlemek için Vize Merkezi temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

İsveç vizesi için gerekli evraklar birbirileriyle tutarlı olmalıdır. Seyahat tarihleriniz, otel ve uçak rezervasyonlarınız, dilekçenizde belirtilen gidiş-dönüş tarihleri çelişki barındırmamalı ve İsveç vize yetkililerinde şüpheye yol açacak özellikte olmamalıdır. İsveç vizesinin sonucuna arar veren tek yetkili kurumların İsveç Konsolosluğu olduğu unutulmamalıdır. Evraklardaki tutarsızlık ve eksik bilgiler vize başvuru sahibinin konsoloslukta mülakata çağrılmasına sebebiyet verebilir.

İsveç vizesi almak için öncelikle geçerlilik süresi İsveç seyahatiniz sonrasında en az 6 olan bir pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Pasaporta yeni Schengen vize etiketinin basılabilmesi için en az 2 boş sayfasının olması gerekmektedir. Pasaportunuzdaki bilgilerin kimlik bilgileriyle uyumlu olması koşulu vardır.

Biyometrik özellikteki fotoğrafınızın Schengen vize kurallarına uygun olması gerekmektedir. İsveç vizesi için gerekli olan biyometrik fotoğrafın son 3 ay içinde çektirilmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğraf kişinin güncel halini göstermesinin yanında Schengen vize kurallarına göre yüz bölgesinin net bir şekilde göründüğü bir fotoğraf olmalıdır. Şapka, gözlük vb. yüzü gizleyen unsurlar olmamalıdır.

İsveç vize talebi için yazılan dilekçe kişinin seyahat tarihlerini içermelidir. Bu dilekçede belirtilen tarihler ile başvuru formunda belirtilen tarihler ve rezervasyonlarda bildirilen tarihler birbiriyle uyumlu olmalıdır.

Finansal/maddi durumunuzu gösteren maaş bordroları, banka hesap dökümleri, tapu, araç ruhsatı, kira kontratı gibi belgeler ülkeye geri dönüşünüzü garanti eder nitelikte olmalarından dolayı İsveç vizesi için gereken evraklar arasında büyük önem arzetmektedirler. Bu evrakların ayrıntılarına dair Vize Merkezi temsilcilerimizden telefonla veya online destek alabilirsiniz.

İsveç vizesi nasıl alınır?

İsveç Vize Merkezi departmanı, İsveç Schengen vize işlemlerinin takibinde uzman temsilcileriyle hizmet vermektedir. İsveç vize işlemlerinde evrak takibi, randevu alımı, randevularda vize başvuru sahiplerine asistanlık etmek ve doğru vize başvurusunda bulunulmasını saplamak Vize Merkezinin çalışma sahası içindedir.

Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuza uygun evrakları içeren bilgi e-posasını talep ediniz. İsveç vize evrak listesi size e-mail olarak gönderilecektir. Çağrı merkezi temsilcilerimize durumunuza dair eksiksiz bilgi verdiğinizi takdirde doğru vize kategorisine başvuru yapmanız sağlanacak ve vize işlemleri sırasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçilecektir.

Bilgilendirme mail’inde yer alan durumunuza uygun evrakları Vize Merkezi temsilcinize elden veya kargo ile ulaştırın. Kargonuzun ulaşmasından sonra bilgilendirileceksiniz. Gönderdiğinizi evrakların uygunluğuna göre randevunuz alınacaktır. Parmak izinizi vermek üzere geleceğiniz randevuda asistanımız size eşlik edecek ve gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

İsveç vize işlemlerinin sonuçlanması randevu tarihinden sonra 7 ila 15 iş günüdür. Eksik evrak, konsolosluğun yoğun olduğu durumlar bu sürenin uzamasına neden olmakla birlikte Vize Merkezi temsilcinizin size sunduğu tavsiyeler doğrultusunda İsveç vize kurallarına uygun şekilde gerçekleştireceğiniz vize başvurunuz sonuçlanmış olacaktır.

İsveç Vize Randevusu

İsveç Schengen vizesi randevusu İsveç vize başvurularının önemli bir koşuludur.  25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İsveç Schengen Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün Schengen ülkelerinin dahil olduğu biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmemekle birlikte eğer bir önceki Schengen vizesi İsveç’dan alınmamış ise İsveç vize başvurusu için parmak izi verme işlemi yapılmalıdır. İsveç Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından planlanacaktır.
İsveç Vize Merkezi temsilcilerimiz İsveç vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

İsveç Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve İsveç vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz.

Pasaport işlemlerinde verdiğiniz parmak izi Schengen vize başvurularında geçerli değildir. Pasaport için verilen parmak izi bilgisi ve İsveç Schengen vizesi için verilecek olan parmak izi işlemi birbirinden farklı işlemler olduğu unutulmamalıdır. Schengen vizesi için alınan parmak izi biyometrik bilginizi yansıtır ve Schengen biyometri veri tabanına işlenir. Bu nedenle daha önceden vize için parmak izi vermemiş olan vize başvuru sahiplerinin parmak izlerini İsveç vize başvurusunda ibraz etmeleri zorunludur.
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıktan sonra lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
İsveç vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 
İsveç Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?
 
İsveç vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 7-10 iş günü içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu ve ek evrak talebi süreci gibi beklenmedik durumların gözönünde bulundurularak, İsveç seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

İsveç vize ücreti
 

İsveç vize ücreti seyahat amacına göre değişmektedir. Güncel ücret bilgisi için lütfen temsilcilerimizle iletişime geçin. İsveç vize ücretinin yatırıldığına dair dekont başvuru evrakları arasında yer almalıdır. Vize Merkezinin talep ettiği ücretler konsolosluk ücretleri ve koordinasyon bedellerini içermektedir. Vize reddi durumunda başvuru ücretlerinin geri iadesi söz konusu değildir. Bu nedenle vize başvurusu sırasında verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve ülkeye geri dönüşünüzü garanti eden finansal durumunuzu gösteren belgelerin İsveç Schengen vizesi usullerine uygun olması gerekmektedir. İsveç vizesinin sonucunda karar veren tek yetkili organlar İsveç Konsolosluğu, İsveç Başkonsolosluğu ve İsveç Büyükelçiliği olduğu unutulmamalıdır.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 58
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 58
keni@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 58
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 58
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2146
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5194
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com