İzmir

Telefon

+90 (232) 970 05 08

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, İzmir

İzmir Vize Merkezi

Vize Merkezi İzmir Ofisimize Hoş geldiniz.

Avustralya Vizesi almak isteyenler için yararlı bilgilerin bulunduğu bu sayfayı Vize Merkezi İzmir şubemize başvuru yapmadan önce okumalarını tavsiye ediyoruz. Böylece daha kolay bir şekilde başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra Vize Merkezi İzmir şubesine ait çağrı merkezimizi arayarak ya da e-posta adresimiz üzerinden vize uzmanlarımızla görüşüp başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

4 Adımda Avustralya Vizesi:

  1. Adım: Vize Merkezi İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımızdan e-posta yoluyla evrak listesini talep edin.
  2. Adım: E-postadaki tüm evrakları hazırlayın, formları doldurun.
  3. Adım: Hazırladığınız tüm evrakları ve formları Vize Merkezi İzmir şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Avustralya vizesi başvurunuzun durumunu öğrenin ve olumlu sonuçlanması durumunda vizenizi teslim alın.

Avustralya Vizesine başvurmak için hangi evraklar gerekmektedir?

Vize Merkezi İzmir şubesine vize başvurunuzu yapmadan önce seyahat amacınızı belirlemiş olmanız gerekmektedir. Avustralya’yı turistik, transit, ticari ya da eğitim amacıyla ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Bu seyahat amaçlarından her biri için web sitemizin Avustralya başlıkları altındaki evrak listelerine ulaşabilir ve bu listeleri rehber alarak hazırlık yapabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz öncelikle kişisel durumunuzu ve seyahat amacınızı vize uzmanlarımıza aktarmanız ve vize uzmanlarımızın size özel olarak oluşturacağı evrak listesini e-posta olarak talep etmenizdir. Vize uzmanlarımız çok geçmeden evrak listesini e-posta olarak tarafınıza iletecektir. Bu listedeki her şeyi hazırladıktan sonra en kısa sürede vize uzmanlarımıza ulaştırmanız, online başvuru işlemlerinize başlayabilmemiz için son derece önemlidir. Hazırladığınız evrakları, isterseniz İzmir şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşüp teslim edebilir ya da kargo-kurye yoluyla şubemize gönderimini sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi İzmir Şubesi Çalışma Saatleri:

  • Pazartesi ve Cuma günleri arası: 08.30 ile 18.30 saatleri,
  • Cumartesi günü: 10.00 ile 14.00 saatleri arasındadır.

Belirtilen çalışma saatleri içinde olmak üzere istediğiniz zaman Vize Merkezi İzmir şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İzmir şubemizi ziyaret etmeniz için önceden randevu almanıza gerek olmayacaktır. Balıkesir, Burdur, Denizli, Çanakkale, Manisa, Afyon, Aydın, Isparta, Mersin, Muğla ve Uşak illerinden birinde ikamet ediyorsanız Avustralya Vizesine İzmir şubemizden başvurabilirsiniz.

Avustralya Vizesine en erken ne zaman başvurabilirim?

Avustralya Vizesi için en erken başvuru yapabileceğiniz herhangi bir tarih belirlenmemiştir. Avustralya Konsolosluğu böyle bir sınırlama kuralı getirmediği için Avustralya seyahatiniz ile ilgili tarih belirginleşmeye başladığı zaman başvuru için Vize Merkezi İzmir şubemizle iletişime geçebilirsiniz. Vize Merkezi olarak asıl uyarımız, vize başvurunuzu seyahat tarihinize çok kısa bir zaman kala yapmamanız yönündedir. Bu tip bir başvuru tüm sorumluluğu sizde olacak şekilde yine de kabul edilecektir ancak vizenizin seyahat tarihine kadar çıkmaması olasılığı ortaya çıkacaktır.

Avustralya Vizesi için online başvuru sürecinden sonra biyometrik randevu sürecinin de olacağını unutmayınız. Seyahat tarihinize çok kısa bir süre kalmışsa ve biyometrik verilerinizin alınacağı randevunun tarihinin gecikir ya da bu aşamada oluşacak herhangi bir sorun oluşursa, vizenizin seyahat tarihinize kadar çıkması mümkün olmayabilir. Bu nedenle lütfen seyahat tarihiniz ile vize başvuru tarihiniz arasında uygun bir zaman olmasına dikkat ediniz.

Seyahat amacınızı belirlediniz mi?

Lütfen Avustralya’yı neden ziyaret etmek istediğinizi belirleyerek vize başvurunuzun en başında vize uzmanlarımızla paylaşınız. Online başvurunuz bu seyahat amacına göre yapılacak, vize uzmanlarımızın size özel olarak hazırlayacağı evrak listesi bu seyahat amacına uygun olacak ve vize süreciniz boyunca bu seyahat amacına uygun olarak işlem yapılacaktır. Bu nedenle hem doğru vize türüne başvurup, konsolosluk tarafından evraklarınızla başvurduğunuz vize türü arasındaki uyumsuzluk nedeniyle ret almamanız için, hem de vize uzmanlarımızın evrak listenizi belirleme sürecinde doğru bilgi aktarımı yapabilmesi için lütfen seyahat amacınızı doğru olarak belirleyin ve doğru olarak aktarın. Online başvuru süreci bittikten sonra seyahat amacınızda değişiklik yapamayacağınızı unutmayın.

Avustralya Vizesi için yapılacak online başvurudan önce sizden istenen evrakları hazırlayınız.

Vize uzmanlarımız tarafından e-posta olarak tarafınıza gönderilen evrak listesindeki tüm evrakları tedarik ediniz ve doldurulması gereken formları da doldurarak en kısa zaman içinde Vize Merkezi İzmir şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Hazırlamanız gereken evrakları bir an önce şubemize ulaştırmanız online başvuru formunuzun doldurularak vize sürecinizin ilerlemesi bakımından önem teşkil etmektedir. Lütfen evrak hazırlama sürecinde aklınızda oluşan tüm soru işaretleri için Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımızla iletişim halinde olunuz. Tüm evrakları hazırladığınızdan ve formları doldurduğunuzdan eminseniz lütfen en kısa zamanda İzmir şubemize ulaştırınız. Bunun için dilerseniz şubemizi bizzat ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla yüz yüze görüşebilir ve evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Dilerseniz şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan evraklarınızı kargo veya kurye yoluyla şubemize iletmeniz de mümkün olacaktır.

Avustralya Vizesi başvurusu için otel ve uçak rezervasyonu isteniyor mu?

Avustralya Vizesi başvurusu için otel ve uçak rezervasyonu yapmanıza gerek yoktur. Vize Merkezi İzmir şubesindeki vize uzmanlarımız tarafından yapılacak başvurularda rezervasyon belgesi istenmemekte, onlien formlarda rezervasyon bilgileriniz sorulmamaktadır. Avustralya Konsolosluğu hiçbir vize başvurusunda otel ve uçak rezervasyonunu zorunlu tutmadığı gibi, başvuru evraklarınız arasına otel-uçak rezervasyonu koymanız durumunda herhangi bir sakınca da görmemektedir. Dolayısıyla eğer yapmış olduğunuz rezervasyonlar varsa lütfen öncelikle vize uzmanlarımızı bilgilendiriniz ve evraklarınızı vize uzmanlarımızla paylaşınız. Vizenizle ilgili nihai kararı verecek olan her zaman Avustralya Konsolosluğu olacaktır. Bu nedenle vize başvurunuz reddedilirse satın aldığınız rezervasyonlarınızla ilgili olumsuzluklar tamamen sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Vize Merkezi sizden hiçbir zaman rezervasyon talebinde bulunmayacaktır.

Avustralya Vizesi İçin başvuru yapmadan önce bilmeniz gerekenler:

  • Avustralya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türk vatandaşlarının mutlaka bir Avustralya vizesi alması gerekmektedir. Pasaportunuzun türü önem teşkil etmemektedir.
  • Avustralya Vizesi için yapmanız gereken ilk şeylerden biri vize uzmanlarımızın size özel olarak gönderdikleri e-postada yer alan evrakları temin etmektir. Bu evraklarla birlikte lütfen Avustralya Taslak Vize Formunu da tam olarak doldurmuş olun.
  • Avustralya vizenizin online başvuru kısmı sonuçlandıktan sonra mutlaka biyometrik randevuya bizzat gitmeniz ve parmak izinizle biyometrik fotoğrafınızın alınmasını sağlamanız gerekmektedir. Daha önce biyometrik verilerinizin alınmış olması durumu değiştirmemekte yine de biyometrik randevunuza katılmanız gerekmektedir. Bu randevu yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleşmektedir. Bu 3 şehirden herhangi birini seçme şansınız bulunmaktadır.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya vizesine başvuru süreciniz vize uzmanlarımızla görüşmenizin ardından gerekli evrakları tedarik etmenizle başlar. Tarafınıza gönderilen e-postada yer alan tüm evrakları hazırlamalı ve özellikle Avustralya Taslak Vize formunu eksik bırakmadan doldurmalısınız. Bu evrakları ve formları Vize Merkezi İzmir şubemize ilettikten sonra vize uzmanlarımızca online başvurunuz yapılacaktır. Online başvuru süreciniz tamamlandıktan sonra tarihi size bildirilecek olan biyometrik randevunuza giderek biyometrik verilerinizi verdiyseniz, istenen tüm evrakları doğru olarak hazırladıysanız ve Avustralya vizesini alabilmek için tüm şartları taşıyorsanız vize başvuru süreciniz sona ermiş demektir.

Bu aşamadan itibaren Avustralya Konsolosluğu devreye girecek ve vizenizin onaylanması ile ilgili tüm süreç konsolosluğun inisiyatifinde olacaktır. Konsolosluk vizenizle ilgili karar verdikten sonra vize uzmanlarımız size ulaşarak sonucu bildireceklerdir. Vizeniz onaylandıysa konsolosluk tarafından elektronik ortamda e-posta olarak gönderilecektir. Bu nedenle vize uzmanlarımız vizenizi tarafınıza e-posta olarak göndereceklerdir. Avustralya’ya seyahat ederken pasaportunuzun yanında e-postanıza gönderilen vizenizin çıktısının da olması yeterli olacaktır.

Avustralya Vize Merkezi İzmir

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp