Avustralya Vize Reddi

Avustralya eğitim olanakları ve yeni mezun mühendislere sundukları imkanlarla son yıllarda bir hayli fazla vize başvurusu yapılan bir ülke olmaktadır. Başvuru sayısı arttığı için özellikle 15 Temmuz sonrası Avusturalya, vize başvurularını detaylı bir şekilde incelemekte ve daha temkinli yaklaşmaktadır. Bunun temel sebebi ülkeye mülteci ve göçmen girişini kontrol altına almak istemesidir.

Avustralya'ya turistik vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız öncelikle bir tur planınızın olması sizin vize almanızı kolaylaştıracak etmen olduğunu bilmelisiniz. Bunun temel sebebi ise 12.434 km uzakta ve 17-18 saat süren uçak yolculukları yaptığınız bir yere plansız, programsız şekilde gezmeye gitmeniz pek inandırıcı gelmemektedir. Bu sebeple Avustralya hükümeti sizin ziyaretinizin daha önceden planlanmış olmasına dikkat etmektedir.

Avustralya'ya ziyaret edecek olan kişilerin seyahat geçmişleri çok önemlidir. Örnek verecek olursak; daha önce yurt dışı seyahati yapmamış birisi ilk seyahatini Avustralya'ya gerçekleştirmek isterse vize ret cevabı olması muhtemeldir. Avustralya Hükümeti yakınınızdaki ülkeler dururken, kilometrelerce uzaklıktaki ülkeyi görme fikrinize inanmamaktadır. Sizin göçmenlik, iltica gibi bir yola başvuracağınızı düşünmekte ve bu sebeple Avusrtalya vize reddi vermektedir.

Avustralya Vize Ret Nedenleri

Avustralya vize reddi bazı durumlarda karşımıza çıkabilmektedir. Avustralya vize ret cevabının bir çok nedenleri bulunmaktadır. Eğer bu nedenleri sizlere açıklayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Avustralya vize başvuru sırasında maddi durumunuz yeterli görülmez ise vize reddi alabilirsiniz.
  • Hesabınızda bulunması gereken tutarın hesabınızda bulunmaması durumunda vize reddi alabilirsiniz.
  • Başvuru formunuzu eksik ya da hatalı doldurmanız durumunda vize reddi alabilirsiniz.
  • Avustralya ziyaretinizde masrafları karşılamanızı kanıtlayamama durumunda vize reddi alabilirsiniz.
  • Avustralya seyahati öncesinde herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleşmemişse vize reddi alabilirsiniz.

Avustralya Vize Reddi Alanların Yapması Gerekenler

Avustralya vize başvurunuz reddedildiyse yapmanız gereken öncelikle hangi sebeple vizenizin reddedildiğinin tespit edilmesidir. Bunun için vize reddinizin Avustralya vize uzmanlarımızca detaylı bir şekilde incelenerek analiz edilmesi gerekmektedir. Avustralya vize uzmanlarımızın yaptığı analiz ile ret sebepleri tek tek tespit edilerek ortadan giderilmelidir. Ret sebeplerinin ortadan kaldırılması ile yeni bir Avustralya vize başvurusu yapılmalıdır. Avustralya vize uzmanlarımıza iletişim bölümünde yer alan telefon numaraları aracılığıyla ya da online@vizemerkezi.com adresine e-mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Avustralya vize evrak listesi için tıklayınız

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile Ziyareti Vizesi
Öğrenci Vizesi
Yeni Mezun Mühendis Vizesi
Avustralya Vize Reddi
Avustralya Vize Ücreti
Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Telefon
x