Öğrenci Vizesi

Avustralya öğrencilere çok iyi bir dil eğitim öğrenme alanı sunduğu gibi eğitim ve eğitim sonrasında da ziyaretçilere çok büyük olanaklar sunmaya devam etmektedir. Bu sebeple her geçen gün Avustralya'ya öğrenci vizesi başvuruları giderek artmaktadır. Fakat şu da unutulmamalı ki; ne kadar çok başvuru yapılırsa ret oranı da o kadar artmaktadır. Bunun temel sebebi ise kişinin vize başvurusunu düzgün bir şekilde yapamaması ya da yanlış bilgiler vermesidir. Sizler de Avustralya öğrenci vizesine başvurmak isterseniz sol menüdeki iletişim numaralarından ya da online@vizemerkezi.com adresine mail yolu ile iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Öğrenci Vizesi İçin Sizlerden

 • Kredi kartı fotokopisi isteyen
 • 40 hafta dil okulu şartı zorunlu diyen
 • Çalışma izni almak için en az 6 ay dil okulu eğitimi kaydı yaptırmak isteyen kişi ve kurumlardan uzak durunuz.

Avustralya Öğrenci Vize Başvurusu

Avustralya'ya öğrenci olarak gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü Student Visa (subclass 500)'dır.

Eğer ebevynler öğrenci ile birlikte Avustralya'ya giderek, yanlarında bulunmak isterse Subclass 590 vize kategorisine başvurmaları gerekmektedir.

Avustralya vizesi için bankada olması gereken belli bir tutar vardır. Bu tutarı aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Başvurucu Tutar
Öğrenci -Veli 20.290 AUD*
Eşi 7.100 AUD*
Çocuğu 3.040 AUD*

*AUD (Avustralya Doları)

Avustralya'da eğitim görecek olan kişinin yıllık geçim parası olan 20.900 Avustralya Dolarını ve okul eğitim ücretini sponsorlarının hesabında göstermesi gerekmektedir. Söz konusu para miktarı hesapta yok ise kişi kredi çekebilir.

Söz konusu hesapta para yok ise; anne ve babanın yıllık gelir bordrosunu göstermesi gerekmektedir. Fakat böyle bir durumla karşılaşılırsa anne ve babanın yıllık maaşları toplamı 60.000 Avustralya Doları kazanmalıdır. Bu parayı maaş bordrolarında gösterebilen kişiler nakit para göstermeden vize alabilir.

Avustralya'ya 24 haftadan uzun bir programa gidecek olan kişiler, Avustralya'da eğitim göreceği eğitim kurumu ücretinin en fazla %50'sini ödemesi gerekmektedir.

Dil Belgesi İle Avustralya Öğrenci Vizesi

 • Dil belgesi sunarak kabul alan programlar(lisans, yüksek lisans vb.) aracılığıyla Avustralya öğrenci vizesine başvuracak kişilerin IELTS'den en en az 5.5 sunması gerekmektedir.
 • Öğrencinin IELTS'den 5.0 dil skoruna sahip olması durumunda 10 haftalık bir dil programı (ELICOS)
 • IELTS'den 4.5 dil skoruna sahip olması durumunda 20 haftalık bir dil programı ile kombine ederek vizeye başvuru yapabileceklerdir.

IELTS' e muadil olarak aşağıdaki dil sınavları da kabul edilmektedir.

Test of English as a Foreign Language paper based test (TOEFL)
Pearson Test of English Academic
Cambridge English:Advenced
Occupational English TEst


Öğrenciler istedikleri uzunlukta programa katılarak Avustralya'da iken tekrar vize başvurusu yapmak kaydı ile programlarını uzatabilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki; her zaman ret alma ihtimali bulunmaktadır.

Program değişikliği yapılması durumunda ise öğrencilerin ya aynı seviyede ya da bir üst seviyede bulunan kurs programına kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Avustralya Öğrenci Vizesi Olanakları

Avustralya'da 12 hafta süreyle dil eğitime katılan ve öğrenci vizesi bulunan kişi programları boyunca haftada 20 saat çalışma iznine sahiptir.

Avustralya'da kişi mezuniyet sonrası 1 yıl çalışma hakkı kazanabilmek için en az 2 yıllık bir master programı ya da 2 yıllık bir ön lisans programı bitirmesi gerekmektedir.

Bir yıllık master ya da sertifika programları sonrasında çalışma izni verilmemektedir.

Avustralya Vizesi İle İlgili Bazı Bilgiler

 • Vize Merkezi Avustralya bölümünde görevli danışmanlarımız aracılığı ile Avustralya vize başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Avustralya vizesi başvurusu yapmak istiyorsanız her zaman Vize Merkezi’ni bizzat ziyaret etmek zorunda olmadığınızı hatırlatırız.
 • İsterseniz danışmanlarımız tarafından sizin için özel olarak oluşturulacak evrak listesini hazırlayarak kargoya ya da kuryeye verebilir ve Vize Merkezi’ne gönderebilirsiniz.
 • Başvurunuz sizin adınıza yapılır ve vizeniz onaylanırsa pasaportunuz adresinize gönderilir.
 • Avustralya vize başvurunuzu inceleyerek başvurunuzla ilgili karar verme yetkisi tamamen Avustralya Konsolosluğu’na aittir.
 • Avustralya Konsolosluğu ihtiyaç duyduğu takdirde tarafınıza ulaşarak bilgi teyidi ve ek evrak isteğinde bulunabilir.
 • Avustralya vize başvurusunda parmak izi verilmesi ve biometrik fotoğrafınızın çekilmesi gerekmektedir.
 • Avustralya Konsolosluğunun sitesindeki formunuzu doldurup , tüm evraklarınızı scan edip yüklüyoruz.
 • Avustralya vize bedeliniz online olarak ödeme yapıldıktan sonra randevunuzu alıp size bildiriyoruz. Randevu günü vize uzmanımız size yardımcı olacaktır.  
 • Daha önce herhangi bir vize için parmak iziniz ve biyometrik fotoğrafınız alınmış olsa dahi biyometrik randevunuza şahsen katılmanız zorunludur. Bu randevu işlemleriniz İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilmektedir. Bu şehirlerden herhangi birini seçebilirsiniz.
 • Avustralya vizesi ve diğer tüm ülkelerin vizeleri ile ilgili ayrıntılı bilgi almak, başvuru için gerekli evrakları öğrenmek için web sitemizin ilgili bölümlerine göz atabilirsiniz.
 • Avustralya vizesi ile ilgili bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek için danışmanlarımıza çağrı merkezi numaralarımız üzerinden ulaşabileceğiniz gibi online@vizemerkezi.com e-mail adresinden de iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya vize reddi kabus olmasın

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile Ziyareti Vizesi
Öğrenci Vizesi
Yeni Mezun Mühendis Vizesi
Avustralya Vize Reddi
Avustralya Vize Ücreti
Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Telefon
x