Avustralya Turistik Vizesi

Avustralya turistik vizesi tek girişli olarak verilebilmektedir. Vizeniz tek girişli olarak verilirse, süresi geçmemiş bile olsa Avustralya’ya giriş yapıp çıktığınız zaman yeniden bir Avustralya vizesi başvurusu yapmanız gerekecektir. Eğer vizeniz çoklu giriş olarak verildiyse Avustralya’ya istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz.

Avustralya turistik vizesi alabilmeniz için;

 • Sağlık ve karakter gereksinimlerini karşılamanız
 • Avustralya’da bulunacağınız zaman boyunca maddi olarak geçiminizi sağlayabilecek finansal kaynaklara sahip olmanız
 • Turistik faaliyetler amacıyla Avustralya’yı ziyaret edecek olmanız gerekmektedir.

Avustralya’dayken vizenizi uzatmak için başvuruda bulunamazsınız. Vizenizin süresinin bittiği tarihten önce Avustralya’yı terk etmeniz gerekmektedir.

Avustralya turistik vize başvurusu yapmak için Vize Merkezi danışmanlarımıza sol menüdeki ilgili numaradan ya da online@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Avustralya turistik vizesi başvurunuzun kabul edilebilmesi için Avustralya Hükümeti’ne ödenmemiş herhangi bir borcunuzun da bulunmaması gerekmektedir. Böyle bir borç söz konusu ise öncelikle borcunuzu ödemeniz istenmektedir.

Sizinle beraber Avustralya’ya seyahat edecek aile üyeleriniz varsa her bir aile üyesi için ayrı ayrı başvuru yapmanız gerekmektedir. Kendi başvurunuza herhangi bir aile üyenizi ekleyemezsiniz.

Avustralya Vizesi Almak Zor Mu?

Avustralya turistik vizesi başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra başvurunuz Avustralya Konsolosluğu tarafından incelenecektir. Eğer sağlık kontrolleri ya da karakter gereksinimleriyle ilgili konsolosluk tarafından yeni talepler söz konusu olursa başvuru süreciniz uzayabilir. Avustralya Konsolosluğu ihtiyaç duyması halinde tarafınıza ulaşarak yeni bir evrak talep edebileceği gibi bir bilgiyi teyit etmenizi de isteyebilir. Ayrıca yine ihtiyaç duyulması halinde konsolosluk tarafından bir mülakata da davet edilebilirsiniz. Böyle bir durum söz konusu olduğunda bildirilen gün ve saatte mülakat randevunuza giderken pasaportunuzu ve varsa istenen diğer belgeleri yanınızda götürmelisiniz.

Başvuru işlemleriniz gerçekleştirilirken kişisel durumunuzda bir değişiklik yaşanırsa bu durumu en kısa zamanda konsolosluğa bildirmeniz gerekmektedir. Bu değişiklikler yeni bir adrese taşınmak, yeni bir pasaport almak, hamilelik, doğum, boşanma, evlilik ya da ailenizden birinin ölümü gibi değişikliklerdir.

Avustralya turistik vize başvurunuzu istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz. Bunun için referans numaranızı içeren bir e-posta gönderebilirsiniz. Başvurunuzu geri çektiğiniz zaman başvuru ücretlerinizi geri alamazsınız.
Vize başvurunuz Avustralya Konsolosluğu tarafından kabul edilirse vizeniz basılacak ve vizenizi ne zaman kullanabileceğiniz, vize numaranız ve vizenize bağlı koşullar tarafınıza bildirilecektir. Eğer vize başvurunuz reddedilirse, neden başvurunuzun reddedildiği ve ret kararına ne kadar süre içinde hangi koşullarda itiraz edebileceğiniz tarafınıza bildirilecektir.

Avustralya turistik vizeniz çıktıktan sonra vizeniz ile Avustralya’da tatil yapabilir, ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret edebilir, 3 aya kadar eğitim alabilirsiniz. Tüm vize koşullarınıza ve Avustralya kanunlarına uymak zorundasınız. Bu vize ile gönüllü ve ücretsiz işler hariç Avustralya’da herhangi bir işte çalışamazsınız. 3 aydan sonra uzun bir eğitime katılamazsınız. Eğer vizenizde vizenizi uzatamayacağınıza dair bir ibare varsa Avustralya’dayken uzatma talebinde bulunamazsınız ve vizenizin süresi bitmeden önce Avustralya’yı terk etmeniz gerekmektedir.

Eğer vize başvurunuzda Avustralya seyahatinize dair tüm masrafları karşılayacak bir sponsorunuz olacaksa bu sponsor Avustralya vatandaşı ya da Avustralya’da yaşayan oturum izni sahibi, 18 yaşından büyük ve eğer oturum izni sahibiyse en az 2 yıldır Avustralya’da yaşayan bir kişi olmalıdır.

Sponsorunuz şu şartları yerine getirmiş olmalıdır:

 • Vize sahibinin, vize süresi sona ermeden Avustralya’yı terk edeceğini ve tüm vize koşullarını yerine getireceğini garanti etmeli
 • Avustralya seyahati boyunca vize sahibinin Avustralya Hükümeti’ne karşı yerine getirmesi gereken tüm mali yükümlülüklerin sorumluluğunu üstlenmeli
 • Avustralyalı bir sponsor için vize sahibi vize koşullarına uymadığı takdirde 5 yıl boyunca bir daha başka bir ziyaretçiye sponsor olamayacağını kabul etmelidir.

Avustralya Vizesi Ortak Evrak Listesi

 • Vize talep dilekçesi (Şirkete ait başlıklı kağıda işveren tarafından İngilizce olarak ve konsolosluğa hitaben yazılmış olmalıdır)
 • Pasaport (Geçerli süresi olan)
 • 2 adet Biyometrik fotoğraf (güncel, 35 x 45 mm ölçülerinde )
 • Vadesiz Banka hesap özeti (minimum 7000 TL bakiyesi olan, son 3 aylık banka hesap dökümlerini içeren, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)
 • Kimlik Fotokopisi,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (kişinin aile ve adres bilgilerini içermelidir)

Avustralya Vizesi Hakkında Önemli Notlar

 • Vize Merkezi Avustralya Departmanı danışmanlarımızın eşliğinde Avustralya vize işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Avustralya vize başvurusunda parmak izi verilmesi ve biometrik fotoğrafınızın çekilmesi gerekmektedir. Avustralya Konsolosluğunun sitesindeki formunuzu doldurup , tüm evraklarınızı scan edip yüklüyoruz. Avustralya vize bedeliniz online olarak ödeme yapıldıktan sonra randevunuzu alıp size bildiriyoruz. Randevu günü vize uzmanımız size yardımcı olacaktır.
 • Avustralya vize başvurunuzla ilgili inceleme ve karar verme yetkisi tamamen Avustralya Konsolosluğu’na aittir.
 • Avustralya Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda sizden ek evrak ve ek bilgi talebinde bulunabilir.
 • Daha önce herhangi bir vize için biyometrik verileriniz alınmış olsa bile randevuya gitmek zorundasınız. Biyometrik randevu işlemleri yalnızca İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te gerçekleştirilmektedir.
 • Avustralya vizesi ile birlikte tüm ülkelere dair vize işlemleri hakkında ayrıntılı bilgilere, başvuru evraklarına ve formlara web sitemizdeki ilgili bölümlerden ulaşabilirsiniz.
 • Avustralya vizesi hakkında merak ettikleriniz ve vize başvurusu için Vize Merkezi danışmanlarımıza çağrı merkezimiz ve online@vizemerkezi.com e-posta adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Avustralya vizeni riskle tecrübeyle al

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Aile Ziyareti Vizesi
Öğrenci Vizesi
Yeni Mezun Mühendis Vizesi
Avustralya Vize Reddi
Avustralya Vize Ücreti
Avustralya Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Telefon
x