Avustralya Vizesi

Vize Merkezi Avustralya vize departmanı, göçmenlik ve göçmen olmayan tüm Avustralya vize türlerinde yani Avustralya vize işlemleri için danışmanlık hizmeti veren bir kuruluştur.

Avustralya Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Avustralya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi

Avustralya Vizesi İçin Merak Edilenler

Avustralya vizesi ile Yeni Zelanda’ya gidilir mi?

Avusutralya vizesi sahipleri Yeni Zelanda’ya giriş sağlayamamaktadırlar. Vize muafiyeti kapsamında olan kişiler hariç Yeni Zelanda’ya gitmek isteyenlerin Yeni Zelanda vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Avustralya kimlerden vize istiyor?

Avsutralya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından Umumi (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin tümünü vizeye tabi tutar.

Avustralya Vizesi İşlemleri

Avustralya’ya seyahat etmek isteyen kişilerin geçerli bir vizelerinin olması ve bunun için Avustralya vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Avustralya vize süresi ile vize başvuru aşamaları başvuru yapmak istediğiniz vize kategorisine bağlı olarak değişiklik göstermekte ama tüm vize kategorilerinde vize başvuru süreci online olarak yapılmaktadır.

Avustralya vize başvuru sürecinde; başvurunuza uygun vize kategorisinde, doğru ve eksiksiz evraklarla başvuru yapmak büyük öneme sahiptir. Vize başvuru ücretleri, vize başvurunuza uygun hazırlamanız gereken evraklar ve online vize başvuru formunuz, başvuru yapacağınız vize kategorinize bağlı olarak değişmektedir. Vize başvurunuzu tamamlamadan önce evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanması ile doğru vize kategorisine başvuru yapılması büyük önem taşımaktadır.

Avustralya’ya seyahat etmeyi planlayan ve vize başvurusu yapacak olan tüm başvuru sahipleri, elektronik ortamda tamamlanması gereken ve tamamen online olan başvuru adımlarının ardından, Avustralya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş başvuru merkezine (VFS Global) giderek biyometrik veri beyanında bulunmalıdır. Başvuru sahibi; ikamet ettiği şehirden bağımsız olarak, kendisine en yakın başvuru merkezi üzerinden başvurusunun son adımı olan biyometrik veri beyanı işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Avustralya vizesi başvurusu, Avustralya İçişleri Bakanlığı’nın ülkelerini herhangi bir nedenle ziyaret etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının vize başvurularını yapmaları için oluşturduğu web sitesi - ImmiAccount (IMMI) üzerinden ve tamamen online olarak yapıldığından, Avustralya vize başvuru sürecini tamamlamak isteyen herkese Vize Merkezi tarafından bireysel ve kurumsal olarak hizmet verilmektedir. Vize Merkezi telefonda danışmanlık, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Avustralya vizesi için gerekli evraklar listesi, Avustralya vize başvuru ücretlerini görmek için ilgili sayfalarımızı inceleyebilir ve vize başvuru evraklarınızı vize uzmanımızdan ücretsiz olarak talep edebilirsiniz. Avustralya vizesi başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığı ile tamamlamak isterseniz vize başvurunuzun tüm aşamaları yani başvurunuza uygun evrak kontrolü, online vize başvuru formunuzuz doldurulması ve biyometri işlemleriniz için size en uygun randevunun alınması gibi başvurunuzun tüm aşamalarını danışmanlığımız ile tamamlanacaktır.

Avustralya Vize Merkezi

Avustralya Vize Merkezi; Avustralya’ya turistik, ticari, aile ziyareti, yerleşim, eğitim ya da çalışma gibi amaçlar ile seyahat etmeyi planlayan başvuru sahiplerinin vize başvuru süreçlerinin tüm aşamalarında profesyonel hizmet vermekte olan özel bir şirkettir. Avustralya vize başvuru sürecinizi Vize Merkezi danışmanlığında gerçekleştirmek isterseniz;

 • Başvuru amacınıza uygun Avustralya vize kategorinizin belirlenmesi,
 • Başvuru yapacağınız vize kategorisinin gerektirdiği, başvurunuza uygun vize başvuru evraklarının hazırlanması ve kontrolü,
 • Başvuru yapacağınız vize kategorinize uygun online vize başvuru formlarının doldurulması,
 • Vize talep dilekçeleri, iş yeri izin yazısı gibi önemli ve vize başvurunuza etki edecek belgelerin düzenlenmesi,
 • Vize başvuru işlem süresi boyunca başvurunuzun kontrol edilmesi, gerekli olması durumunda da pasaportunuzun takibi ve teslim alınarak size ulaştırılması işlemlerinin tamamı Vize Merkezi tarafından yapılmaktadır.

Online Avustralya vize başvurunuzun yapılmasının ardından, Avustralya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezi - VFS Global üzerinden başvurunuzun son adımı olan biyometri işlemleriniz için randevunuz alınacak, randevu gününüzde temsilcimiz eşliğinde işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.

Vize Merkezi, 2005 yılından günümüze gelen tecrübesi ve uzman kadrosu ile vize başvurusu yapmak isteyen kişileri seyahat gerekçesi, başvuru sahibinin mevcut durumu gibi pek çok kriteri göz önünde bulundurarak, başvuru sahibini en uygun vize kategorisine yönlendirirken; vize başvuru türünün gerektirdiği başvuru evrakları ve ilgili vize başvuru süreci konusunda danışmanlık sağlamaktadır. Vize Merkezi ile birlikte karmaşık ve zor görünen vize başvuru sürecini, profesyonel ve doğru yönlendirme ile mümkün olan en kısa sürede ve en doğru şekilde tamamlayarak Avustralya vizenizi alabilir ve planladığınız seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Avustralya vize başvurularınızda, Türkiye genelinde bir çok şubeye sahip, uzman kadrosu ile Vize Merkezi en doğru çözüm ortağınız olacak ve hayatınızı kolaylaştırarak vize başvuru sürecinizi sizin adınıza en doğru ve hızlı şekilde yönetecektir.

Türkiye’nin tüm şehirlerinden Avustralya vizesi başvurularınızı Vize Merkezi aracılığı ile yapabiirsiniz. İşlemleriniz sürecinde size en yakın Vize Merkezi şubesine şahsen giderek evrak teslimi yapabileceğiniz gibi, kurye/kargo ile de evraklarınızı teslim edebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Nasıl Alınır?

Avustralya’ya seyahat etmeyi planlayan ve Avustralya vizesi nasıl alınır diye merak eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahat amaçlarına uygun vize başvurusu yapmalıdır. Avustralya vize başvurusu aşamaları şu şekildedir:

 • ImmiAccount üzerinden (Online ve İngilizce olarak) vize başvuru kategorisi seçilerek, vize başvuru formunun doldurulması
 • Vize başvuru formunun doldurulmasının ardından, başvurunuzu destekleyen tüm vize evraklarınızın sisteme yüklenmesi
 • Vize başvuru evraklarının yüklenmesinin ardından form ve evrakların onaylanarak yine aynı sistemde online vize başvuru ücretinizin ödenmesi
 • Başvurunuzun onaylandığına dair sistemden erişebileceğiniz onay belgelerinin alınması
 • Biyometrik veri beyanı işlemi için Avustralya Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği başvuru merkezinden (VFS Global) randevu alınması
 • Randevu günü pasaportunuz ile başvurunuzun onaylandığına dair sistemden size iletilen barkodlu belgeniz ile biyometri işlemlerinizin tamamlanması

Yukarıda belirtilen tüm aşamaların tamamlanması sonrasında Avustralya vize başvuru süreci tamamlanmış olacaktır. Vize başvuru sürecinde vize ücretleri, gerekli evraklar, vize süreleri ve ilgili prosedürlerin hem Avustralya Hükümeti / Büyükelçiliği’nin yetkisi hem başvuru sahibinin kişisel farklılıkları gibi sebeplerle değişiklik gösterebileceğini unutmayınız.

Avustralya vize başvuruları için online vize formları ImmiAccount (IMMI) yani Avustralya İçişleri Bakanlığı resmi web sitesi üzerinden doldurulmaktadır. Vize başvuru formunun doldurulması ve başvurunuza uygun evrakların sisteme yüklenmesi sonrası, vize başvuru ücreti ödemesi de elektronik ortamda banka ya da kredi kartı ile yapılmaktadır.

Avustralya Büyükelçiliği vize bölümü, vize başvurularını online olarak doldurulmuş form ve başvuruyu destekleyen, sisteme yüklenmiş evrakları, vize başvurusuna dair karar verirken detaylı olarak incelemektedir. Başvuru formunda hatalı bilgiler, sunulan evraklarla çelişen bilgiler, eksik evrak ya da hatalı vize kategorisi seçimi gibi nedenler Avustralya vize reddine neden olabilmektedir. Bu sebeple vize başvurunuzun eksiksiz yapılması büyük önem taşımaktadır.

Avustralya vize başvurusunun son aşaması olan biyometrik veri beyanı işlemi Avustralya Büyükelçiliğinin yetkilendirdiği başvuru merkezinin (VFS Global) İstanbul, Ankara ya da Gaziantep ofislerinden yapılabilmektedir.

Avustralya Vizesi Türleri

Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip olan ve Avusralya’ya turistik, ticari, aile / arkadaş ziyareti, eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan kişilerin seyahat sebeplerine uygun vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvurunuza uygun, doğru vize türüne başvuru yapılmalı ve ilgili vize kategorisine ait gerekli kriterler ve evrakların sağlanması başvurunuz için büyük önem taşımaktadır.

Avustralya vize başvuru kategorileri; standart ziyaretçi, transit, eğitim, çalışma, staj, ve yerleşim vizesi ana başlıkları altında bulunan çeşitli vizeler olarak sınıflandırılabilir. Her bir kategoride farklı alt vize türlerine sahiptir. Her vize türünde dikkat edilmesi gerekenler ve başvuruya uygun zorunlu evraklar gerekmektedir. Vize başvuru ücretleri de başvuru kategorisine göre değişiklik göstermektedir. En çok başvuru yapılan vize kategorileri şu şekildedir:

 • Standart ziyaretçi - turistik, ticari, aile / arkadaş ziyareti vizesi
 • Eğitim vizesi
 • Yeni mezun mühendis vizesi
 • Work and holiday vizesi
 • Çalışma vizesi
 • Transit vize
 • Aile birleşimi vizesi
 • Nişanlı vizesi
 • Nitelikli göçmenlik vizesi

Avustralya vizesi türleri ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi inceleyebilir, dilerseniz Vize Merkezi’ni arayabilir ve uzman kadromuza tüm sorularınızı iletebilir ve başvuru süreciniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2024

Avustralya vizesi için gerekli evraklar vize başvurusu için dikkatle hazırlanmalıdır. Başvurunuzu inceleyecek vize görevlisinin kararını vermesinde başvurunuzu destekleyen evraklar büyük önem taşımaktadır. Her bir vize başvuru kategorisi ve kişisel faktörlere bağlı olarak evraklar değişkenlik gösterebilmektedir. Her bir başvuruda olması gereken, zorunlu evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport: başvurunuz için gerekli ilk ve en önemli belgelerdendir ve oldukça önemlidir. Pasaportunuz Avustralya’ya planlamış olduğunuz seyahatinizin sona ermesinin ardından 6 ay daha geçerli olmalıdır.
 • Online başvuru formu: Avustralya vize evrakları içerisinde pasaportunuz ile birlikte en önemlilerindendir. Başvuru formunuzda yapılacak bir hata ya da eksik bir bilgi vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir. Tüm başvuru süreci online ve İngilizce olması sebebiyle başvuru sürecinde yapılacak hatanın geri dönüşü oldukça zordur. Vize departmanı, başvurunuzda formda verdiğiniz bilgiler ile vize evraklarınızı karşılaştırarak değerlendirmeye almaktadır.
 • Fotoğraf: Avustralya vize başvurularında zorunlu olarak eklenmesi gereken evrakların başında elmektedir. Biyometrik, son 6 ayda çekilmiş, arka fonu beyaz olan fotoğrafınız vize başvurunuza muhakkak eklenmelidir.
 • Nüfus cüzdanı / kimlik ile vukuatlı nüfus kayıt örneği: İngilizce tercümesi de başvurunuzda olması gereken, sizi ve aile bilgilerinizi içeren önemli belgelerdendir.
 • Banka hesap dökümü: Avustralya’ya planlamış olduğunuz seyahatinizi karşılayabileceğinizi beyan eden, maddi yeterliliğinizi belirten evraktır. Banka hesap dökümü son 3 aylık hesap hareketlerini içermeli, kaşe ve imzalı olmalı, banka imza sirküleri de muhakkak alınmalıdır. Banka hesap dökümü başvuru sahibi ya da başvuru sahibinin seyahatini finanse edecek sponsoru adına olmalıdır. Vize başvuru sahibinin sponsoru olacak kişi ya da kurum için bir takım kriterler bulunmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Vize talep dilekçesi: Büyükelçiliğe hitaben, İngilizce olarak, kendiniz ve başvurunuzu açıklamak, özellikle beyan etmek istediğiniz durumlar var ise açıklayabileceğiniz, kendinizi vize memuruna ifade edebileceğiniz önemli bir belgedir.
 • Çalışma / eğitim evrakları: Ülkenizde mevcut durumunuzu belirten, sizi yaşadığınız ülkeye bağlayan sebepleri içeren evraklardan olan ve mevcut durumunuza uygun eklenmesi gereken evraklardır. Öğrenci iseniz öğrenci belgeniz, transkriptiniz; çalışan iseniz de işveren/ çalışan/ emekli olma durumuna bağlı değişen evraklardır. Seyahati karşılayan bir sponsor olması durumunda çalışma belgeleri statüsüne bağlı olarak, sponsor tarafından da başvuruya eklenmesi gereken belgelerdendir.

Avustralya vize başvurusu için gerekli evraklar 2024 yılı listesi ve tüm sorularınız için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vize Başvurusu 2024

Avustralya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti pasaportuna sahip başvuru sahiplerinin geçerli bir vizesinin olması ve bu sebeple Avustralya Büyükelçiliği’ne sunulmak üzere Avustralya vize başvurusu yapmalaı gerekmektedir. Avustralya Büyükelçiliği şahsi ya da fiziksel vize başvurularını kabul etmemekte, vize başvurusu Avustralya İçişleri Bakanlığı’nın oluşturduğu online platform üzerinden tamamlanmakta ve biyometrik veri beyanlarını da yetkilendirdiği başvuru merkezi olan VFS Global aracılığı ile temin etmektedir. Başvuru sahipleri istisnai durumlar dışında, vize başvuru işlemleri için Büyükelçilik ile doğrudan işlem yapmamaktadır.

Avustralya vize başvurusu için, seyahatinizin amacına uygun olan vize türünün gerektirdiği tüm evrakların hazırlanması gerekmektedir. Ardından Avustralya İçişleri Bakanlığı’nın ImmiAccount (IMMI) sayfası üzerinden elektronik ortamda başvuru formunun doldurulması, vize başvuru evraklarınızın sisteme yüklenmesi ve son olarak vize harcı ödemesi yapılarak başvurunuz online olarak tamamlanması gerekmektedir. Bu işlem adımları tamamlandıktan sonra, başvurunun alındığını beyan eden mail ve hem mailde hem başvuru yapığınız onlne sistem üzerinden erişebileceğiniz barkodlu belgeniz ile biyometrik veri beyanınız için yetkili kuruluş olan VFS Global’e giderek başvurunun son işlemini de tamamlamalısınız.

Avustralya vize başvurusu için zorunlu olan biyometrik veri işlemlerinizi yetkili kuruluş olan VFS Global’in İstanbul, Ankara ya da Gaziantep’de bulunan merkezlerinden birinde yapabilirsiniz. Bu işlemi tamamlamadan başvurunuz değerlendirlmeye alınmayacağı için, online vize başvuru işlemlerinin ardından zaman kaybetmeden randevu alarak bu işlemi de tamamlamanız gerekmektedir.

Avustralya vize başvuru sonuçları, başvuru yaptığınız vize kategorisi, dönemsel yoğunluklar gibi sebeplerle sonuçlanma sürelerinde değişiklik olabilmektedir. Ortalama bir süre vermek gerekirse, başvurular 2 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenlerle vize başvurunuzu seyahatinize az zaman kalmadan, mümkün olduğunda erken yapmalı, son anda oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmalısınız.

Avustralya vize başvurusu 2024 yılı değişiklikleri, başvuru aşamaları, gerekli evrak listesi ve vize ücretleri başta olmak üzere her konuda bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir ya da bizi arayabilirsiniz.

Avustralya Vize Başvuru Formu 2024

Avustralya Büyükelçiliği Vize Bölümü, seyahat nedeni fark etmeksizin tüm başvurularda değerlendirme yaparken vize başvuru formu ve başvuruda sunulan evrakları baz almaktadır. Avustralya vize başvuru formu başvuru sahibine ait kişisel bilgilerin yanında; finansal durum, seyahat geçmişi, aile bağları, gelir kaynakları, başvuru sahibinin karakteri ve geçmişine ait pek çok detaylı soru ve bilgiyi içerir. Formda yer alan bu bilgilerin eksiksiz, doğru ve başvuruda sunacağınız evraklarla çelişmeyecek şekilde doldurulması vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için büyük önem taşımaktadır.

Avustralya vizesi başvuru formu, tamamen İngilizce olarak, online ortamda doldurulur. Formu doldurmak için girilen başvuru sistemi ImmiAccount (IMMI) üzerinden tüm işlemler gerçekleştirilmektedir. Formda ilk olarak seçilen vize kategorsi seçilir ve bu vize kategorsine uygun sorular karşınıza çıkar. Şahsi bilgiler gibi standart bölümler sonrası kişinin Avustralya’daki seyahatine ilişkin detaylı sorular, önceki seyahatleri, çalışma/eğitim durumuna ilişkin sorular ve son olarak kişinin karakterini anlamaya yönelik bir takım sorular içermektedir. Daha önce belirttiğimiz gibi bunlar her vize kategorisinde sorulan sorulardır, başvuru kategorinize bağlı sorularda farklılıklar olabilir. Başvuru formunun içeriği tamamen seçtiğiniz kategoriye göre şekillenmekte ve verdiğininiz cevaplara göre değişiklik göstermektedir, vize ücreti de başvuru yapılan kategoriye ait tutar olarak son aşamada karşınıza çıkacaktır.

Avustralya vize başvuru formunun İngilizce olması ve online olarak dolduruluyor olması, detaylı sorular içeriyor olması sebepleriyle diğer vize başvurularından daha karmaşıktır ve pek çok detayı içerisinde barındırmaktadır. Bu sebeple hem iyi bir İngilizce bilgisi hem büyük bir dikkat ve özenle formun doldurulması gerekmektedir. Online vize başvuru formunun tamamlanıp, onaylanmasının ardından form üzerinde değişiklik yapılması mümkün olmamaktadır. Bu sebeple anlaşılamayan ya da gözden kaçan detaylar da vize reddi sebebi olabilmektedir.

Avustralya vize başvuru formu 2024 yılında doldurulurken dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterilmeli ve Büyükelçilik tarafından belirlenen güncel kuralların tamamı dikkate alınmalıdır. Avustralya vize başvuru formu

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize başvuru sürecinde; vize başvuru formunun doldurulması, vize başvuru evraklarının sisteme yüklenmesi, formun onaylanarak vize başvuru ücretinin ödenmesi işlemleri birbirini izleyecek şekilde, online vize başvuru sistemi ImmiAccount (IMMI) üzerinden yapılmaktadır. Online başvuru adımlarının ardından, biyometrik veri beyanı için yetkili başvuru merkezi olan VFS Global’den randevu alarak, başvurunun son adımı olan biyometri işlemi tamamlanmaktadır.

Biyometri işlemlerinin de tamamlanması ile birlikte başvurunuza ait tüm aşamalar tamamlanarak Avustralya Büyükelçiliği Vize Bölümü’ne iletilmiş ve başvurunuzun değerlendirme süreci başlamış olmaktadır.

Avustralya vize başvurusu değerlendirme süreci başvuru yapılan vize kategorisi, başvuru yapılan dönem, başvuru sahibinin mevcut durumu gibi sebeplerle değişiklik göstermektedir. Zaman zaman vize başvurusu yapan kişilerden başvurusuna ek olarak evrak talebinde de bulunulmaktadır. Tüm bu sebeplerle “Avustralya vizesi kaç günde çıkar?” sorusuna kesin bir cevap vermek mümkün olmamaktadır. Avustralya seyahatinizi planlar planlamaz vize işlemlerinize başlamanız ve başvurunuzu karşılaşabileceğiniz tüm durumlara karşı son dakikaya bırakmamanız tavsiye edilir.

Avustralya vize başvurularında en sık başvuru yapılan turistik, ticari ve aile / arkadaş ziyareti vize başvuruları 7 - 15 gün içerisinde; öğrenci vize başvuruları 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.
“Avustralya vizesi kaç günde çıkar” başta olmak üzere Avustralya vizesi hakkındaki tüm sorularınız için Vize Merkezi’ni arayarak uzman ekibinden bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Vize Ücreti 2024

Avustralya vie başvuru sahiplerinin, online vize başvuru aşamalarının son bölümü yani başvuru formunun doldurulup, evrakların sisteme yüklenmesi sonrası son adım vize ücretinin ödenmesidir. Başvuru sahibinin vize ödemesinden muaf tutulduğu bazı kategoriler dışında, standart ziyaretçi vize kategorilerinin tamamı, öğrenci vizesi, çalışma vizeleri, yeni mezun mühendis vizesi gibi vize kategorileri için vize ücreti ödenmektedir.

Avustralya vizesi başvuru ücretleri başvuru yapılan vize kategorisine göre değişiklik göstermektedir. Başvuru sahibi seçmiş olduğu vize süresine göre ücret ödemesi yapmaktadır.

Avustralya vizesi en çok başvuru yapılan kategorilerinin 2024 vize ücretleri şu şekildedir:

 • Standat ziyaretçi - turistik, ticari, aile ziyareti - vizesi vize başvuru ücreti: 145 AUD
 • Öğrenci vizesi vize bavuru ücreti: 620 AUD
 • Yeni mezun mühendis vizesi vize başvuru ücreti: 405 AUD
 • Work and holiday vizesi vize başvuru ücreti: 485 AUD

Başvuru yapılan vize kategorisine bağlı olarak ödenen vize ücretine ek olarak; biyometrik veri işlemleri işlem aşaması için başvuru merkezi VFS Global’e de hizmet bedeli ödemesi yapmanız gerekmektedir. Başvuru merkezleri işlemlerinizi daha hızlı, daha kısa yapabilmeniz için ek hizmetler sunmaktadır. Bu ek hizmetlerden isteğe bağlı olarak ek ücret ödeyerek de faydalanmanız mümkündür. Randevusuz biyometri işlemlerini tamamlamak gibi çeşitli ek hizmetler başvuru merkezinde mevcuttur.
Avustralya vize başvuru ücreti ödemeleri ImmiAccount sistemi üzerinden yalnızca online olarak kredi kartı ya da banka kartı ile yapılabilmektedir. Vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda ücret iadesi kesinlikle yapılmamaktadır. Başvuru formunu doldurarak vize ücretini ödemeniz sonrası ücret iadesi başvurudan vazgeçseniz dahi yapılmamaktadır.

Avustralya vze başvuru ücretinin online olarak banka ya da kredi kartı ile ödenmesi sebebiyle işlem bedeli olarak, başvuru yapılan vize kategorisi ücretine bağlı miktarda hizmet bedeli kesilmektedir. Örnek vermek gerekirse, stardart ziyaretçi vizesi ücreti 145 AUD’dır ve işlem bedeli yaklaşık 1,5 AUD’dur. Toplamda 146,5 AUD ödeme yapmanız gerekmektedir.

Avustralya vize ücreti 2024 yılı listesi ve ücretlere ait detaylı bilgi için web sitemiz Avustralya vize ücretleri bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya Vize Randevusu 2024

Avustralya vize randevusu, tamamen online olarak yapılan vize başvurusu sonrası, zorunlu olan biyometrik veri beyanı işlemleri için yetkili başvuru merkezinden alınmalıdır.

Avustralya vize başvuru işlemleri Avustralya İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olan ImmiAccount (IMMI) web sayfası üzerinden gerçekleştirilmektedir. Avustralya vize başvurusu; ImmiAccount üzerinde oluşturulan hesap üzerinden vize başvuru kategorisinin seçilerek ilgili vize başvuru formunun doldurulması, başvurunuzu destekleyen vize başvuru evraklarının sisteme yüklenmesi ve son olarak başvuru ücretinin ödenmesi ile online süreci tamamlanmış olmaktadır. Başvurunun son aşaması tarafınıza iletilen barkodlu belgeniz ve başvuru yaptığınız pasaportunuz ile biyometrik veri beyanı işlemlerinizi tamamlamaktır. Online vize başvurusu tamamlanıp, vize ücreti ödenmeden tarafınıza başvurunuzu onaylayan barkodlu belge iletilmez ve bu belge olmadan da biyometri işlemlerinizi tamamlanamaz. Bu sebeple başvurunuzun eksiksiz bir şekilde tamamlanıp, tarafınıza mail ve ImmiAccount sistemi üzerinden gelen uyarıları dikkatle takip etmeniz büyük önem taşımaktadır.

Biyometrik veri beyanı işleminizi yetkilendirilmiş kuruluş olan VFS Global’den randevu alarak yapmanız gerekmektedir. Başvuru için İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te bulunan başvuru merkezlerinden kendinize en uygun olan merkezi seçebilirsiniz. Başvuru merkezi seçiminde herhangi bir kriter gözetilmeksizin, dilediğiniz şehirden işlemlerinizi tamamlayabilmeniz mümkündür. Avustralya vize randevusu alan başvuru sahibinin şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir. Biyometrik veri işlemleri yani parmak izi alma ve fotoğaf çekme işlemleri yapılacağından başka birinin vekalet etmesi mümkün değildir.

Avustralya vize başvurusunun son aşaması olan biyometrik veri işlemleri genellikle 5 - 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Yalnızca biyometri işlemi yapılıyor olması sebebiyle hem işlemler esnasında çok zaman harcanmamakta hem randevu bulma konusunda diğer pek çok ülkeye oranla daha hızlı işlem yapmak mümkündür. Buna karşılık sistemsel sorunlar, dönemsel yoğunluklar gibi farklı kriterleri de göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Avustralya vize randevuzunuzu kaçırmanız ya da gidemeyecek olmanız durumunda randevunuz ileri bir tarihe yeniden alınabilmektedir. Ya da randevu almadan, ek ücret karşılığı, işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Avustralya vizesi süresince pasaportunuz sizde kalır, yalnızca biyometrik veri işlemleri esnasında, vize başvuru merkezinde yanınızda bulunması gerekmektedir. Avustralya vizesi ImmiAccount sistemi ve mail yoluyla tarafınıza ulaştırılan bir A4 belgesidir. Pasaportunuza yapıştırılan bir vize türü değildir.

Avustralya vize başvurusu 2024 yılı uygulamaları ve Avustralya vize başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir ve iletişim bölümünde yer alan bilgilerimiz aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vize Reddi

Avustralya vize başvurularında vize başvurusunda bulunmuş fakat seyahat amacı inandırıcı bulunmayan, seyahat gerekçesine dair gerekli vize koşullarını sağlamayan ya da hatalı başvuru yapan kişiler İngiltere vize reddi almaktadır. Vize ret gerekçeleri başvuru sahibine özel detaylı vize ret mektubu ile açıklanmaktadır. Genel olarak Avustralya vize reddi sebepleri şunlardır:

 • Online başvuru esnasında yanlış vize kategorisinin seçilmesi
 • Başvuru formunda kasıtlı ya da farkında olmadan hatalı ya da eksik bilgi girilmesi
 • Seyahat amacının ikna edici, inandırıcı bulunmaması
 • Başvuru sahibinin yaşadığı olduğu ülkede mevcut bağlarının (iş, okul, aile durumu vb) yeterince güçlü olmaması ve kişinin kendini ülkesine bağlayan geçerli nedenlerin sunulmaması,
 • Başvuru sahibinin finansal durumunun yeterli bulunmaması
 • Başvuru sahibinin seyahat geçmişinin olmaması, daha önce almış olduğu vize reddi ya da vize ihlali bulunması şeklinde sıralamak sıralanabilir.

Avustralya vize ret en aza indirmek için mevcut başvurunun tüm aşamalarının özen ve titizlikle tamamlanması gerekmektedir. Doğru başvuru yapılıp, seyahat nedeninin doğru anlatılması, başvurunuzu destekleyen tüm evrakların eksiksiz olarak sisteme yüklenmesi durumunda vize başvurusu olumlu sonuçlanacaktır.

Ret nedenleri içerisinde yer alan ve kasıtlı olarak yalan bilgi beyanı ya da sahte evrak sunulması nedenleriyle Büyükelçilik belirli sürelerde geçerli vize başvuru ve ülkeye giriş yasağı verebilmektedir. Bu sebeple başvuruda şeffaf olmak önemlidir. Bu gibi durumarla karşılaşmak sadece Avustralya için değil diğer tüm vize başvurularınızı etkileyecek, siciliniz olumsuz etkilenmiş olacaktır. Standart bir Avustralya vize reddi sonrasında başvuru sahibi ret gerekçelerini iyi analiz ederek ve redde sebep olan gerekçelere dair evraklarla da belgelenmiş açıklamalarla birlikte yeni vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Avustralya vize reddi almamak ve başvurunuzun sorunsuz ve hızlı olarak tamamlanması için Vize Merkezi’ne iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vize İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avustralya vize başvuru işlemleri hem tüm sürecin online olması hem İngilizce olması gibi sebeplerle pek çok ülke vize başvurusundan daha karmaşık ve daha zorlayıcıdır. Avustralya vize başvurusunda bulunmak isteyen vize başvuru sahiplerinin gerekli koşulları sağlamaları tek başına yeterli olmamakta, yapacakları vize başvurusunda bunu vize bölümü yetkilisine doğru bir vize başvurusu ile iade etmeleri gerekmektedir. Avustralya vize başvurusunda kendinizi doğru anlatmak ve vize başvurusunun doğru sonuçlanması için dikkat edilmesi gerekenler mevcuttur. Bunlar:

 • Tüm başvuru işlemleri İngilizce olarak yürütülmekte olduğundan, başvuru sahibinin belirli bir seviye İngilizce bilmesi ya da İngilizce bilen birinden destek alması oldukça önemlidir. Yanlış anlaşılan bölümler olması başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilmektedir.
 • Seyahat sebebinize bağlı olarak doğru vize kategorisinin seçilmesi ve başvuru yapacağınız kategoriye ait koşulların incelenerek, bu koşulları sağlayıp sağlamadığınız değerlendirilmelidir.
 • Başvuru yapacağınız vize kategorisine uygun, başvurunuzu destekleyen ve başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgilerle çelişmeyen vize evraklarının sunulması oldukça önemlidir. Seyahat amacınız, finansal durumunuz, çalışma/eğitim durumunuz, aile bağlarınız gibi sizi v mevcut durumunuzu ifade eden bilgi ve belgeleri başvurunuzda sunmanız beklenmektedir. Eksik belge ya da hatalı belge sunumu başvurunuzun ret ile sonuçlanmasına sebebiyet vermektedir.
 • Vize başvuru evraklarının tamamı online vize başvuru formunun da yüklendiği ImmiAccount (IMMI) sayfasına yüklenmelidir. Evraklarınızın okunabilir olması, istenen formatta ve büyüklükte olması, uygun kategorilere yüklenmiş olması gerekmektedir. Evraklarınızın eksiksiz olması kadar, sisteme uygun br şekilde yüklenmesi de önem arz etmektedir.
 • Avustralya vize başvuru formu, vize başvurunuzun değerlendirilmesi esnasında beyanınız olarak kabul edileceği gibi, form üzerinde yapılacak herhangi br hata ya da vize başvurunuzu değerlendiren görevliye kendinizi yanlış ifade etmenize sebep olacaktır. Vize başvurusunda yapılan bir hata ya da eksik bilgi vize reddine sebep olabilmektedir.
 • Vize başvurunuz öncesi pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol etmeniz önemlidir. Planlamış olduğunuz seyahatten daha uzun süreli bir pasaportunuz olmalıdır.
 • Avustralya vize başvurularında her başvuruda biyometri işlemi yapılması gerekmektedir. Verilen biyometri kayıtları başka vizeler ve yeniden yapılacak Avustralya başvurularında kullanılamaz.

Avustralya vize işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler başvuru yapacağınız vize türünüz ve mevcut durumunuza göre değişmektedir. Bu nedenle temel kuralların yanında belirttiğimiz sebeplere bağlı belirli kurallar ve dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Avustralya vize başvurunuzun hızlı ve sorunsuz tamamlanması için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizeni Bize Bırak

Avustralya ile ilgili sizden gelen sorular

30 sorudan en popüler 5 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avustralya ticari vizesi işlemleri nasıl ilerler?
  K.B., 23 Şub 2023, 18:11

  Merhabalar Avustralya’da bir mimari projemiz var biz tasarımcıyız iş için 2 gün orada olacağız Hangi vizeye başvurmalıyız? Avustralya ticari vizesi vize işlemleri nasıl ilerler?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avustralya Vizesi 2021
  Z.K., 05 Şub 2021, 16:25

  Avustralya vizesi 2021 yılında almak istiyorum ama süreç nasıl işler, hangi kategori benim için uygundur ve şu an başvuru yapabilir miyim bilmiyorum. Temmuz 2021’de, arkadaşımın yanına, Avustralya’ya gitmek için vize almak istiyorum. En erken ne zaman başvuru yapmalıyım? Bazı ülkelere turistik başvurular hala kapalı, Avustralya’da kapalı mı? Kapalıysa ne zaman açılır? Ne gibi evraklar eklemem gerekiyor ve online başvurunun zor olduğunu duydum, yardım ediyor musunuz online başvuruda?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avustralya Çalışma İzni
  N.K., 25 Oca 2021, 15:27

  Merhaba. 31 yaşındayım. Gazi üniversitesi mezunuyum. 9 yıllık İnşaat mühendisiyim. Bir iki yıllığına Avustralya’ya gidip çalışmak, yeni tecrübeler edinmek, Avustralya çalışma izni almak istiyorum. Ancak bazı sorularım var. 1- Öncelikle yukarıda anlattığım şartlarda bana en uygun vize hangisidir, ücreti ne kadar, vize için istenilen evraklar nelerdir ve bu süreç ne kadar zaman almaktadır. 2-Sponsorship olması durumunda süreç nasıl işliyor, yine tüm belgeler isteniyor mu benden, şartlarda herhangi bir değişiklik oluyor mu? 3-Sponsorship veren firma oraya gittiğimde illa beni işe almak zorunda mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avustralya Çalışma Vizesi
  U.H., 09 Eki 2020, 20:51

  Merhaba iyi akşamlar, Benim bir sorum olacaktı Avustralya çalışma vizesi ile ilgili benim hedefim orada çalışıp kendimi geliştirdikten sonra kendi işimi yapmaktır yapacağım meslekle ilgili ben bunu daha önce İngiltere de hedeflemiştim fakat o zamanın zor şartları durumundan dolayı olamamıştı fakat kapıyı kapatmış değilim zaten pandemi yüzünden kitlenmiş durumdayız yaşım 28 İngilizceye çok hakim ve yetkinim ben İngiltere de yaşadığım dönemde öğrenciydim iki tane farklı dil okulu bitirmiştim. Bu sıralar Avustralya beni çok düşündürüyor fakat ben hangi ülkeye gidersem eğer o ülkenin vatandaşlığına geçiş yapmak istiyorum ve hedefliyorum. Benim asıl sorum şu ki ben galiba farklı bir yer de mi okumuştum tam hatırlayamadım ama Avustralya ya gitmek için IELTS sertifikası mecburi miydi? Herhangi vatandaşlık veya oturum, vb diğer durumlar için yoksa gerek yok mu? çünkü ben bütün sayfalarınızı inceledim site de bunun gibi bir makale ve madde göremedim. Avustralya’nın vize için istediği belgeler İngiltere’nin istediği belgelere biraz benziyor. Sorumu cevaplarsanız sevinirim. İyi akşamlar :)

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avustralya Vize Ret İtirazı
  a. çakır, 04 May 2020, 09:29

  Merhaba, Avustralya Vizesi Ret İtirazı konusunda yardımcı oluyor musunuz? Turistik vize başvurusunu kendim yaptım ama başvurum reddedildi. Yeni başvuru yapsam olumlu sonuç almam mümkün mü sizce? Ne yapmalıyım itiraz edebilir miyim? Çalışanım ve banka hesaplarımda yeterli para vardı. Yardımlarınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avustralya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp