Diyarbakır

Telefon

+90 (850) 460 15 55

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Diyarbakır

Değerli Ziyaretçilerimiz; Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz, Avustralya'ya gerçekleştireceğiniz seyahatiniz öncesinde almanız gerekli olan Avustralya Vizesi ile alakalı bir çok ön bilgiye ulaşabilecek olduğunuz sayfamıza Hoş Geldiniz.
Sayfamızın devamında Avustralya Vize Başvurusu ile alakalı 2020 yılı güncel evrak listesine, vize türleri ve bu vize türleri ile alakalı listelere ve vize ücretlerine kolaylıkla erişebileceksiniz.

Diyarbakır ilimiz başta olmak üzere Dicle, Eğil, Ergani, Bismil, Bağlar, Çermik, Çınar, Çüngüş, Hani, Kulp, Hazro, Kayapınar, Kocaköy, Lice, Silvan, Sur, Yenişehir ve civar illerimiz; Mardin, Siirt, Batman, Şanlıurfa, Şırnak ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Avustralya Vize Başvurularınız için hizmet vermekteyiz.

Avustralya Vize başvurunuz hakkında kafanıza takılan tüm soruları sormak ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için dilerseniz Diyarbakır ofisimizde çalışmakta olan vize uzmanlarımıza +90 850 460 15 55 numaralı telefonu tuşlayarak ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Diyarbakır

Avustralya'nın karantina uygulamaları ve sıkı gümrük kontrolleri bulunmaktadır. Bu sebeple Avustralya Büyükelçiliği'nin yapacak olduğu uyarıları dikkate alarak hareket etmeniz en büyük önem arz etmektedir. Ülkemiz sınırları içerisinde Avustralya'ya ait olan dış temsilcilikler ise;

Ülkemizden, Avustralya'ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızda pasaport türü ayırmaksızın vize alma zorunlulukları bulunmaktadır. 

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Diyarbakır

Avustralya'ya yapacak olduğunuz ziyaretinizin gerekçesi, başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemenin yanı sıra tamamlamanız gereken evrakların da farklılık göstermesini sağlamaktadır. 

Ziyaret nedeninizin doğru bir şekilde kategorize edilmesi Avustralya Vize Başvurunuz sırasında büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Aşağıda ana maddeler halinde sizler için sıralamış olduğumuz vize türleri içerisinden seyahatinize uygun olacak olan vize türüne tıklayarak gerekli evrak listelerine kolaylıkla erişebilir, süreç hakkında geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Avustralya Vize Türleri;

Yukarıda sizler için listelemiş olduğumuz vize türleri arasında sizin başvurunuza uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da seyahat gerekçenizi kapsayan vize türünün bu başlıklar altında mevcut olarak bulunmadığını düşünüyorsanız Vize Merkezi Diyarbakır Şubemize [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan konu ile alakalı yardım alabilir ya da +90 850 460 15 55 numaralı telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Diyarbakır

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi olarak sizler adına Avustralya Vize Başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. Bu başlık altında sizler için sırası ile başvurunuzun nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi vermeye çalışacağız. 

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Ziyaret gerekçenize bağlı olarak tamamlamanız gereken evraklar da çeşitlilik göstermektedir. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz linkler aracılığı ile dilerseniz de uzmanlarımız aracılığı ile hazırlamanız gereken evrakların neler olduğu hakkında kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Vize uzmanlarımız, belgelerinizi hazırlama aşamasında size yardımcı olacaklardır. Sizlerden talep etmekte olduğumuz evraklar hazır olduğunda dilerseniz ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın şubemize gelerek belgelerinizi vize uzmanlarımıza bizzat elden teslim edebilir ya da kargo aracılığıyla vize uzmanlarımıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Belgeleriniz bir eksiklik ya da yanlışlık olmaması için vize uzmanlarımız tarafından titizlikle kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilip gerekli görülürse düzeltmeler yapılacaktır.

Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Seyahat gerekçenize göre belirlemiş olduğunuz Avustralya Vize türleri kendi içlerinde farklı ücretlendirmelere sahiptirler. 2024 yılı güncel vize başvuru ücretlerini öğrenmek için dilerseniz uzmanlarımız ile +90 850 460 15 55 numaralı telefonumuzu arayarak irtibat kurabilir ya da [email protected] adresi üzerinden ulaşarak teklif maili için talepte bulunabilirsiniz. Vize başvuru ücretini dilerseniz EFT/havale şeklinde dilerseniz de şubemizde kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerin Sunulması: Biyometrik Vize Sunumu Avustralya Vize Başvurunuzda gerçekleştirmeniz gerek bir diğer önemli adımdır. Vize uzmanlarımız sizler için konsolosluğun uygunluk durumuna ve sizin seyahat zamanınıza uygun olacak şekilde bir randevu tarihi ayarlarlar. Biyometrik Veri Sunumunuzu belirlenmiş olan randevu tarihinde Ankara Avusturya Büyükelçiliğinde bizzat gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Daha önce Avustralya vizesi almış kişilerin de yeni alacak oldukları vize öncesinde aynı işlemi tekrar etmeleri gerekmektedir.

Veri sunumunuzu gerçekleştirirken herhangi bir sorun çıkmaması ve kendinizi rahat hissetmeniz adına vize uzmanı arkadaşımız sizlere eşlik ediyor olacaktır. Bunlara ek olarak 16 yaşından küçük her birey için konsolosluk ebeveyn gözetimi talep etmektedir.

Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yapıldıktan sonra uzmanlarımız günlük olarak, rutin kontrollerle başvuru sonucunuzu takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde dilerseniz pasaportunuzu şubemizden bizzat elden teslim alabilirsiniz, dilerseniz de firmamız belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla pasaportunuzu teslim ederler.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Diyarbakır

Avustralya Vizesi çıkış süresi konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, ülkenin genel durumu, ve seyahat gerekçenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize onayınız bu koşullara göre bir kaç gün erken veya birkaç gün geç sonuç verebilmektedir. 
Vize Merkezi Diyarbakır Şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz başvurularınız için ortalama çıkış sürelerine aşağıda listeler halinde ulaşabileceksiniz;

  • Avustralya Turist Vizesi 17-28 gün
  • Avustralya Ticari Vizesi 7-14 gün
  • Avustralya Transit Vize 4-7 gün
  • Avustralya Aile Ziyareti Vizesi 42-63 gün

Daha önceden Avustralya vizesi almış olanlar vatandaşlarımız için ise Avustralya vize çıkış süresi 14-16 gündür. 
Vizenizin olumlu sonuçlanması sonrasında vize uzmanlarımız sizinle iletişime geçecektir. Vizeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından elektronik olarak gönderilecek, pasaportunuza basılmayacaktır. Bu sebeple vize uzmanlarımız, Vize Merkezi Diyarbakır şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi tarafınıza gönderecektir. Avustralya’ya seyahat ederken pasaportunuzla birlikte elektronik olarak gönderilen vizenizin çıktısı yanınızda olmak zorundadır.

Vize Merkezi Diyarbakır Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Avustralya Vize Başvuru sayfasınız okudunuz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler ışığında eğer aklınıza takılmış olan her hangi bir soru var ise ya da danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğer bizleri  +90 850 460 15 55 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan konu ile alakalı kapsamlı bilgi alabilirisiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Avustralya Vize Merkezi Diyarbakır

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp