Kayseri

Telefon

+90 (850) 460 15 46

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00 Cumartesi: 10.00 - 14.00

Avustralya Vize Merkezi, Kayseri

Değerli Misafirlerimiz; Vize Merkezi Kayseri Şubesi olarak Avustralya ziyaretiniz öncesinde edinmekte zorunlu olduğunuz Avustralya Vizesi hakkında ön bilgilendirmelere ulaşım sağlayabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Yazımızın devamında Avustralya Vize Başvurusu için  gereken güncel evrak listelerine, vize çeşitlerine ve vize ücretlendirmelerinin ne olduğuna kolaylıkla erişim sağlayabileceksiniz.

Kayseri şehri başta olmak üzere İncesu, Hacılar, Kocasinan, Talas, Yahyalı, Pınarbaşı, Tomarza, Akkışla, Felahiye, Sarız, Sarıoğlan, Yeşilhisar, Melikgazi, Develi, Bünyan, Özvatan ve civar şehirlerimiz Adana, Kahramanmaraş, Nevşehir, Niğde, Yozgat, Sivas ve tüm Türkiye’den gerçekleştirmek istediğiniz Avustralya Vize Başvurularınız için danışmanlık ve vize hizmeti sağlamaktayız.

Avustralya Vize Başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak; Başvurunuz hakkında kafanıza takılan bütün sorulara cevap bulmak için dilerseniz Kayseri ofisimizi +90 850 460 15 46 numaralı telefonla irtibat kurmak için arayabilir ya da [email protected] adresine e-mail göndererek bilgilendirme geri dönüşü talep edebilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kimler İçin Gereklidir? - Kayseri

Avustralya’nın sıkı gümrük kontrolleri ve gerektiğinde karantina uygulamaları bulunmaktadır.
Bu yüzden Avustralya Büyükelçiliği’nin yapacağı uyarıları dikkate alarak hareket etmeniz ve tedbirli olmanız sizin açınızdan yaşanacak problemleri en aza indirecektir.

Türkiye sınırları içerisinde Avustralya’ya ait olan dış temsilcilikler ise;

Pasaport türü ayırt etmeksizin Türkiye Cumhuriyeti’nden Avustralya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın vize edinme zorunluluğu bulunmaktadır.

Avustralya Vizesi İçin Gerekli Belgeler - Kayseri

Avustralya’ya gerçekleştireceğiniz seyahat gerekçesi başvuru yapmanız gereken vize türünü belirlemektedir. Aynı zamanda ziyaret gerekçeniz, edinmeniz gereken evrakların da çeşitlilik göstermesini sağlamaktadır. Hazırlamış olduğumuz bu yazıda ihtiyacınız olan vize türü ve edinmeniz gereken evraklar hakkında size yardımcı olmaya çalışacağız. Ziyaretçilerimiz için aşağıda ana başlıklar halinde listelemiş olduğumuz alt başlıklara tıklayarak gerekli evraklara, evrakların niceliklerine ve bu evrakları nereden temin edebileceğiniz konusunda önemli ve detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Avustralya Vize Türleri;

Yukarıda sizler için sıralamış olduğumuz vize çeşitleri arasından sizin ziyaret amacınıza en uygun olan başlığın ne olduğu konusunda fikir sahibi değilseniz ya da yukarıda sıralanmış olan başlıklardan herhangi birini seçme konusunda kararsızsanız, sizin ziyaret sebebinize  uygun bir başlık olmadığını düşünüyorsanız Vize Merkezi Kayseri Şubemize +90 850 460 15 46 numaralı telefon vasıtasıyla ulaşım sağlayabilir ya da [email protected] adresine mail göndererek vize uzmanlarımızdan ihtiyaç duyduğunuz konu hakkında yardım talep edebilirsiniz.

Avustralya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Kayseri

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, Avustralya da dahil olmak üzere birçok ülkenin de kullanmakta olduğu Online Vize başvuru sistemininden faydalanabilmektedirler. Seyahatini gerçekleştirmeyi hedeflemekte olduğunuz Avustralya ülkesinde de Vize Merkezi Kayseri Şubesi olarak sizin yerinize Avustralya vize başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz. Bu başlık altında başvuru sürecinin nasıl ilerlediği konusu hakkında siz ziyaretçilerimize yardımcı olmaya çalışacağız.

Gerekli Evrakların Hazırlanması: Seyahat etme amacınızla bağlantılı olarak hazır bulundurmanız gereken evraklar da değişkenlik göstermektedir. Bu belgelerin ne olduğunu sizler için hazırlamış olduğumuz linklerden veya Vize uzmanlarımızla gerçekleştireceğiniz görüşmeler sonucunda öğrenebilirsiniz. Bu süreçte vize uzmanlarımız sizlerin ihtiyaç duyduğu yardımı sağlamayı amaçlamaktadır. Ziyaretçilerimizden talep edilen belgeler hazır olduğunda ikamet etiiğiniz şehre en yakın şubemizi ziyeret ederek hazırlamış olduğunuz belgeleri bizzat vize uzmanlarımıza elden teslim edebilirsiniz ya da hazırlamış olduğunuz belgeleri kargo aracılığıyla size en yakın Vize Merkezi şubemize kargolayabilirsiniz. Tarafımıza ulaştırdığınız belgelerde herhangi bir yanlışlık  ya da eksiklik olması durumunda vize uzmanlarımız tarafından gerekli görülen düzenlemelerin yapılması ve eksik olan belgelerin tamamlanması adına sizler ile irtibat sağlanır. 

Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Seyahat gerekçenizi belirledikten sonra başvuru yapacağınız Avustralya vize türleri farklı ücretlendirmeler üzerinden değerlendirilir. 2024 senesi güncel vize başvurusu ücretlendirmelerini uzmanlarımızla [email protected] adresinden veya +90 850 460 15 76 numaralı sabit telefonu arayarak teklif maili için başvuruda bulunabilirsiniz. Vize başvuru ücretini şubelerimizden kredi kartıyla ya da nakit olarak ödeyebilir, isterseniz dilediğiniz bankadan EFT/havale ile ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Biyometrik Verilerin Sunulması: Avustralya vize başvurusunda uygulamanız gereken bir diğer husus ise biyometrik ver sunumudur. Uzman ekibimiz sizin seyahat tarihinize ve konsolosluğun yoğunluk durumuna göre en uygun zamanda randevu zamanını ayarlar. Belirlenmiş olan randevu tarihinde Ankara Avustralya Büyükelçiliği’nde bulunarak biyometrik veri sunumunuzu gerçekleştirmek zorundasınız. Daha önce Avustralya vizesi almış olmanız sizi biyometrik veri sunumu yapmaktan men etmez her yeni vize alma işleminde bu biyometrik veri sunumunu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Veri sunumda kendinizi daha rahat hissetmeniz için danışman bir arkadaşımız sizlerin yanında olacaktır. Ayrıca 16 yaşından küçük olan her birey için biyometrik veri sunumu esnasında ebeveyn gözetimi talep edilmektedir.

Pasaportun Teslim Alınması: Vize başvurunuz gerçekleştirildikten sonra uzmanlarımız günlük ve rutin kontrolleri yaparak başvurunuzun sonuçlanmasını, sonucunun ne olacağını takip ederler. Vize başvurunuz sonuca ulaştığında pasaportunuz isterseniz belirttiğiniz adrese kargolanır. İsterseniz de pasaportunuzu şubemizden teslim alabilirsiniz.

Avustralya Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Kayseri

Avustralya vizesinin çıkış süresi konsolosluktan kaynaklı durumlardan, ülkenin genel durumundan ve ziyaret etme amacınıza göre belirlenecek olan vize türünüze göre değişkenlik gösterebilir. Yukarıda sıralanan durumlardan ötürü  vize onayınız birkaç gün geç ya da birkaç erken sonuçlanabilir.

Vize Merkezi Kayseri Şubemiz aracılığı ile gerçekleştirecek olduğunuz başvurularınız için ortalama çıkış sürelerine aşağıda sıralamış olduğumuz listeden ulaşabilirsiniz.

  • Avustralya Turist Vizesi 17-28 gün
  • Avustralya Ticari Vizesi 7-14 gün
  • Avustralya Transit Vize 4-7 gün
  • Avustralya Aile Ziyareti Vizesi 42-63 gün

Daha önceden Avustralya vizesi almış olanlar vatandaşlarımız için ise Avustralya vize çıkış süresi 14-16 gündür.

Vize başvuru işlemleriniz eğer olumlu sonuçlanırsa vize uzmanlarımız sizinle hemen iletişime geçeceklerdir. Vizeniz Avustralya Konsolosluğu tarafından tarafımıza elektronik olarak gönderilecektir ve pasaportunuza basılmayacaktır. Bu sayede vize uzmanlarımız Vize Merkezi Kayseri Şubemizi ziyaret etmenize gerek kalmadan e-posta yoluyla vizenizi tarafınıza ileteceklerdir. Avustralya’ya ziyaretinizi gerçekleştirirken elektronik vizenizin çıktısını ve pasaportunuzu mutlaka yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. 

Vize Merkezi Kayseri Şubesi olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için hazırlamış olduğumuz Avustralya Vize Başvurusu sayfasını okudunuz. Yukarıda açıklık getirmeye çalıştığımız konular ışığında sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Eğer aklınıza takılan herhangi bir soru var ise ya da danışmanlık hizmetimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizlere +90 850 460 15 76 numaralı telefondan ya da [email protected] adresine mail göndererek sormak istediğiniz soruları sorabilir, uzmanlarımızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İyi yolculuklar dileriz.

Avustralya Vize Merkezi Kayseri

Hızlı Erişim

Hemen Başvur

Hemen Başvur

Alanlarında uzman danışmanlarımız ile vize başvurularınızı hızlıca tamamlayın.

Whatsapp