Edirne

Telefon

+90 (850) 460 15 08

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Vize Merkezi Edirne Ofisimize Hoş geldiniz.

Avustralya Vize Merkezi Edirne şubemizden Avustralya Vizesi başvurusu yapmadan önce lütfen sizin için hazırlanmış bu sayfayı okumayı unutmayınız. Vize başvurularınızı daha pratik bir şekilde tamamlayabilmeniz için ön bilgilendirmenin yer aldığı bu sayfa sizin için son derece yararlı olacaktır. Daha sonra Vize Merkezi Edirne şubemizi telefonla arayarak veya e-posta göndererek vize uzmanlarımızla görüşebilir ve Avustralya Vizesi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Merkezi Edirne Şubesinden 4 adımda Avustralya Vizesi:

  1. Adım: Vize Merkezi Edirne şubemizdeki vize uzmanlarımızdan size özel hazırlanmış evrak listesinin yer aldığı bir e-posta talep edin.
  2. Adım: E-postayı dikkatle inceleyerek tüm evrakları hazırlayın ve tüm formları boş kalmayacak şekilde doldurun.
  3. Adım: Tüm evrakları ve formları hazırladıktan sonra Vize Merkezi Edirne şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Vize başvurunuzun durumunu öğrenin ve vizeniz çıktıysa teslim alın.

Avustralya Vizesi başvurusu için hazırlayarak şubemize ulaştırmanız gereken evraklar:

Vize başvurunuzu yapmadan önce seyahat amacınızı belirlediyseniz web sitemizin ilgili bölümlerine göz atabilir ve burada yer alan Avustralya vizesi türlerine ait evrak listelerinden faydalanabilirsiniz. Turistik, ticari, eğitim ya da transit olarak yapacağınız Avustralya Vizesi başvurularınız için farklılaşan evraklar olacaktır. Bunun yanında başvuranın kişisel durumuna veya iş durumuna göre hazırlamanız gereken özel evraklar olabilir. Bu nedenle lütfen vize türünüzü ve kişisel durumunuzu vize uzmanlarımıza aktardıktan sonra size özel hazırlanacak evrak listesi e-postasını talep ediniz.

Vize uzmanlarımız söz konusu e-postayı tarafınıza ilettikten sonra en kısa sürede hazırlıklarınızı tamamlayıp evrakları vize uzmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Avustralya Vizesi online başvuru işlemlerinizin yapılabilmesi için evraklarınızın vize uzmanlarımıza ulaşmış olması gerekmektedir. Hazırladığınız evrakları dilerseniz Vize Merkezi Edirne şubemizi şahsen ziyaret ederek elden teslim edebilirsiniz. Böyle bir imkanınız bulunmuyorsa evraklarınızı kargo veya kurye yoluyla şubemize göndermeniz de yeterli olacaktır.

Vize Merkezi Edirne Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi ile Cuma Arası: 08.30 - 18.30 saatleri,
  • Cumartesi: 10.00 - 14.00 saatleri arasındadır.

Bu çalışma saatleri içinde olmak kaydıyla dilediğiniz zaman Vize Merkezi Edirne şubemizi şahsen ziyaret edebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla görüşerek tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu tip ziyaretler için önceden randevu almanıza gerek yoktur. Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale’de ikamet ediyorsanız Edirne şubemizden vize başvurusu yapabilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvurumu Vize Merkezi Edirne şubesinden en erken ne zaman yapabilirim?

Bazı vizeler için konsoloslukların belirlediği en erken başvuru tarihleri vardır. Bu tarihler genellikle başvuranın seyahat tarihinden en erken 3 ay ya da 1 ay öncesi olarak belirlenmektedir. Böyle bir tarih Avustralya vizesi için belirlenmiş değildir. Bu nedenle Avustralya’ya seyahat edeceğiniz tarih tahmini olarak bile ortaya çıktıysa vize başvurunuzu yapmak için Vize Merkezi Edirne şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi olarak asıl dikkat çekmek istediğimiz nokta, seyahat tarihine çok kısa süre kala yapılan başvurularla ilgilidir. Lütfen seyahat tarihiniz ve başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz.

Bu gibi başvurularınız isteğiniz doğrultusunda Vize Merkezi Edirne şubemizdeki vize uzmanları tarafından gerçekleştirilecektir fakat vizenizin seyahat tarihinize kadar yetişip yetişemeyeceği ile ilgili tüm sorumluluk sizde olacaktır. Avustralya vizesi başvurularında online başvuru süreci bittikten sonra biyometrik randevuya gitmeniz gerektiğini unutmayınız. Biyometrik verilerinizin alınacağı randevu için geç bir tarih verilebilir ya da bu aşamada oluşabilecek herhangi bir sorun vizenizin çıkışını geciktirebilir. Böyle bir durumda seyahat tarihiniz geldiğinde elinizde vizeniz olmayabilir. Bu nedenle Vize Merkezi olarak seyahat tarihiniz ile başvuru tarihiniz arasında yeterli zaman olduğundan emin olmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Hangi amaçla Avustralya’yı ziyaret edeceksiniz?

Avustralya’ya hangi amaçla gitmek istediğinizi vize başvurunuzu yaparken vize uzmanlarımıza aktarmanız şarttır. Online başvurunuz bu seyahat amacına göre gerçekleştirilecek ve en önemlisi başvuru için hazırlamanız gereken evraklarınızın listesi bu seyahat amacına göre vize uzmanlarımız tarafından oluşturulacaktır. Tüm vize başvuru süreciniz bu seyahat amacına göre sürdürülecek, tüm işlemleriniz seyahat amacınıza göre belirlenmiş vize türünüze göre yapılacaktır. Bu nedenle lütfen başvurularınızın doğru ilerlemesi ve sonuç olarak vizenizin olumlu sonuçlanması için Avustralya’ya turistik, ticari, aile ziyareti vb. hangi amaçla gidiyorsanız bu amacı en başından belirtiniz. Bu seyahat amacı doğrultusunda yapılacak online başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından bir daha seyahat amacınızı değiştiremezsiniz. Lütfen vizenizin olumsuz sonuçlanmaması için bu gibi durumlara dikkat ediniz.

Online başvurunuzun yapılabilmesi için evraklarınızı şubemize ulaştırınız.

Vize uzmanlarımız tarafından hazırlanarak e-posta olarak gönderilen size özel evrak listesindeki tüm evrakları hiçbirini atlamadan hazırlamanız ayrıca sizden istenen Avustralya Taslak Vize formunu da boş bırakmadan doldurmanız şarttır. Evraklarınızı hazırlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız her zaman vize uzmanlarımıza danışabileceğinizi unutmayınız. Bu evrakları hazırladıktan sonra en kısa zamanda Vize Merkezi Edirne şubemize göndermeniz veya bir şekilde ulaştırmanız gerekmektedir. Söz konusu evraklar vize uzmanlarımıza ulaşmadan online başvurularınız yapılamayacaktır. Evraklarınızı Edirne şubemize birkaç farklı şekilde ulaştırabilirsiniz. Bunlardan ilki Vize Merkezi Edirne şubemizi bizzat ziyaret etmektedir. Şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla görüşebilir ve evraklarınızı elden teslim edebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz şubemizi bizzat ziyaret etmenize gerek kalmadan tüm evraklarınızı kargo-kurye yoluyla Edirne şubemize gönderebilirsiniz.

Vize başvurusu yapmadan önce otel ve uçak rezervasyonu yapmalı mıyım?

Vize Merkezi Edirne şubesinden yapacağınız Avustralya vizesi başvurularınız için vize uzmanlarımız sizden uçak veya otel rezervasyonu istemeyeceklerdir. Avustralya vizesi başvurularında online formları doldururken otel-uçak rezervasyonu bilgisi istenmemekte, Avustralya Konsolosluğu tarafından belirlenen başvuru evraklarının arasında otel veya uçak rezervasyonu belgesi bulunmamaktadır. Ancak yine de başvurunuzdan önce otel veya uçak rezervasyonu yaptıysanız lütfen bu durumdan vize uzmanlarımızı haberdar edin. Bu rezervasyon belgelerinizi başvuru evraklarınıza eklemekte herhangi bir sakınca yoktur.

Fakat unutmayınız, Avustralya Konsolosluğu vize başvurunuzu reddedebilir. Başvurunuzu kabul etmek veya reddetmekle ilgili son karar her zaman Avustralya Konsolosluğu’ndadır. Bu nedenle satın aldığınız rezervasyonlar varsa, vizenizin reddedilmesi durumunda bu rezervasyonlarla ilgili yaşayacağınız olumsuzluklardan Vize Merkezi sorumlu olmayacaktır. Vize Merkezi Avustralya vizesi başvurunuz için sizden herhangi bir otel veya uçak rezervasyonu talep etmemektedir.

Avustralya Vizesi başvurularınız için genel uyarılar:

  • Tüm Türk vatandaşları Avustralya’ya seyahat etmek için mutlaka bir Avustralya vizesi almak zorundadır. Pasaportunuzun hangi türde olduğunun önemi yoktur.
  • Vize başvuru işlemlerinizin başlayabilmesi için ilk yapmanız gereken şeylerden biri vize uzmanlarımız tarafından gönderilen e-postada yer alan Avustralya Taslak Vize formunu doldurmak daha sonra da istenen tüm evrakları hazırlayarak Vize Merkezi Edirne şubemize ulaştırmaktır.
  • Avustralya vizesi başvuru işlemlerinizin bir kısmı online olarak yapılacaktır. Ancak daha sonra biyometrik verilerinizin alınması için bir randevu alınacağını ve bu randevuya mutlaka şahsen gitmeniz gerektiğiniz unutmayın. Daha önce biyometrik verilerinizin alınmış olması herhangi bir şey değiştirmemekte biyometrik randevunuza mutlaka gitmeniz gerekmektedir. Biyometrik randevular yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleşmektedir. Bu 3 şehirden dilediğinizi seçme hakkınız bulunmaktadır.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Vize Merkezi Edirne şubesinden yapacağınız Avustralya Vizesi başvurunuz, vize uzmanlarımızla görüştükten sonra size gönderilecek e-postada yer alan evrakları hazırlamanızla başlamaktadır. Lütfen listedeki tüm evrakları doğru olarak hazırlayınız ve Avustralya Taslak Vize formunu doldurmayı unutmayınız. Daha sonra bu evrakları ve doldurduğunuz formları Edirne şubemize dilediğiniz şekilde ulaştırmanız gerekecektir. Evraklarınız şubemize ulaşır ulaşmaz online başvuru işlemleriniz başlayacaktır. Bu başvuru süreci tamamlandıktan sonra hangi tarihte olacağı vize uzmanımız tarafından size bildirilecek olan biyometrik randevunuza mutlaka şahsen katılmanız şarttır.

Avustralya vizesi başvurusu için tüm şartları sağladıysanız, tüm evrakları eksiksiz olarak temin ettiyseniz, biyometrik randevunuza tam vaktinde gidip biyometrik verilerinizi verdiyseniz vize başvuru süreciniz sona ermiş ve Avustralya Konsolosluğu’nun son kararını vereceği sürece gelmişsiniz demektir. Bu aşamada tüm yetki Avustralya Konsolosluğu’ndadır. Konsolosluk vizenizle ilgili karar verir vermez vize uzmanlarımız size ulaşarak sonucu bildireceklerdir. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde vizeniz elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanlarımız da vizenizi e-posta yoluyla tarafınıza aktaracaklardır. Lütfen Avustralya’ya seyahat etmeden önce vizenizin bir çıktısını alarak pasaportunuzla birlikte yanınızda taşımayı unutmayınız.

Avustralya Vize Merkezi Edirne

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp