Konya

Telefon

+90 (332) 225 43 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Konya

Konya Vize Merkezi

Vize Merkezi Konya Ofisimize Hoş geldiniz.

Konya Vize Merkezi üzerinden Avustralya vizesi başvurusunda bulunmak isteyenler için hazırlanmış bu web sayfasındaki ön bilgilendirme amaçlı olarak yer alan bilgiler eşliğinde vize başvurunuzu daha kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Avustralya vizesi hakkında ayrıntılı bilgi almak ve başvuru yapmak için Vize Merkezi Konya şubesi telefon numarası ya da [email protected] e-mail adresi üzerinden danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

4 Adımda Avustralya Vizesi Başvurusu:

  1. Adım: Başvuracağınız Avustralya vizesine karar verdikten sonra size özel olarak hazırlanacak evrak listesinin bulunduğu e-maili talep ediniz.
  2. Adım: E-mailde yer alan evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayınız ve formları doldurunuz.
  3. Adım: Evrak hazırlama süreciniz bittikten sonra tüm evraklarınızı dilediğiniz şekilde Vize Merkezi Konya şubesindeki danışmanlarımıza ulaştırınız.
  4. Adım: Vize başvurunuzla ilgili gelişmeleri vize uzmanlarımızdan öğrenin ve vizeniz çıkınca teslim alın.

Vize Merkezi Konya şubesinden yapılacak Avustralya vizesi başvurusu için gerekli belgeler:

Vize Merkezi Konya şubesinden yapılacak Avustralya vizesi başvuruları için hazırlanması gerekli olan belgeler başvuranın seyahat amacına ve başvurmak istediği Avustralya vizesine göre değişmektedir. Web sitemizde mevcut Avustralya vizesi bölümlerindeki evrak listelerinden yararlanabilirsiniz. Ancak Avustralya vizesi için hazırlanması gereken belgeler kişisel durumunuza göre farklılık göstereceği için danışmanlarımız tarafından seyahat amacınıza ve kişisel durumunuza özel olarak hazırlanacak e-maili talep etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bu e-mailde ayrıca başvuru yapacağınız Avustralya vizesi hakkında genel bilgilerle birlikte ücret bilgisi de yer alacaktır. Tarafınıza gönderilen bu e-maildeki evrak listesi hazırlamanız gereken en doğru evrak listesidir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırmalısınız. Online olarak yapılacak Avustralya vizesi başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra yapılabilecektir. Hazırladığınız evrakları şubemize bizzat kendiniz bırakabileceğiniz gibi kargo ya da kurye yoluyla göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Vize Merkezi Konya Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma: 08.30 ve 18.30 saatleri arasında
  • Cumartesi: 10.00 ve 14.00 saatleri arasında

Vize Merkezi Konya şubesini çalışma saatleri içinde istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Vize Merkezinin yukarıda gördüğünüz çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman Gaziantep şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilir ve vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Ziyaret etmeden önce şubemizden randevu almanıza gerek yoktur. Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Amasya, Artvin, Adıyaman, Ağrı, Çankırı, Kırklareli, Kayseri, Kırşehir, Giresun, Kırıkkale Karaman, Ardahan, Rize, Ordu, Trabzon, Ordu, Adana, Kars, Eskişehir, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Gümüşhane, Bilecik, Bingöl, Kütahya, Nevşehir, Sivas, Niğde, Tokat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karabük, Düzce şehirlerinde ikamet eden kişiler başvurularını Konya şubemizden yapabilirler.

Avustralya Vizesi başvurumu gerçekleştirmek için en uygun zaman nedir?

Bazı ülkelerin konsoloslukları vize başvuru süreleri ile ilgili en erken ve en geç başvuru sürelerini belirleyecek bazı düzenlemeler yapmaktadırlar. Düzenlenen bu süreler genellikle başvuranın seyahat tarihinden 3 ay ya da 6 ay öncesi olarak belirlenmektedir. Avustralya Konsolosluğu ise bu konuda herhangi bir düzenleme yapmamıştır. Bu nedenle Avustralya vizesi almak isteyenler diledikleri zaman Vize Merkezi danışmanlarımız eşliğinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu noktada önem teşkil eden şey Avustralya vizesi başvurunuzun seyahatinizden uygun bir zaman önce gerçekleştirilmesidir. Seyahatinize çok kısa bir zaman kala vize başvurusu yapmanız tavsiye edilmemektedir. Vize Merkezi Konya şubesi danışmanları bu tip vize başvurularını kabul edecek fakat vizenizin çıkış süresi ve seyahat tarihinize yetişip yetişmeyeceği ile ilgili tüm sorumluluk sizde olacaktır.

Avustralya vize başvurusu süreci online olarak doldurulacak formlarla başlamaktadır. Daha sonra Avustralya Konsolosluğu’ndan adınıza alınacak biyometrik randevuya bizzat katılmanız gerekecektir. Biyometrik randevu tarihi konsolosluktan kaynaklanan yoğunluk nedeniyle ileri bir tarihe verilebilir ya da konsolosluk kaynaklı olarak başka gecikmeler yaşanabilir. Bu nedenle vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Bu tip gecikmelerden Vize Merkezi kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Seyahat tarihiniz geldiğinde vizenizin hazırlanmış ve çıkmış olması için seyahat tarihiniz ile vize başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olması son derece önemlidir.

Avustralya’yı hangi amaçla ziyaret edeceğinizi danışmanlarımıza bildiriniz.

Konya Vize Merkezi’ndeki danışmanlarımızla görüşmeden ve vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Avustralya’yı hangi amaçla ziyaret etmek istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Danışmanlarımız bu seyahat amacınıza uygun Avustralya vizesi başvurusunu gerçekleştirecek ve başvuru için gerekli evrak listesini buna göre oluşturacaklardır. Avustralya vizesi başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için seyahat amacınıza uygun olan Avustralya vizesi türüne başvuru yapılması son derece önemlidir. Daha sonra bu vize türüne ait hazırlanması gereken evrak listesini hazırlamanız gerekmektedir. Evraklarınızı danışmanlarımıza ulaştırdıktan sonra danışmanlarımız Avustralya vizesi başvurunuzu online olarak gerçekleştirecek ve başvurunuz tamamlandıktan sonra seyahat amacınız değiştirilemeyecektir. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Vize Merkezi danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Hazırladığınız evrakları en kısa zamanda danışmanlarımıza ulaştırınız.

Vize Merkezi danışmanları tarafından belirlediğiniz seyahat amacına uygun olarak oluşturulan evrak listesinin bulunduğu e-maili aldıktan sonra en kısa zamanda tüm evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Alacağınız e-mailde başvuru yapacağınız Avustralya vizesi hakkında bazı bilgiler ve ücret ayrıntıları da yer alacaktır. Sizden istenen tüm evrakları hazırladıysanız ve Avustralya Taslak Vize Formunu eksiksiz olarak doldurduysanız en kısa zamanda danışmanlarımıza ulaştırınız. Evrak hazırlama aşamasında aklınıza takılan ve teyit almak istediğiniz her şey hakkında danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Evraklarınızı doğru olarak hazırlamanız vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için şarttır.

Avustralya vizesi online başvurunuz ancak evraklarınız danışmanlarımıza ulaştıktan sonra yapılabilecektir. Evraklarınızı ne kadar erken hazırlayıp danışmanlarımıza ulaştırırsanız vizenizin çıkış süresi o kadar öne çekilecektir. Hazırladığınız evrakları dilerseniz Vize Merkezi Konya şubemizi ziyaret ederek danışmanlarımıza elden teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kargoya ya da kuryeye vererek Konya şubemize göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Avustralya vizesi başvurularında otel ya da uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Vize Merkezi Konya şubemizden yapacağınız Avustralya vizesi başvurularınızda sizden otel ya da uçak rezervasyonu bilgisi ya da belgesi talep edilmemektedir. Avustralya vizesi başvuru formlarında bu tip bilgiler sorulmamakta, hazırlamanız gereken evraklara otel rezervasyonu ya da uçak bileti gibi evrakların da eklenmesi talep edilmemektedir. Ancak vize başvurunuzdan önce otel ya da uçak rezervasyonu yaptırdıysanız başvuru evraklarınıza rezervasyon belgelerinizi eklemenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Avustralya Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında rezervasyon evrakları gördüğünde bu evrakları dikkate almaktadır. Bu nedenle başvurunuzdan önce yapmış olduğunuz otel rezervasyonu ya da uçak bileti rezervasyonu belgelerinizi danışmanlarımızla paylaşınız. Rezervasyon belgelerinizin diğer başvuru evraklarınızla birlikte konsolosluğa sunulması danışmanlarımız tarafından uygun bulunabilir. Avustralya Konsolosluğu vizeniz hakkında her zaman için tek karar verebilecek yetkili kurumdur ve uygun bulmadığı takdirde vize başvurunuzu reddedebilir. Böyle bir durumda satın aldığınız rezervasyonlarınız yanabilir. Vize Merkezi sizden herhangi bir rezervasyon belgesi talep etmeyeceği için bu gibi durumlarda herhangi bir sorumluluğunun olmayacağını hatırlatırız.

Avustralya Vizesi başvuru işlemleri hakkında önemli notlar:

  • Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi pasaport türüne sahip olurlarsa olsunlar Avustralya’ya seyahat etmeden önce mutlaka bir Avustralya vizesi almak zorundadırlar.
  • Avustralya Vizesi başvuru işlemlerinize ancak sizden istenen evrakları ve doldurduğunuz formları danışmanlarımıza ulaştırdıktan sonra başlanacaktır.
  • Avustralya vizesi başvuru işlemlerine online olarak başlanmaktadır. Ancak biyometrik verilerinizin alınacağı ve adınıza Avustralya Konsolosluğu’ndan alınacak biyometrik randevuya mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Daha önce herhangi bir vize başvurunuzda biyometrik verilerinizin alınmış olması durumu değiştirmemekte, Avustralya Konsolosluğu’ndaki randevunuza mutlaka katılmanız gerekmektedir. Biyometrik randevu işlemleri sadece Ankara, İstanbul ve Gaziantep’te yapılabilmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından günü ve saati tarafınıza bildirilecek olan randevuya bu 3 şehirden dilediğiniz birinde katılabilirsiniz.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya vizesi başvuru işlemleri, danışmanlarımız tarafından gönderilen e-mailde bulabileceğiniz başvuru evraklarınızı hazırlayıp Vize Merkezi Konya şubemize ulaştırmanız ile başlayacaktır. Danışmanlarımız evraklarınızı teslim alacak, vize başvurunuzu online olarak yapacak ve Avustralya Konsolosluğu’ndan biyometrik randevunuzu aldıktan sonra gün ve saatini tarafınıza bildireceklerdir. Biyometrik randevunuza danışmanlarımız tarafından aktarılan tarihte şahsen katılmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Biyometrik verilerinizin alındığı randevuya şahsen katıldıktan sonra Avustralya Konsolosluğu vize başvurunuzla ilgili bir karar verecektir. Bu aşamada vizenizle ilgili olumlu ya da olumsuz karar verme yetkisi yalnızca Avustralya Konsolosluğu’na aittir. Başvuru süreci sona erdikten sonra konsolosluğun vermiş olduğu karar danışmanlarımız tarafından size iletilecektir. Avustralya Konsolosluğu, vize başvurunuzu kabul eder ve vizenizi onaylarsa elektronik ortamda gönderecektir. Danışmanlarımız tarafından size e-mail olarak gönderilecek vizenizden Avustralya seyahatiniz öncesi bir çıktı almanız ve pasaportunuz ile birlikte seyahat etmeniz yeterlidir.

Avustralya Vize Merkezi Konya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp