İsveç Vizesi

İsveç Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

İsveç’ya kısa süreli seyahatler için vize müracaatları, konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite turizm seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilmektedir.


İsveç Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri İsveç Schengen Vizesine Başvurmalı mıdır?

İsveç Devleti, T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport hamili kişileri vize prosedürüne tabi tutmaktadır. İsveç’ya seyahat edecek Türk vatandaşlarının, bu ülkeye seyahatleri öncesinde İsveç Konsolosluğu temsilciliklerine vize başvurusunda bulunmaları gerekir.

 

İsveç Vize Başvurumu Seyahat Amacına Göre Nasıl Yaparım?

İsveç Turistik Vize, İsveç Ticari Vize, İsveç Aile Ziyareti Vizesi, İsveç Havaalanı Transit Vize dahil tüm vize kategorilerinde 90 güne kadar kısa süreli seyahat için vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

İsveç vizesi için süratle vize müracaatı yapmanızı gerektiren acil durumlar için Vize Merkezi temsilcileri ile irtibata geçin!

 

İsveç Schengen Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

İsveç Schengen vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin gerçekleştireceği seyahatin amacına, seyahat masraflarını destekleyecek maddi kaynağın biçimine ve başvuru sahibinin Türkiye’ye geri dönmesini gerektiren bağların varlığını kanıtlayıcı belgeler olmalıdır. Sitede yer alan İsveç vizesi sayfasından seyahat amacınıza uygun kategorideki butonu tıklayarak ayrıntılı bilgiye ve gerekli evrak listesine ulaşabilirsiniz.

Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin!

 

İsveç Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

İsveç vizesi işlemlerinin eksiksiz ve başarılı bir şekilde yürütülmesi halinde ortalama olarak 10 gün içinde vize çıkar. Ancak Konsolosluğun randevu tarihlerinin yoğunluğu gözönünde bulundurularak, İsveç seyahat planının aksamaması için seyahat tarihinden en az 4 hafta önce başvurunun yapılması doğrudur.

 

İsveç Vizesi Başvurusu için Randevu Almam Zorunlu mu?

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren İsveç Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin biyometrik veri işlem kaydı yaptırması gerekir. Bütün ülkelerin dahil olmaya başladığı biyometri veri sistemine son 5 yıl içinde kayıt yaptıran kişiler için tekrar biyometrik veri merkezine gitmeleri gerekmez. Parmak izi bilgilerini beyan edebilmeniz için size uygun olan randevu tarihi ve saati temsilcilerimiz tarafından bilgilendirilirsiniz.

İsveç Vizesi için Hemen İletişime Geçin!

Vize Merkezi İsveç Vize Temsilcileri, İsveç vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.

İsveç Schengen Vize başvurunuza uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ve İsveç vize başvuru işlemleri hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için sitemizdeki ‘vize tipi’, ‘meslek’ seçimini yapmanız halinde, seyahat amacına uygun kategorideki sayfaya yönlendirilirsiniz. İsveç vize başvurunuza dair soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya avrupa2@vizemerkezi.com adresi üzerinden temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın. İsveç vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır

 

İsveç Vize İşlemleri Hakkında

İsveç, Avrupa Birliği üyesidir ve Schengen anlaşmasına dahildir. Bu yüzden Türk vatandaşları İsveç'ya gitmek istediklerinde vize almak zorundadırlar. Sadece Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi Türk vatanndaşları Schengen anlaşmasına göre her bir yıl içerisinde 90 gün aşmamak koşuluyla İsveç seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Umumi (Normal) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının İsveç'ya giriş yapmaları için İsveç Vizesi almaları gerekmektedir. İsveç vizesi başvurularınızda birçok prosedürü yerine getirmeniz gerekmektedir.

İsveç vizesi başvurularınız için gereken evrakları eksiksiz toplayıp, İsveç başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İsveç vizesi başvurunuzu sorunsuz gerçekleştimeniz için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi İsveç vizesi konsunda uzmandır ve doğru evraklarla sorunusuz başvurunuzu sağlamaktadır. İsveç vizesi için gereken evrakları toplayıp Vize Merkezi'ne göndermeniz yeterlidir. Vize Merkezi sizin için İsveç başvuru formunu doğru şekilde doldurup, evraklarınızı konsolosluğun istediği gibi hazırlayıp gelmenize gerek kalmadan başvuruyu yapabilmektedir.

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 58
Faks : +90 (212) 287 72 44
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 58
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 58
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com