Avustralya Vize Reddi

Avustralya Vize Reddi

Avustralya eğitim olanakları ve yeni mezun mühendislere sundukları imkanlarla son yıllarda bir hayli fazla vize başvurusu yapılan bir ülke olmaktadır. Başvuru sayısı arttığı için özellikle 15 Temmuz sonrası Avusturalya, vize başvurularını detaylı bir şekilde incelemekte ve daha temkinli yaklaşmaktadır. Bunun temel sebebi ülkeye mülteci ve göçmen girişini kontrol altına almak istemesidir.

Avustralya'ya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle bir tur planınızın olması sizin vize almanızı kolaylaştıracak etmen olduğunu bilmelisiniz. Bunun temel sebebi ise 12.434 km uzakta ve 17-18 saat süren uçak yolculukları yaptığınız bir yere plansız, programsız şekilde gezmeye gitmeniz pek inandırıcı gelmemektedir. Bu sebeple Avustralya hükümeti sizin ziyaretinizin daha önceden planlanmış olmasına dikkat etmektedir.

Avustralya'ya ziyaret edecek olan kişilerin seyahat geçmişleri çok önemlidir. Örnek verecek olursak; daha önce yurt dışı seyahati yapmamış birisi ilk seyahatini Avustralya'ya gerçekleştirmek isterse vize ret cevabı olması muhtemeldir. Avustralya Hükümeti yakınınızdaki ülkeler dururken, kilometrelerce uzaklıktaki ülkeyi görme fikrinize inanmamaktadır. Sizin göçmenlik, iltica gibi bir yola başvuracağınızı düşünmekte ve bu sebeple Avusrtalya vize reddi vermektedir.

Avustralya Vize Ret Nedenleri

Avustralya vize reddi bazı durumlarda karşımıza çıkabilmektedir. Avustralya vize ret cevabının bir çok nedenleri bulunmaktadır. Eğer bu nedenleri sizlere açıklayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Avustralya vize başvuru sırasında maddi durumunuz yeterli görülmez ise vize reddi alabilirsiniz.
 • Hesabınızda bulunması gereken tutarın hesabınızda bulunmaması durumunda vize reddi alabilirsiniz.
 • Başvuru formunuzu eksik ya da hatalı doldurmanız durumunda vize reddi alabilirsiniz.
 • Avustralya ziyaretinizde masrafları karşılamanızı kanıtlayamama durumunda vize reddi alabilirsiniz.
 • Avustralya seyahati öncesinde herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleşmemişse vize reddi alabilirsiniz.

Avustralya Vize Reddi Alanların Yapması Gerekenler

Avustralya vize başvurunuz reddedildiyse yapmanız gereken öncelikle hangi sebeple vizenizin reddedildiğinin tespit edilmesidir. Bunun için vize reddinizin Avustralya vize uzmanlarımızca detaylı bir şekilde incelenerek analiz edilmesi gerekmektedir. Avustralya vize uzmanlarımızın yaptığı analiz ile ret sebepleri tek tek tespit edilerek ortadan giderilmelidir. Ret sebeplerinin ortadan kaldırılması ile yeni bir Avustralya vize başvurusu yapılmalıdır. Avustralya vize uzmanlarımıza iletişim bölümünde yer alan telefon numaraları aracılığıyla ya da [email protected] adresine e-mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Evrak Listesi İçin Tıklayınız

Avustralya ile ilgili sizden gelen sorular

3 sorudan en popüler 3 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avustralya Vize Ret İtirazı
  a. çakır, 04 May 2020, 09:29

  Merhaba, Avustralya Vizesi Ret İtirazı konusunda yardımcı oluyor musunuz? Turistik vize başvurusunu kendim yaptım ama başvurum reddedildi. Yeni başvuru yapsam olumlu sonuç almam mümkün mü sizce? Ne yapmalıyım itiraz edebilir miyim? Çalışanım ve banka hesaplarımda yeterli para vardı. Yardımlarınız için teşekkürler.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avustralya Vize Reddi
  B. B., 03 May 2020, 18:28

  Merhaba, Avustralya vize reddi nedenleri hakkında bilgi almak istiyorum. 2 haftalık bir tatil için gitmek istedim ama ret aldım. Kendi iş yerim var ve hesabımda 45bin TL param vardı, başvurudan önce 20bin TL hesaba para göndermiştim bundan olabilir mi? 1 kere Almanya 1 kere Ukrayna'ya gitmiştim daha önce sorunsuz. Avustralya vize reddi sonrası yeni başvurumu sizin bilgi ve desteğinizle yapabilir miyim?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle
 • Avustralya vize reddi 2019
  M.A., 23 Mar 2019, 08:00

  Avustralya vize reddi 2019 için şunları sormak istiyorum. Turistik vize başvurusu ret edilirse, yeniden turistik vize veya business vize başvurusu yapılabilir mi?

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avustralya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp