Avustralya Çalışma Vizesi

Avustralya Çalışma Vizesi

Kıymetli ziyaretçilerimiz, Avustralya’da çalışmak ve mesleğinize bu ülkede devam etmek istiyorsanız Avustralya çalışma vizesi almak için gerekli şartları sağlamanız beklenir. Bu makalemizi okuyarak Avustralya’da çalışmak için yerine getirmeniz gereken koşulları, Avustralya çalışma izni almak için gerekli belgeleri ve Avustralya çalışma vize başvurusu aşamalarında izlenmesi gereken yolları öğrenebilirsiniz.
İşte Avustralya çalışma izni vizesi ile ilgili tüm detayları bulabileceğiniz yazımızın devamında değineceğimiz konu başlıkları:

 1. Avustralya çalışma vizesini kimler alabilir?
 2. Avustralya çalışma izni vize türleri nelerdir?
 3. Avustralya çalışma izni şartları nelerdir?
 4. Avustralya çalışma vize başvurusu nasıl yapılır?
 5. Avustralya çalışma vizesi kaç günde çıkar?
 6. Avustralya çalışma vize ücreti ne kadardır?
 7. Avustralya çalışma izni reddi alırsam ne yapmam gerekir?

Vize Merkezi’mizin üstün hizmet kalitesi ile hareket eden tecrübeli Avustralya vize ekibi vize başvuru işlemlerinizde her daim yanınızda olmaktadır.

Avustralya Çalışma Vizesini Kimler Alabilir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından ülkeye girişlerde vize şartı isteyen ülkeler arasında yer alan Avustralya Federal Devleti, Hint Okyanusu ile Büyük Okyanus arasında yer alan bir ada ülkesidir. Başkenti Canberra ve resmî dili İngilizce olan bu kıta ülkesine çalışmak için her yıl dünyanın dört bir yanından insan giriş yapmaktadır.

Avustralya’ya çalışmak için gitmek istiyorsanız Avustralya çalışma izni vizesi almanız gerekir. Pek çok farklı şartı ve kategorisi bulunan bu vize çeşidi ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri Vize Merkezi Avustralya sayfalarında bulabilirsiniz.

Avustralya çalışma izni vizesine, bu ülkede çalışmak için uygun şartları taşıyan herkes başvurabilir. Avustralya’da çalışmak için kalacağınız süre başvuru yapacağınız vize türünü de belirler. Kısa süreli ve uzun süreli Avustralya çalışma izni başvuruları arasından size en uygun olanına karar vererek vize sürecinizi hemen başlatabilirsiniz. Avustralya çalışma izni vizesine başvuran kişilerde aranan en önemli şartlardan birisi dil yeterliliğidir. Avustralya hükümet yetkililerinin belirlediği kurallar çerçevesinde yeterli İngilizce dil bilgisi olan kişiler çalışma izni için başvuru yapabilir.

Avustralya Çalışma İzni Vize Türleri Nelerdir?

Gelişmiş iş olanakları ile dikkat çeken Avustralya’da çalışmak istiyorsanız kendi şartlarınıza ve statünüze uygun vize türünü seçmelisiniz. Avustralya çalışma izni vizesi türleri kendi aralarında kategorilere ayrılmaktadır. Avustralya’ya gitmeden önce orada sponsor yardımı ile iş bulduysanız farklı başvuru aşamalarını takip etmeniz gerekir. Sponsor desteği ile yapılan Avustralya çalışma izni başvurularının olumlu sonuçlanma olasılığı daha yüksektir. Ancak bu ülkeye orada herhangi bir iş bulmadan da çalışmak üzere gidebilirsiniz.
Avustralya’da çalışmak istiyorsanız başvurabileceğiniz vize türleri şunlardır:

 • Kısa süreli geçici çalışma vizesi (vize sınıfı 400): Bu vize çeşidine başvurarak Avustralya’da; devamlı olmayan, uzmanlık gerektiren ve ülkenin faydasına olabilecek işlerde çalışabilirsiniz.
 • Geçici çalışma vizesi (uluslararası ilişkiler) (vize sınıfı 403): Bu vize türü, yabancı bir ülkeyi temsil etmek isteyen veya Avustralya dil okullarında eğitim vermek amacıyla başvuru yapan kişileri kapsayan çift taraflı anlaşmaya dayalıdır.
 • Geçici çalışma vizesi (vize sınıfı 408): Avustralya hükümeti yetkililerince onaylanan; kültürel, sportif ve sosyal bir etkinliğe katılmak için bu ülkeye giriş yapmak istiyorsanız başvurmanız gereken vize türü geçici 408 kodlu Avustralya vizesidir.

Kısa veya uzun süreli olarak işveren sponsorluğunda Avustralya’da çalışma izni alabilmek ve geçiminizi sağlayabilmek için başvuru yapabileceğiniz vize çeşitleri ise şu şekilde sıralanır:

 • Daimi işveren sponsorluğu (ENS 186)
 • Çalışma Anlaşması (Labour Agreement)
 • İşveren sponsorluğu çalışma vizeleri (494 Visa)
 • Geçici Avustralya çalışma vizeleri (TSS 482)

Sponsor aracılığıyla Avustralya çalışma izni almak isteyen kişiler 3 yıl bu ülkede kalıp çalışmaya hak kazanır. Tüm bu Avustralya çalışma vize türleri ile ilgili detaylı bilgilere ve Avustralya vizesi için gerekli evrak listesine Vize Merkezi Avustralya sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Öte yandan Avustralya çalışma vizesi başvurusu sırasında aranan pek çok farklı kriter de bulunur. Gelin şimdi birlikte Avustralya vizesi için gereken şartlara göz atalım.

Avustralya Çalışma İzni Şartları Nelerdir?

Avustralya’da çalışmak için ilgili ülke hükümeti yetkilileri tarafından belirlenen bazı şartlar mevcuttur. Avustralya çalışma vizesi başvuru şartlarını inceleyerek sizin için uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Böylece vize başvuru sürecinizi sağlıklı biçimde yöneterek gerekli eksikliklerinizi tamamlayabilirsiniz.

İşte Avustralya çalışma izni başvuru kriterleri:

 • Avustralya çalışma izni vizesi başvuru sahibinin en fazla 45 yaşında olması.
 • Avustralya’da icra edeceğiniz mesleğin ülkenin belirlediği meslekler listesinde (Medium Long Term) yer alması.
 • Avustralya’da en az 2 yıl çalışacak şartlara sahip olmak.
 • Mesleki denkliğinizi almış olmak ve Avustralya’da sponsordan gelen iş teklifinin hâlihazırdaki mesleğinize uygun olması.
 • Avustralya’da çalışmak ve hayatınızı sürdürmek için yeterli İngilizce diline sahip olmak.
 • Sponsor teklifi ile başlayacağınız işinizde en az 3 yıl tecrübeniz olması.
 • Avustralya’da çalışacağınız işte alacağınız maaşın ülke standartlarına uygun olması.
 • Sponsor firmanın gerçekten sizin görev yapacağınız iş kolunda bir çalışana ihtiyacı olması.

Avustralya Çalışma Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya çalışma izni başvuruları online olarak yapılmaktadır. Size en uygun vize türünü belirleyip gerekli evrakları temin ettikten sonra internet üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avustralya çalışma izni vizesi başvuru formunu doldurup, Avustralya vize başvuru evraklarını sisteme eksiksiz biçimde yükleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Avustralya çalışma vize ücretini yatırıp, biyometrik tarama işlemi randevunuza iştirak ettikten sonra Avustralya çalışma izni vizesi başvuru sürecinizin sonuçlanmasını beklemeye başlayabilirsiniz. Vize Merkezi’nin uzman danışmanları tüm bu vize başvuru kademelerinin her adımında sizin yanınızda olarak, süreci sorunsuz atlatmanıza yardımcı olur. Bunun için size en yakın Vize Merkezi ofisimizi ziyaret edebilir, 0 212 970 05 08 no’lu iletişim hattımızdan bize ulaşarak merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz.

Avustralya Çalışma Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Online olarak başvuru yapılan Avustralya vizesinin sonuçlanma süreleri değişiklik göstermektedir. ‘Avustralya çalışma vizesi kaç günde çıkar?’ sorusuna kesin bir yanıt verilemez. İstenen evrakları düzgün ve eksiksiz olarak sisteme yükleyip, başvuru formunu doğru olarak doldurduysanız Avustralya vize başvurunuzun sonucunu beklemeye başlayabilirsiniz. COVID 19 süreci nedeniyle de vize başvurularının çıkış süreleri değişiklik göstermektedir.

Aynı zamanda dönemsel yoğunluklar ve resmî tatil günleri de vize başvuru sonucunu etkileyen faktörler arasında yer alır. Ülkeye giriş tarihinizde sorun yaşamamak için vize başvuru işlemlerinize geç kalmadan başlamanız oldukça önemlidir. En güncel vize başvuru süreçleri hakkındaki bilgilere Vize Merkezi Avustralya danışmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Avustralya Çalışma Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Avustralya vize ücretleri, vize çeşitlerine ve ülkede kalınacak süreye göre farklılık göstermektedir. Kısa süreli ve uzun süreli vize kategorilerinin fiyatları da değişmektedir. Bu nedenle ‘Avustralya çalışma vizesi ücreti nedir?’ sorusunun net bir yanıtı yoktur. Vize Merkezi’mize ulaşarak size en uygun Avustralya çalışma izni vize çeşidine karar vererek Avustralya çalışma izni vizesi ücretleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Avustralya Çalışma İzni Reddi Alırsam Ne Yapmam Gerekir?

Avustralya çalışma vize başvurunuz olumsuz mu sonuçlandı? Bu durumda ilk yapmanız gereken Avustralya çalışma izni reddi sebeplerini iyi analiz etmektir. Size detaylı olarak açıklanan vize ret nedenlerini inceleyerek var olan eksiklikleri istenen biçimde gidermeli ve yeni başvuru sürecinize bundan sonra başlamalısınız. Başvuru formunu hatalı doldurma, eksik evrak bildirimi veya yanlış beyanda bulunma gibi çeşitli sebepler nedeniyle Avustralya vize reddi ile karşılaşmış olabilirsiniz.

Avustralya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Avustralya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp