Trabzon

Telefon

+90 (850) 460 17 82

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Trabzon

Trabzon Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçilerimiz; Vize Merkezi Trabzon Şubesi olarak Avustralya seyahatleriniz öncesinde almakla mükellef olduğunuz Avustralya Vizesi hakkında bir çok ön bilgiye erişebileceğiniz sayfamıza Hoş Geldiniz.

Sayfamızın devamında Avustralya Vize Başvurusu için gerekli olacak olan güncel evrak listelerine, vize çeşitlerine ve vize ücretlerine kolaylıkla erişebileceksiniz.

Trabzon ilimiz başta olmak üzere Ortahisar, Sürmene, Maçka, Akçaabat, Araklı, Of, Yomra, Arsin, Vakfıkebir, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Tonya, Düzköy, Şalpazarı, Hayrat, Köprübaşı, Dernekpazarı ilçelerimiz ve çevre iller olan Gümüşhane, Giresun, Sivas, Artvin, Rize, Erzurum, Bayburt, Ordu, Tokat ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Avustralya Vize Başvurularınız için danışmanlık ve vize hizmeti vermekteyiz.

Avustralya Vize Başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak, başvurunuz hakkında kafanıza takılan tüm soruları sormak için dilerseniz Trabzon ofisimizi +90 850 460 17 82 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Trabzon

Avustralya'nın karantina uygulamaları ve sıkı gümrük kontrolleri mevcuttur. Bu nedenle Avustralya Büyükelçiliği'nin yapacak olduğu uyarıları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz en doğru olan olacaktır. Ülkemiz sınırları içerisinde Avustralya'ya ait olan dış temsilcilikler ise;

Pasaport türü ayırmaksızın Türkiye Cumhuriyeti'nden Avustralya'ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize alma zorunlulukları bulunmaktadır.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Trabzon

Avustralya'ya gerçekleştirecek olduğunuz ziyaret gerekçesi başvuru yapacak olduğunuz vize türünü belirlemekle beraber edinmeniz gereken evrakların da çeşitlilik göstermesini sağlamaktadır.

Seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde kategorize ederek başvuru yapmanız gereken vize türünü doğru bir şekilde belirleyip o başlık altında adımlar atmanız gerekmektedir. Sizler için aşağıda ana başlıklar halinde sıralamış olduğumuz başlıklara tıklayarak gerekli evraklara, evrakların niceliklerine ve nereden temin edilebileceğine kadar bir çok önemli bilgiye kolaylıkla erişebilirsiniz.

Avustralya Vize Türleri;

Yukarıda sizler için listelemiş olduğumuz vize türleri arasında sizin başvurunuza uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da seyahat gerekçenizi kapsayan vize türünün bu başlıklar altında mevcut olarak bulunmadığını düşünüyorsanız Vize Merkezi Trabzon Şubemize +90 850 460 17 82 numaralı telefon aracılığı ile ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan konu ile alakalı yardım alabilirisiniz.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Avustralya ve daha birçok ülkenin kullanmakta olduğu Online Başvuru ile Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak sizin yerinize Avustralya Vize Başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. Bu başlık altında size ve ilgililer için başvurunun nasıl gerçekleştirileceği konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Seyahat etme amacınıza bağlı olarak hazırlamanız gereken evraklar da değişiklik göstermektedir. İsterseniz sizler adına hazırlamış olduğumuz linkler vasıtasıyla isterseniz de uzmanlarımız aracılığıyla hazırlamanız gereken bu belgelerin ne olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Belgelerinizi hazırlama sürecinde vize uzmanlarımız size yardımcı olmayı amaçlamaktadırlar. Sizlerden talep edilen belgeler hazır olduğunda isterseniz kargo aracılığıyla ya da ikamet ettiğiniz şehre en yakın şubemizi ziyaret ederek belgelerinizi vize uzmanlarımıza bizzat elden teslim edebilirsiniz. Belgelerinizde bir eksiklik veya bir yanlışlık olması durumunda vize uzmanlarımız tarafından gerekli görülen düzenlemelerin yapılması ve eksik belgelerin tamamlanması adına sizler ile iletişim sağlanır ve gereken düzenlemeler yapılır.

Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Seyahat etme amacınıza göre belirlemiş olduğunuz Avustralya Vize türleri kendi içinde farklı ücretlendirmelere tabi tutulur. 2024 yılı güncel vize başvurusu ücretlendirmelerini öğrenmek için uzmanlarımıza [email protected] adresinden ulaşabilirsiniz ya da +90 850 460 17 82 numaralı telefonumuzu arayarak teklif maili için talepte bulunabilirsiniz. Vize başvuru ücretini isterseniz EFT/havale şeklinde isterseniz de şubemizden kredi kartı veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz.

Biyometrik Verilerin Sunulması: Avustralya vize başvurunuzda uygulanması gereken bir diğer prosedür ise biyometrik veri sunumudur. Uzman ekibimiz sizler için konsolosluğun müsaitlik durumuna göre ve sizin seyahat zamanınıza uygun olacak bir zamanda randevu tarihi ayarlanır. Belirlenen randevu tarihinde Ankara Avustralya Büyükelçiliği'nde bulunarak biyometrik veri sunumunuzu gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Daha önce Avustralya vizesi almış kişilerin de yeni alacak oldukları vize öncesinde aynı işlemi tekrar etmeleri gerekmektedir. Veri sunumunda kendinizi rahat hissetmeniz adına danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Ek olarak henüz 16 yaşını doldurmamış her birey için konsolosluk ebeveyn gözetimi talep etmektedir.

Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuz gerçekleştirildikten sonra uzmanlarımız günlük,rutin kontrollerle başvuru sonucunuzu takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz dilerseniz istediğiniz adrese kargo aracılığıyla teslim edilir dilerseniz de pasaportunuzu şubemizden bizzat teslim alabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Trabzon

Avustralya Vizesi çıkış süresi konsolosluklarda oluşabilecek yoğunluklar, ülkenin genel durumu ve seyahat amacınıza göre değişiklik gösterebilmektedir. Vize onayınız bu koşullardan ötürü bir kaç gün erken veya bir kaç gün geç sonuç verebilmektedir.

Vize Merkezi Trabzon Şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz başvurularınız için ortalama çıkış sürelerine aşağıda listelemiş olduğumuz listeden ulaşabilirsiniz.

  • Avustralya Turist Vizesi 17-28 gün
  • Avustralya Ticari Vizesi 7-14 gün
  • Avustralya Transit Vize 4-7 gün
  • Avustralya Aile Ziyareti Vizesi 42-63 gün

Daha önceden Avustralya vizesi almış olanlar vatandaşlarımız için ise Avustralya vize çıkış süresi 14-16 gündür.

Vize başvuru işlemleriniz olumlu sonuçlandığında vize uzmanlarımız sizinle derhal iletişime geçeceklerdir. Vizeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından elektronik olarak gönderilecek ve pasaportunuza basılmayacaktır. Bu sayede vize uzmanlarımız, Vize Merkezi Trabzon şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi size ileteceklerdir. Avustralya'ya seyahat ederken elektronik vizenizin çıktısı ve pasaportunuzun yanınızda bulunması zorunludur.

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak siz yolcularımız için derlemiş olduğumuz Avustralya Vize Başvuru sayfasını okudunuz. Yukarıda açıklamış olduğumuz gerekçeler ışığında size yardımcı olmayı amaçladık. Eğer aklınıza takılan herhangi bir soru var ise ya da danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bizlere +90 850 460 17 82 numaralı telefon aracılığıyla veya [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Avustralya Vize Merkezi Trabzon

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp