Çorlu

Telefon

+90 (850) 460 15 73

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Çorlu

Çorlu Vize Merkezi

Değerli Ziyaretçilerimiz;

Vize Merkezi Çorlu Şubesi olarak Avustralya'ya gerçekleştirecek olduğunuz ziyaretiniz öncesinde almak ile mükellef olduğunuz Avustralya Vizesi ile güncel bilgileri derlemiş olduğumuz sayfamıza Hoş Geldiniz.

Sayfamızın devamında Avustralya Vizesi Başvurusu ile alakalı bir çok ön bilgiye, 2020 yılı güncel evrak listesine, vize türleri ve bu vize türleri ile alakalı listelere ve vize ücretlerine kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Çorlu İlçemiz başta olmak üzere çevre ilçeler olan Çerkezköy, Ergene, Hayrabolu, Kapaklı, Malkara, Marmaraereğlisi, Saray, Muratlı, Süleymanpaşa, Şarköy ve Tekirdağ Merkez de dahil olmak üzere civar iller; Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Tüm Türkiye'den gerçekleştirecek olduğunuz Avustralya Vize Başvurularınızda uzman kadromuz eşliğinde vize hizmeti sunmaktayız.

Avustralya Vize Başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak, başvurunuz hakkında kafanıza takılan tüm soruları sormak için dilerseniz Çorlu ofisimizi +90 (282) 255 50 39 numaralı telefonu tuşlayarak arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta atarak bilgilendirme maili talep edebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Çorlu

Avustralya'nın karantina uygulamaları ve sıkı gümrük kontrolleri mevcuttur. Bu nedenle Avustralya Büyükelçiliği'nin yapacak olduğu uyarıları göz önünde bulundurarak hareket etmeniz en doğru olan olacaktır. Ülkemiz sınırları içerisinde Avustralya'ya ait olan dış temsilcilikler ise;

Pasaport türü ayırmaksızın Türkiye Cumhuriyeti'nden Avustralya'ya seyahat edecek olan vatandaşlarımızın vize alma zorunlulukları bulunmaktadır.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Çorlu

Avustralya'ya gerçekleştirecek olduğunuz seyahatinizin gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemekle beraber edinmeniz gereken evrakların da çeşitlilik göstermesini sağlamaktadır.

Seyahat gerekçenizi doğru bir şekilde kategorize ederek doğru adımları atmanız Avustralya Vize Başvurunuz sırasında büyük ölçüde kolaylık sağlayacaktır. Aşağıda listeler halinde sizlere sunacak olduğumuz vize türleri arasından seyahatinize uygun olacak olan vize çeşidine tıklayarak gerekli evrak listelerine kolaylıkla ulaşabilir, süreç hakkında geniş kapsamlı bilgi edinebilirsiniz.

Avustralya Vize Türleri;

Yukarıda sizler için listelemiş olduğumuz vize türleri arasında sizin başvurunuza uygun olan başlığın hangisi olduğu konusunda fikir sahibi olamıyor ya da seyahat gerekçenizi kapsayan vize türünün bu başlıklar altında mevcut olarak bulunmadığını düşünüyorsanız Vize Merkezi Çorlu Şubemize +90 282 255 50 39 numaralı telefon aracılığı ile ulaşabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan konu ile alakalı yardım alabilirisiniz.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çorlu

Avustralya ve günümüzde birçok ülkenin kullanmakta olduğu Elektronik Vize Başvuru Sistemi sayesinde Vize Merkezi Çorlu Şubesi olarak sizler adına Avustralya Vize Başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. Bu başlık altında sizler için adım adım başvurunun nasıl gerçekleşeceği konusunda bilgi vermeye çalışacağız.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Seyahat gerekçenize bağlı olarak hazırlamanız gereken evraklar da farklılık göstermektedir. Dilerseniz sizler için hazırlamış olduğumuz linkler aracılığı ile dilerseniz de uzmanlarımız aracılığı ile hazırlamanız gereken bu belgelerin neler olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Belgelerinizi hazırlama aşamasında vize uzmanlarımız size yardımcı olacaklardır. Sizlerden talep edilmiş olan belgeler hazır olduğunda dilerseniz kargo aracılığıyla ya da ikamet etmekte olduğunuz şehre en yakın şubemize gelerek belgelerinizi vize uzmanlarımıza bizzat elden teslim edebilirsiniz. Belgeleriniz bir eksiklik ya da yanlışlık olmaması için vize uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve tarafınıza bilgi verilip gerekli görülürse düzeltmeler yapılır.

Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Seyahat gerekçenize göre belirlemiş olduğunuz Avustralya Vize türleri kendi içlerinde farklı ücretlendirmelere sahiptirler. 2024 yılı güncel vize başvuru ücretlerini öğrenmek için dilerseniz uzmanlarımıza [email protected] adresi üzerinden ulaşabilir ya da +90 282 255 50 39 numaralı telefonumuzu arayarak teklif maili için talepte bulunabilirsiniz. Vize başvuru ücretini dilerseniz EFT/havale şeklinde dilerseniz de şubemizde kredi kartı ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Biyometrik Verilerin Sunulması: Avustralya vize başvurunuzda gerçekleştirmeniz gereken bir diğer prosedür ise biyometrik veri sunumudur. Uzman çalışma arkadaşlarımız sizler için konsolosluğun uygunluk durumuna göre ve sizin seyahat zamanınıza uygun olacak şekilde bir randevu tarihi ayarlarlar. Belirlenmiş olan randevu tarihinde Ankara Avustralya Büyükelçiliği’nde bulunarak biyometrik veri sunumunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veri sunumu esnasında kendinizi rahat hissetmeniz ve herhangi bir sorun çıkmaması için danışman bir arkadaşımız sizlere eşlik edecektir. Ek olarak 16 yaşından küçük her birey için konsolosluk ebeveyn gözetimi talep etmektedir.

Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuzu yapıldıktan sonra uzmanlarımız günlük, rutin kontrollerle başvuru sonucunuzu takip ederler. Vize başvurunuz sonuçlandığı takdirde dilerseniz pasaportunuzu şubemizden bizzat elden teslim alabilirsiniz, dilerseniz de firmamız belirttiğiniz adrese kargo aracılığıyla pasaportunuzu teslim ederler.

Avustralya Vize Başvurularında Kişilerin Şahsen Bulunmaları Gerekmekte Midir? - Çorlu

Avustralya Vize başvurusunda bulunan her vatandaşın biyometrik veri sunumunu gerçekleştirmek için şahsen konsolosluklarda bulunması gerekmektedir. Daha önce Avustralya vizesi almış kişilerin de yeni alacak oldukları vize öncesinde aynı işlemi tekrar etmeleri gerekmektedir.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Çorlu

Avustralya Vizesi çıkış süresi konsolosluklarda oluşabilecek olan yoğunluklar, ülkenin genel durumu, ve seyahat gerekçenize göre değişkenlik gösterebilmektedir. Vize onayınız bu koşullara göre bir kaç gün erken veya birkaç gün geç sonuç verebilmektedir.
Vize Merkezi Çorlu Şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz başvurularınız için ortalama çıkış sürelerine aşağıda listeler halinde ulaşabileceksiniz;

  • Avustralya Turist Vizesi 17-28 gün
  • Avustralya Ticari Vizesi 7-14 gün
  • Avustralya Transit Vize 4-7 gün
  • Avustralya Aile Ziyareti Vizesi 42-63 gün

Daha önceden Avustralya vizesi almış olanlar vatandaşlarımız için ise Avustralya vize çıkış süresi 14-16 gündür.

Başvurunuz olumsuz sonuçlanması halinde vize uzmanlarımız derhal sizinle iletişime geçecektir. Vizeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından elektronik olarak gönderilecek, pasaportunuza basılmayacaktır. Bu sebeple vize uzmanlarımız, Vize Merkezi Çorlu şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi tarafınıza gönderecektir. Avustralya’ya seyahat ederken pasaportunuzla birlikte elektronik olarak gönderilen vizenizin çıktısı yanınızda olmak zorundadır.
Vize Merkezi Çorlu Şubesi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Avustralya Vize Başvuru sayfasınız okudunuz. Yukarıda belirtmiş olduğumuz bilgiler ışığında eğer aklınıza takılmış olan her hangi bir soru var ise ya da danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak isterseniz eğer bizleri +90 282 255 50 39 numaralı telefon aracılığı ile arayabilir ya da [email protected] adresine e-posta göndererek uzmanlarımızdan konu ile alakalı kapsamlı bilgi alabilirisiniz.
İyi yolculuklar dileriz.

Avustralya Vize Merkezi Çorlu

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp