Avustralya Tıbbi Tedavi Vizesi

Avustralya Tıbbi Tedavi Vizesi

Avustralya'da tedavi görmek amacıyla gitmek isteyen değerli ziyaretçilerimize yönelik vize başvuru aşamalarına yer verdiğimiz yazımızda Avustralya tıbbi tedavi vizesi ile ilgili merak ettiğiniz tüm konuların cevaplarını bulabilirsiniz. Ayrıca ‘Avustralya medikal vizesi nedir?’, ‘Avustralya tedavi vizesini kimler alabilir?, ‘Avustralya tıbbi tedavi vize evrakları nelerdir?’ ve ‘Avustralya tıbbi tedavi vizesi ücreti ne kadardır? gibi soruların yanıtları da sayfamızın devamında sizleri bekliyor.

 • Avustralya tedavi vizesini kimler alabilir?
 • Avustralya medikal vize şartları nelerdir?
 • Avustralya tedavi vizesi için yaş sınırı var mıdır?
 • Avustralya tıbbi tedavi vize başvurusu nasıl yapılır?
 • Avustralya tedavi vizesi için gerekli evraklar nelerdir?
 • Avustralya tedavi vizesi başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır?
 • Avustralya tıbbi tedavi vizesi ücreti ne kadardır?

Dilerseniz şimdi Avustralya vize türleri arasında yer alan Avustralya tıbbi tedavi vizesi başvuru aşamalarına göz atalım.

Avustralya Tedavi Vizesini Kimler Alabilir?

Okyanusların ortasında yer alan kıta ülkesi Avustralya’ya tedavi görme, farklı bir doktora muayene olma veya organ bağışında bulunmak için giriş yapmak istiyorsanız Avustralya medikal vizesi için başvuru yapmanız gerekir. Bu 602 kodlu Avustralya vizesi olarak adlandırılan vize türüne aynı zamanda bu ülkede tedavi görecek olan kişiye eşlik etmek isteyen ziyaretçiler de başvurabilir.

Avustralya Medikal Vize Şartları Nelerdir?

Avustralya’da tedavi görmek için Avustralya tedavi vizesine başvuru yapmak istiyorsanız bazı koşulları taşımanız gerekir. ‘Avustralya medikal vize şartları nelerdir?’ sorusunun pek çok farklı yanıtı bulunur. Bu şartların ilki ve en önemlilerinden biri, bu ülkede tedavisine devam etmek istediğiniz hastalığınızın bulaşıcı veya toplum sağlığını riske edecek kategoride olmamasıdır. 

Avustralya tıbbi tedavi vizesi şartları arasında öne çıkan bir diğer konu da gerekli evrakların eksiksiz olarak tamamlanması ve ülkeye giriş yapmak için gereken tüm şartları taşımanızdır. Bunun yanı sıra bu vize türüne başvuru yapan kişinin nihai amacı Avustralya’da sağlık yardımı almak veya tedavi gören birine refakat etmek olmalıdır. 

Tüm bunların yanı sıra Avustralya’da konakladığı tedavi süreci boyunca kendisinin ve varsa eşlik eden kişinin tüm masraflarının karşılayabilecek ekonomik durumunda olduğunu beyan edecek belgeleri sunması da Avustralya tedavi vizesi şartları arasında yer alır. Avustralya tedavi vizesi için uygun şartları taşıyıp taşımadığınızı merak ediyorsanız Vize Merkezi’mize dilediğiniz zaman ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Avustralya Tedavi Vizesi İçin Yaş Sınırı Var mı?

Avustralya’ya tıbbi konsültasyon, farklı bir doktordan fikir alma veya yeni bir tedavi deneme amacıyla yapılan seyahatlerde alınması gereken Avustralya tedavi vizesi için yaş sınırı bulunmamaktadır. Gerekli vize başvuru şartlarını taşıyan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Avustralya tıbbi tedavi vizesi için başvuru işlemlerini başlatabilir.

Avustralya Tıbbi Tedavi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya medikal vize başvuruları online olarak konsolosluk yetkililerinin belirlediği internet sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Immiaccount portalı üzerinden kimlik bilgilerinizle bir kullanıcı hesabı açtıktan sonra başvuru aşamalarında ilerleyebilirsiniz. 

Bu süreçte sisteme sizden istenen Avustralya vizesi başvuru evraklarını yüklemeniz gerekeceği için öncesinde tüm belgeleri hazır etmeniz önemlidir. Subclass 602 kodlu Avustralya tıbbi tedavi vize türünü online sistem üzerinde bularak işleminize devam edebilirsiniz. Avustralya tedavi vizesi başvuru formunu doldurup gerekli evrakları eksiksiz ve düzgün bir biçimde portala yüklemeniz gerekir. 

Başvurunun bir sonraki aşamasında Avustralya tıbbi tedavi vizesi ücreti ödeme sayfası karşınıza çıkar. Online olarak ödemeyi yaptıktan sonra internet sitesi üzerinden yapacağınız vize başvuru işlemleri sonlanmış olur.

Online sistem üzerindeki işlemleriniz bittikten sonra biyometrik verilerin Avustralya konsoloslukları tarafından kaydedilmesi aşaması gelmektedir. Bunun için size konsolosluktan gelen mailin ardından yetkili vize merkezinden randevu almanız gerekir. 

Randevu saatinde size en yakın merkezde hazır olarak biyometrik veri işleminizi de tamamlayıp Avustralya tıbbi tedavi vize başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeye başlayabilirsiniz. Dilerseniz tüm bu süreçte aklınıza takılan her konuda Vize Merkezi’mizin uzman ekibine danışabilir, başvuru formu doldurma ve evrak yükleme aşamalarında danışmanlık alabilirsiniz.

Avustralya Tedavi Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avustralya’da tedavi görmek amacıyla vize başvurunuzu gerçekleştirmeden önce hazır etmeniz gereken Avustralya tıbbi tedavi vizesi için gerekli evraklar şu şekilde sıralanır:

 • Pasaport: Vize bitiminden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan, boş sayfası olan ve deforme olmamış, yıpranmamış pasaport.
 • Varsa eski pasaportlar.
 • Biyometrik fotoğraf: Standartlara uygun olarak, istenen ölçülerde, son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf.
 • Önlü arkalı kimlik kartı fotokopisi.
 • Aile bilgilerini ve adres kayıtlarını da içeren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Adli sicil kayıt belgesi.
 • Avustralya tıbbi tedavi vizesi başvuru formu: Eksiksiz, hatasız ve doğru biçimde İngilizce dilinde online olarak doldurulan form. Avustralya vizesi başvuru formu doldurma aşamalarında Vize Merkezi’mizden dilediğiniz zaman destek alabilirsiniz.
 • Avustralya doktor kabul mektubu: Avustralya’da tedavi göreceğiniz tıbbi uzman tarafından yazılan ve tüm tedavi sürecinizin detaylarını içeren kapsamlı bir yazı. Yazının içerisinde tedavinin amacı, ne kadar süreceği, ne zaman sonuçlanacağı ve tedavi ücreti gibi hususlar detaylı ve eksiksiz olarak yer almalıdır.
 • Banka hesap dökümü: Ülkede kalacağınız süre boyunca masraflarınızı karşılayabilecek durumda olduğunuzu gösteren tüm finansal belgeler.
 • Konaklama bilgileri: Avustralya’da tedavi boyunca nerede ikamet edecekseniz o otele ait rezervasyon bilgileri veya evde kalacaksanız ilgili kira kontratı.

Tüm bu Avustralya medikal vizesi başvuru evrakları ile ilgili merak ettiğiniz, aklınıza takılan soruları Vize Merkezi’mizin iletişim numaralarını arayarak veya size en yakın şubemizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Oldukça titiz bir evrak toplama aşaması gerektiren ve tek bir harf hatası yapılmasının dahi vize reddine neden olabileceği Avustralya vize başvurusunda konforlu bir süreç geçirmek için uzman Vize Merkezi Avustralya ekibimizle birlikte hareket edebilirsiniz.

Avustralya Tedavi Vizesi Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Tamamen Avustralya konsolosluklarının inisiyatifinde yürütülen vize başvuru sürecinin sonuçlanma süreleri farklılık gösterebilir. ‘Avustralya tıbbi tedavi vizesi kaç günde çıkar?’ sorusunun net bir yanıtı olmamakla birlikte COVID 19 süreci sonrasında bu süreler değişiklik gösterebilmektedir. 

Yine resmî tatil veya dönemsel yoğunluklar göz önünde bulundurulduğunda bu süre uzayabilir. Eksik evrak nedeniyle veya konsolosluk yetkililerinin ekstra evrak talebinde bulunmaları sebebiyle de Avustralya tedavi vizesi başvurusunun sonuçlanması gecikebilir. 

Tüm bu durumları göz önünde bulundurarak tedavi sürecinizin başlamasından önceki aylarda Avustralya medikal vize başvuru işlemlerinize adım atmanız tavsiye edilir. Gerekli evrak listesini eksiksiz olarak tamamlayıp, başvuru formunu talep edildiği biçimde doldurduktan sonra vize başvurunuzun sonuçlanmasını beklemeye başlayabilirsiniz. Başvuru süreçleri hakkında en güncel bilgileri dinmek için Vize Merkezi uzmanlarımıza dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Avustralya Tıbbi Tedavi Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Avustralya vize ücretleri her yıl değişmekle birlikte bu konuda tek yetkili Avustralya Büyükelçiliği’dir. Avustralya vize ücretleri farklı vize türlerine ve ülkede kalınacak süreye göre farklılık göstermektedir. Güncel Avustralya tıbbi tedavi vizesi ücreti ile ilgili detaylı bilgi almak için Vize Merkezi Avustralya sayfalarını inceleyebilir, mail adreslerimizden bize ulaşabilir ya da size en yakın ofisimizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Avustralya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Avustralya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp