Ankara

Telefon

+90 (312) 970 05 08

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Vize Merkezi Ankara Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfa Avustralya Vizesi için başvuru yapmak isteyen ve başvurusunu Avustralya Vize Merkezi Ankara şubesinden yapacak kişilere özel olarak hazırlanmıştır. Lütfen başvuru işlemlerinizden önce bu sayfayı okuyarak Avustralya Vizesi ile ilgili genel bilgileri öğreniniz. Böylece vize başvurunuzu çok daha pratik olarak gerçekleştirebileceksiniz. Daha sonra diğer ayrıntılı bilgiler ve başvurunuzu gerçekleştirmek üzere Vize Merkezi Ankara şubesi çağrı merkezinden veya e-posta adreslerimizden vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvuruları için 4 temel adım:

  1. Adım: Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçin ve başvurunuz için gerekli size özel hazırlanmış evrak listesinin yer aldığı e-postayı talep edin.
  2. Adım: E-postadaki tüm evrakları hazırlayın ve doldurmanız gereken formları mutlaka doldurun.
  3. Adım: Hazır ettiğiniz tüm belgeleri Ankara şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin durumunu sorgulamak için vize uzmanlarımızla iletişime geçin ve vizeniz çıktığında teslim alın.

Avustralya Vizesine başvurmak için hangi evraklar gerekmektedir?

Avustralya Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce hazırlamanız gereken evraklar turistik, transit, eğitim ya da ticari amaçlı seyahatleriniz için farklılık gösterecektir. Bütün bu Avustralya vizeleri ile ilgili evrak listelerine web sitemizin ilgili sayfalarından ulaşabilirsiniz. Ancak yine de öncelikle kişisel durumunuzu daha sonra başvuracağınız vize türünü Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımızla paylaştıktan sonra, vize uzmanlarımızın size özel olarak oluşturacağı evrak listesini talep etmeniz her zaman yararınıza olacaktır.

Talebinizin ardından vize uzmanlarımız bu özel evrak listesini e-posta olarak tarafınıza ileteceklerdir. Bu e-postada istenen belgeleri ve doldurulması gereken formları lütfen en kısa sürede hazırlayınız. Daha sonra tüm belgeleri Vize Merkezi Ankara şubemize ulaştırmanız gerekecektir. Bu aşamada yapmanız gereken Ankara şubemizi şahsen ziyaret ederek tüm belgeleri vize uzmanlarımıza elden teslim etmek ya da böyle bir imkânınız yoksa kargo/kurye yoluyla şubemize göndermektir.

Vize Merkezi Ankara Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi ve Cuma Günleri Arasında: 08.30 - 18.30 Saatleri
  • Cumartesi Günü: 10.00 - 14.00 Saatleri

Vize Merkezi Ankara şubemiz, mesai saatleri içinde vize uzmanlarımızla görüşmek isteyen ve vize başvurusu yapmak isteyen herkese açıktır. Ankara şubemizi ziyaret etmeden önce şubemizden randevu almanız gerekmemektedir. Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce'de yaşıyorsanız Avustralya Vizesine Ankara şubemizden başvurabilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvurusu için en uygun zaman nedir?

Avustralya Vizesi için başvuru yapmak istediğinizde bunun için sınırlandırılmış bir zaman yoktur. Avustralya Konsolosluğu herhangi bir sınırlama getirmemiştir. Bunun için Avustralya seyahatinizin tarihinin belli olmasıyla birlikte dilediğiniz zaman Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişime geçerek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak Vize Merkezi olarak uyarımız, seyahatinize çok kısa bir süre kala başvuru yapmamanızdır. Vize Merkezi Ankara şubesine yapacağınız Avustralya vizesi başvurusu, seyahatinize çok kısa bir süre kalmış olsa dahi kabul edilecektir ancak vizenizin seyahat tarihinize kadar yetişip yetişemeyeceği ile ilgili tüm sorumluluk sizde olacaktır. Avustralya vizesi için online olarak yapılacak başvurudan sonra biyometrik randevu aşaması vardır.

Bu randevuda parmak iziniz alınacak ve biyometrik fotoğrafınız çekilecektir. Biyometrik randevunuzun yoğunluktan dolayı ileri bir tarihe verilmesi gibi yaşanabilecek olumsuz bir durum, seyahatinize çok kısa bir süre kala yapacağınız başvurularda sorun yaratabilir. Avustralya Vizenizin seyahat tarihinize yetişebilmesi için lütfen uygun bir başvuru tarihi seçiniz ve bu konuda vize uzmanlarımızdan destek alınız.

Avustralya’ya yapacağınız seyahatin amacını vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımızla görüşmeniz sırasında vize uzmanlarımıza Avustralya’ya hangi amaçla gideceğinizi doğru olarak aktarmanız gerekmektedir. Belirteceğiniz seyahat amacına göre hangi vize türünde başvuru yapılacağına karar verilecek, evrak listesi belirlenecek ve tüm başvuru süreci bu seyahat amacına göre şekillenecektir. Bu nedenle hem doğru vize türüne başvurulabilmesi, hem doğru evrak listesine ulaşılması için seyahat amacı son derece önemlidir. Avustralya Vizesi başvuru işlemlerinde ve online başvuru formunda belirtilen seyahat amacınızı daha sonradan değiştiremezsiniz.

Online başvurunuzun yapılabilmesi için evrak listesini en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Vize uzmanlarımız tarafından e-posta olarak tarafınıza gönderilen, seyahat amacınız ve kişisel durumunuza göre belirlenmiş evrak listesinde yer alan ve sizden istenen tüm evraklar ile formları en kısa sürede tamamlayarak Ankara şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Özellikle Avustralya Taslak Vize Formunu tam olarak doldurmuş olmanız online olarak yapılacak olan başvuru işlemleri bakımından son derece önemlidir. Lütfen evrak hazırlama sürecinde emin olamadığınız her şey için vize uzmanlarımızdan bilgi alınız ve hazırladığınız evrakları en kısa zamanda Vize Merkezi Ankara şubesinde birlikte çalıştığınız vize uzmanına iletiniz.

Vize başvurumdan önce otel ve uçak rezervasyonu yaptırmam gerekir mi?

Vize Merkezi Ankara şubesinden yapacağınız Avustralya Vizesi başvurularında vize uzmanlarımız sizden otel veya uçak rezervasyonu yapmanızı istemeyeceklerdir. Avustralya Konsolosluğu vize başvuranlarından böyle bir talepte bulunmadığı gibi online olarak doldurulacak formlarda da otel veya uçak rezervasyonu ile ilgili herhangi bir bilgi sorulmamaktadır. Ancak buna rağmen uçak veya otel rezervasyonu yaptıysanız lütfen bu durumu vize uzmanlarımıza bildiriniz. Avustralya vizesi başvurunuz için gereken evrakların arasına otel ve uçak rezervasyonu ile ilgili belgelerin eklenmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Avustralya Vizesi ile ilgili başvurunuzun kabul edilmesi ile ilgili son kararın her zaman Avustralya Konsolosluğu’na ait olduğunu unutmayınız. Bu nedenle özellikle satın aldığınız rezervasyonlarınız mevcut olduğunda ve konsolosluk tarafından vize başvurunuz reddedildiğinde yaşayabileceğiniz olumsuzluklardan Vize Merkezi hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Avustralya Vizesi başvurusu hakkında bazı uyarılar:

  • Pasaportunuzun hangi türde olduğunun herhangi bir önemi olmadan Avustralya’yı ziyaret etmek isteyen tüm Türk vatandaşlarının Avustralya vizesi alması gerektiğini unutmayınız.
  • Vize başvurunuz için ilk adımın evrak listesini hazırlamak olduğunu unutmayınız. Özellikle Avustralya Taslak Vize Formunda yer alan tüm soruları yanıtlamanız son derece önemlidir. Hazırlık sürecinden sonra tüm evrakları en kısa zamanda Ankara şubemize iletmeniz gerekmektedir.
  • Avustralya Vizesi için online başvuru yapıldıktan sonra mutlaka biyometrik randevuya gitmeniz gerekmektedir. Daha önce biyometrik verilerinizin alınmış olmasının bir önemi yoktur. Bu randevu yalnızca İstanbul, Ankara veya Gaziantep’te gerçekleşmektedir. Bu 3 şehirden herhangi birinde biyometrik verilerinizin alınması mümkündür.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya Vizesi başvurusu ilk olarak sizden talep edilen evrakları hazırlamanız ile başlar. E-posta olarak aldığınız evrak listesinde yer alan tüm evrakları hazırlamalı, tüm formları tam olarak doldurmalısınız. Bu evrakları Vize Merkezi Ankara şubesindeki vize uzmanlarımıza ulaştırmanızın hemen ardından online başvurunuz yapılacaktır. Eğer sizden istenilen tüm evrakları temin ettiyseniz, Avustralya Vizesi için gerekli tüm şartları yerine getirdiyseniz, biyometrik randevunuza tam zamanında giderek biyometrik verilerinizin alınmasını sağladıysanız Avustralya vizesi için gerekli tüm adımları atmış olacaksınız.

Bu aşamadan sonra tüm sorumluluk Avustralya Konsolosluğu’nda olacaktır. Vizenizle ilgili karar verildiğinde vize uzmanlarımız size ulaşarak sonucu bildireceklerdir. Başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması durumunda vizeniz elektronik ortamda gönderilecektir. Bu nedenle Vize Merkezi Ankara şubemizi ziyaret etmeniz gerekmeyecek, vize uzmanlarımız vizenizi e-posta olarak size ileteceklerdir. E-posta yoluyla aldığınız vizenizin çıktısı ve pasaportunuzla Avustralya’ya seyahat edebileceksiniz.

Avustralya Vize Merkezi Ankara

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp