Çorlu

Telefon/Faks

0850 460 15 30

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

corlu@vizemerkezi.com

Romanya Vize Merkezi, Çorlu

Vize Merkezi Çorlu ofisimize hoş geldiniz,

Çorlu ofisimiz tüm Romanya vize sürecinde sizlere gerekli olan danışmanlık hizmetini sunmaktadır. Pasaport türüne ve mesleki durumunuza göre değişen Romanya vize hakkında bilgiyi sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için +90 850 460 15 30 numaralı telefonumuzu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Soru ve şikayetlerinizi corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak yöneltebilirsiniz. Çorlu ofisimizi çalışma saatleri içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Ofisimizi ziyaret etmek için özel olarak randevu almanıza gerek yoktur. Romanya vize başvurunuzu Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile yapmak ve danışmanlık hizmeti alarak sorunsuz bir vize süreci geçirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vize İstiyor Mu? - Çorlu

Romanya yolculuk planlarınız öncesinde vize almak zorundasınız. Avrupa Birliği'ne üye devletler arasında olan Romanya için vize zorunluluğu bulunmaktadır.

 • Pasaport türünüz Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport) ise kısa süreli ya da uzun süreli seyahatlerde vize almak zorundasınız. 
 • Pasaport türünüz Diplomatik Pasaport (Siyah Pasaport) Hususi Pasaport (Yeşil Pasaport) ya da Hizmet Pasaport (Gri Pasaport) ise 90 güne kadar olan kısa süreli seyahatlerde vize almak zorunda değilsiniz. 

Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Çorlu

Romanya vize başvurusu için parmak izi veri beyanında bulunmalı ve bilgilerinizi sisteme kayıt ettirmelisiniz. Bu işlem için özel olarak randevu almanız gerekmektedir. Vize Merkezi Çorlu ofis yetkilimiz gerekli randevuyu sizin adınıza alacaktır. Ofis yetkilimize müsait olduğunuz günleri söylemeniz yeterlidir. Vize başvuru evraklarınız Romanya Konsolosluğu'na yetkilimiz tarafından kurye ya da kargo yoluyla iletilir ve başvurunuz tamamlanır. Romanya vize başvurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Romanya Vizesi Schengen Mi? - Çorlu

Romanya Avrupa Birliğine 1 Ocak 2007 tarihinde üye olmuştur. Fakat Schengen anlaşmasında yer almamaktadır. Romanya Konsoloslukları Schengen vizesi vermemektedir. Sadece Romanya vizesi vermektedir. Çok girişli Schengen vizesine sahipseniz Romanya’ya giriş yapabilirsiniz. Fakat ilk önce giriş ülkesi olarak belirttiğiniz ülkeye giriş yapmak zorundasınız. Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilir, çok girişli Schengen ya da Romanya vizesine başvurabilirsiniz.

Romanya Vize Türleri Nelerdir?

Avrupa Birliği'ne üye olan Romanya ülkesi için vize almak istiyorsanız seyahat amacınızı belirlemelisiniz. Seyahat amacınıza uygun olarak vize türü seçebilir ve Romanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Romanya vize başvurusunda 90 güne kadar olan seyahatler C tipi vize başvurusunda değerlendirilirken; 90 günden fazla olan seyahatler D tipi vize başvurusunda değerlendirilmektedir. D tipi vize başvurusunda Romanya oturum izni gerekebilmektedir. Oturum izni almak için Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

C tipi vize başvurusunda ise seyahat amacınıza uygun olarak aşağıdaki vize türlerine başvurabilirsiniz:

Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek seyahat amacınızı ve mesleksel durumunuzu bildirebilirsiniz. Ofis yetkilimiz gerekli tüm evrakları tarafınıza ulaştırmaktadır. Bu evrakları hatasız bir şekilde doldurmalı ve şahsen imza-tarih atmalısınız. Vize Merkezi Çorlu ofisine geri ulaştırdığınız evraklar Romanya Konsolosluğu'na iletilmektedir.

Romanya vize evrakları

Romanya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir? - Çorlu

Romanya vize başvuru evrakları vize başvurusunda bulunacağınız türe göre değişmektedir. Mesleksel durumunuza göre de değişen vize evraklarını Vize Merkezi Çorlu ofisimiz aracılığıyla edinebilirsiniz.

 • Vize Başvuru Formu: Romanya Konsolosluğu'nun yönergelerine göre doldurulması gereken vize başvuru formu için Vize Merkezi Çorlu ofisimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: Ofisimiz ile yapacağınız vize başvurusunda seyahat sağlık sigortasını sizin adınıza yapmaktayız. Seyahat sağlık sigortanızı tüm Romanya seyahat günlerinizi kapsayacak şekilde düzenlemelisiniz.
 • Banka Hesap Dökümü: Romanya Konsolosluğu'na sunacağınız bu belgenin aktif hesaplarınızın son 3 aylık dökümünü kapsaması gerekmektedir.
 • Biyometrik Fotoğraf: 35*45 mm boyutunda ve beyaz arka fonda çektirmelisiniz. Vize başvurunuzda 2 adet kullanmanız gerekmektedir.

Romanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? - Çorlu

Romanya vize başvurusu Romanya Konsolosluğu tarafından 5 ila 15 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Vize evraklarınızın konsolosluğa iletim süresini de göz önünde bulundurarak başvurunuzu erkenden tamamlamalısınız. Romanya Konsolosluğu vize başvurularını planlanan seyahat tarihinin 3 ay öncesine kadar kabul etmektedir. Vize başvurunuz tamamlandığında Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz. Vize başvurunuz onaylandığında pasaportunuz yetkilimiz tarafından teslim alınarak adresinize gönderilir.

Romanya Vize Başvurusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Romanya vize başvurusunda hızlı bir vize süreci geçirmek için aşağıda belirttiğimiz hususlarda dikkatli olmalısınız. Romanya vize sürecinde merak ettiğiniz her şeyi Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 • Pasaportunuzun güncel tarihli olması gerekmektedir. Pasaport geçerlilik süresinin seyahat bitiş süresinden 3 ay daha fazla olması gerektiğini unutmayınız. 
 • Pasaportunuzda yer alan sayfalarda 2 adet boş sayfa olduğundan emin olunuz. Romanya Konsolosluğu vize onayı için boş sayfa talep etmektedir.
 • Vize evraklarının içerisinde yer alan bilgilerin birebir ile uyumlu olması gerekmektedir. Uyumsuz bilgiler vize reddine neden olmaktadır. 
 • Biyometrik fotoğrafınızın güncel tarihli olması gerekmektedir. Geçmiş vize başvurularında kullanılan fotoğraflar kabul edilmemektedir.

Romanya Vize Reddi

Romanya Konsolosluğu vize başvurusunu değerlendirirken vize reddi verebilir. Bunun nedenleri tamamen durumunuza bağlı olsa da en yaygın vize reddi nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Romanya Konsolosluğu'nda bulunan vize yetkilisi evraklarınızı yeterli görmemiş olabilir.
 • Maddi evraklarınızda bir sorun çıkabilir ya da maddi durumunuz Romanya seyahatinizi karşılayamıyor olarak değerlendirebilir.
 • Vize evraklarında kullandığınız bilgilerde hata tespit edilmiş olabilir.
 • Pasaportunuz eski ve yıpranmış olabilir.

Romanya Vize Başvuru Ücreti

Vize başvuru ücretini vize sürecinin başlaması için yatırmalısınız. 2021 yılı güncel vize başvuru ücretini Vize Merkezi Çorlu ofisimizden öğrenebilirsiniz. Romanya Konsolosluğu'nun talep ettiği ücreti ve şubemizin hizmet bedelini yetkilimiz sizlere iletecektir. Bu vize başvuru bedelini banka hesabına havale yoluyla gönderebilirsiniz. Dilerseniz Vize Merkezi Çorlu ofisimizi ziyaret ederek de bırakabilirsiniz.

Vize Merkezi Çorlu

Ofisimiz sizlere sorunsuz bir vize süreci sunmak için hizmetinizdedir. Romanya vize başvurusunda Vize Merkezi Çorlu ofisimiz ile iletişime geçerek danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ekibimiz Romanya vize prosedürlerini yakından takip ederek sizlere en hızlı ve kolay vize sürecini sunmaktadır.

Vize Merkezi Çorlu ofisimizi ziyaret etmek için randevu almanıza gerek yoktur. Dilerseniz ofisimize bizzat gelerek ya da +90 850 460 15 30 numaralı telefondan yada corlu@vizemerkezi.com adresine e-posta atarak iletişim vize başvurunuzu başlatabilirsiniz.

Romanya Vize Merkezi Çorlu

Romanya ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Tümünü GörüntüleSoru/Yorum Yaz

Telefon
x
POI