Avustralya Turistik Vize

Avustralya Turistik Vize

Avustralya turist vizesi bu ülkeye seyahat etmenin en kolay yollarından biridir. Avustralya şüphesiz dünyanın en güzel kıtalarından biridir. Özel bir tatil destinasyonu arıyorsanız Avustralya bu konuda hayli iddialı. Avustralya turistik vize ile kıtaya seyahat edebilir; yepyeni maceralara yelken açabilirsiniz.

Avustralya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Vize sınıfı 600 olarak gruplanan bu vize türü; Avustralya turistik vize veya Avustralya turist vizesi olarak bilinir. Avustralya turistik vize nasıl alınır? Prosedürleri nelerdir özetleyelim.

Bu vize elektronik ortamda verilmektedir ve başvuru sahibinin pasaportuna basılmamaktadır. Başvuru sahibi Büyükelçilikten onay aldığında digital vize onay belgesi ile Avustralya’ya seyahat edebilir. Bu vize kategorisinde 3, 6 ve 12 aya kadar konaklama imkanı sunulmaktadır. Süre inisiyatifi ise Avustralya Büyükelçiliği vize yetkililerindedir.

Avustralya Turist Vizesi Prosedürleri

Avustralya için vize başvurusu online ortamda gerçekleşmektedir. Bu nedenle Avustralya turist vizesi prosedürleri belli bir düzeni takip eder. Başvuru için site girişi yapılmadan tüm belgeleriniz eksiksiz, doğru olmalıdır. Avustralya online vize başvurusu adımları şu şekildedir.

 • Avustralya Büyükelçiliği'nin web sitesinde bir hesap oluşturma.
 • Avustralya sitesine kişisel bilgilerin girilmesi ve nitelikli soruların yanıtlanması.
 • Avustralya turist vizesi başvuru belgelerin yüklenmesi.
 • Avustralya turist vizesi için belgeleri kontrol etmek için ödeme yapmak.
 • Avustralya turistik vizesinin işlem süresi 50 günden azdır (6 ile 37 iş günü arasında).

Avustralya Turist Vizesi Kimlere Verilir?

Avustralya turist vizesi aslında iş randevusu veya akraba ziyareti başlığı altında bu ülkeye seyahat etmek isteyenlere verilmektedir. Bu nedenle diğer vize talep eden diğer ülkelerden ayrılır. Bu sebeple Avustralya Turist Vizesi Kimlere Verilir? Sorusu da önem kazanır.

3 Aydan uzun sürmeyen şirket eğitim kurslarına da bu vize kategorisinden işlem yapılarak gidilebilmektedir. Bu vize türü aslında daimi ikamet veya diğer vizelere dönüştürülemeyen vizelerden biridir. 600 numaralı Avustralya vizesinin alt kategorileri vardır.

Avustralya Vizesi İşlemleri

Siz de bu ülkeye turist olarak seyahat etmek, ülkeyi keşfetmek istiyorsanız Avustralya turist vizesi almanız gerekmektedir. Ayrıca ebeveynleriniz veya çocuklarınız Avustralya'da yaşıyorsa onları da bu vize kategorisinden başvuru yaparak ziyaret edebilirsiniz.

Bu vize türünde bir yıla kadar geçerliliği olan çeşitli tıbbi testlerden geçmeniz gerekiyor. Avustralya turist vizesi geçerlilik süresi ise başvurunun durumuna göre 3, 6 veya 12 ay olacaktır.

Avustralya Aile Turist Vizesi

Avustralya aile turist vizesi kapsamında alınması gereken davetiye başvuru sahibi için önemli bir evraktır. Avustralya turist vizeniz için bir aileden, arkadaştan, tanıdıktan ya da bir şirketten davet mektubu talep edebilirsiniz.

Avustralya turist vizesi davetiyesi aşağıdaki bilgileri içermelidir:

 • Davet eden kişinin tam adı, doğum tarihi, adresi ve telefon numarası
 • Davet eden kişinin Avustralya'daki ikamet durumu (daimi ikamet sahibi, vatandaş, öğrenci vb.)
 • Davet edenin işi veya gelir kaynağı
 • Sizinle davet edenin arasındaki bir ilişki (arkadaş, kız kardeş, erkek kardeş, ebeveyn vb.)
 • Avustralya seyahatinin amacı (tatil, iş ziyareti, aile ziyareti vb.)
 • Konut ve konaklama masraflarınıza ilişkin ayrıntılar (eğer davet eden kişinin evinde kalacaksanız)

Avustralya Ticari Turist Vizesi

Avustralya'ya seyahat etme niyetiniz bir konferansa veya iş görüşmesine katılmak ise Avustralya ticari turist vizesi kapsamında başvurabilirsiniz. Eğer bir seminere katılmak istiyorsanız, 459 ve 465 sınıfı vize daha uygun olacaktır.

Davetiyesiz Avustralya Turist Vizesi

Davetsiz Avustralya turist vizesi, vize alma şansınızı büyük ölçüde azaltır. Avustralya turist vizesi için davet mektubunuz yoksa seyahat geçmişiniz ve mali belgeleriniz çok daha fazla önem kazanacaktır.

Avustralya Turistik Vize Ücreti 2024

Avustralya Turistik Vize Ücreti 2024 yılı için 193 Avustralya Doları olarak listelenmektedir. Vize başvuru dosyanız reddedildiği takdirde bu ücret iade edilmeyecektir. Vize ücretlendirmesi sadece Konsolosluk harç ücreti olarak düşünülmemelidir. Vize işlem merkezi ve ek olarak alınacak hizmet bedelleri ayrıca fiyatlandırılır.

Avustralya Turistik Vize İşlem Süresi

Avustralya turist vizesi işlem süresi ortalama bir aydır. Konsolosluk dosya yoğunluğu, resmi tatil dönemleri sürecin uzamasına sebep olabilir. Bu nedenle sürecinizi seyahatinizden en az 2 ay önceden başlatmanızı öneriyoruz. Avustralya vizesi başvurusu sonuçlanma süresi Konsolosluk inisiyatifindedir.

Ama Avustralya turist vizesine başvurmak istediğinizde en önemli husus bu vizeyi alma şansınızın olup olmadığıdır. Bu ülkeye seyahat etmek isteyen birçok gezgin aslında belgelerinin eksiksiz olduğunu ve mutlaka vize alacaklarını düşünmektedir ancak durum böyle değildir. Dolayısıyla Avustralya turist vizesi almanın ilk yolu, yetenekli bir uzmanla çalışmanızdır.

İkinci nokta ise belgelerinin kusursuz hazırlanması gerektiğidir. Belirli sıra, şekil ve içeriğe sahip olmayan dosyalar reddedilebilmektedir.

Avustralya Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Avustralya turist vizesi için gerekli evraklar başvuru sahibinin mesleki özelliklerine, seyahat niteliğine göre değişecektir.

 • Vize başvuru formu
 • Avustralya vize başvuru ücretinin ödendiğinin makbuzu
 • Avustralya'ya giriş yapmayı planladığınız tarihten itibaren en az 6 ay geçerli pasaportun fotokopisi
 • Güncel biyometrik özelliklere sahip fotoğraf
 • T.C Kimlik Kartı fotokopisi

Avustralya Turist Vizesi Ek Belgeler

  Çalışma durumunu, çalışma süresini ve iş pozisyonunu, alınan maaş tutarını ve işverenden izin onayını belirten çalışma belgesi
 • Davet edenin vizesinin bir kopyası ve tam adresi ve telefon numarası ile birlikte davet mektubu
 • Mali yeterliliğe dair kanıt (banka dokumanı, maaş bordrosu, vergi belgeleri vb.)
 • Diğer tüm belge ve bilgiler, ülkenize dönme nedenleri, (gelir, mülkiyet belgeleri, sorumluluklar vb.)

Avustralya Vize Reddi

Avustralya turist vizesine başvuran kişilerin evrak teslimi ve vize formlarını doldururken dikkatli olmaları gerekmektedir. Çünkü vize formunun doldurulması ve evrakların teslim edilmesi vize almanın en hassas ve önemli adımlarından biridir ve doğru şekilde yapılmadığı takdirde kişi,

Avustralya turist vizesi reddi

cevabıyla karşılaşabilir.

Bahsedilen durumlara ek olarak vize reddinin, bahsettiğimiz başka sebepleri de olabilir. Vize reddinin en önemli nedenlerinden biri başvuru sahibinin geri döneceğine dair delil sunamamasıdır. Başvuru sahibinin vizesinin reddedilmesine yol açabilecek diğer nedenler arasında yeterli mali kaynağın sağlanamaması, sahte belge ibraz edilmesidir.

Avustralya turistik vize reddi sabıka kaydı sebebiyle de karşılaşılabilecek bir sonuçtur.

Avustralya turist vizesi başvurunuzun reddedilmesi durumunda, Avustralya Büyükelçiliği tarafından reddedilmenize ilişkin olarak sunulan gerekçeleri çözdükten sonra başvurunuzu yeniden gönderebilirsiniz. Reddedilme durumunda Avustralya Büyükelçiliğine ödenen ücretlerin iade edilmeyeceğini unutmayın.

Avustralya Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya vizesine başvuru yapacak olan kişiler birçok konuda destek beklemektedir. Avustralya vizesi hakkında sıkça sorulan sorular bu konular hakkında size yol gösterecektir.

Avustralya'da ne tür turist vizesi başvurusunda bulunulabilir?

Genel olarak Avustralya turist vizesi iki kategoriye ayrılır:

Elektronik Turist Vizesi (eZiyaretçi)

Avrupa vatandaşları da dahil olmak üzere seçilen ülkelerin vatandaşları için elektronik turist vizesi mevcuttur. Bu vize, Avustralya Sınır Güvenlik Sistemi aracılığıyla ücretsiz ve çevrimiçi olarak uygulanır. Bu vize genellikle 3, 6 veya 12 ay süreyle geçerlidir ve Avustralya'da her seferinde en fazla 3 ay kalabilirsiniz.

Kapsam dışı turist vizesi (Ziyaretçi Vizesi): Elektronik turist vizesi kapsamına girmeyen ülkelerin vatandaşları için kapsam dışı amaçlı turist vizesi kabul edilir. Bu vize, elektronik ortamda veya kâğıt başvuru yoluyla alınabilmekte olup, geçerlilik süresi ve kullanım koşulları, vizenin türüne ve süresine göre değişmektedir.

Avustralya vize süremi uzatabilir miyim?

Avustralya'da orijinal vizenizde kalmanıza izin verilen süreden daha uzun bir süre kalmak istiyorsanız, aynı türde başka bir vizeye veya başka bir tür Avustralya vizesine başvurmalısınız. Avustralya'da kalabileceğiniz süre, başvurduğunuz vize türüne bağlı olacaktır ve eğer vizenizin üzerinde "yeniden başvuru yapılmaz" ibaresi yazıyorsa, Avustralya'dan yeni vizeniz için yeniden başvuruda bulunamazsınız ve bu süre içerisinde yeni vizeye başvurmanız gerekir.

Başvuru sahibi için aynı anda birden fazla hesap oluşturmak mümkün müdür?

Evet, başvuru sahibi ailesiyle birlikte Avustralya vizesine başvurmak istiyorsa, her aile üyesi için ayrı bir hesap oluşturmalı ve Avustralya vizesi alabilmek için her bir üyenin belge ve bilgileri büyükelçiliğin web sitesine yüklenmelidir ve her biri için ayrıca ayrı ayrı harç yatırılması gerekmektedir.

Avustralya'ya turist vizesi ile girersek ve çocuk sahibi olursak, çocuğumuza Avustralya pasaportu verilecek mi?

HAYIR, Avustralya, Kanada ve Amerika gibi davranmıyor ve o ülkede doğmuş olmak vatandaşlık anlamına gelmiyor.

Avustralya'daki arkadaşlarımızdan bize davetiye göndermelerini isteyebilir miyiz?

Birinci derece bir aileden olmayan bir davetin pek de değeri yoktur.

Turist vizesini uzatmak mümkün mü?

Evet, turist vizesi uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Avustralya'ya turist vizesiyle girip daha sonra vizeyi başka bir vizeye dönüştürebilir miyim?

Vizede 8503 koşulu yer almıyorsa diğer vizelere başvurabilirsiniz. Elbette talebinizin onaylanacağının garantisi yoktur.

Avustralya turist vizesi ile çalışmak mümkün müdür?

Hayır, Avustralya turist vizesi ile çalışmanız mümkün değildir.

Turist vizesi kullanarak Avustralya'ya birden fazla kez girebilir misiniz?

Evet, turist vizesi kullanarak Avustralya'ya birden fazla giriş yapabilirsiniz. Ancak bu durumda vizenizin çok girişli olması gerekmektedir.

Avustralya turistik vize konusunda daha fazla bilgi için lütfen uzmanlarımıza +90 (212) 970 05 08 nolu hattımızdan bize ulaşın.

Avustralya Vizeni Tecrübeyle Al

Avustralya ile ilgili sizden gelen sorular

1 sorudan en popüler 1 soru görüntüleniyor. Tüm soruları göster

 • Avustralya Turist Vizesi
  e.y., 01 May 2020, 16:37

  Merhaba, Avustralya turist vizesi başvuru yapmak istiyorum. Öğrenciyim ve yüksek lisans eğitimimi yurtdışında tamamlamak istiyorum. Turist vizesi Avustralya hakkında bilgi edinmemi sağlayacak. Amerika ve Schengen ülkelerine vizelerim var ama Avustralya başvurusu karmaşık geldi. Bu süeçte sizden destek alarak başvuru yapmak istiyorum.

  Cevabı Görüntüle Yorum Ekle

Avustralya için Soru Sorun

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp