Adana

Telefon

+90 (322) 245 07 92

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Adana

Adana Vize Merkezi

Vize Merkezi Adana Ofisimize Hoş geldiniz.

Vize Merkezi Adana şubemizden Avustralya Vizesi başvurusu yapmayı amaçlayan kişilerin bu sayfayı okumasını tavsiye ediyoruz. Vize başvurunuzla ilgili merak ettiğiniz konuların cevabını bulmak ve ön bilgilendirmek sahibi olmak için bu sayfayı okumanız önem taşımaktadır. Daha sonra vize başvurusu yapmak isterseniz veya danışmanlarımızla görüşmek isterseniz Vize Merkezi Adana şubemize ait çağrı merkezini arayabilir ve e-mail göndererek danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvuru işlemleri:

  1. Adım: Vize Merkezi Adana şubesindeki danışmanlarımız tarafından hazırlanacak ve e-mail olarak gönderilecek evrak listesini talep edin.
  2. Adım: E-maili aldıktan sonra sizden istenen evrakları hazırlayın ve Avustralya Taslak Vize bilgi formunu doldurmayı unutmayın.
  3. Adım: Evrak listesinde bulunan evrakları hazırladıktan sonra tümünü Adana şubemizdeki danışmanlarımıza ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin tüm başvuru süreci boyunca danışmanlarımızdan bilgi alın ve vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alın.

Avustralya Vizesi için gerekli evraklar

Avustralya’yı neden ziyaret etmek istediğinizi belirledikten sonra uygun vize türüne ait web sitemizde yer alan Avustralya alt başlıklarında bulabileceğiniz başvuru için hazırlanması gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Bu listelerden faydalanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Ancak kişisel durumunuz ve Avustralya’ya gitmekteki seyahat amacınız evrak listesinin size özel olarak hazırlanmasını gerektirmektedir. Bu nedenle bizim tavsiyemiz tüm bilgilerinizi ilettikten sonra danışmanlarımız tarafından oluşturulan evrak listesinin, başvuracağınız vize hakkında bilgilerin ve ücret detaylarının bulunduğu bilgilendirme e-postasını talep etmenizdir. Alacağınız bu evrak listesini rehber alarak tüm evraklarınızı hazırlayabilir ve doldurmanız gereken formlara ulaşabilirsiniz. Söz konusu e-posta danışmanlarımız tarafından en kısa sürede e-posta adresinize gönderilecektir. Evraklarınızı hazırladıktan sonra en kısa zamanda danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Avustralya Vizesi için başvuru işlemleriniz, evraklarınız Vize Merkezi Adana şubemize ulaştıktan sonra gerçekleştirilecektir. Başvuru evraklarınızı dilediğiniz şekilde Adana şubemize ulaştırmanız mümkündür. İsterseniz herhangi bir randevu almadan doğrudan Vize Merkezi Adana şubemize giderek danışmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra kendilerine teslim edebilirsiniz. Ya da bunun yerine evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeyi de tercih edebilirsiniz. Evraklarınız teslim alındıktan sonra danışmanlarımız kontrol edecek ve eksiklik ya da yanlışlık gibi durumların bulunması halinde sizden yeniden evrak talep edebileceklerdir. Ayrıca Avustralya Konsolosluğu da sizden ek evrak isteyebilir. Konsolosluğun istediği evrakları en kısa zamanda temin edip size verilen süre içinde konsolosluğa ulaştırmanız gerekmektedir.  

Vize Merkezi Adana Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi günü ve cuma günü arasında 08.30 - 18.30 saatleri, cumartesi günleri ise 10.00 - 14.00 saatleri arasında Vize Merkezi Adana şubemiz açıktır.

Önceden randevu almanıza gerek olmadan Vize Merkezi Adana şubemizi çalışma saatleri içinde ziyaret edebilirsiniz. Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Kayseri, Mersin, Siirt, Kastamonu, Bilecik, Kütahya, Şanlıurfa, Kilis,  Osmaniye, Diyarbakır, Niğde, Tokat, illerinde oturan ve Avustralya vizesi başvurusunda bulunmak isteyen herkes Adana şubemiz aracılığı ile başvuru yapabilir.

Avustralya Vizesi için başvurumu ne zaman yaparsam uygun olur?

Avustralya vizesi için başvuru yapmak üzere Vize Merkezi Adana şubemizdeki danışmanlarımızla görüşmeden önce lütfen belirlediğiniz seyahat tarihi ile başvuru yapmak istediğiniz tarihi karşılaştırarak aralarında uygun bir zaman olduğundan emin olunuz. Avustralya Konsolosluğu vize başvurusu yapabileceğiniz en erken ya da en geç tarih olarak herhangi bir tarih belirlememiştir. Başvuru tarihinizden emin olamıyorsanız danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Seyahatinize çok kısa bir zaman kala başvuru yapmanız tavsiye edilmemektedir. Bu tür bir başvuru yapılması durumunda online sistemin hata vermesi ya da konsolosluk kaynaklı gecikmeler sebebiyle vizenizin çıkış süresinin uzaması ve seyahatinizin tehlikeye girmesi söz konusu olabilir. Bu şekilde aksaklıklarla karşılaşmamanız için lütfen başvuru tarihinizi doğru olarak belirleyin veya danışmanlarımızdan konu ile ilgili destek alın.

Avustralya Vizesi başvurunda seyahat amacınız önemlidir.

Lütfen vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce Avustralya’yı neden seyahat etmek istediğinizi danışmanlarımıza doğru olarak aktarın. Avustralya’yı seyahat etme sebebinize göre seçilecek Avustralya vizesi türüne göre tüm başvuru işlemleriniz gerçekleştirilecektir. Bu nedenlerle Avustralya’yı hangi amaçla ziyaret edeceğiniz vize başvurunuzun en başından beri belli olmalıdır. Başvuru süreciniz bittikten sonra vize türünüzü değiştiremezsiniz. Vizenizin olumsuz olarak sonuçlanmaması için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak bildirin ve evraklarınızı danışmanlarımızın oluşturduğu listeye göre hazırlayın. Konuyla ilgili her zaman danışmanlarımızın yardımını isteyebilirsiniz

Avustralya vizesi başvurusu için gerekli evraklarını hazırlayıp danışmanlarımıza ulaştırınız.

Avustralya vizesi başvuru evraklarını hazırlama sürecini bitirdiyseniz, en kısa zamanda bu evrakları danışmanlarımıza iletmeniz gerekecektir. Doğrudan Vize Merkezi Adana şubemizi ziyaret edebilir, evraklarınızı danışmanlarımıza teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmek istemiyorsanız evraklarınızı kurye ya da kargo yoluyla danışmanlarımıza göndermeniz de mümkündür. Bunun yerine danışmanlarımızla görüşerek uygun buldukları takdirde tüm evraklarınızı e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz. Ayrıca eğer Avustralya Konsolosluğu sizden ek evraklar isterse lütfen danışmanlarımıza haber vererek bu evrakları da hazırlayınız ve konsolosluğa ulaştırınız.

Avustralya Vizesi başvurusu için otel veya uçak rezervasyonu yaptırmış olmam gerekiyor mu?

Avustralya vizesi başvurularında Avustralya Konsolosluğu tarafından otel rezervasyonu ve uçak bileti rezervasyonu bilgileri istenmemektedir. Ancak vize başvurunuzdan önce otel ya da uçak rezervasyonu yaptırdıysanız başvuru evraklarınıza rezervasyon belgelerinizi eklemenizde herhangi bir sakınca yoktur. Avustralya Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında rezervasyon evrakları gördüğünde bu evrakları dikkate almaktadır. Bu nedenle başvurunuzdan önce yapmış olduğunuz otel rezervasyonu ya da uçak bileti rezervasyonu belgelerinizi danışmanlarımızla paylaşınız. Rezervasyon belgelerinizin diğer başvuru evraklarınızla birlikte konsolosluğa sunulması danışmanlarımız tarafından uygun bulunabilir. Otel rezervasyonlarınızı veya uçak biletlerinizi önceden satın alarak rezervasyon yapmanız halinde vizeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından onaylanmazsa özellikle satın alarak gerçekleştirdiğiniz rezervasyonlarınızdan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Eğer başvurunuz sırasında herhangi bir rezervasyon yaptırmamış durumdaysanız bunu danışmanlarımızla paylaşarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvurusu hakkında bazı bilgiler:

  • Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hangi pasaport türüne sahip olurlarsa olsunlar Avustralya’ya seyahat etmeden önce mutlaka bir Avustralya vizesi almak zorundadırlar.
  • Avustralya vizesi başvuru işlemlerine online olarak başlanmaktadır. Ancak biyometrik verilerinizin alınacağı ve adınıza Avustralya Konsolosluğu’ndan alınacak biyometrik randevuya mutlaka şahsen katılmanız gerekmektedir. Daha önce herhangi bir vize başvurunuzda biyometrik verilerinizin alınmış olması durumu değiştirmemekte, Avustralya Konsolosluğu’ndaki randevunuza mutlaka katılmanız gerekmektedir. Biyometrik randevu işlemleri sadece Ankara, İstanbul ve Gaziantep’te yapılabilmektedir. Vize uzmanlarımız tarafından günü ve saati tarafınıza bildirilecek olan randevuya bu 3 şehirden dilediğiniz birinde katılabilirsiniz.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Vize Merkezi Adana şubesinden yapacağınız vize başvurunuz, evraklarınızı şubemize gönderdikten sonra danışmanlarımızın online başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmesiyle başlar. Başvuru aşaması sona erdikten sonra Avustralya Konsolosluğu başvurunuzu inceler ve onaylama ya da onaylamama konusunda bir karar verir. Vizenizin onaylanma veya reddedilme kararı tamamen Avustralya Konsolosluğu’na aittir. Bu karardan sonra pasaportunuz iade edilecek ve danışmanlarımız tarafınıza ulaşarak pasaportunuzu teslim almanızı isteyeceklerdir. İsterseniz Vize Merkezi Adana şubemizi bireysel olarak ziyaret ederek danışmanlarımızla yüz yüze görüşüp vizenizi alabilirsiniz. Şubemizi ziyaret edemeyecek durumdaysanız isterseniz kargo - kurye aracılığı ile kapınıza kadar gönderilmesini de talep edebilirsiniz.

Avustralya Vize Merkezi Adana

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp