Çanakkale

Telefon/Faks

0850 241 14 91

Eposta

canakkale@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Çanakkale

Değerli ziyaretçilerimiz,

Çanakkale Romanya Vize Merkezi olarak sizler için hazırlamış olduğumuz Romanya vize sayfasına hoş geldiniz,

Sayfamızın devamında Romanya vize başvuru süreci, vize türleri, vize evrakları ve vize ücretleri ile ilgili bilgileri bulabilirsiniz. 

Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisimiz Yenice, Gelibolu, Ezine, Gökçeada, Biga, Ayvacık, Eceabat, Çan, Lapseki, Bayramiç, Bozcaada ilçelerinden gelecek olan vize başvurularını kabul etmektedir. Çevre illerden de gerçekleştirebilecek olduğunuz Romanya vize başvurularını kabul eden Çanakkale Romanya Vize Merkezi aracılığı ile profesyonel ve çözüm odaklı bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

Sunmakta olduğumuz danışmanlık hizmetinden faydalanabilmek ya da kafanıza takılan sorulara cevap bulabilmek için Romanya Vize Merkezi Çanakkale şubemize 0850 241 14 91 numaralı telefonumuzdan ya da canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.  

Romanya Vizesi Kimler İçin Gerekli? - Çanakkale

Romanya ülkesine seyahat etmeyi düşünüyorsanız vize almanız gerekmektedir. Pasaport türünüze göre Romanya vizesinden muaf olabilirsiniz. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi olan vatandaşlarımız Romanya Konsolosluğu'na seyahat amacınıza göre uzun ya da kısa süreli vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Ülkemizden, Romanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik (Siyah) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize başvurusunda bulunmak zorunda değildir. Bu tür pasaport sahipleri kısa süreli seyahatlerinde Romanya vizesinden muaf tutulmuşlardır. 

Romanya vize başvurularını ülkemizde yer alan dış temsilcilikler kabul etmektedir. Ülkemiz sınırları içerisinde;

Yukarıda listelenmiş olan konsolosluk sayfaları aracılığı ile gerekli iletişim bilgilerine ve konsolosluk çalışma saatleri ve resmi tatil günlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir? - Çanakkale

Romanya Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunmak istiyorsanız ilk önce seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Vize başvurusu seyahat amacınıza göre belirlenen vize türüne göre yapılmaktadır. 

Romanya vize türleri aşağıda listelenmiştir;

90 günden fazla olan seyahatlerde ise D tipi vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Uzun süreli seyahatlerde oturum izni gerekebilir. Romanya oturum izni ve uzun süreli vize başvurusu hakkında detaylı bilgiyi Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisi ile canakkale@vizemerkezi.com adresi üzerinden görüşebilir ya da 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayarak iletişim sağlayabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çanakkale

Romanya vize başvurusu seyahat amacınıza göre belirlenen vize türü evraklarının konsolosluğa teslimi ve parmak izi veri beyanı ile yapılmaktadır. Son 5 yıl içerisinde herhangi bir vize başvurusunda parmak izi veri beyanında bulunmuş olabilirsiniz. Bu durumda böyle bir işlemi tekrarlamak zorunda değilsiniz. Ancak parmak izinin okunmadığı durumlarda tekrardan veri beyanında bulunmanız gerekebilir. Bu işlem için ilgili kurumlardan özel olarak randevu almak zorundasınız. Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisimize başvurarak ihtiyacınız olan randevuyu alabilirsiniz. Yetkilimize uygun gördüğünüz günleri iletmeniz yeterlidir. Ofis yetkilimiz ilgili kurumlardan talep ettiğiniz güne randevu alacaktır.

Romanya vize işlemleri

Romanya Vizesi Schengen Mi? - Çanakkale

Romanya vizesi Schengen değildir. Avrupa Birliğine 1 Ocak 2007 tarihinde üye olan Romanya, Schengen anlaşmasına dahil olmamıştır. Bundan dolayı Romanya Konsoloslukları sadece Romanya vizesi verir. Schengen vizesi veremez. Romanya pasaportuna sahip kişiler tüm Avrupa Birliği'ne üye ülkelere vizesiz olarak seyahat edebilirler. Çok girişli Schengen vizeniz varsa Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz. Ancak Romanya vizesi ile Schengen ülkelerine gidemezsiniz. Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisimizden bu konuda daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Çanakkale

Romanya vize başvurusu 5 ila 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak konsolosluklarda yaşanabilecek yoğunluk ya da ek evrak talepleri bu süreci uzatabilen etkenler arasında yer almaktadır. Romanya konsoloslukları seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar gerçekleşecek olan Romanya vize başvurularını kabul etmektedir. Gerçekleşebilecek olan aksaklıkların önüne geçebilmek için Vize başvurunuzu en geç 1 ay öncesinden tamamlamalısınız. Romanya vize başvuru süreciniz vize evraklarının yeterli görülmemesi ve vize yetkilisinin ek evrak talebinde bulunması, konsolosluğun yoğun olması ya da resmi tatilde olması gibi durumlardan dolayı uzayabilir. 

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler - Çanakkale

  • Romanya vize sürecinizi Romanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisimiz ile hızlı bir şekilde geçirebilirsiniz. Aşağıda belirttiğimiz hususlarda dikkatli olarak vize reddi almadan Romanya vizesini alabilir ve planladığınız Romanya seyahatini gerçekleştirebilirsiniz:
  • Pasaportunuzun geçerlilik tarihine dikkat ediniz. Pasaport süresi yeterli olmayan kişilerin başvurusu konsolosluk tarafından reddedilmektedir. Pasaport geçerlilik tarihi 6 aydan fazla olmalıdır ayrıca pasaport sayfalarında ise 2 adet boş sayfa bulundurulmalıdır.
  • Biyometrik fotoğrafın daha önce kullanılmamış olması gerekmektedir. Geçmişte yaptığınız bir vize başvurusunda kullandığınız fotoğrafı tekrardan kullanamazsınız. Güncel tarihli fotoğrafınızı vize başvurusunda kullanmalısınız.
  • Vize evraklarına birbiriyle uyumlu bilgiler yazmalısınız. Tutarsız ve eksik bilgiler vize reddine neden olabilir.

Çanakkale ilimizde Romanya Konsolosluğu bulunmamaktadır. Vize başvuru evraklarınız ofis yetkilimiz tarafından konsolosluğa ulaştırılır. Vize başvurunuzu evraklarınızın kargo süresini de göz önünde bulundurarak yapmalısınız.

Romanya Vize Reddi - Çanakkale

Romanya vize reddi aldığınızda vize başvuru ücretiniz geri iade edilmez. Vize reddi nedeniniz ise tamamen kendi durumunuza bağlıdır. Maddi durumunuz ya da evraklarınız yeterli görülmeyebilir. Vize yetkilisi vize evraklarında bir hata görebilir. Pasaportunuzun geçerlilik süresi yeterli olmayabilir. Bu gibi durumlardan dolayı vize başvurunuz ret alabilir. Vize ret nedenini düzelttiğiniz takdirde tekrardan vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Romanya Vize Çanakkale ofisi ile iletişime geçerek vize reddi süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Ücreti - Çanakkale

Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisi ile iletişime geçerek 2021 yılına ait güncel vize ücretini öğrenebilirsiniz. Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisi ile yapacağınız vize başvuruları Romanya Konsolosluğu vize harcı ve şube servis bedelimizden oluşmaktadır. Toplam ücreti yetkilimizden öğrenebilirsiniz. Dilerseniz şubemize bizzat gelerek bırakabilir ya da banka hesabına havale yoluyla da yatırabilirsiniz.

Çanakkale Romanya Vize Merkezi ofisi ile yapacağınız tüm başvurularda sorunsuz ve hızlı bir vize süreci geçirebilmek için canakkale@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak uzmanlarımız ile görüşebilir ya da 0850 241 14 91 numaralı telefonu tuşlayabilirsiniz. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür eder Çanakkale Romanya Vize Merkezi olarak iyi yolculuklar dileriz.

Romanya Vize Merkezi Çanakkale

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI