Romanya Vize Ücreti

Romanya vize ücreti ne kadar sorusu en çok merak edilen soruların başında gelmektedir. Sayfamızda kısa süreli (C tipi) Romanya oturum vizesi olan ticari, turistik ve ziyaret vize ücretleri ile uzun süreli (D tipi) oturum vizesi ücretlerine yer verdik.

Romanya vizesi ücretleri başvuruda bulunulan vize türüne ve başvuru sahibinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. Romanya Konsolosluk birimleri 6 yaş altı çocuklardan, Romanya vatandaşının aile üyelerinden, eğitim amacıyla seyahat eden okul öğrencileri ile lisansüstü öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerden, diplomatik ve hizmet pasaportu sahiplerinden vize harç ücreti talep etmemektedir. Ayrıca, Avrupa Parlamentosu’nun 2005/761/CE Tavsiyesi Kararınca 28 Eylül 2005 tarihinde gerçekleşen konsey toplantısında tasarlanan biçimiyle bilimsel araştırma yapmak için seyahat eden üçüncü ülke araştırmacıları vizeden muaftır.

Romanya Konsolosluğu kriterlerine göre belirlenen vize ücreti, konsolosluk harç bedelini içerir. Romanya vize başvuruları e-visa portalı üzerinden gerçekleştirilir. Başvuru sahibinin randevu gününde ilgili birimde şahsen bulunması gerekir. Kısa süreli yani turistik, aile/arkadaş ziyareti ve ticari vizelerin ücreti uzun süreli D tipi vizelerden farklı olmaktadır. Vize alım sürecinde Romanya vizesi fiyatları Romanya Konsolosluğundan teyit edilmesi gerekir. Başvurunuzun önceliklerini belirlemek, sorunsuz bir Romanya vize başvurusu gerçekleştirmek ve güncel vize ücretleri için lütfen Vize Merkezi ile iletişime geçiniz.

Romanya vizesi fiyatları için 0212 970 02 78 numaralı hattı arayarak Vize Merkezi’ne danışabilirsiniz.

Vize danışmanlık ücretimiz 40 Euro olup başvurunuzu kolaylaştıracak ek hizmetlerimizi aşağıdan inceleyerek işleminizi yapabilirsiniz.

Romanya Vizesi Ücretleri 2021

 Vize Türü

 Konsolosluk Harcı ve Dış Sağlayıcı Ücreti

 Turistik Vize

 120 €

 Ticari Vize

 120 €

 Ziyaret Vizesi

 120 €

 Kültürel Vize

 120 €

 0-6 Yaş Arası  40€
 0-12 Yaş Arası  80 €
 Şoför Vizesi  120 €
 Erasmus  Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.
 Aile Birleşimi  Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

 

Romanya Vizesi Danışmanlık Bedeli 2021

Romanya vizesi başvurularında 20 yıllık deneyimi ile sizlere hizmet veren Vize Merkezi her bir kişinin yapacağı göçmen olmayan vize türleri için başvurularda 40 danışmanlık bedeli almaktadır.

 Hizmet

 Hizmet Bedeli

 Genel Vize Danışmanlık Hizmeti

  • Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi
  • Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti
  • Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti
  • Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti
  • Randevu Alma Hizmeti
  • Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti
  • Karşılama Hizmeti

 40 EUR

 

Romanya vize evrakları

Bu danışmanlık bedelinin kapsadığı hizmetler;

Kişiye Özel Evrak Listesi Gönderimi; Başvuran kişinin statü, meslek grubu ve seyahat amacına göre evrak listesinin düzenlenmesi ve müşteriye ulaştırılmasıdır. Konsolosluk tarafından belirlenmiş her seyahat amacına ve meslek grubuna ayrı olarak bir evrak listesi vardır. Bu evrak listesinin güncel olması ve doğru bir şekilde hazırlanması vize başvurunuzun doğru bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

Telefonda Sınırsız Destek Hizmeti; Gerekli evrak listesinin hazırlanma sürecinde evrakların doğru anlaşılması, hazırlık sürecinde ara bilgilendirmeler, nereden temin edilmesi gerektiğinin net bilinmesi, her belgenin muadili var ise bununla alakalı bilgilendirmeler yapılması hizmetidir. Bu süreçte dilekçelerde nelere dikkat edilmesi gerektiği, banka hesaplarının detayları, otel/uçak rezervasyonlarının ne şekilde olması gerektiği, sigorta ile alakalı sorular, e-devlet üzerinden alınacak belgelerin içerik ve detayları gibi birçok konu hakkında akıllarda soru işaretleri oluşmaktadır. Bundan dolayı bir başvuru sürecinde müşteri ile ülke uzmanlarımız arasında ortalama 45-60 dakika arasında 7-8 adet görüşme yapılmaktadır.

Vize Uzmanıyla Ön Başvuru Hizmeti; Evrak listeniz size ulaştıktan sonra evraklarınızı ofisimize getirebilir, ülke uzmanlarımız ile yüz yüze görüşerek süreç hakkında tüm detayları görüşebilirsiniz. Evraklarınız kontrol edilirken siz VIP bir ortamda çay/kahve hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Evrakların uyumlu olup olmadığı, başvurunun yapılıp yapılamayacağının ekspertizinin yapılması, başvuru yapılıp yapılmayacağının kararının verilmesi hizmetidir. Eğer başvuru yapılmaya uygun değil ise danışmanlık bedeli olarak sadece 100 ₺ ödenir.

Başvuru Dosyanızın Hazırlanması Hizmeti; Evraklarınızın hazırlanması ve formlarınızın doldurulması sonrası başvuru dosyanız konsolosluğun istediği sırada doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. Dosyanız sizin konsolosluğa karsı en büyük referansınızdır. Vize başvuru formlarınızın doldurulması ileri düzey İngilizce bilgisine sahip ülke uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Online olarak 37 soruluk formunuz doğru bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulur. Dosyanızın anlaşılır bir şekilde sıralanması, finansal ve kişisel bilgilerinizin ayrıştırılması, çalışma belgelerinizin doğru bir şekilde hazırlanması, seyahat belgeleri ile rezervasyonlarınızın doğru bir şekilde dosyaya konulması ile en güncel ve eksiksiz bir şekilde dosyanızın başvuruya hazır hale getirilmesi uzman ekiplerimiz tarafından yapılmaktadır.

Randevu Alma Hizmeti; Vize mülakatınız için size uygun en yakın tarih için randevu oluşturma hizmetidir. Dönemsel olarak yoğunluklar göz önünde bulundurularak size en uygun randevu tarihi ülke uzmanlarımız tarafından sistemden takip edilir ve randevunuz oluşturulur.

Fotokopi ve Çıktı Alma Hizmeti; Kişisel evraklarınızın orijinallerini teslim etmek istemez ve randevu tarihinde başvuruda yanınızda getirmek isterseniz formlarınızın doldurulabilmesi için fotokopilerini bırakabilirsiniz. Ayrıca başvuru dosyanızda olması gereken kimlik- pasaport fotokopileriniz ve eski vizelerinizin görüntüsü gibi fotokopi hizmetlerimizden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Ayrıca e-devlet üzerinden alacağınız belgeleri de yine aynı şekilde ofisimizden yazdırabilirsiniz.

Karşılama Hizmeti; Randevu tarihinizde mülakatınız öncesi ülke uzmanımız sizi konsolosluk binası önünde karşılayacağı hizmettir. Mülakat konsolosluk yetkililerine kendinizi ve seyahat amacınızı anlatacağınız, size sorulan sorulara doğru ve başvurunuza uygun bir şekilde cevap vermeniz gereken bir süreçtir. Bu süreci en sağlıklı ve stressiz bir şekilde atlatabilmeniz için uzmanımız sizi konsolosluk kapısında karşılar, sorulacak sorularla alakalı olarak sizi mülakata hazır hale getirir ve kedinizi doğru anlatmanız adına püf noktaları size iletir. 

EK HİZMETLERİMİZ

 Hizmet

 Hizmet Bedeli

 Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti

 Müşteri temsilcisinden fiyat alınız.

 Vize-Pasaport Kargo Hizmeti

 30₺

 Başvuru Formu Doldurma Hizmeti

 30₺

 Vize - Pasaport Kurye Hizmeti

 100₺

 İngilizce Motivasyon Mektubu   300₺
 Vize Kapınızda Hizmeti   100€

 

Seyahat Sağlık Sigortası Hizmeti; Fransa seyahatlerinizde zorunlu bir hizmet olmamakla birlikte başınıza gelebilecek her türlü sağlık durumlarında kullanabileceğiniz …… TL/€ teminatlı 30 günlük seyahat sağlık sigortasını kurumumuzdan 20 euro karşılığında temin edebilirsiniz. Sigorta bedeli tercih edeceğiniz teminat kapsamına ve süreye göre değişiklik gösterebilir. Kurumumuzdan yapılan seyahat sağlık sigortası kapsamı ve teminatları için tıklayınız.

Vize-Pasaport Kargo Hizmeti; Vize başvuru evraklarınızı ya da pasaportunuzu kargo ile gönderilmesi durumunda ödeyeceğiniz hizmet bedeli 30 Türk Lirası'dır.

Vize Başvuru Formu Doldurma Hizmeti; Vize başvurusunda bulunacaksınız fakat daha önce yabancı dilde form doldurmadınız ve bu sebeple ret almak istemiyorsunuz ya da bu formu doldurmaya ayıracak zamanınız yok. Operasyon ekibimiz sizden gelen evrak ve bilgiler doğrultusunda sizin için formunuzu doldurarak vize başvuru dosyanızı hazır hale getirir. Siz sadece kontrol ederek gerekli kısımları imzalarsınız. 30 Türk lirası karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize- Pasaport Kurye Hizmeti; Adresinizden evraklarınızın alınması, size gönderilen belge ya da evrakların teslimi hizmetidir. Gelecek olan kişi vize danışmanı ya da ülke uzmanı olmamakla birlikte sadece evraklarınızın güvenli bir şekilde size ulaştırılması ya da sizden teslim alması konusunda sorumludur. Vize başvuru süreciyle alakalı herhangi bir yorumda bulunamaz. Talep ettiğiniz gün için kuryenin uygun olduğu saat aralığında aynı gün teslimatlar gerçekleştirilir. Vize – pasaport kurye hizmeti İstanbul / Şişli ofisimizden 20 KM civarındaki müşterilerimiz için geçerlidir. Bu mesafedeki kurye hizmeti 100 Türk Lirası şeklinde ücretlendirilir.

İngilizce Motivasyon Mektubu; Vize başvuru sürecinde dilekçe en önemli unsurlardan biridir. Gitme amacınızın doğru ve etkili bir şekilde anlatılması, geri döneceğinize dair ispatlarınızın olması, mali ve ailevi durumunuzu net bir şekilde ifade etmeniz başvurunuzun değerlendirme sürecini etkilemektedir. Konsolosluğa hitaben etkili İngilizce dilekçenizin editörlerimiz tarafından yazılmasını isterseniz 300 Türk Lirası olarak hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Editörlerimiz tarafından durumunuzun açıklanacağı, 7 paragraflık bir dilekçe yazılarak başvurunuzun olumsuz sonuçlanma olasılığını en aza indirgiyoruz.

Vize Kapınızda Hizmeti; Çok yoğunsunuz, başvuru evraklarını bize iletme, formlarla alakalı detaylı görüşme yapmak için dahi zaman bulamıyorsanız, kişisel evraklarınızı kuryeye teslim etmek istemiyorsanız veya evraklarınızın güvenlik nedeniyle dışarı çıkmasını istemiyorsanız ülke uzmanlarımız adresinize gelerek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmektedir. Evraklarınızın kontrolü, başvuru formunuzun doldurulması, dosyanızın hazırlanması, randevunuzun alınması hizmetlerinin tamamını sizinle birlikte gerçekleştirmektedir. Bu hizmetimizden 100 euro ücret ödeyerek faydalanabilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi İstanbul

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Turistik Vize
Ticari Vize
Öğrenci Vizesi
Aile Ziyaret Vizesi
Şoför Vizesi
Çalışma Vizesi
Gerekli Evraklar
Vize Ücreti
Telefon
x
POI