Avustralya Vizesi başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Avustralya Vize Merkezi’ni arayarak isteyin. Temsilcilerimiz ihtiyacınız olan evrak listesi ve vize ücreti hakkındaki teklifi e-posta yoluyla sizlere gönderecektir.

Avustralya Vizesi

Avustralya vizesi için başvuruda bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerekli tüm evrakları önem vererek hazırlamalıdır. Vize işleminin sorunsuz tamamlanması adına Vize Merkezi uzman kadrosu ile yürütülen hazırlık aşamasının sonunda değerlendirilen başvurunuzun yanıtı size ulaşmış olacaktır.

Avustralya vizesi online form doldurma aşamasını kapsamaktadır. ImmiAccount (IMMI) yoluyla internet üzerinden doldurulan bilgilerin eksiksiz olması, doğru bilgileri barındırması önemlidir. Vize Merkezi uzmanları bu noktada sizi bilgilendirecek ve izlemeniz gereken aşamaları size gösterecektir. Avustralya vizesi başvurularınızın sorunsuz tamamlanması için ilerleyeceğiniz aşamalar uzmanlar ile beraber yürütülecek ve nihai karar Avustralya Konsoloslukça verilecektir.


Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avustralya vizesi için gerekli olan evrakları eksiksiz ve doğru tamamlamak esas amaçtır. Kişisel bilgilerinizin güvenirliği, gerek duyulan soruların karşılığında verdiğiniz yanıtlar, aldığınız vize türünün seyahat etme amacıyla uyumuna kadar pek çok nokta Avusturalya vizesi başvurusu için önemlidir.

Avustralya vizesi almak için, size sorulan soruların doğru yanıtlanması, istenilen evrakların eksiksiz iletilmesi, belirtilen kriterlere uygun olarak işlemlerin halledilmesi başvuru sonucunu doğrudan etkilemektedir. Vize Merkezi uzman ekibinin sizlere sunduğu bilgi ve yönlendirmeleri ile sorunsuz bir vize başvuru sonucunu öngörülmektedir. Ancak nihai karar Avustralya konsolosluğu tarafından verilmektedir. 

  • Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben kaşe ve imzalı vize talep dilekçenize,
  • Çalıştığınız kurum içerisinden verilecek olan güncel şirket evraklarına (Faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri vergi levhası fotokopileri)
  • SGK işe giriş bildirgesi, hizmet dökümünüze,
  • Maaş bordrolarının belgesine,
  • Kimlik fotokopinize,
  • Banka hesap dökümünüze,
  • Seyahat öncesine dayanan son 6 ay’ı kapsayan pasaportunuza,
  • Beyaz fon üzerine çekilmiş güncel olan 2 adet biyometrik fotoğrafınıza,
  • Otel ve uçak bilet rezervasyonunuza ilişkin belgelere gerek vardır.

Avustralya vize başvurusunda bulunan çalışmayanlar TC vatandaşları için ise, masrafları bir başkasının ödeyeceğini gösteren sponsor yazısını bulunmalıdır. 18 yaş altı çocuklar Avustralya’ya seyahat ediyorsa, seyahate katılmayacak olan anne, baba ve yasal vasinin çocuğun Avustralya’ya belirtilen nedenlerle gideceğini bildiren noter onaylı muvafakatname sunması gerekmektedir.  Ayrıntılı bilgiyi Vize Merkezi uzman kadrosu ile öğrenebilir, ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Avustralya Vizesi İçin Dilekçe

Avustralya Konsolosluğu'na hitaben, Avustralya’ya ne sebeple seyahatte bulunulacak ise, ziyaret sebebini detaylı anlatan bir dilekçe örneği olmalıdır.  Avustralya vize başvurusunda bulunan çalışan ise, başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirket yetkilisi tarafından, Ankara Avustralya Konsolosluğu'na hitaben İngilizce olarak yazılır. Dilekçenin içinde, başvuru sahibinin görevini, maaş bilgisini, izinli olduğu seyahat tarihlerini, seyahatin kim tarafından finanse edildiğini ve görevine tekrar geri döneceğine dair bilgileri ekler. Bahsedilen dilekçe, imzalı ve kaşeli olmaktadır. Avustralya vize başvurusunda bulunan şirket sahibi ise, şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki pozisyonunu anlatan bir dilekçe ekler. Avustralya vize başvurusunda bulunan çalışmıyor ise, başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu ifade eden dilekçeye yer verir. Kişinin şahsi maddi durumu da listeye eklenen bilgiler arasındadır. İşlemlerin aksamaması ve hızlı sonuçlanması adına detaylı bilgiyi Vize  Merkezi uzmanları tarafından verilmektedir. Böylece prosedürde karşılaşılan zorluklar, anlaşılmayan durumlar, hızlı halledilmesi gereken işlemler yetkililerce sizin adınıza yapılır. Son karar Avustralya Konsolosluğu olmakla beraber, Avustralya vizesi için hazırlıklarınız sistematik şekilde devam eder. 

Avustralya Vizesi Başvuru

Avustralya vizesi için gereken evraklar arasında başvuru formu bulunmaktadır. Avustralya vize başvuru sahibi ile alakalı bilgi edinmeye yönelik olan bu formu dikkatli doldurmak gerekir. Avustralya vize başvuru sahibinin yanıtlaması gereken soruların arasında pasaport bilgileri, Avustralya vize başvuru formunda Avustralya'ya yapılacak seyahate ilişkin bilgiler ile daha önce Avustralya seyahat edenlerin yanıtlaması istenilen sorular mümkündür. Evli ve çocuklu olan kimseler için, aile, eş, çocuklarla ilgili kısım, erkek başvuru sahipleri için askerlik ile ilgili bilgiler, başvuru sahibinin bugüne kadar yaptığı iş ile ilgili yanıtlanması istenilen sorular arasında yer alır.

Daha önce  Avustralya vizesi için başvuruda bulunmuş ve başvurunun reddini alan kişiler için, Avustralya vize reddi bölümünün yanıtlanması forum için önemlidir. Avustralya vizesisi için gerekli olan bilgilerin doldurulması başvuru formunun onayı açısından büyük önem taşımaktadır, bu nedenle Vize Merkezi ile kuracağınız iletişim başvuru sonucunun olumlu kılınması adına büyük bir katkı sağlayacaktır. 

 

daha fazla göster

Avustralya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Cevabı Görüntüle
O. E. 22/10/17, 08:35
Sayin İlgili,
Ben Avustralya vatandasiyim ve Sydney'de yasiyorum. Anne ve Babam Türkiye'de yasiyor uzun sureli turist vizesi almak icin sartlar nelerdir? İlginize tesekkur ederim.
Cevabı Görüntüle
D. G. 12/09/17, 21:36
Selamlar,

Avustralya turist vizesi ortalama kac gunde cikiyor bilgi verebilir misiniz? Ve de tum belgeler tam oldugu durumda genelde kac aylik cikiyor?

Tesekkurler,
Cevabı Görüntüle
S. Deniz 12/09/17, 16:46
Merhaba;
Arkadaşımın daveti üzerine Avustralya'ya turistik amaçlı gitmek istiyoruz.(Gereken davet mektubu vs..herşeyi hazırlarız sorun değil)
Benim eşimin adına 2 tane dükkan mevcut ve hali hazırda çalışmakta.
Yalnız şahsım hiç bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı değilim.Aslında bir nevi "Ev hanımı" pozisyonundayım diyebilirim.
Ve 1.5 yaşında bir oğlumuz var.
Turist vizesi almakla ilgili bir sıkıntı yaşar mıyız bu durumda?
Zannetmiyorum fakat yine de sormak istedim.
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. Ş. 08/09/17, 19:13
Ön lisans Fizyoterapi mezunuyum. Avustralya'da lisans tamamlamak istiyorum orada konaklayabileceğim bir akrabamız var. Yalnız gitmek için neler gerekiyor şartlar nasıl bilmiyorum, aydınlatırsanız sevinirim.
Cevabı Görüntüle
S. H. 14/07/17, 09:35
İyi günler Avustralya turist vizesi için bütün evraklarım hazır. İş yerinden izin kağıdı aldım yalnız daha önce yurt dışında çalıştığım için Turkiye'de SGK kaydım maalesef yok, acaba vize başvurusunda bulunabilir miyim?
Telefon