Altunizade

Telefon

+90 (216) 706 54 51

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Altunizade

Altunizade Vize Merkezi

Avustralya Vize Merkezi, Altunizade ofisimize hoş geldiniz.

Avustralya Vizesi için Vize Merkezi Altunizade ofisimizden başvuru yapmak isteyen kişiler, bu sayfayı dikkatle okuyarak Avustralya vize başvurusu ve Altunizade ofisimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir. Böylelikle Avustralya vize başvurularınızı çok daha hızlı ve sorunsuz olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi almak ya da Avustralya Vizesi Altunizade başvurusu yapmak için Vize Merkezi çağrı merkezimizi arayabilir ya da [email protected] e-mail adresimize e-mail göndererek vize uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Vize Merkezi’ne olan ilginiz için teşekkür ediyoruz.

Avustralya Vizesi için başvuru yapacak kişilerin izlemesi gereken adımlar şunlardır:

 1. Adım: Vize Merkezi Altunizade şubemize e-mail göndererek , telefonla iletişime geçerek ya da ofisimizi ziyaret ederek detaylı evrak listesini isteyin.
 2. Adım: Tarafınıza iletilen bilgi ve evrak listelerini dikkatli olarak okuyarak tüm belge ve formları hazırlayın.
 3. Adım: Tarafınıza iletilmiş, başvurunuza uygun, tüm evrakları ve doldurduğunuz formları eksiksiz olarak hazırlayarak kargo, kurye ya da şahsen tarafımıza ulaştırın.
 4. Adım: Onayınıza sunulan, kabul ettiğinizi beyan ettiğiniz vize başvurunuzu tamamlayarak, kabul ettiğiniz randevu gün ve saatinde biyometri işlemleriniz için randevuya katılarak süreci tamamlayın.
 5. Adım: Danışmanınızı arayarak başvuru durumunuzu sorgulayın ve vizenizi teslim alın.

Avustralya Vizesi başvurusu için gerekli evraklar

Avustralya’ya planladığınız seyahatinize uygun olan vize başvurusu yapmanız ve başvuru yapacağınız kategorinin gereklilikleri göz önünde bulundurularak evrakları hazırlamanız gerekmektedir.

Turistik, aile ziyareti, eğitim ya da ticari vize başvurusu gibi başvuru yapmak istediğiniz kategoriye bağlı olarak hem süreç hem belgeler konusunda değişiklikler bulunabilmektedir. Bu sebeple web sitemizde yer alan Avustralya başlığı altındaki vize türlerini detaylı olarak incelemeli ve başvuru kategorinize ait evrak listelerini bulabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekir ki başvuru sahibi olarak sizin kişisel durumunuz, başvuracağınız vize türü ve yapılabilecek değişiklikler gibi faktörleri göz önüne alınmalıdır.

Altunizade Avustralya vizesi uzmanlarımızla yapacağınız detaylı görüşmeler sonrası mevcut durumunuz ve başvuru türünüz göz önünde bulundurularak en doğru ve hızlı başvuru yapılması için tüm süreç planlanacaktır. Durumunuza uygun evraklar tarafınızdan istenecektir. Bu aşama sonrasında tüm vize başvuru evraklarını temin ederek, sizden istenen tüm formları doldurmalı ve Vize Merkezi Altunizade şubemize ulaştırmanız beklenmektedir. Dilerseniz Altunizade şubemizi şahsi olarak ziyaret edebilir ve evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Bunun dışında evraklarınızı kargo ya da kurye yoluyla şubemize ulaştırmanız da mümkün olmaktadır.

Avustralya vize başvurusu ve detaylı bilgiler için bizi ofisimizde ziyaret edin.

Avustralya Vizesi başvurusu için gerekli evraklar ve vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için bizi ofisimizde ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilirsiniz.

Vize Merkezi Altunizade Şubesi Çalışma Saatleri

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma: 08.30 & 18.30

Cumartesi: 10.00 & 14.00

Vize Merkezi Altunizade şubemizi çalışma saatleri içerisinde dilediğiniz zaman ziyaret edebilir, vize başvurunuz hakkında bilgi alabilir ve evraklarınızı da teslim edebilirsiniz. Şubemizi ziyaret etmeden önce randevu almanız veya bilgi vermeniz gerekmemektedir.

Vize danışmanlık merkezi olarak temscilcilerimiz Altunizade Avustralya vize başvuru, Kadıköy Avustralya vizesi, Tuzla Avustralya vizesi, Anadolu Yakası Avustralya vizesi ve Bostancı Avustralya vize başvurusu konularında sizlere danışmanlık hizmeti sağlayacaktır.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya vize başvurusu başvurusu online olarak yapıldıktan sonra, biyometrik veri beyanı için yetkili başvuru merkezinden randevu alınır ve vize başvurusunun son adımı olan biyometri işlemi tamamlanır. Tüm aşamalar tamamlanarak Avustralya Büyükelçiliği Vize Bölümü’ne iletilen başvurunuzun değerlendirme süreci başlamış olur.

Avustralya vize başvuru evraklarınızı eksiksiz tamamlayın, gecikme yaşamayın.

Avustralya vize başvurularında en sık başvuru yapılan kategoriler olan turistik, ticari ve aile / arkadaş ziyareti vize başvuruları yaklaşık 7 - 15 gün içerisinde; öğrenci vize başvuruları ise 1 ay içerisinde sonuçlanmaktadır.

Avustralya vize başvurusu değerlendirme sürecinin başvuru yapılan vize kategorisi, başvuru yapılmış olan dönem, başvuru sahibinin mevcut durumu gibi nedenlerle değişiklik gösterir. Bunun yanında vize başvurusu yapan kişilerden ek olarak evrak talebinde de bulunulabilir. Bu yüzden kesin olarak bir süre verilmemekte, süreler farklılık gösterebilmektedir.

Avustralya seyahatinize kara verir vermez, vize başvurunuzu planlamaya başlayın. Son ana kalarak riske girmeyin.

Avustralya Vizesi hakkında bilmeniz gerekenler:

 • Avustralya Vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Online vize başvuru işlemlerinize başlanabilmesi için de tüm evraklarınızı eksiksiz olarak hazırlayarak Avustralya Vize Merkezi Altunizade şubemize ulaştırmanız gerekmektedir.
 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkesin, pasaport türü farketmeksizin, Avustralya’ya planlamış oldukları seyahatleri için Avustralya vizesi alması gerekmektedir.
 • Avustralya vize başvurusu yapacağınız pasaportunuzun, plandığınız seyahatin dönüş tarihinden daha uzun süreli bir geçerliliği olması gerekmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce pasaportunuzu kontrol etmeyi unutmayın.
 • Avustralya vize başvuru işlemlerinin son adımı biyometrik veri kaydının alınmasıdır. Bu adımın da tamamlanabilmesi için online başvurunun tamamlanmış olması ve ardından adınıza alınacak biyometrik randevunuza giderek biyometrik veri beyanında bulunmanız gerekmektedir. Biyometrik randevu işlemleriniz için yetkili kuruluşun İstanbul, Ankara veya Gaziantep’te bulunan merkezlerinden herhangi birine gidebilirsiniz.
 • Avustralya vize başvurusu süresince pasaportunuz sizde kalmaktadır. Yalnızca biyometri işlemleri için gideceğiniz vize başvuru merkezinde pasaportunuzla işlem yapılacaktır. Bunun dışında tüm süreç boyunca pasaportunuz sizde olacaktır.
 • Avustralya vizesi diğer pek çok ülkenin aksine pasaportunuza basılan bir vize değildir. Başvuru sonucunuz olumlu sonuçlanır ise vizeniz mail adresinize A4 boyutunda bir belge olarak iletilmektedir. Bu belgeyi çıktı alarak seyahatiniz süresince yanınızda bulundurmalısınız.
 • Avustralya vize başvurusu esnasında yalan beyanda bulunmak, sahte evrak sunulması başvurunuzun ret olmasının yanında, başvuru yasağına ve sicilinize olumsuz olarak işlenecektir. Bu şekilde yapılan başvurulara Avustralya vize başvurusu ve seyahat yasağı verilmekte olduğunu göz önünde bulundurunuz.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya vize başvurusunun tamamen online ve İngilizce yapılıyor olması, başvuru evraklarının yüklenmesi ve bunun için belirli kriterler olması sebebiyle zorlayıcı olabilmektedir. Belirli bir seviyede İngilizce bilmek, online başvuruyu iyi anlamış olmak ve buna zaman ayırabilmek başvurunun olumlu sonuçlanması için önemlidir.

Avustralya Vizesi için öncelikle sizden istenen tüm evrakları doğru olarak temin etmeniz, Taslak Vize formunu tam ve herhangi bir yanlışlık olmadan cevaplamanız gerekmektedir. Hazırladığınız evrakların ve cevapladığınız formların rehberliğinde online vize başvurunuz yapılacaktır. Bunların yanında eğer Avustralya Vizesi için gerekli tüm şartları sağladıysanız vize başvurunuz eksiksiz olarak tamamlanmış olacaktır. Biyometri işlemleriniz için alınan randevunuza giderek işlemleriniz tamamlanmış ve vizenizle ilgili nihai karar Avustralya Büyükelçiliği’nde olacaktır. Vizenizin olumlu sonuçlanması halinde vize uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek bilgi verecektir.

Avustralya vizesi pasaportunuza basılmaz, Avustralya Büyükelçiliği tarafından elektronik olarak iletilir. Bu sebeple, Avustralya Vize Merkezi, Altunizade şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi tarafınıza iletilebilmektedir. Avustralya seyahatiniz süresince pasaportunuzla birlikte elektronik olarak gönderilen vizenizin çıktısı mutlaka yanınızda olmalıdır.

Avustralya Vize Merkezi Altunizade

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp