Bursa

Telefon

+90 (224) 322 20 46

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi: 09.00 - 18.30

Avustralya Vize Merkezi, Bursa

Bursa Vize Merkezi

Vize Merkezi Bursa Ofisimize Hoş geldiniz.

Avustralya Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımızla görüşerek Avustralya Vizesi başvurusunda bulunmadan önce lütfen size özel hazırlanmış bu sayfayı okuyunuz. Başvurularınızı daha hızlı bir şekilde yapabilmeniz için bu sayfadaki ön bilgilendirmeleri almanız son derece yararlı olacaktır. Daha sonra Bursa şubemizin çağrı merkezini arayarak veya e-mail adresimize bir mail göndererek Avustralya Vizesi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Avustralya Vizesi için 4 adımda başvuru süreci:

  1. Adım: Vize başvurunuza başlanılabilmesi için lütfen vize uzmanlarımızdan kişiselleştirilmiş evrak listesini e-posta olarak talep edin.
  2. Adım: Tarafınıza gönderilen e-postada bulunan bütün evrakları eksik bırakmadan hazırlayın, formdaki soruları cevaplayın.
  3. Adım: Evrak hazırlama/form doldurma süreciniz biter bitmez, hazırladığınız her şeyi Vize Merkezi Bursa şubemize ulaştırın.
  4. Adım: Vize başvurunuzun durumunu öğrenmek üzere vize uzmanlarımızla görüşün ve vizeniz onaylanınca teslim alın.

Avustralya Vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evrak listesine nasıl ulaşabilirim?

Avustralya’ya yapacağınız seyahatin amacı, tüm başvuru süreciniz için önem arz eden bir durum olacaktır. Seyahat amacınıza göre başvurmanız gereken Avustralya vizesine, sitemizin ilgili sayfalarından ulaşabilir ve bu sayfalarda yer alan evrak listelerinden yararlanarak evraklarınızı hazırlayabilirsiniz. Turistik, ticari, transit vb. Avustralya vizesi başvurularınız için hazırlamanız gereken evraklar farklılık gösterebilir. Ayrıca kişisel durumunuza göre hazırlamanız gereken bir takım özel evraklar da olabilir. Bunun için lütfen evrak listesinin vize uzmanlarımız tarafından kişiselleştirilmiş halini e-posta olarak talep ederek tüm hazırlığınızı bu e-postadaki evraklara göre yapınız. Evrak hazırlama sürecinin sona erdiyse, lütfen en kısa zamanda hepsini vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Avustralya vizesi için yapılacak online başvurulara ancak evraklarınız Vize Merkezi Bursa şubesine ulaştıktan sonra başlanabilecektir. Evraklarınızı isterseniz şahsen Bursa şubemizi ziyaret ederek vize uzmanlarımıza elden teslim edebilir isterseniz de bir kargo veya kuryeye teslim ederek şubemize gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bu konudaki tercih tamamen size bırakılmıştır.

Vize Merkezi Bursa Şubesi Çalışma Saatleri:

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma: 08.30 - 18.30

Cumartesi: 10.00 - 14.00

Yukarıda gördüğünüz çalışma saatleri içinde her zaman Vize Merkezi Bursa şubemizi ziyaret edebilir, vize uzmanlarımızla görüşebilir ve dilerseniz tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bursa şubemize yapacağınız ziyaretler için önceden randevu almanıza gerek yoktur. İzmit, Yalova, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Adapazarı, Kütahya, Zonguldak gibi şehirlerde ikamet ederek Avustralya Vizesi almak isteyen herkes Bursa şubemizden başvuru yapabilir.

Avustralya Vizesi başvuruları en erken ve en geç ne zaman gerçekleştirilmelidir?

Bazı ülkelere ait vize başvuruları, o ülkelerin konsoloslukları tarafından bir takım başvuru süreleri ile kısıtlanmıştır. Bu süreler genellikle seyahat tarihinden en fazla 6 ay, 3 ay ya da 1 ay öncesi olarak belirlenmektedir. Ancak Avustralya Vizesi için böyle bir sınırlama öngörülmemiştir. Bu nedenle dilerseniz Avustralya seyahatiniz kesinleştiği tarihten itibaren her an Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaşarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Buradaki asıl önemli olan konu çok erken yapılan başvurular değil çok geç yapılan başvurulardır. Eğer seyahat tarihinize birkaç gün kala Avustralya Vizesi başvurusunda bulunmak istiyorsanız bazı riskleri göze almış olmanız gerekmektedir. Bu tip başvurular Vize Merkezi tarafından kabul edilmekte fakat vizenizin seyahat tarihinize yetişip yetişmemesi tamamen başvuranın sorumluluğunda olmaktadır. Avustralya Vizesi için başvuru süreci online olarak başlar ancak biyometrik randevu ile sona erer. Biyometrik randevunuz için tarih yoğunluğa bağlı olarak ileri bir tarihe alınabilir veya biyometrik verilerinizin alınması sırasında herhangi bir aksaklık sebebiyle vizenizin çıkışı gecikebilir. Bu gibi durumlarda seyahat tarihinizde Avustralya vizeniz henüz elinize geçmemiş olabilir. Dolayısıyla bu tip sıkıntıları yaşamamanız için lütfen seyahat tarihinizden uygun bir zaman önce başvurunuzu gerçekleştirmeye özen gösteriniz.

Avustralya’yı ziyaret etme amacınızı önceden belirlemiş olunuz.

Başvurunuzu yapmadan önce lütfen Avustralya’yı neden seyahat etmek istediğinizi belirlemiş olunuz. Bu durumu başvurunuzun ilk anından itibaren vize uzmanlarımıza aktarmanız, başvuru sürecinizin doğru olarak yürütülmesi bakımından son derece önemlidir. Ayrıca belirteceğiniz bu seyahat amacına göre vize uzmanlarımız tarafından evrak listeniz de belirlenecektir. Bu nedenle lütfen en baştan turistik, ticari, aile ziyareti vb. hangi amaçla Avustralya’ya gidecekseniz vize uzmanlarımıza bildiriniz ve uygun evrak listesini hazırlayınız. Avustralya vizesi için vize uzmanlarımızın yapacağı online başvuru aşamasından sonra seyahat amacınızı değiştirmeniz mümkün olmamaktadır. Lütfen vizenizin olumlu olarak sonuçlanması için seyahat amacınıza uygun vize türüne başvurduğunuzdan ve doğru evrakları hazırladığınızdan emin olunuz. Gerekirse vize uzmanlarımızdan destek almaktan çekinmeyiniz.

Vize uzmanlarımız Avustralya Vizesi için işlemlerinize ancak evraklarınızı aldıktan sonra başlayabilmektedir.

E-posta olarak aldığınız ve içeriğinde başvuracağınız vize ile ilgili tüm teknik ve ücret bilgilerinin de bulunduğu hazırlamanız gereken evrak listesini eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Temin etmeniz gereken evrakların yanında Avustralya Taslak Vize formunu da mutlaka doldurmanız gerekmektedir. Bu süreçte aklınıza takılan tüm sorular için her zaman vize uzmanlarımızdan destek alabileceğinizi unutmayınız. Hazırlık sürecini tamamladığınızdan emin olduktan sonra lütfen vakit kaybetmeden tüm evrak ve formları Vize Merkezi Bursa şubemizdeki vize uzmanlarımıza ulaştırınız. Aksi takdirde Avustralya vizesi online başvuru işlemlerinize başlanamayacaktır. Evraklarınızı Bursa şubemize ulaştırmanız için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Dilerseniz bizzat şubemizi ziyaret edebilir ve vize uzmanlarımızla yüz yüze görüştükten sonra evraklarınızı teslim edebilirsiniz. Ya da şubemizi ziyaret etmeden evraklarınızı kargo veya kuryeye teslim ederek şubemize gönderimini sağlayabilirsiniz.

Avustralya vizesi için otel ve uçak rezervasyonu yaptırmam gerekir mi?

Avustralya vizesi başvurularınız için Vize Merkezi Bursa şubesi vize uzmanlarımız tarafından yapılacak başvurularınızda hiçbir şekilde uçak veya otel rezervasyonu talep edilmemektedir. Vizeniz için yapılacak online başvurularda herhangi bir otel-uçak rezervasyonu bilgisi sorulmamakta, başvuru için hazırlayacağınız belgeler arasında da otel-uçak rezervasyonu belgeleri bulunmamaktadır. Ancak buna rağmen otel-uçak rezervasyonu yaptırdıysanız, bu belgeleri başvuru belgeleriniz arasına eklememizde herhangi bir sakınca yoktur. Avustralya Konsolosluğu başvuru evraklarınızın arasında otel veya uçak rezervasyonu olmasını kabul etmektedir. Dolayısıyla rezervasyon yaptırdıysanız lütfen vize uzmanlarımıza bu durumu bildiriniz. Ancak Vize Merkezi sizden hiçbir şekilde rezervasyon talep etmemektedir ve Avustralya Konsolosluğu’nun vizenizi kabul etmemesi durumunda rezervasyonunuzla ilgili yaşayacağınız olumsuzluklardan sorumlu değildir.

Avustralya Vizesi başvurusu hakkında bazı uyarılar:

  • Avustralya’ya seyahat etmek için tüm pasaport sahibi Türk vatandaşları vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Pasaport türünüzün herhangi bir önemi yoktur.
  • Lütfen vize işlemlerinize başlayabilmemiz için öncelikle Avustralya Taslak Vize formunu doldurun, tüm evraklarınızı hazırlayın ve en kısa zamanda vize uzmanlarımıza ulaştırın.
  • Avustralya vizesi için yapılacak online başvuru işlemlerinden sonra biyometrik verilerinizin alınması için katılmanız gereken biyometrik randevu aşaması vardır. Bu randevu yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilmektedir. Bu 3 şehirden birini seçmek ve randevunuza mutlaka bizzat katılmak zorundasınız.

Avustralya Vizesi almak zor mu?

Avustralya Vizesine Vize Merkezi Bursa şubesinden yapacağınız başvurunuz öncelikle evrak listesini hazırlamak ile başlayacaktır. Tüm evrakları hazırlayıp, doldurulması gereken formları da tamamladıktan sonra bunları Bursa şubemize ulaştırmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra online olarak yapılacak başvurularınız tamamlanacak ve Biyometrik randevunuz alınacaktır. Vize uzmanlarımız tarafından size aktarılacak Biyometrik randevunuza tam gün ve saatinde katıldıktan sonra süreç tamamlanacak ve Avustralya Konsolosluğu’nun olumlu ya da olumsuz son kararı beklenecektir. Unutmayın vizenizle ilgili son kararı vermeye yetkili tek organ Avustralya Konsolosluğu’dur. Başvurunuzla ilgili karar verilir verilmez vize uzmanlarımız sonucu size bildireceklerdir. Olumlu sonuçlanması halinde vizeniz elektronik ortamda gönderilecek ve e-posta olarak vize uzmanlarımız tarafından size aktarılacaktır. Avustralya’ya seyahat ederken e-posta ortamındaki vizenizin çıktısınız almanız ve pasaportunuzla birlikte seyahat etmeniz yeterli olacaktır.

Avustralya Vize Merkezi Bursa

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp