İstanbul

Telefon

+90 (212) 970 05 08

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Vize Merkezi İstanbul Ofisimize Hoş geldiniz.

Avustralya Vizesi için Vize Merkezi İstanbul şubemizden başvuru yapmak isteyen kişilerin, bu sayfayı dikkatle okumalarını tavsiye ediyoruz. Böylece vize başvurularınızı çok daha pratik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak ve Avustralya Vizesi başvurusu yapmak için Vize Merkezi İstanbul çağrı merkezini arayabilir ya da [email protected] e-mail adresine e-mail göndererek vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Avustralya Vizesi için başvuru yapacak kişilerin izlemesi gereken adımlar:

  1. Adım: Vize Merkezi İstanbul şubemize e-mail göndererek evrak listesini isteyin.
  2. Adım: E-maildeki tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlayın.
  3. Adım: Hazırladığınız evrakları ve doldurduğunuz formları şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Vizenizin durumunu sorgulayın ve onaylandıysa teslim alın.

Avustralya Vizesi başvurusu için gerekli belgeler:

Avustralya vizesine turistik, ticari, transit veya eğitim gibi amaçlarla gitmek isteyebilirsiniz. Bunun için web sitemizin Avustralya başlığı altındaki vize türlerine ait evrak listeleri mevcuttur. Bu evrak listelerinden yararlanarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz kişisel durumunuzu ve başvuracağınız vize türünü vize uzmanlarımıza aktardıktan sonra kendilerinden size özel hazırlayacakları evrak listesini talep etmenizdir. Bu durumda vize uzmanlarımız en kısa sürede kişiselleştirilmiş evrak listesini tarafınıza e-mail olarak göndereceklerdir. Bu aşamadan sonra tüm evrakları temin edip, istenen tüm formları da doldurduktan sonra Vize Merkezi İstanbul şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Dilerseniz İstanbul şubemizi şahsen ziyaret ederek evrakları teslim edebilirsiniz. Bunun yanında, evraklarınızı kargo yoluyla şubemize ulaştırmanız da mümkündür.

Vize Merkezi İstanbul Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 08.30 & 18.30
  • Cumartesi: 10.00 & 14.00

Vize Merkezi İstanbul şubemizi çalışma saatleri içinde olmak kaydıyla dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, vize başvurusu yapabilir, evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmeden önce randevu almanıza ya da bilgi vermenize gerek yoktur. Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, İzmit, Sakarya, Adapazarı, Bilecik, Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da ikamet ediyorsanız Avustralya vizesine İstanbul şubemizden başvurabilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvurumu ne zaman yapmalıyım?

Avustralya Konsolosluğu, vize başvurularınız için en erken başvurabileceğiniz herhangi bir tarih belirlememiştir. Bu nedenle seyahat tarihinizin belli olmasından itibaren Avustralya Vizesi için Vize Merkezi İstanbul şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Lütfen Avustralya seyahatinize çok kısa bir zaman kala vize başvurusu yapmaya karar vermeyiniz. Bu durumda vize uzmanlarımız, vizenizin çıkış tarihi ile ilgili tüm sorumluluk tamamen sizde olacak şekilde yine de vize başvurunuzu yapacaklardır.

Ancak Avustralya Vizesi için yapılacak online başvurudan sonra biyometrik verilerinizi (parmak izi ve biyometrik fotoğraf) vereceğiniz biyometrik randevuya gitmeniz gerekeceğini lütfen unutmayınız. Biyometrik randevunuzda yaşanacak herhangi bir gecikme, zaten kısa süre kalan seyahatinizin tehlikeye girmesine neden olabilir. Bu nedenle lütfen seyahat tarihinizden uygun bir zaman önce başvuru işlemleriniz için talimat veriniz.

Avustralya seyahatinizin amacını önceden belirleyiniz.

Avustralya vizesi başvurusu için vize uzmanlarımızla görüşürken lütfen Avustralya’ya neden gideceğinizi doğru olarak aktarınız. Seyahat amacınıza göre vize türünüz belirlenecek ve tüm başvuru süreci ona göre yürütülecektir. Ayrıca vize uzmanlarımıza tarafından kişisel durumunuza ve vize türünüze göre oluşturulacak evrak listesi de seyahat amacınıza göre farklılık gösterecektir. Bu nedenle doğru vize türü, doğru evrak listesi ve doğru başvuru için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak belirleyiniz. Avustralya vizesi için online olarak yapılacak başvuru işlemleri sonuçlandıktan sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.

Avustralya Vizesi online başvurunuz için sizden istenen belgeleri hazırlayınız.

Vize Merkezi İstanbul şubesindeki vize uzmanlarımız Avustralya vizesi için gerekli ve kişiselleştirilmiş evrak listesini e-mail olarak tarafınıza aktardıktan sonra bu evrak listesini dikkatlice inceleyiniz ve en kısa zamanda tamamlayarak İstanbul şubemize ulaştırınız. Tüm evrakları hazırlamanız ve özellikle Avustralya Taslak Vize Formunu boş bırakmadan cevaplamanız son derece önemlidir. Bu söz konusu belgeler vize uzmanlarımıza ulaşmadığı sürece Avustralya Vizesi için online başvuru işlemlerinize başlanılmayacaktır. Evrakları hazırlama sürecinde aklınıza takılan her şey için vize uzmanlarımıza danışabilirsiniz.

Avustralya Vizesi başvurusu için Otel ve uçak rezervasyonu yaptırmalı mıyım?

Avustralya Vizesine online olarak yapılan başvuruda, başvuranın Avustralya’daki bir otelde yaptığı rezervasyon ya da uçak bileti rezervasyonu bilgisi sorulmamaktadır. Ayrıca vize uzmanlarımız tarafından size gönderilen e-mailde de sizden otel ve uçak rezervasyonu belgeleri talep edilmemektedir. Ancak yine de başvurunuzdan önce otel veya uçak rezervasyonu yaptıysanız, bu belgeleri de vize uzmanlarımıza ulaştırınız.

Avustralya Konsolosluğu, bu tür otel veya uçak rezervasyonu belgelerinin başvuru evraklarınızın arasına eklenmesinde herhangi bir sakınca görmemektedir. Unutmayın, Avustralya Vizesi başvurunuzun kabul veya reddedilmesi ile ilgili karar tamamen Avustralya Konsolosluğu’na aittir. Bu nedenle vizenizin reddedilmesi durumunda satın alınmış rezervasyonlarınızla ilgili tüm sorumluluk sizde olacak, Vize Merkezi sizden rezervasyon talep etmediği için herhangi bir sorumluluk altına girmeyecektir.

Avustralya Vizesi hakkında uyarılar:

  • Avustralya Vizesi için online başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için tüm evrakları hazırlamanız ve tüm belgeleri Vize Merkezi İstanbul şubemize ulaştırmış olmanız gerekmektedir.
  • Pasaportunuzun türü ne olursa olsun, Avustralya’ya seyahat etmek isteyen herkesin mutlaka bir Avustralya Vizesi alması şarttır.
  • Avustralya Vizesi başvuru işlemlerinizin tamamlanabilmesi için adınıza alınacak biyometrik randevunuza giderek biyometrik verilerinizin alınmasını sağlamanız şarttır. Bu biyometrik randevuya İstanbul, Ankara veya Gaziantep’te gidebilirsiniz.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya Vizesi için öncelikle sizden istenen tüm evrakları doğru olarak temin etmeniz, Taslak Vize formunu tam ve herhangi bir yanlışlık olmadan cevaplamanız gerekmektedir. Hazırladığınız evrakların ve cevapladığınız formların rehberliğinde online başvurunuz yapılacaktır. Bunların yanında eğer Avustralya Vizesi için gerekli tüm şartları sağladıysanız vize başvurunuz eksiksiz olarak tamamlanmış olacaktır. Biyometrik randevunuza da zamanında giderek biyometrik verilerinizin alınmasını sağladıktan sonra vizenizle ilgili nihai karar Avustralya Konsolosluğu’nda olacaktır.

Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde vize uzmanlarımız derhal sizinle iletişime geçecektir. Vizeniz pasaportunuza basılmayacak, Avustralya Konsolosluğu tarafından elektronik olarak gönderilecektir. Bu nedenle vize uzmanlarımız, Vize Merkezi İstanbul şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi tarafınıza gönderecektir. Avustralya’ya seyahat ederken pasaportunuzla birlikte elektronik olarak gönderilen vizenizin çıktısı mutlaka yanınızda olmalıdır.

Avustralya Vize Merkezi İstanbul

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp