Antalya

Telefon

+90 (242) 255 50 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Vize Merkezi Antalya Ofisimize Hoş geldiniz.

Bu sayfada, Avustralya Vizesi başvuru yapmak isteyenlere özel ön bilgilendirme niteliğinde bazı bilgiler bulunmaktadır. Vize Merkezi Antalya şubemiz üzerinden başvurularınız gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu sayfayı okuduktan sonra Antalya şubemize ulaşarak yapacakları başvuru çok daha kolay olacaktır. Vize Merkezi Antalya çağrı merkezini arayabilir ya da e-posta göndererek vize uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vizesi için 4 adımda ilerleyebilirsiniz:

  1. Adım: Başvuracağınız vize türüne göre hazırlanacak evrak listesini e-posta olarak talep ediniz.
  2. Adım: Aldığınız e-postada yer alan bütün evrakları hazır ediniz, formları tam olarak doldurunuz.
  3. Adım: Evraklarla ilgili süreci tamamladıktan sonra tüm evrakları en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırınız.
  4. Adım: Vize başvurunuzun son durumunu vize uzmanlarımıza danışarak öğrenin ve vizeniz çıktıktan sonra teslim alın.

Avustralya Vizesi için başvurmadan önce temin etmeniz gereken evrak listesi:

Avustralya Vizesi için yapacağınız başvuruda hazırlayacağınız evrakları öncelikle seyahat amacınız daha sonra ise kişisel durumunuz belirleyecektir. Bunları bilerek web sitemizdeki Avustralya sayfalarımıza bakabilir ve buradaki evrak listelerine göre hazırlık yapabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz vize uzmanlarımıza seyahat amacınızı ve kişisel durumunuzu aktardıktan sonra sizin için hazırlayacakları özel evrak listesini e-posta olarak talep etmenizdir. Bu e-postayı aldıktan sonra tüm evraklarınızı bu listeye göre hazırlayabilirsiniz. Daha sonra en kısa zamanda evraklarınızı Antalya şubemize ulaştırmanız gerekmektedir.

Vize başvurunuz için doldurulacak online formlar ancak evraklarınız vize uzmanlarımıza ulaştıktan sonra doldurulabilecek ve başvuru süreciniz başlayabilecektir. Evraklarınızı dilerseniz şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilir, dilerseniz kargo veya kurye yoluyla Antalya şubemize gönderimini sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi Antalya Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma: 08.30 - 18.30
  • Cumartesi: 10.00 - 14.00

Vize Merkezinin çalışma saatleri içinde olmak kaydıyla Antalya şubemizi randevu almadan ziyaret edebilirsiniz. Vize uzmanlarımızla görüşebilir, evrak teslim edebilir veya vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bitlis, Afyon, Isparta, Aydın, Burdur, Denizli, Mersin, Muğla ve Konya’da ikamet eden herkes Antalya Vize Merkezinden Avustralya vizesi başvurusunda bulunabilir.

Avustralya Vizesine en erken ne zaman başvurulmalıdır?

Bazı vize başvurularını belli süreler içinde yapmanız gerekebilir. Konsolosluklar, vize başvuruları için seyahat tarihinden en fazla 3 ay önce ya da 6 ay önce gibi belli bir süre belirleme hakkına sahiptirler. Fakat Avustralya Konsolosluğu böyle bir süre belirlememiştir. Bu nedenle Avustralya’ya seyahat etmeye karar verdiğinizde seyahatinize ne kadar süre olduğunun önemi olmadan Vize Merkezi Antalya şubesine başvuru yapabilirsiniz. Önemli olan vize başvurunuzun seyahat tarihinizden uygun bir zaman önce gerçekleştirilmiş olmasıdır.

Seyahatinize çok kısa bir süre kala yapılacak Avustralya vizesi başvuruları Vize Merkezi Antalya şubesi vize uzmanları tarafından kabul edilecektir ancak seyahat tarihinize kadar çıkıp çıkmayacağı ile ilgili tüm risk size ait olacaktır. Avustralya Vizesi online başvuru sürecinden sonra biyometrik randevu sürecinin olduğunu göze almalısınız. Biyometrik randevunuz yoğunluktan dolayı geç bir tarihe verilebilir. Ya da biyometrik verilerinizin alınmasında bir sorun olursa vizenizin çıkışı gecikebilir. O nedenle herhangi bir mağduriyet yaşamamak için lütfen seyahat tarihinizden uygun bir zaman önce başvuru yapmaya özen gösteriniz.

Seyahat amacınızı başvurunuzla birlikte vize uzmanlarımıza bildiriniz.

Avustralya Vizesi için başvurunuzu yapmadan önce seyahatinizin amacını belirleyerek vize uzmanlarımıza da doğru olarak aktarınız. Vize uzmanlarımız bu seyahat amacına göre başvuru sürecinizi yürütecek ve hazırlamanız gereken evrak listesini oluşturacaklardır. Başvurunuzun doğru olarak tamamlanması ve Avustralya Konsolosluğu tarafından kabul edilebilmesi için doğru seyahat amacına göre hazırlanmış doğru evrakların teslim edilmesi çok önemlidir. Bu nedenle lütfen hangi amaçla Avustralya’ya gideceğinizi vize uzmanlarımıza doğru olarak bildiriniz. Vize uzmanlarımız tarafında yapılacak online başvuru sonrası seyahat amacınızı değiştiremeyeceğinizi unutmayınız. Konu ile ilgili her zaman vize uzmanlarımızdan destek alabilir, Vize Merkezi Antalya şubemizi şahsen ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilir veya e-posta yoluyla yardım alabilirsiniz.

Vize başvurularınızın en kısa zamanda tamamlanabilmesi için lütfen evraklarınızı tamamlayınız.

Vize uzmanlarımız tarafından oluşturulan ve e-posta olarak gönderilen evrak listesini lütfen dikkatlice inceleyiniz. Bu e-postada evrak listesinin yanında başvuracağınız Avustralya Vizesi türü ile ilgili genel bilgiler ve ücret bilgisi de yer almaktadır. Vize uzmanlarımızın sizden talep ettiği tüm evrakları hazırlamanız, Avustralya Taslak Vize formunu da tam olarak doldurmanız gerekmektedir. Evrak hazırlama aşamasında zorlandığınız ya da aklınıza takılan şeyler için vize uzmanlarımız her zaman yardıma hazırdır. Tüm evrakları tamamladıysanız, en kısa sürede vize uzmanlarımıza ulaştırmanız lehinize olacak, özellikle seyahat tarihine az kalmış kişiler için vizenizin çıkışı hızlanacaktır.

Vize uzmanlarımız online başvuru işlemlerine ancak tüm evrakları aldıktan sonra başlayabilmektedir. Bu nedenle evraklarınızı isterseniz Vize Merkezi Antalya şubemizi bizzat ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilir, isterseniz kargo veya kuryeye teslim ederek Antalya şubemize gönderimini sağlayabilirsiniz. Bu konudaki karar tamamen size bırakılmıştır.

Başvurumdan önce otel / uçak rezervasyonu yaptırmam şart mı?

Avustralya vizesi için başvuru yapmadan önce lütfen otel veya uçak rezervasyonu yaptırmayınız. Bu tarz rezervasyonlar ne online formları doldururken ne de başvuru için gerekli evrak listesinde talep edilmemektedir. Ancak Avustralya Konsolosluğu başvuru evraklarına otel / uçak rezervasyonu belgelerinizi eklemenizi engellememektedir. Dolayısıyla eğer önceden yapılmış otel veya uçak rezervasyonlarınız bulunuyorsa lütfen vize uzmanlarımıza bu durumu bildiriniz. Diğer evraklarınızın arasına bu rezervasyon belgelerinizin eklenmesini uygun bulabilirler. Ancak Vize Merkezinin sizden hiçbir Avustralya Vizesi başvurusu için otel veya uçak rezervasyonu talep etmediğiniz unutmayınız. Bu anlamda eğer rezervasyon yaptırırsanız ve Avustralya Konsolosluğu vize başvurunuzu reddederse, bu durumdan Vize Merkezi hiçbir şekilde sorumlu olmayacaktır.

Avustralya Vizesi başvurunuzu yapmadan önce bilmeniz gerekenler:

  • Bir Türk vatandaşı olarak Avustralya’ya seyahat etmek istiyorsanız, mutlaka vize başvurusunda bulunup bir Avustralya Vizesi almak zorundasınız. Hangi pasaport türüne sahip olduğunuzun bir önemi yoktur.
  • Vize uzmanlarımızın başvuru işlemlerine başlayabilmesi için en kısa sürede hazırladığınız evrakları ve doldurduğunuz formları Vize Merkezi Antalya şubesine ulaştırmanız gerekmektedir.
  • Online olarak başlayan Avustralya Vizesi başvuru işlemlerinin son aşaması biyometrik randevudur. Daha önceden biyometrik verilerinizi vermiş olsanız bile bu biyometrik randevuya bizzat katılmak zorundasınız. Tarihi vize uzmanlarımız tarafından bildirilecek olan biyometrik randevu yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilmektedir. Bu 3 şehirden herhangi biri arasında seçim yapabilirsiniz.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Vize Merkezi Antalya şubesine yapacağınız Avustralya Vizesi başvurunuz tarafınıza bildirilen evrak listesini Antalya şubemize aktarmanız ile başlamış olacaktır. Vize uzmanlarımız evraklarınızı alır almaz online başvuru işlemlerine başlayacak ve hemen ardından biyometrik randevunuz için bir tarih alarak tarafınıza bildireceklerdir. Biyometrik randevunuza belirtilen gün ve saatte şahsen katılım göstermeniz ve biyometrik verilerinizin alınmasını sağlamanız vizenizin olumlu olarak sonuçlanması bakımından şarttır. Buraya kadar bahsedilen süreç tamamlandıktan sonra Avustralya Konsolosluğu bir karar vererek vizenizin onaylayacak veya onaylamayacaktır.

Bu aşamada tüm sorumluluğun Avustralya Konsolosluğu’nda olduğunu bir kez daha hatırlatırız. Başvurunuzla ilgili konsolosluk tarafından bir karar verildikten sonra vize uzmanlarımız size ulaşarak bu kararı bildirecek ve eğer vizeniz çıktıysa teslim almanızı isteyeceklerdir. Olumlu olarak sonuçlanan vize başvurunuz sonucunda vizeniz elektronik ortamda gönderilecektir. Vize uzmanımız tarafından size e-posta olarak aktarılan vizenizin çıktısını almanız ve Avustralya seyahatinizde pasaportunuzla birlikte yanınızda taşımanız gerekmektedir.

Avustralya Vize Merkezi Antalya

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp