Gaziantep

Telefon

+90 (342) 255 50 95

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Vize Merkezi Gaziantep Ofisimize Hoş geldiniz.

Gaziantep Vize Merkezinden Avustralya Vizesi başvurusu yapmak isteyenlere özel olarak oluşturulmuş bu sayfayı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayfadaki ön bilgilendirmeyi aldıktan sonra başvurunuzu daha kolay ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve başvurunuzu hemen yapmak için Vize Merkezi Gaziantep şubesi çağrı merkezini arayabilir veya e-posta göndererek vize uzmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvurusu için en temel 4 adım:

  1. Adım: Başvuracağınız Avustralya vizesi türüne ve kişisel durumunuza uygun evrak listesi e-postasını isteyiniz.
  2. Adım: E-postada yer alan talimatlara göre evraklarınızı hazırlayınız ve formlarınızı tam olarak doldurunuz.
  3. Adım: Evrak hazırlama işlemlerinizin bittiğinden emin olduktan sonra hepsini Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız.
  4. Adım: Vize başvurunuzla ilgili gelişmeleri vize uzmanlarımızdan öğrenin ve vizeniz çıkınca teslim alın.

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden Avustralya vizesi başvurusu için hazırlayacağınız belgeler:

Vize Merkezi Gaziantep şubesinden yapacağınız Avustralya vizesi başvurularınız için hazırlayacağınız belgeleriniz seyahat amacınıza ve başvuracağınız Avustralya Vizesine göre farklılık göstermektedir. Buradan hareketle web sitemizin Avustralya Vizesi başlıkları altındaki belge listelerini rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak sizin için en faydalı olan şey vize uzmanlarımıza seyahat amacınızı ve kişisel durumunuzu aktardıktan sonra size özel hazırlayacakları evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında genel bilgilerin ve ücret bilgisinin yer aldığı e-postayı talep etmek olacaktır. Bu e-postayı rehber olarak hazırlayacağınız belgeler en doğru belgeler olacaktır. Belgelerinizi hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Gaziantep şubemize iletmeniz gerekecektir. Online başvuru süreciniz ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra başlayabilecektir. Evraklarınızı şubemizi bizzat ziyaret ederek vize uzmanlarımıza teslim edebileceğiniz gibi kargo veya kurye yoluyla şubemize göndermeyi de tercih edebilirsiniz.

Vize Merkezi Gaziantep Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma: 08.30’dan 18.30’a kadar

Cumartesi: 10.00’dan 14.00’e kadar

Vize Merkezinin yukarıda gördüğünüz çalışma saatleri içinde dilediğiniz zaman Gaziantep şubemizi ziyaret edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilir ve vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Ziyaret etmeden önce randevu almanıza gerek yoktur. Gaziantep, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hakkari, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Siirt, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Batman, Şırnak, Bartın, Iğdır, Kilis, Osmaniye şehirlerinde ikamet eden kişiler başvurularını Gaziantep şubemizden yapabilirler.

Avustralya Vizesi için en erken ve en geç ne zaman başvuru yapılmalıdır?

Bazı konsolosluklar, kendi ülkelerine ait vize başvuruları için azami ve asgari başvuru süreleri belirleyebilirler. Bu süreler genellikle en erken seyahat tarihinden 3 ay öncesi veya 6 ay öncesi gibi belirlenmektedir. Ancak Avustralya Konsolosluğu bu konuda herhangi bir sınırlama getirmemiştir. Dolayısıyla Avustralya seyahatinizden önce dilediğiniz zaman vize başvurunuz için Vize Merkezi Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Buradaki önemli nokta, vize başvurunuzun seyahatinizden uygun bir zaman önce yapılmış olması gerekliliğidir. Lütfen seyahatinize çok kısa bir süre kala vize başvurusu yapmayınız. Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımız, vize başvurunuzu yine de alacaklardır ancak vizenizin çıkışının seyahat tarihinize yetişip yetişmemesi ile ilgili tüm sorumluluk size ait olacaktır.

Avustralya Vizesi yalnızca online başvuru süreci ile tamamlanmamaktadır. Biyometrik randevu sürecinin de olacağını lütfen unutmayınız. Biyometrik randevunuz yoğunluktan dolayı ileri bir tarihe verilir ya da biyometrik verilerinizin alınmasında herhangi bir problem yaşanırsa vizenizin çıkış süresi uzayabilir. Bu durumda seyahat tarihiniz geldiğinde vizeniz elinizde olmazda yaşayacağınız problemlerden dolayı Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Lütfen başvurunuzu ne zaman yapmanız gerektiği ile ilgili vize uzmanlarımızdan tavsiye alınız.

Avustralya’yı hangi amaçla ziyaret edeceğinizi vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımızla görüşmeden önce seyahat amacınızı belirlemiş olmanız gerekmektedir. Vize uzmanlarımıza aktaracağınız bu seyahat amacınıza göre tüm başvuru süreciniz yürütülecek ve vize uzmanlarımız size özel evrak listesini oluşturacaklardır. Eğer başvurunuzun olumsuz şekilde sonuçlanmasını istemiyorsanız lütfen seyahat amacınızı doğru olarak belirleyin, vize uzmanlarımızın evrak listesini doğru olarak hazırlamasını sağlayın ve tüm evrakları doğru olarak hazırlayın. Evraklarınızı teslim ettikten sonra vize uzmanlarımızın online olarak yapacağı başvuru süreci tamamlanacak ve bu aşamadan sonra seyahat amacınızı değiştiremeyeceksiniz. Konu ile ilgili aklınızda oluşan soru işaretleri varsa lütfen vize uzmanlarımıza danışarak en doğru bilgiyi edininiz.

Evraklarınızı en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize uzmanlarımızın seyahat amacınıza ve kişisel durumunuza göre oluşturduğu en doğru evrak listesini e-posta olarak aldıktan sonra en kısa zaman hazırlık sürecine başlayınız. Bu e-postada ayrıca başvuracağınız vize ile ilgili bilgiler ve ücret bilgisi de yer alacaktır. Hazırlık sürecini bitirdiyseniz tüm evraklarınızı ve özellikle eksik bırakmadan doldurduğunuz Avustralya Taslak Vize formunu en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir. Bu aşamada evraklarla ilgili emin olamadığınız her şey için lütfen vize uzmanlarımıza danışınız.

Doğru evrakları hazırlamanız hayati önem taşımaktadır. Bu süreci bitirdiyseniz en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırmanız vizenizin çıkış sürecini her zaman önce çekecektir çünkü evraklarınız Gaziantep şubemize gelmeden vize uzmanlarımız online başvuru işlemlerinize başlayamamaktadır. Bu nedenle dilerseniz evraklarınızı Vize Merkezi Gaziantep şubemizi şahsen ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilir dilerseniz de kargo veya kurye yoluyla şubemize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda seçim hakkı tamamen size bırakılmıştır.

Avustralya Vizesi başvurumdan önce otel / uçak rezervasyonu bilgisi isteniyor mu?

Vize Merkezi Gaziantep şubesindeki vize uzmanlarımız, Avustralya Vizesi başvurularınızda sizden hiçbir zaman otel veya uçak rezervasyonu bilgisi / belgesi istememektedir. Avustralya Vizesi başvurusu için online olarak doldurulacak formlarda bu tür bilgiler sorulmamakta, hazırlamanız gereken belgelerin içinde otel / uçak rezervasyonu belgeleri yer almamaktadır. Ancak Avustralya Konsolosluğu başvuru belgelerinin içinde bu tür belgeler gördüğü zaman problem yaratmamakta ve bu rezervasyonları da dikkate almaktadır. Dolayısıyla elinizde yapılmış otel veya uçak rezervasyonu bilgileri ve belgeleri varsa lütfen vize uzmanlarımızı bu durumdan haberdar ediniz. Rezervasyon belgelerinizin başvuru evraklarınızın arasına eklenmesini uygun bulabilirler. Ancak yine de Avustralya Konsolosluğu tarafından vizenizin reddedilebileceğini ve bu nedenle ödeme yaptığınız rezervasyonların yanabileceğini unutmayınız. Vize Merkezi sizden herhangi bir rezervasyon talep etmediği için bu gibi durumlarda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Avustralya Vizesi başvurusu ile ilgili bazı bilgiler:

  • Tüm Türk vatandaşları, pasaportlarının hangi türde olduğu fark etmeksizin eğer Avustralya’ya seyahat etmek istiyorlarsa mutlaka bir Avustralya vizesi almak zorundadırlar.
  • Başvuru işlemlerinizin en kısa sürede başlayabilmesi için hazırladığınız evrakları ve formları vize uzmanlarımıza ulaştırmanız gerekmektedir.
  • Avustralya Vizesi başvurunuz online olarak yapılmaktadır. Ancak biyometrik verilerinizin alınacağı biyometrik randevuya bizzat katılmanız gerektiğini unutmayınız. Daha önce herhangi bir vize için biyometrik verileriniz alınmış olsa bile bu randevuya gitmek zorundasınız. Biyometrik randevu işlemleri yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te yapılmaktadır. Vize uzmanlarımızın tarihini bildireceği bu randevuya bahsi geçen 3 şehirden birinde katılabilirsiniz.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya Vizesi için yapacağınız başvurular, size gönderilen e-postada yer alan tüm evrakları hazırladıktan sonra Gaziantep şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırmanız ile başlayacaktır. Vize uzmanlarımız evraklarınızı teslim aldıktan sonra online başvurunuzu yapacak ve bu sürecin tamamlanmasının ardından biyometrik randevunuz için size tarih bildireceklerdir. Biyometrik randevunuza vize uzmanımız tarafından size aktarılan tam gün ve saatte şahsen katılmak zorundasınız. Biyometrik verileriniz alındıktan sonra süreç tamamen Avustralya Konsolosluğu’nun inisiyatifine kalmış olacaktır. Konsolosluk vizenizin onaylanmasına ya da reddedilmesine karar verecektir.

Bu kararın tamamen Avustralya Konsolosluğu’na ait olduğunu unutmayınız. Başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra vize uzmanlarımız konsolosluğun kararını tarafınıza iletecek ve vizeniz çıktıysa teslim almanızı isteyeceklerdir. Avustralya vizeniz elektronik ortamda gönderileceğinden vizenizi e-posta olarak alabilirsiniz. Avustralya’ya seyahat etmeden önce e-posta olarak aldığınız vizenizin bir çıktısını almanız ve pasaportunuz ile birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Avustralya Vize Merkezi Gaziantep

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp