Yatırım Yoluyla Avustralya Oturum İzni

Yatırım Yoluyla Avustralya Oturum İzni

Avustralya’da süresiz oturum izni almak için yatırım yapma yolunu seçebilir ve yatırım seçeneklerinden birini tercih ederek Avustralya’da süresiz olarak yaşayabilir, çalışabilir, eğitim görebilir ve aile üyelerinizin de bu fırsatlardan yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Avustralya Yatırımcı Vizesi

Avustralya yatırımcı vizesi için başvurmadan önceki 4 yıl içinde Avustralya’da yasal olarak en az 2 yıl yaşamış olmanız, 4 yıl içinde kabul edilmiş yatırım çeşitlerinden birinde 1,5 Milyon Avustralya Doları yatırım yapmanız, tüm aileniz ile birlikte sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Avustralya yatırımcı vizesi alabilmeniz için bazı sağlık gereksinimlerini yerine getirmeniz gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğu tarafından talep edilen sağlık muayeneleri Avustralya’da geçireceğiniz süreye, son 5 yıl içinde bulunduğunuz ülkelere ve Avustralya seyahatinizin amacına göre farklılık gösterecektir. Alacağınız sağlık muayenelerinin sonucu genel olarak 12 ay boyunca geçerli sayılacaktır.

Avustralya Konsolosluğu başvuru evraklarınız arasında adli sicil belgenizin de bulunmasını istemektedir. Adli sicil belgenizi hem Türkiye’den hem de mevcutsa 16 yaşınızdan itibaren son 10 yıl içinde 12 aydan daha uzun bulunduğunuz bütün ülkelerden temin etmeniz gerekmektedir.

Avustralya yatırımcı vizesi başvurunuzun kabul edilebilmesi için Avustralya Hükümeti’ne ödemeniz gereken bir borcunuzun mevcut olmaması gerekmektedir. Böyle bir borç mevcut ise öncelikle borcunuzu ödemeniz, daha sonra vize başvurusu yapmanız tavsiye edilmektedir.

Avustralya Yatırımcı Vizesi ile

 • Avustralya’da süresiz oturum iznine sahip olabilir
 • Çalışabilir ve eğitim görebilir
 • Avustralya’nın ulusal sağlık sistemi Medicare’den yararlanabilir
 • Uygun durumlarda Avustralya vatandaşlığına başvurabilirsiniz.

Sizinle beraber Avustralya’ya gidecek aile bireyleri varsa her bir aile üyesi için ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir. Kendi başvurunuza herhangi bir aile üyenizi ekleyemezsiniz.

Avustralya yatırımcı vizesi başvurunuzu istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Vize başvurunuzu geri çektiğinizde başvuru için ödediğiniz hiçbir ücreti geri alamazsınız. Ayrıca Avustralya yatırımcı vizesi başvurunuz Avustralya Konsolosluğu tarafından reddedilebilir. Bu durumda da başvuru için ödediğiniz ücretleri geri alamazsınız.

Avustralya İnovasyon ve Yatırım Vizesi

Avustralya’da süresiz oturum izni almak için kendi işinizi kurabilir ve işletmenizi yönetebilir ya da Avustralya’da kabul edilen yatırımları gerçekleştirebilirsiniz.

Bu vize ile süresiz oturum izni alabilmeniz için,

 • Avustralya'da en az 2 yıl boyunca bir işletme sahibi olarak bulunmanız ve işletmenizi bizzat işletmiş olmanız ya da
 • 4 yıl boyunca 1.5 milyon Avustralya Doları tutarında yatırım yapmış olmanız ya da
 • 4 yıl boyunca 5 milyon Avustralya Doları tutarında bir yatırım gerçekleştirmiş olmanız ya da
 • 1 yıl boyunca 15 milyon Avustralya Doları tutarında bir yatırım gerçekleştirmiş olmanız
 • Sizin ve tüm aile üyelerinizin sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılıyor olması ve
 • Bu vizenin diğer ek mali ve diğer gerekliliklerini karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Avustralya İnovasyon ve Yatırım Vizesi ile

 • Avustralya’da süresiz oturum iznine sahip olabilir
 • Çalışabilir ve eğitim görebilir
 • Avustralya’nın ulusal sağlık sistemi Medicare’den yararlanabilir
 • Uygun durumlarda Avustralya vatandaşlığına başvurabilirsiniz.

Sizinle beraber Avustralya’ya seyahat edecek aile bireyleri varsa her bir aile üyesi için ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir. Kendi başvurunuza herhangi bir aile üyenizi ekleyemezsiniz.

Avustralya yatırımcı vizesi başvurunuzu istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Vize başvurunuzu geri çektiğinizde başvuru için ödediğiniz hiçbir ücreti geri alamazsınız. Ayrıca Avustralya inovasyon ve yatırım vizesi başvurunuz Avustralya Konsolosluğu tarafından reddedilebilir. Bu durumda da başvuru için ödediğiniz ücretleri geri alamazsınız.

Avustralya Vizesi İle İlgili Bazı Bilgiler

 • Avustralya vizesi almak isteyen kişiler Vize Merkezi Avustralya departmanında görevli danışmanlarımız eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.
 • Avustralya vize başvurusu yapabilmeniz için Vize Merkezi’ni bizzat ziyaret etmeniz gerekmemektedir. Vize uzmanlarımızın sizden talep ettiği evrak listesini kargolayarak ya da kurye tercih ederek Vize Merkezine ulaştırabilirsiniz. Vizeniz onayladıktan sonra pasaportunuz aynı şekilde adresinize kadar gönderilebilmektedir.
 • Avustralya vize başvurunuzla ilgili nihai karar verme yetkisi tamamen Avustralya Konsolosluğu’na aittir.
 • Avustralya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda sizden ek evrak ve ek bilgi talebinde bulunabilir.
 • Avustralya vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru için gerekli tüm evrakları danışmanlarımıza ilettikten sonra başvuru işlemleriniz gerçekleştirilecek ve adınıza biyometrik randevu tarihi alınarak tarafınıza iletilecektir.
 • Daha önce almış olduğunuz vizeler için biyometrik verilerinizin alınmasını sağlamış olsanız dahi randevuya katılmanız gerekmektedir. Biyometrik randevu işlemleri yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilmektedir. 
 • Avustralya vizesi ve diğer tüm ülkelere ait vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere, başvuru için gerekli belgelere ve formlara web sitemizde mevcut bölümlerden ulaşabilirsiniz.
 • Avustralya vizesi hakkında merak ettiğiniz her şey ve vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi danışmanlarımıza telefon numaralarımız ve [email protected] e-mail adresine göndereceğiniz bir e-mail ile ulaşabilirsiniz.

Avustralya ile ilgili sizden gelen sorular

0 sorudan en popüler 0 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

Avustralya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp